بهترین مکمل های بی سی ای ای (BCAA)

بهترین مکمل های بی سی ای ای
4.7/5 - (3 امتیاز)

عمده آقایانی که بدنسازی انجام می‌دهند دوست دارند هر چه زودتر حجم عضلات آن‌ها افزایش پیدا کند. اما برای رسیدن به این نتیجه، در کنار انجام حرکات ورزشی توصیه شده توسط مربی، شما باید از انواع مکمل بدنسازی همانند مکمل BCAA استفاده کنید.

این مکمل که در واقع مجموعه‌ای از آمینو اسید‌های شاخه‌دار است، از طریق عضله‌سازی، رفع خستگی بدن، چربی سوزی و همچنین کاهش درد‌های عضلانی ناشی از انجام تمرین‌ها، باعث می‌شود که شما بتوانید در کوتاه‌مدت عضلاتی ورزیده و خوش فرم داشته باشید بدون اینکه ورزش کردن و انجام تمرین‌های سنگین باعث خستگی و کاهش انرژی بدن شما گردد. اگر می‌خواهید با بهترین مکمل‌های بی‌ سی ای ای آشنا شوید ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

قرص بی سی ای ای یورو ویتال

این مکمل مجموعه‌ای از انواع آمینو اسید‌های ال لوسین، ال ایزولوسین و ال والین و همچنین عناصر معدنی شامل کلسیم و فسفر و ویتأمین بی‌۶ است. حضور این ترکیبات در کنار یکدیگر باعث خواص زیر در داخل قرص بی سی ای ای یورو ویتال می‌شود:

 1. در کنار انجام تمرین‌های بدنسازی قدرتی، به حفظ و ساخت توده‌های عضلانی شما کمک می‌کند. بنابراین هم عضلات خوش فرم خواهند شد و هم از تحلیل عضلانی جلوگیری می‌شود.
 2. حضور ویتأمین b۶ در این قرص باعث می‌شود که متابولیسم طبیعی پروتئین‌ها اتفاق افتاده و از سوی دیگر سطح انرژی بدن شما را بالا می‌برد. بنابراین از خستگی ناشی از انجام ورزش جلوگیری می‌کند.
 3. وجود کلسیم در قرص بی سی ای ای یورو ویتال باعث عملکرد نرمال عضلات خواهد شد.

 توجه داشته باشید میزان مصرف این مکمل باید تحت نظر یک متخصص تعیین شود بنابراین به هیچ عنوان سر خود آن را مصرف نکنید.

قرص بی سی ای ای کارن

اجازه دهید ابتدا مجموعه‌ای از ترکیبات مورد استفاده در ساخت این قرص را با یکدیگر بررسی کنیم. در قرص بی سی ای ای کارن انواع اسید آمینه شاخه‌دار شامل ال لوسین، ال ایزولوسین و ال والین به کار برده شده است. این قرص به هیچ عنوان گلوتن ندارد. اگر بخواهیم به خواص قرص بی سی ای ای کارن اشاره کنیم باید موارد زیر را بیان نماییم:

 1. وزشکارانی که از این مکمل استفاده می‌کنند از یک سو به حجم‌دهی متناسب عضلات کمک کرده و از سوی دیگر از تحلیل عضلانی در ورزشکاران جلوگیری می‌کند.
 2. همچنین این قرص باعث افزایش سطح انرژی بدن می‌شود و در نتیجه بعد از انجام تمرین‌های بدنی سنگین بدن شما خیلی سریع ریکاوری می‌شود.
 3. شما در دوران چربی‌سوزی نیز می‌توانید از قرص بی سی ای ای کارن استفاده کنید.
 4. جالب است بدانید که این قرص می‌تواند فاز سوخت و ساز عضله‌ها را نیز تحت تأثیر قرار دهد به گونه‌ای که فاز کاتابولیک را کوتاه و فاز آنابولیک را طولانی‌تر می‌کند.

کپسول بی سی ای ای و ویتامین ب 6 دوبیس نوتریشن

علاوه بر اسید‌های آمینه شاخه‌دار ال والین، ال ایزولوسین و ال لوسین، ویتأمین b۶ نیز در ساخت کپسول بی سی ای ای و ویتامین ب 6 دوبیس نوتریشن به کار برده شده است. با مصرف این قرص به افزایش عضله‌سازی، ترمیم بافت عضلات، کاهش خستگی و در نتیجه افزایش سرعت ریکاوری بدن بعد از انجام تمرین‌های ورزشی کمک خواهید کرد. از دیگر خواص این قرص می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کپسول بی سی ای ای و ویتامین ب 6 دوبیس نوتریشن

 1. افزایش قدرت و رشد عضلات
 2. تنظیم میزان قند خون بدن
 3. برطرف کردن خستگی‌های ذهنی و جسمی
 4. افزایش میزان مقاومت بدن
 5. کاهش وزن
 6. کاهش مشکلات کبدی

جالب است بدانید آنچه باعث می‌شود مصرف این قرص منجر به افزایش سطح انرژی و کاهش خستگی بدن گردد، حضور ویتأمین b۶ و همین اسید‌های آمینه در داخل قرص است. این اسید‌های آمینه باعث می‌شوند میزان ساخت سراتونین در زمان ورزش افزایش یافته و در نتیجه سطح انرژی بدن شما بیشتر خواهد شد.

کپسول بی سی ای ای ۱۱۰۰ الیمپ

این قرص مجموعه‌ای از انواع اسید‌های آمینه شاخه‌دار شامل ال لوسین، ال ایزولوسین و والین و همچنین ترکیبات دیگر شامل ژلاتین، ویتأمین b۶، صمغ زانتان و همچنین اسید سیتریک است. بنابراین اکنون که با ترکیبات کپسول بی سی ای ای ۱۱۰۰ الیمپ آشنا شدید بهتر می‌توانید متوجه میزان اثربخشی آن شوید:

کپسول بی سی ای ای ۱۱۰۰ الیمپ

 1.  این قرص می‌تواند حجم و قدرت عضلات شما را افزایش دهد.
 2. همچنین اگر در حین انجام تمرینات ورزشی برخی از عضلات آسیب دیده باشند، با مصرف کپسول بی سی ای ای ۱۱۰۰ الیمپ به بازسازی عضلات آسیب و حفاظت از آن‌ها کمک خواهید کرد.
 3. حضور ویتأمین b۶ در این قرص و همچنین اسید‌های آمینه، به دلیل تولید سراتونین منجر به افزایش سطح انرژی و رفع خستگی می‌شوند.

یکی از نکاتی که باید متذکر شویم که این است که مصرف این قبیل قرص‌ها باید در زمان مناسب به مقدار توصیه شده توسط مربی انجام شود. به طور کلی عمدتاً قرص‌های بی ‌سی ای ‌ای باید حتماً قبل از شروع تمرین‌های ورزشی مورد استفاده قرار گیرند.

بی سی ای ای+B6 بایوتک

اسید آمینه والین در این مکمل تأثیر بسیار زیادی بر روی ساخت و بازسازی عضلات و همچنین افزایش انرژی بدن دارد. ایزولوسین یکی دیگر از اسید‌های آمینه شاخه‌دار است که در بی سی ای ای+B6 بایوتک به کار برده شده و مسئول افزایش انرژی بدن و ریکاوری عضلات بعد از تمرین‌های ورزشی است.

بی سی ای ای+B6 بایوتک

همچنین اسیدآمینه‌ لوسین تأثیر بسیار زیادی بر روی ترشح هورمون رشد می‌گذارد و در نتیجه در ساخت عضلات نقش بسیار چشمگیری را ایفا می‌کند. اما در کنار این اسید‌های آمینه، ویتأمین بی‌۶ نیز در داخل بی سی ای ای+B6 بایوتک به کار برده شده که باعث افزایش سطح انرژی بدن، کاهش خستگی و افزایش سرعت ریکاوری بدن خواهد شد. به طور کلی با مصرف این قرص می‌توانیم میزان کاتابولیسم پروتئین‌ها را کاهش داده و از طرف دیگر باعث افزایش فعالیت آنابولیک در داخل ماهیچه‌ها شویم.

قرص بی سی ای ای 6000 ماسل گلد

ترکیبات این قرص شامل اسید‌های آمینه شاخه دار لوسین، ایزولوسین و والین و همچنین ویتأمین b۶ است. مهمترین خواص قرص بی سی ای ای 6000 ماسل گلد عبارتند از:

قرص بی سی ای ای 6000 ماسل گلد

 1. این قرص باعث افزایش رشد عضلات می‌شود.
 2. از طرف دیگر این اسید‌های آمینه شاخه‎دار می‌توانند بر روی سرعت ساخت سلول‌ها تأثیر گذاشته و سرعت ترمیم بافت‌ها را افزایش دهند.
 3.  از دیگر فعالیت‌های اسید‌های آمینه شاخه‌دار باید به کنترل سطح هورمون‌های بدن اشاره کرد چرا که این اسیدهای آمینه در فعال کردن برخی از آنزیم‌ها و همچنین هورمون‌ها نقش بسیار چشمگیری را ایفا می‌کنند.
 4. اگر شما این مکمل را استفاده کنید سرعت ریکاوری بدن افزایش پیدا کرده و از طرف دیگر عضلات در مدت ‌زمان کوتاه‌تری حجیم و خوش فرم می‌شوند.
 5. همچنین قرص بی سی ای ای 6000 ماسل گلد می‌تواند باعث ترمیم عضلات آسیب دیده شده و خستگی شما ناشی از فعالیت‌های بدنی سنگین را به شدت کاهش دهد.

قرص بی سی ای ای آپوویتال

قرص بی سی ای ای آپوویتال

در این قرص علاوه بر ویتأمین بی‌۶ و اسید‌هایآمینه شاخه‌دار ال لوسین، ال ایزولوسین و ال والین، کلسیم و فسفر نیز به کار برده شده اس.ت از مهمترین خواص قرص بی سی ای ای آپوویتال باید به حفظ حجم عضلات، جلوگیری از تخریب آن‌ها، رفع خستگی بدن، افزایش تولید هورمون سروتونین و در نتیجه افزایش سطح انرژی، تسریع ریکاوری بدن و همچنین محافظت از عضلات در برابر آسیب اشاره کرد.

مقاله قبلی
بررسی مزایای زینک پلاس در مقابل زینک یونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید