هزینه ابدومینوپلاستی در سال 1402 چقدر است؟

قیمت ابدومینوپلاستی
3/5 - (2 امتیاز)

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم، یکی از عمل‌های زیبایی رایج به خصوص در بین خانم‌ها شناخته شده است که از طریق برداشتن پوست و عضلات اضافی در ناحیه شکم، به تناسب اندام و خوش‌فرم شدن بدن شما کمک می‌کند. اما نکته‌ای که لازم است متقاضیان این عمل زیبایی در نظر بگیرند، بحث هزینه‌ جراحی ابدومینوپلاستی است که عمدتاً تحت پوشش شرکت‌های بیمه قرار نداشته و بنابراین تمامی هزینه‌ها را شخص شما باید پرداخت کنید. به همین دلیل لازم دانستیم در یک مقاله به طور کاملاً مفصل، توضیحاتی را در مورد قیمت ابدومینوپلاستی ارائه کنیم. در صورتی که تصمیم گرفته‌اید این عمل را انجام دهید حتماً این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

هزینه جراحی زیبایی شکم

عوامل مؤثر بر قیمت ابدومینوپلاستی

زمانی که قرار است یک عمل زیبایی انجام دهیم، در جلسه مشاوره ابدومینوپلاستی باید تمامی سؤالات خود را از جراح بپرسیم چون هیچ ابهامی نباید در این زمینه وجود داشته باشد. حتی این حق مسلم شما است که در مورد قیمت ابدومینوپلاستی سؤال کرده و از متخصص بخواهید نرخ دقیق را برای شما تعیین نماید. ما در ادامه عوامل مؤثر بر هزینه جراحی ابدومینوپلاستی را برای شما توضیح خواهیم داد:

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ابدو

چه نوع جراحی ابدومینوپلاستی برای شما انجام شده است؟

اولین و مهمترین فاکتور‌ی که بر قیمت ابدومینوپلاستی تأثیر می‌گذارد، شدت جراحی انجام شده است. در برخی از افراد تنها کمی پوست اضافه در ناحیه شکم و پهلو‌ها وجود داشته و با انجام جراحی ساده و سطحی، می‌توان مشکل را برطرف کرد. اما در گروهی دیگر به دلیل اینکه افتادگی بافت عضلات زیاد بوده است، بنابراین مدت زمان جراحی نیز افزایش پیدا کرده و به عبارتی به جراحی سنگین را نیاز خواهند داشت. پس در جلسه مشاوره، متخصص وضعیت شکم شما را بررسی می‌کند تا از یک سو برای شما توضیح دهد که جراحی سنگینی در پیش دارید و یا اینکه جراحی شما سخت نبوده و با چند برش ساده می‌توان مشکل افتادگی پوست و عضلات را برطرف کرد و از سوی دیگر براساس این بررسی‌های اولیه، تعیین می‌کند که شما چه مبلغی را باید پرداخت نمایید.

متخصص چه مبلغی را دریافت می کند؟

دومین فاکتور مؤثر بر قیمت ابدومینوپلاستی، هزینه دستمزد متخصص است. اشتباهی که برخی از متقاضیان ابدومینوپلاستی مرتکب می‌شوند این است که برای پرداخت هزینه کم، به سراغ پزشکانی می‌روند که ادعا می‌کنند به ازای دریافت دستمزد کمتر، بهترین جراحی را اجرا خواهند کرد. توجه داشته باشید که قیمت پایین نمی‌تواند تضمین‌کننده کیفیت بالا باشد. از طرف دیگر برخی از پزشکان  اگر چه از تجربه و مهارت کافی برخوردار نیستند ولی هزینه دستمزد را بالا می‌برند تا بتوانند توجه متقاضیان را به خود جلب کنند. شما باید تحقیق کافی در مورد دستمزد متخصص داشته باشید و تعرفه‌های وزارت بهداشت را بررسی کنید تا مطمئن شوید جراح شما یک هزینه کاملاً معقول و منطقی از شما دریافت خواهد کرد. ولی به طور کلی پزشکانی که سابقه و شهرت زیادی در این زمینه دارند مسلما دستمزد بیشتری را نسبت به پزشکان تازه کار دریافت می‌کنند.

دستمزد دکتر و هزینه کلینیک برای ابدومینوپلاستی

هزینه مربوط به کلینیک چقدر است؟

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر هزینه ابدومینوپلاستی، هزینه‌های مربوط به کلینیک و اتاق بیهوشی است. زمانی که شما به کلینیک مراجعه می‌کنید، تعرفه‌های مربوط به بستری شدن در کلینیک، هزینه اتاق عمل، هزینه بیهوشی و هزینه مربوط به دستمزد کادر درمان برای شما ارائه خواهد شد تا با جزئیات مبلغ آشنا بوده و بدانید که چه مبلغی را باید به عنوان هزینه پایه به کلینیک پرداخت کنید.

هزینه های جانبی چقدر هستند؟

منظور از هزینه‌های جانبی، خرید دارو، انجام آزمایشات قبل از ابدومینوپلاستی، خرید لوازم جانبی جراحی، خرید تجهیزات مورد نیاز برای مراقبت بعد از ابدومینوپلاستی همانند گن و همچنین موقعیت جغرافیایی است. برای مثال اگر شما در شهری غیر از تهران سکونت داشته و دوست دارید که جراحی ابدومینوپلاستی را تحت نظر بهترین متخصص ابدومینوپلاستی در تهران انجام دهید، باید هزینه رفت و برگشت به تهران و همچنین هزینه اقامت موقت در این شهر را نیز جز هزینه‌های درمانی در نظر بگیرید.

پرداخت هزینه عمل ابدومینوپلاستی درست است؟

آیا هزینه کردن برای جراحی ابدومینوپلاستی عاقلانه است؟

جالب است بدانید که برخی از متقاضیان عمل ابدومینوپلاستی وقتی از هزینه جراحی لاغری شکم آگاه می‌شوند از تصمیم خود منصرف خواهند شد. اما به نظر شما پس‌انداز کردن پول ارزش دارد و یا اینکه ما از تناسب اندام خود لذت بوده و در نتیجه اعتماد بیشتری برای حضور در جمع دوستان، آشنایان و در جلسات مهم داشته باشیم. مسلما برای همه‌ انسان‌ها بحث زیبایی، اهمیت بسیار زیادی دارد. حتی اگر شما ثروتمندترین فرد باشید ولی از زیبایی ظاهری کافی برخوردار نباشید، همین مسئله شما را به یک انسان خجالتی و منزوی تبدیل خواهد کرد. بنابراین اگر دچار افتادگی شکم بوده و این اتفاق به دلیل افتادگی پوست و عضلات رخ داده است، پیشنهاد می‌کنیم یک متخصص حرفه‌ای و مجرب را پیدا کنیم و ابدومینوپلاستی را تحت نظر او انجام دهید. به هیچ عنوان نگران هزینه ‌های ابدومینوپلاستی نباشید. اگر شما بتوانید بهترین متخصص در این زمینه را پیدا کرده و سلامت و زیبایی خود را به دست او بسپارید، شک نداشته باشید هر اندازه هزینه کنید واقعاً ارزش خواهد داشت. جالب است بدانید علی‌رغم اینکه این عمل جزء جراحی‌های زیبایی به حساب می‌آید، اما در برخی موارد ممکن است شرکت بیمه بخشی از هزینه‌ها را پرداخت کند. برای مثال ممکن است افتادگی بیش از حد عضلات شکم به بافت‌های داخلی شما فشار وارد کرده باشد و جراح انجام ابدومینوپلاستی را یک عمل درمانی تلقی کند. در این صورت شرکت بیمه نیز از شما حمایت نموده و بخشی از هزینه‌ها را پرداخت خواهد کرد.

مقاله قبلی
لیفت سینه – بالا کشیدن سینه با روش های جراحی و غیر جراحی
مقاله بعدی
مشاوره ابدومینوپلاستی (رایگان تلفنی و آنلاین)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید