هزینه عمل بلفاروپلاستی در سال 1402 چقدر است؟

قیمت بلفاروپلاستی چقدر است
امتیاز به این محتوا

چشم ها، مهمترین جزء زیبایی چهره به حساب می آیند. حتما بارها شنیده اید که نگاه هر انسانی، رازهای وجودی او را فاش می کند کافی است در زمان صحبت، به چشمان طرف مقابل خیره شوید. اما بعضی از افراد به دلیل ارثی و یا بنا به دلایلی همانند افزایش سن، دچار افتادگی پلک، پوست اضافی در پلک بالا و پایین، پف چشم و تجمع چربی ها در پلک ها شده اند و همین مسئله به شدت زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می دهند.

اما جایی برای نگرانی نخواهد بود چرا که علم باز هم به کمک بشر آمده و در حال حاضر با عمل زیبایی پلک می توان این عارضه را رفع نمود. اگر چه این متد بسیار پرکاربرد و تاثیرگذار است اما باز هم برای همه مراجعه کنندگان مهم است که هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است.

اما ما به شما توصیه می کنیم در انتخاب متخصص و کلینیک، به هیچ عنوان هزینه جراحی پلک را به عنوان معیار اول قرار ندهید بلکه لازم است در ابتدا سابقه کاری و مهارت پزشک و کیفیت خدمات مرکز مورد نظر را بررسی کنید چرا که نتیجه این عمل، زیبایی چهره را تعیین خواهد. در صورتی که دکتر تجربه لازم را نداشته باشد، نه تنها مشکل پلک ها رفع نشده بلکه ممکن است منجر به عواقب بدتری شود.

یکی از عمل های زیبایی که توسط متخصصین مارال سلامت ایرانیان با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام می شود، عمل پلک است. ما بهترین شرایط را با قیمتی متناسب با تعرفه های پزشکی و شرایط اقتصادی کشور برای شما عزیزان در نظر خواهیم گرفت.

هزینه عمل بلفاروپلاستی

عوامل موثر بر هزینه عمل بلفاروپلاستی

بعد از انتخاب متخصص جهت جراحی پلک، ابتدا باید در یک جلسه مشاوره شرکت کنید تا سلامت عمومی شما تایید گشته و مشخص شود آیا کاندید مناسبی برای عمل پلک هستید یا خیر. در صورت تایید نهایی، حتما در مورد هزینه جراحی پلک از متخصص سوال کنید چرا که قیمت کار تحت تاثیر عوامل مختلف بوده و در نتیجه از فردی به فرد دیگر متفاوت است. این عوامل عبارتند از:

شدت ناهنجاری در پلک

اولین و مهمترین عامل که بر هزینه عمل پلک تاثیر می گذارد، میزان ناهنجاری پلک است. هر اندازه افتادگی پلک ها بیشتر بوده و لایه های پوستی و پف در آن قسمت زیاد باشد، مدت زمان جراحی طولانی تر خواهد شد لذا هزینه کار نیز بیشتر می گردد. به طور کلی هر چه تعداد عارضه های پلک چشم بیشتر باشد، جراحی بیشتری نیاز خواهد بود. به همین دلیل است که متخصصان توصیه می کنند قبل از اینکه این ناهنجاری ها پیشروی کنند، درمان را آغاز کنید. همچنین درمان زودهنگام، باعث تسریع در بهبودی نیز خواهد شد.

مشاهده این مطلب : بهترین دکتر عمل بلفاروپلاستی

میزان ماده بی حسی

نوع ماده بیهوشی و میزان نیاز به آن نیز تعیین کننده قیمت جراحی پلک است. در صورتی که جراحی زمان بر باشد، چون به ماده بی حسی بیشتری نیاز است، هزینه کار افزایش پیدا می کند.

جراحی هر دو پلک در عمل بلفاروپلاستی

جراحی هر دو پلک

در صورتی که نیاز باشد هر دو پلک تحت عمل قرار گیرند، قطعا هزینه کار بیشتر از زمانی خواهد بود که تنها یکی از پلک ها جراحی می شود. البته اینکه کدام یک از پلک ها مورد هدف باشند نیز بخشی از قیمت عمل را تعیین می کند.

هزینه های قبل از جراحی پلک

همانگونه که گفته شد باید در جلسه مشاوره با پزشک، سلامت عمومی شما و وضعیت پلک مورد بررسی قرار گیرد. در نتیجه لازم است آزمایشات و عکسبرداری انجام شود تا متخصص بهتر بتواند تصمیم گیری کند. هزینه این تست ها نیز بسته به مرکزی که در آن انجام می شوند و شرایط اقتصادی فعلی کشور، تفاوت دارد.

سابقه کاری متخصص

عزیزان توجه داشته باشید که چشم، عضو بسیار حساسی است. کافی است پزشک در حین کار، یک خطای بسیار کوچک مرتکب شود تا عواقب خطرناک حتی از دست رفتن بینایی را به دنبال داشته باشد. به همین دلیل است که به هیچ عنوان نباید به پزشکان تازه کار و کم تجربه اعتماد کرد. در اولین قدم باید به اندازه کافی تحقیق کنید تا بهترین دکتر عمل بلفاروپلاستی را پیدا کنید. قطعا متخصصانی که سالیان طولانی است در این حرفه فعالیت می کنند، هزینه بیشتری دریافت خواهند کرد.

مطالب بیشتر: مشاوره بلفاروپلاستی

قیمت جراحی زیبایی پلک

هزینه های مرکز

بخش دیگری از هزینه عمل بلفاروپلاستی به کلینیک مورد نظر بستگی دارد. اشتباهی که برخی از افراد مرتکب می شوند این است که فکر می کنند هر چه پزشک و کلینیک هزینه بیشتری دریافت کنند، کیفیت خدمات آن ها بالاتر خواهد بود. این تصور به همان اندازه غلط است که زیبایی چهره خود را به دست مراکز و افرادی بسپارید که کمترین هزینه را برای جراحی بلفاروپلاستی در نظر گرفته اند. کلینیک هایی که از تجهیزات مدرن برای عمل های زیبایی استفاده کرده، بهترین متخصصین در این مراکز فعالیت داشته و یک کادر درمانی حرفه ای و قوی دارند، هزینه بیشتری برای عمل پلک از مراجعه کننده دریافت می کنند.

مشاهده این مطلب : عوارض عمل بلفاروپلاستی

تجهیزات مورد استفاده

همچنین نوع تجهیزاتی که در کلینیک برای جراحی پلک مورد استفاده قرار می گیرد، بخشی از قیمت عمل پلک را تعیین می کند. برندهای مختلف در این زمینه فعالیت می کنند و در نتیجه هزینه تجهیزات برندهای معتبر و شناخته شده، بیشتر است.

درمان عوارض احتمالی

هر عمل زیبایی با عوارضی همراه است که برخی از آن ها طبیعی بوده و بعد از مدتی رفع می شوند اما برخی دیگر به عملکرد متخصص و توجه به مراقبت های بعد از عمل بستگی دارد. در صورتی که به عوارض جراحی پلک همانند عفونت، خونمردگی، باز شدن زخم ها و… دچار شدید، لازم است دوره درمانی را طی کنید تا بهبودی حاصل گردد. بنابراین باید هزینه درمان را نیز در نظر گرفت.

قیمت عمل زیبایی پلک

هزینه مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

بخشی از موفقیت جراحی پلک به مهارت متخصص و بخشی دیگر به مراقبت های بعد از جراحی بستگی دارد. حتی اگر این عمل زیبایی توسط بهترین دکتر و مراکز معتبر انجام شود اما به مراقبت های بعد از عمل اهمیت ندهید، نتیجه کار از دست خواهد رفت. برای مثال باید داروهایی که پزشک توصیه می کند را تهیه و به طور کامل مصرف نمایید. هزینه داروها را در محاسبه هزینه عمل بلفاروپلاستی در نظر بگیرید.

نوع بیمه مورد استفاده

برخی از بیمه ها هزینه جراحی پلک را پرداخت می کنند چون این عمل، تنها جنبه زیبایی ندارد بلکه رفع افتادگی پلک و پف چشم، به بهبود بینایی نیز کمک می کند. بنابراین اگر تحت پوشش این شرکت های بیمه قرار دارید، بخشی از هزینه ها توسط شرکت پرداخت شده و شما مبلغ کمتری را پرداخت خواهید کرد.

مطالب بیشتر: کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی

مقاله قبلی
بلفاروپلاستی پلک پایین – عوارض، هزینه و مراقبت ها
مقاله بعدی
بهترین دکتر و کلینیک بلفاروپلاستی در تهران و ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید