درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (3 رای)

تزریق چربی و آمادگی های قبل و بعد از آن

تزریق چربی

امروزه عمل انتقال و تزریق چربی یکی از متداول‌ترین روش‌هایی است که برای زیبایی صورت و اندام‌های بدن استفاده می‌شود.

زیرا در این عمل از چربی‌های قسمت‌های اضافی برداشته‌شده و پس از تصفیه چربی ها بدن خود بیمار برای تناسب‌اندام و زیبایی پوست صورت به قسمت‌های مختلفی تزریق خواهد شد.

 

تزریق چربی

 

عمل زیبایی تزریق چربی می‌تواند در نواحی مختلفی مانند فک، چانه، گودی زیر چشم، گونه ها، سینه‌ها، باسن، غبغب و دیگر نواحی بدن برای زیبایی پوست و تناسب‌اندام استفاده شود.

که با توجه به متداول بودن این روش کاملاً مشخص است که تا چه میزان تأثیرگذار بوده و به‌کلی اندامی خاص و جدید را برای بیمار خواهد ساخت که باعث افزایش اعتمادبه‌نفس وی خواهد شد.

 

رسیدن به تناسب‌اندام با عمل جراحی زیبایی تزریق چربی

همواره یکی از اصلی‌ترین نکاتی که در رابطه با زیبایی به آن توجه می‌شود مرتبط با پوست صورت و تناسب اندام‌هاست!

تناسب‌اندام و زیبایی پوست صورت باعث خواهد شد تا در حالت کلی و نمای ظاهری بدنی زیباتر و خوش‌فرم تر داشته باشید و چهره شما جوان تر به نظر رسد و حتی در هنگام لباس پوشیدن نیز باعث بروز تغییرات چشم‌گیری خواهد شد.

 

رسیدن به تناسب اندام با تزریق چربی

 

زیرا شما پس از عمل تزریق چربی اندام‌هایی باب میل خود خواهید داشت و بهترین لباس‌ها مناسب بدن شما خواهد بود.

همچنین با تزریق چربی به بافت صورت و قسمت های چانه، فک، گونه و گودی های زیر چشم باعث از بین رفتن چین و چروک ها و جوان سازی پوست خواهید شد.

پس از عمل جراحی زیبایی تزریق چربی اعتمادبه‌نفس افراد تا حد بسیار زیادی بالا خواهد رفت.

زیرا پس از عمل فوراً نتایج را مشاهده خواهند کرد و می‌بینند که هم‌اکنون اندام و جوانی یک مدل معروف را دارند و می‌توانند با هر لباسی و عر نوع آرایشی نگاه‌ها را به خود جذب نمایند.

عمل جراحی انتقال چربی با توجه به اینکه بر روی زیبایی اندام‌ها و جوان سازی و فرم دهی صورت تمرکز می‌کند بیشتر در بین خانم‌ها متداول است؛

زیرا اندام و جوان سازی صورت در کنار تناسب آرزوی هر زنی محسوب می‌شود درنتیجه در هر فرصتی به دنبال راه‌حل مناسب رسیدن به این مهم هستند که در اینجا مستقیماً به آن اشاره‌شده است.

راز زیبایی پوست صورت و تناسب‌اندام می‌تواند عمل تزریق چربی باشد که کاملاً به‌صورت طبیعی انجام‌شده و حتی سلول‌های چربی تزریق‌شده نیز از بدن خود فرد استخراج خواهد شد و درنتیجه ماندگاری بیشتری نیز خواهد داشت.

در عمل زیبایی تزریق چربی درواقع از قسمت‌هایی در بدن که چربی اضافه‌ای وجود دارد مانند شکم و ران سلول‌های چربی استخراج‌شده به قسمت‌هایی برای ساخت اندام و پوستی زیباتر مانند فک، گونه، چانه، زیر چشم، لب ها، سینه و غیره تزریق خواهد شد و به عبارتی عمل پیوند چربی به‌نوعی انجام خواهد گرفت.

اگرچه این روش کاملاً اثبات‌شده است و نتایج حاصل از آن معلوم و مشخص اما تصمیم به انجام آن یک موضوع شخصی است که تنها خود شما باید این کار را انجام دهید.

عمل تزریق چربی همچنین می‌تواند برای موارد ترمیمی نیز استفاده شود و تنها جنبه تناسب‌اندام نداشته باشد زیرا شما می‌توانید در قسمت‌های از پوست بدن و صورت خود که دچار چین‌وچروک شده است توسط روش پیوند و تزریق چربی نتایج بسیار ایده آلی را ایجاد کنید و تمامی چین‌وچروک‌های صورت خود را از بین ببرید.

اگرچه تزریق چربی به دلیل طبیعی بودن سلول‌های استفاده‌شده یک روش موقت محسوب می‌شود اما با استفاده از نکات و دستورالعمل‌های توصیه‌شده می‌توان ثبات بیشتری را به ارمغان آورد.

 

در عمل تزریق چربی از چه تکنیک هایی استفاده میشود؟

 

در عمل جراحی تزریق چربی از چه تکنیک‌هایی استفاده می‌شود؟

در ظاهر تکنیک استفاده‌شده در عمل زیبایی تزریق چربی بسیار ساده است و تنها عمل انتقال از قسمت و ناحیه اهداکننده به قسمت دریافت‌کننده انجام خواهد شد.

اما همین جمله ساده و کوتاه باید به‌دقت و تحت نظر یک پزشک متخصص انجام گیرد زیرا مهارت و تجربه در کنار دانش تخصصی می‌تواند موجب شود تا نتایج موردنظر شما حاصل گردد.

در غیر این صورت یعنی عدم دانش کافی، عدم تخصص و مهارت کافی حین انجام عمل تزریق چربی می‌تواند موجب بروز مشکلاتی شود که تا حدود زیادی ضررهایی را به‌سلامتی شما وارد خواهد کرد.

درنتیجه در انتخاب پزشک متخصص خود دقت کنید و فریب تبلیغات و قیمت پایین‌تر برخی به‌ظاهر متخصصان را نخورید.

در عمل جراحی زیبایی تزریق چربی سایت اهداکننده یعنی همان منطقه اهداکننده که معمولاً ران، شکم و باسن است توسط تزریق بی‌حسی موضعی بی‌حس خواهد شد.

البته ذکر این نکته ضروری است که قبل از هرگونه اقدامی سایت اهداکننده و دریافت‌کننده کاملاً تمیز و ضدعفونی خواهد شد زیرا این کار از اصول اولیه تمامی عمل‌های جراحی به‌خصوص زیبایی است.

تکنیک بعدی استفاده‌شده در تزریق چربی این است که توسط تزریق برخی مایعات و محلول‌های مخصوص سلول‌های چربی کمی نرم‌تر شده و برای جداسازی آماده می‌شوند.

جداسازی باید به نحوه‌ای انجام گیرد که به سلول‌های چربی آسیبی وارد نشود و بعداً بتوان از آن‌ها مجدداً استفاده نمود.

معمولاً برای استخراج چربی‌ها از عمل زیبایی لیپوماتیک استفاده می‌شود زیرا در این عمل برخلاف لیپوساکشن سلول‌های چربی زنده خواهند ماند و پس از تصفیه قابل‌استفاده هستند.

درصورتی‌که در عمل لیپوساکشن به دلیل استفاده از حرارت برای جداسازی سلول‌های چربی دیگر قابل‌استفاده نخواهند بود.

برای تأثیر طولانی‌مدت عمل جراحی زیبایی تزریق چربی معمولاً دوره‌های درمانی 3 تا 4 جلسه‌ای در یک بازه زمانی 6 ماهه پیشنهاد می‌شود که می‌تواند تا حد بسیار زیادی مؤثر واقع شود.

 

مزایای تزریق چربی

 

مزایای عمل تزریق چربی چیست؟

همان‌طور که اشاره شد عمل جراحی زیبایی تزریق چربی با اهداف خاصی انجام‌شده و نتیجه آن زیبایی اندام‌ها و از بین رفتن چین‌وچروک‌ها و جوان سازی صورت خواهد بود.

درنتیجه هر شخصی تنها کافی است یک‌بار این عمل را تجربه نماید قطعاً تغییرات تا حدی خواهد بود که اعتمادبه‌نفس فرد را بالابرده و باعث خواهد شد تا اندام زیباتری را تجربه کرده و حس بهتری نسبت به اندام و زیبایی خود داشته باشد.

اما علاوه بر فواید و مزایایی که نتیجه نهایی تزریق چربی باعث دست‌یابی به آن‌ها خواهد شد، روش‌ها و تکنیک‌های استفاده‌شده در این عمل زیبایی نیز دارای فواید و مزایایی هستند که باعث خواهد شد اطمینان مراجعین نسبت به این روش بیشتر شود و ترس آن‌ها نسبت به بروز خطرات و عوارض احتمالی تا حد زیادی برطرف شود.

ازجمله فواید عمل زیبایی تزریق چربی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که کاملاً اثبات‌شده هستند.

 1. کاملاً طبیعی بودن عمل و جلوگیری از بروز هرگونه حساسیت و آلرژی به دلیل استفاده از سلول‌های چربی بدن خود فرد مراجعه‌کننده
 2. عمل جراحی زیبایی تزریق چربی سرپایی بوده و معمولاً 1 تا 2 ساعت با توجه به وسعت ناحیه موردنظر طول خواهد کشید.
 3. هیچ‌گونه زخم و بخیه‌ای پس از عمل باقی نخواهد ماند.
 4. درد ناشی از عمل بسیار خفیف بوده و با مسکن‌های معمولی قابل‌کنترل است.
 5. به دلیل استفاده از چربی‌های خود بدن بیمار نیاز به هیچ‌گونه آزمایش و ارزیابی برای تناسب وجود ندارد.
 6. می‌تواند یکی از روش‌های مناسب و جایگزین برای کسانی باشد که به کلاژن پوست گاو حساسیت دارند و نمی‌توانند از طریق تزریق ژل به تناسب‌اندام دست یابند.
 7. عمل جراحی زیبایی تزریق چربی قابلیت ادغام با عمل‌های لیپوماتیک و لیپوساکشن به‌صورت هم‌زمان را دارا است که می‌تواند نتایج خیره‌کننده‌ای داشته باشد.

 

در چه شرایطی تزریق چربی گزینه مناسبی است؟

 

در چه شرایطی انجام عمل زیبایی تزریق چربی مناسب است؟

ممکن است روش تزریق چربی مناسب هر فردی نباشد پس قبل از تصمیم‌گیری به این کار حتماً با یک جراح متخصص مشورت کنید تا شرایط شما را ارزیابی کرده و اگر دارای شرایط موردنظر بودید این عمل را انجام دهید تا هیچ اختلالی در سلامتی شما ایجاد نکند.

معمولاً بهترین کاندید برای انجام عمل تزریق چربی کسانی هستند که از شرایط زیر برخوردارند.

 1. تعادل و ثبات در فیزیک و وزن بدن
 2. واقع‌بین بودن نسبت به نتایج تزریق و تزریق چربی
 3. توقف استعمال هرگونه دخانیات و سیگار نکشیدن
 4. مسئله سن زیاد موردتوجه نبود و تنها پیشنهاد می‌شود تا زمانی این عمل انجام شود که سن رشد تمام‌شده باشد و فرد به بزرگ‌سالی رسیده باشد تا نتایج دائمی‌تر شوند.
 5. اگر شما از قرص‌های ضدالتهاب و آسپرین استفاده نمی‌کنید بسیار شرایط خوبی خواهید داشت.
 6. این نکته را فراموش نکنید که باید بدانید تا رسیدن به نتیجه مطلوب بین 3 تا 4 جلسه درمانی نیاز است.

 

آیا عمل جراحی تزریق چربی نیاز به بیهوشی دارد؟

هیچ جواب قطعی برای این پاسخ وجود ندارد و کاملاً با توجه به نظر پزشک متخصص شما انجام خواهد شد درنتیجه می‌بینید که عمل جراحی زیبایی تزریق چربی تا چه حد به تخصص و مهارت پزشک وابسته است.

پس سعی کنید در انتخاب پزشک متخصص خود هیچ اشتباهی مرتکب نشوید.

بسته به میزان چربی تزریق‌شده و روشی که استفاده خواهد شد می‌توان از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده نمود.

اگر میزان چربی که تزریق خواهد شد و قسمت‌هایی از بدن که درگیر این عمل جراحی هستند زیاد باشد معمولاً نیاز به بیهوشی عمومی است اما در شرایطی که محدوده‌های موردنظر کوچک هستند، بی‌حسی موضعی برای انجام عمل کافی است.

برای رسیدن به بهترین نتایج فراموش نکنید که در صورت وجود هرگونه حساسیت و آلرژی پزشک خود را مطلع نمایید تا با اطلاعات و دانش کافی بتواند تصمیم‌گیری را انجام دهد.

 

عوارض و خطرات احتمالی عمل جراحی تزریق چربی

در روش‌های جراحی نوین که در کلینیک‌ها استفاده می‌شود معمولاً خطرات خاصی وجود ندارد و هرچه تخصص و مهارت پزشک متخصص شما بیشتر باشد احتمال بروز هرگونه خطر و عوارضی به همان میزان کاهش خواهد یافت اما در حالت کلی عوارضی وجود دارد که می‌تواند در موارد بسیار نادری اتفاق افتد.

به این نکته توجه داشته باشید که تمامی عوارض یادشده در موارد نادری با احتمال زیر 1 درصد اتفاق خواهد افتاد و اگر پزشک مناسبی را برای عمل جراحی انتخاب کنید احتمال بروز این عوارض به صفر خواهد رسید و بدون هیچ نگرانی می‌توانید عمل تزریق چربی را پشت سر بگذارید.

ازجمله برخی از عوارض احتمالی عمل پیوند چربی موارد زیر خواهد بود که به‌ندرت پیش خواهد آمد.

 1. استخراج بیش‌ازاندازه چربی که باعث کم شدن آب بدن خواهد شد که تا حد زیادی به تخصص پزشک مربوط است.
 2. عفونت در بافت‌های استخراج‌شده و دریافت‌کننده عمل جراحی زیبایی تزریق چربی
 3. تأخیر در دوران بهبودی عمل زیبایی تزریق چربی
 4. کبودی و تورم‌های طولانی‌مدت
 5. عدم تقارن درنتیجه عمل تزریق چربی
 6. ناهمواری و افتادگی پوست
 7. واکنش‌های آلرژیک نسبت به بیهوشی، بی‌حسی و داروهای مسکن
 8. تورم و درد شدید
 9. خون‌مردگی در زیر سطح پوست
 10. تغییر رنگ پوست

 

برای آمادگی قبل از عمل زیبایی تزریق چربی چه باید کرد؟

مانند هر عمل جراحی دیگری عمل تزریق چربی نیز نیاز به آمادگی دارد و باید برخی نکات را قبل از انجام عمل رعایت کنید تا در دوران بهبودی و نتیجه کار تأثیر مثبتی داشته باشد و به نتیجه مطلوب خود دست‌یافته و احتمال بروز عوارض را تقریباً از بین ببرید.

 1. برای کمک به فرآیند درمان وزن خود را متعادل نگه‌دارید.
 2. پس از رسیدن به وزن ایده آل و تعادل آن نسبت به عمل اقدام کنید.
 3. در صورت مصرف هرگونه دارو پزشک متخصص خود را مطلع کنید.
 4. از استعمال دخانیات پرهیز کنید
 5. سابقه‌های پزشکی خود را در اختیار پزشک متخصص قرار دهید.
 6. از مصرف داروهای ضدالتهاب و آسپرین برای جلوگیری از خون‌ریزی خودداری نمایید.
 7. برای ارزیابی از شرایط قلب خود ممکن است نیاز به آزمایش‌های قلبی باشد.
 8. از جراح خود دستورالعمل‌های لازم را دریافت نمایید.

 

دوران نقاهت بعد از عمل تزریق چربی را باید چگونه سپری کرد؟

پس از انجام عمل زیبایی ممکن است افتادگی پوست اتفاق افتد که با برش برطرف خواهد شد.

در برخی موارد برای جلوگیری از عفونت و خروج ترشحات زیرپوست شما یک لوله کوچک قرار داده خواهد شد تا در صورت جمع شدن هرگونه مایعات اضافی از آن خارج شود.

بسته به روشی که برای عمل جراحی تزریق چربی شما استفاده‌شده است ممکن است تا چند روز از کار منع شده و به استراحت مطلق نیاز داشته باشید و سعی کنید که از بلند کردن اشیا سنگین، ورزش‌های طولانی‌مدت و سنگین، شنا و هرگونه فعالیت سنگینی خودداری نمایید.

اگر علائم شدیدی مانند تب بالا، خون‌ریزی شدید، افزایش درد شدید و کبودی را مشاهده کردید حتماً فوراً با پزشک خود تماس بگیرید و وی را مطلع نمایید.

ممکن است برای کنترل درد و تورم ناشی از عمل تزریق چربی نیاز به مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها باشد که در چنین مواقعی حتماً باید با پزشک متخصص خود دراین‌باره مشورت نمایید تا بهترین نتایج حاصل گردد.

سؤالاتی مانند لیست زیر می‌تواند شما را در دریافت دستورالعمل‌های مناسب از پزشکتان یاری نماید! پس آن‌ها را یادداشت کرده و از پزشک خود دراین‌باره پرس‌وجو کنید!

 1. چه زمانی دوران نقاهت به پایان خواهد رسید؟
 2. چه داروهایی برای بعد از عمل تزریق چربی پیشنهاد می‌کنید؟
 3. آیا بعد از عمل جراحی با توجه به شرایط کنونی نیاز به پانسمان دارید؟
 4. اگر به پانسمان نیاز است تا چه زمانی باید در این شرایط باشید؟
 5. از چه زمانی می‌توانید کارکنید و به فعالیت روزانه خود بپردازید؟
 6. از چه زمانی می‌توانید مجدداً ورزش کنید؟
 7. آیا این بخیه‌های ریز باید برداشته شود؟ چه مدت برای این کار باید صبر کنید؟
 8. چه مدت دیگر باید برای بررسی مجدد مراجعه کنید؟

 

نکات عمل جراحی زیبایی تزریق چربی از دید متخصصین

در مورد عمل جراحی زیبایی تزریق چربی نکات مختلفی گفته می‌شود که می‌تواند شامل اطلاعات بسیاری باشد اما در بین تمامی نکات ذکرشده چند نکته وجود دارد که از اهمیت خاصی برخوردار است و حتماً باید آن‌ها را موردتوجه قرار داده و توسط آن‌ها دانش لازم را کسب نمایید.

این نکات باعث خواهد شد تا ما در طول مدت درمان با عمل زیبایی تزریق چربی از هرگونه اضطراب و استرس به دورباشید و همچنین پاسخ بسیاری از سؤالات خود را دریافت کنید.

پس اگر قصد انجام عمل جراحی زیبایی تزریق چربی را دارید حتماً ملاحظات زیر را به خاطر بسپارید.

 1. دائمی بودن یا موقت بودن نتایج حاصل از عمل تزریق چربی تا حد زیادی به تخصص و مهارت پزشک و رعایت‌های بیمار دارد و در موارد مختلفی بین بیماران با شرایط یکسان نیز تفاوت دارد و ممکن است متغیر باشد.
 2. تورم و کبودی‌های ناشی از عمل معمولاً بین 2 تا 3 روز پس از عمل از بین خواهند رفت و برای بهبود وضعیت و طی کردن روند عادی بهتر است 1 تا 2 هفته قسمتی از بدن که دریافت‌کننده چربی بوده است را از تابش مستقیم نور خورشید مصون دارید.
 3. دقت داشته باشید که انجام عمل تزریق چربی به هر ناحیه‌ای ممکن نیست پس از پزشک خود انتظارات غیرعادی نداشته باشید. به‌عنوان‌مثال تزریق چربی به منطقه اصلی قفسه سینه باعث خواهد شد تا در انجام آزمایش‌های مربوط به سرطان پستان اختلال ایجاد شود و تشخیص این بیماری را دشوار نماید.
 4. معمولاً برای دوام بیشتر سلول‌های چربی تزریق‌شده این عمل را در چند جلسه درمانی انجام خواهند داد تا به‌مرور نتایج دائمی شوند.

 

هزینه عمل زیبایی تزریق چربی

هزینه عمل‌های جراحی همواره موردی است که مردم بسیار به آن توجه می‌کنند و همین موضوع باعث خواهد شد تا فریب قیمت پایین را خورده و خود را در تیغ جراحی یک پزشک ناتوان و بدون تجربه قرار دهند.

اما توجه کنید که صرفاً یک پزشک ماهر نیاز به هزینه بالایی ندارد و هزینه‌ها باید منصفانه و معقول باشد.

هزینه‌های عمل جراحی تزریق چربی معمولاً به موارد مختلفی بستگی داشته و می‌تواند متغیر باشد پس در مورد هزینه‌های ناشی از عمل جراحی حتماً موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 1. هزینه و دستمزد جراح
 2. هزینه‌های ناشی از بیهوشی و بی‌حسی موضعی
 3. هزینه محل انجام عمل و تکنسین‌ها
 4. هزینه داروهای پس از عمل
 5. هزینه انجام آزمایش‌های و ارزیابی‌های پزشکی

به این نکته نیز توجه کنید که به دلیل این‌که عمل جراحی زیبایی انتقال چربی یک جراحی زیبایی محسوب می‌شود توسط هیچ بیمه‌ی خدمات درمانی پشتیبانی نشده و هزینه‌های آن تأمین نخواهند شد.

پس اگر پزشکی چنین قولی به شما داد حتماً کمی دقت کنید زیرا بیمه‌های خدمات درمانی متعهد به پرداخت هزینه عمل جراحی زیبایی نیستند.

کلینیک پوست و مو مارال یکی از بهترین مراکز تزریق چربی در غرب تهران آماده ی ارائه تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی میباشد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (3 رای)