تزریق ژل گونه – هزینه، ماندگاری و عوارض احتمالی (2024)

زریق ژل به گونه
امتیاز به این محتوا

هر کدام از اجزای صورت، نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارند. شاید تا به حال با افرادی برخورد داشته اید که گونه ای بسیار زیبا و خوش فرم دارند و داشتن چنین گونه ای، برای شما تبدیل به یک آرزو شده است. به خصوص اگر از جمله افرادی هستید که گونه های افتاده و صاف دارید. یک راهکار ساده برای فرم دهی به گونه ها، اجرای حرکات ورزشی در این قسمت از صورت است. اما این کار زمان بر بوده و از طرفی ممکن است هر روز نتوانید این حرکات را انجام دهید. بنابراین ما به شما تزریق ژل گونه را پیشنهاد می کنیم.

در حال حاضر این متد در اغلب کلینیک های زیبایی اجرا می شود اما شما باید به سراغ مراکز معتبر بروید تا از کیفیت کار مطمئن شوید. متخصصین پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان با استفاده از بهترین مواد و تجهیزات مدرن، تزریق ژل را برای شما عزیزان انجام خواهند داد.

نحوه تزریق فیلر گونه طبیعی

مراحل انجام تزریق ژل گونه

 1. در اولین قدم لازم است جلسه مشاوره با متخصص برگزار شود تا با بررسی نتیجه آزمایشاتی که انجام داده اید، صلاحیت شما برای تزریق ژل به گونه تایید گردد. در این جلسه در صورتی که به بیماری خاص مبتلا بوده و یا آلرژی خاصی دارید، حتماً به پزشک اطلاع دهید.
 2. سپس گونه ها بی حس می شوند تا در حین تزریق، درد نداشته باشید. البته کمی ماده بی حسی در ژل مورد استفاده برای تزریق وجود دارد اما اگر آستانه تحمل شما پایین باشد، پزشک در حین کار از مواد بی حسی بیشتری استفاده خواهد کرد.
 3. تزریق فیلر گونه، بسیار حساس است و متخصص باید با ظرافت بسیار زیاد کار کند تا هم عارضه ای برای مراجعه کننده رخ نداده و هم اینکه فرم ایده آل گونه ها حاصل شود. این کار به وسیله سرنگ هایی انجام می شود که سوزن بسیار ظریفی دارند.
 4. در نهایت باید از یخ در محل تزریق برای رفع التهاب و ورم پوست استفاده شود.

مراقبت های تزریق ژل گونه

مراقبت های قبل از تزریق فیلر به گونه ها

در صورتی که در جلسه مشاوره مشخص شد شما کاندید مناسبی برای تزریق فیلر گونه هستید، حتماً نکات زیر را قبل از اجرای متد زیبایی، رعایت کنید:

 1. حداقل یک هفته قبل از تزریق ژل، مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات را کنار بگذارید. این مواد به دلیل اختلال در خونرسانی بدن، باعث می‌شوند نتیجه متد زیبایی و حتی سلامت فرد، به خطر بیافتد.
 2. در صورتی که از داروهای رقیق کننده خون و منعقد کننده خون استفاده می کنید، با نظر متخصص حتما دو هفته قبل از تزریق ژل گونه این داروها را کنار بگذارید.
 3. در صوتی که بعد از اتمام کار درد دارید، می توانید با اجزاه دکتر، از مسکن استفاده نمایید.
 4. روزی که قرار است تزریق فیلر گونه انجام شود، آرایش نکنید.
 5. استحمام شب قبل از تزریق فراموش نشود. اینکار برای حذف آلودگی از پوست، بسیار مهم است. از طرفی بلافاصله بعد از تزریق ژل گونه نمی توانید دوش بگیرید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل گونه

عزیزان توجه داشته باشید که اگر مراقبت های بعد از تزریق ژل به گونه را جدی نگیرید، ممکن است عوارضی را به دنبال داشته باشد:

 1. همچنان توصیه می کنیم که تا مدتی بعد از تزریق فیلر، مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را کنار بگذارید.
 2. در محل تزریق باید کمپرس یخ قرار دهید تا التهاب و کبودی رفع شود.
 3. تا زمانی که پزشک توصیه می کند، ورزش و فعالیت های سنگین را کنار بگذارید.
 4. برای شستن صورت از شوینده مناسب استفاده کنید تا از یک سو آلودگی های پوستی رفع شده و دچار عفونت نشوید و از سویی دگیر تزریق ژل گونه دچار مشکل نشود.
 5. نوشیدن آب کافی به بهبود هر چه سریع تر پوست صورت بعد از تزریق کمک می کند.
 6. عزیزان توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید گونه ها را ماساژ داده و یا بخارانید.

تزریق ژل گونه چقدر دوام دارد؟

تزریق ژل گونه چقدر دوام دارد؟

تصوری که در میان مردم وجود دارد این است که فکر می کنند بعد از تزریق ژل گونه، برای همیشه گونه های خوش فرم و زیبایی خواهند داشت. اما لازم است بدانید چند عامل بر ماندگاری تزریق فیلر گونه تاثیر می گذارد:

 1. اولین و مهمترین عامل، برند ژل مورد استفاده است. در صورتی که متخصص از ژل های باکیفیت استفاده کند، قطعا طول عمر بیشتری خواهد داشت.
 2. مهارت پزشک در زمان تزریق فیلر گونه، فاکتور دیگری است که دوام تزریق فیلر را تعیین می کند. بنابراین توصیه می کنیم قبل از هر چیز کمی تحقیق کرده و به سراغ بهترین دکتر در این زمینه بروید.
 3. این مسئله بسیار مهم است که شما چه اندازه به مراقبت های بعد از تزریق ژل اهمیت می دهید. برای مثال اگر گونه ها را بخارانید و یا اینکه به صورت فشار وارد کنید، قطعا نتیجه کار از دست می رود.

مشاهده این مطلب : تزریق ژل لب

بهترین مارک ژل برای تزریق گونه

برای اینکه مطمئن شوید متخصص از ژل اصل و مناسب استفاده می کند، از او در مورد مارک ژل سوال کرده و سپس اعتبار برند را بررسی کنید. در حال حاضر برندهای بسیار زیادی در تولید انواع ژل فعالیت می کنند اما حقیقت تلخ این است که افراد سودجو، قصد دارند با ارائه اجناس تقلبی به بازار، سود کلان به دست بیاورند و به سلامت مردم توجه نمی کنند. یک معیار مهم در شناسایی بهترین مارک ژل تزریق گونه، میزان اسید هیالورونیک موجود در آن است.

این ماده تاثیر بسیار چشمگیری در از بین بردن چین و چروک های پوست دارد به این معنا که بعد از تزریق ژل، نه تنها گونه‌های خوش فرمی خواهید داشت بلکه عمل جوانسازی پوست نیز صورت می‌گیرد. در حال حاضر مهمترین ژل هایی که برای این منظور استفاده می شوند عبارتند از:

 1. ژل استایلج Vivacy فرانسه
 2. ژل تئوسیال Teoxane سوئیس
 3. ژل بلترو آلمان
 4. ژل آلیاکسین ایتالیا

عوارض احتمالی تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه یکی از خدمات زیبایی ایمن است که خطری برای شما ندارد اما بنا به دلایلی ممکن است عارضه هایی را به دنبال داشته باشد:

 1. همواره بر این موضوع تاکید داشته ایم که برای تزریق فیلر گونه باید به سراغ کلینیک های معتبر بروید تا مطمئن باشید از ژل باکیفیت و سالم استفاده می کنند. متاسفانه برخی از کلینیک ها از ژل های تقلبی استفاده کرده و  منجر به آسیب های جدی در صورت می شوند.
 2. همچنین اگر متخصص در تزریق ژل گونه مهارت کافی نداشته باشد، نه تنها فرم زیبای گونه ها به دست نیامده بلکه حتی تقارن صورت نیز بهم می خورد.
 3. عارضه احتمالی دیگری که به دلیل عدم مهارت پزشک رخ می دهد، آسیب به عروق خونی است.
 4. البته همانگونه که گفته شد، بعد از تزریق فیلر گونه ممکن است کمی درد داشته باشید و با التهاب صورت مواجه شوید. این عارضه ها موقتی بوده و زود رفع می شوند.

هزینه تزریق ژل گونه

هزینه تزریق ژل گونه

عزیزان توصیه می کنیم در جلسه مشاوره با متخصص حتما در مورد هزینه تزریق ژل گونه سوال کنید. لازم است بدانید آیا از نظر اقتصادی، توانایی پرداخت هزینه این متد زیبایی را دارید یا خیر.  قیمت تزریق فیلر برای هر فرد تفاوت دارد. هزینه های پایه کلینیک و دستمزد متخصص، نوع برند ژل مورد استفاده، میزان نیاز به تزریق فیلر در گونه ها و… از جمله عواملی هستند که هزینه نهایی را تعیین می کنند. البته اگر دچار عارضه های بعد از تزریق ژل شوید، این مسئله نیز بر روی هزینه ها تاثیر خواهد گذاشت.

مقاله بعدی
تزریق ژل لب – هزینه، مراقبت ها و انواع مدل فیلر لب (2024)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید