کاشت مو

بهترین زمان رنگ کردن مو بعد از کاشت مو + مهم ترین نکات

امتیاز به این محتوا

خانم‌ها علاقه زیادی به رنگ کردن مو دارند. اما زمانی که کاشت مو را انجام می‌دهند باید به این موضوع توجه کنند که آیا رنگ کردن مو بعد از پیوند مو، عواقبی را برای این عمل زیبایی به همراه دارد یا خیر. در واقع اغلب خانم‌هایی که برای ایمپلنت موی طبیعی اقدام می‌کنند، در جلسه مشاوره در مورد بهترین زمان برای رنگ کردن مو بعد از کاشت مو سؤال می‌پرسند و از متخصص می‌خواهند در مورد استفاده از رنگ شیمیایی یا گیاهی توضیحاتی را برای آن‌ها ارائه کند. در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد نحوه و زمان رنگ کردن مو بعد از کاشت مو صحبت کنیم.

بهترین زمان رنگ کردن مو بعد از کاشت مو

زمانی که پیوند مو انجام می‌شود، فولیکول‌ها در حساس‌ترین وضعیت ممکن قرار دارند و در سه ماهه اول وارد فاز استراحت و خواب می‌شوند تا بتوانند بنیه خود را تقویت کنند. در سه ماهه دوم رشد آن‌ها آغاز خواهد شد. در این بازه زمانی نباید اقداماتی انجام دهیم که باعث آسیب به فولیکول‌ها می‌گردد. از طرف دیگر به مدت چند هفته بعد از پیوند مو، پوست سر شما بسیار حساس است چرا که در جریان کاشت مو، عارضه‌هایی همانند زخم شدن پوست سر و التهاب اتفاق می‌افتد که حداقل به دو هفته زمان نیاز است تا این عوارض به طور کامل برطرف شوند.

بهترین زمان رنگ کردن مو بعد از کاشت مو

بنابراین در پاسخ به این سؤال که بهترین زمان رنگ کردن مو بعد از پیوند مو دقیقاً چه زمانی است، باید بگوییم که تا زمانی که فولیکول‌ها به خوبی در پوست سر استقرار پیدا نکرده‌اند و تا زمانی که متخصص بنیه قوی فولیکول‌ها در محل پیوند را تایید نکرده است، نباید به سراغ رنگ کردن مو بروید.

ممکن است بعضی از افراد بعد از ۴ تا ۵ ماه بتوانند مو‌های خود را رنگ کنند اما در برخی دیگر شاید لازم باشد یکسال صبر کنند تا مو‌های کاشته شده به خوبی رشد کرده و سپس بدون اینکه خطری فولیکول‌های پیوندی را تهدید کند، موهای خود را رنگ کنند. بنابراین حداقل بازه زمانی ۴ تا ۵ ماه زمان لازم است تا پس از آن متخصص وضعیت فولیکول‌های پیوندی را کنترل کرده و در صورتی که صلاحیت شما را تأیید کرد، مو‌های خود را رنگ کنید.

رنگ شیمیایی یا رنگ گیاهی؟

دومین سؤال رایج در بین متقاضیان کاشت مو که به رنگ کردن مو‌های خود علاقه‌مند هستند این است که آیا از رنگ‌های شیمیایی استفاده کنند یا به سراغ رنگ‌های طبیعی بروند؟

به طور کلی ترکیبات شیمیایی به دلیل اینکه می‌توانند به فولیکول‌ها آسیب وارد کنند، جز مواد مضر شناخته شده‌اند. به همین دلیل حتماً در انتخاب شامپوی سر نیز باید تحت نظر متخصص عمل کنید. پزشک برای شما شوینده‌هایی را تجویز می‌کند که کمترین ماده شیمیایی را داشته و ترکیبات موجود در شوینده کمترین آسیب را به فولیکول‌های پیوندی وارد می‌کند. بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد، در انتخاب رنگ مناسب برای رنگ کردن مو‌ها بعد از کاشت مو نیز بهتر است به سراغ رنگ‌های گیاهی بروید.

می توانم موهایم را بعد از کاشت مو رنگ کنم

مزیت دیگر رنگ‌های گیاهی این است که به دلیل نداشتن ترکیبات شیمیایی مضر، باعث بروز حساسیت پوستی و خارش نخواهند شد. همانگونه که در مقالات دیگر بیان کرده‌ایم، اگر پوست سر شما دچار خارش گردد و بخواهید محل پیوند مو را بخارانید، احتمال فشار به فولیکول‌ها و جابجا شدن آن‌ها وجود خواهد داشت.

حنا گذاشتن بعد از کاشت مو

همانگونه که گفتیم استفاده از رنگ‌های طبیعی برای رنگ کردن مو بعد از پیوند مو، گزینه بسیار مناسب‌تر خواهد بود و حنا یک رنگ طبیعی شناخته شده است. این ماده گیاهی خاصیت ضد التهابی، ضد باکتریایی و ضد قارچی دارد و از طرف دیگر برای کسانی که به دلیل خشکی زیاد پوست سر دچار اگزمای سر شده‌اند، انتخاب بسیار خوبی است. همچنین به دلیل ترکیبات مغذی فراوانی که در داخل حنا وجود دارد، بنابراین حنا می‌تواند فولیکول‌های مو را تقویت کرده و به رشد بهتر آن‌ها کمک کند.

به عنوان یک نتیجه کلی، حنا گذاشتن بعد از کاشت مو به سلامت مو‌های پیوندی شما نیز کمک خواهد کرد. اما باز هم توصیه می‌کنیم که حداقل یک ماه صبر کنید و سپس به متخصص مراجعه نمایید. در صورت تأیید‌ ایشان، از حنا استفاده کنیم

حنا گذاشتن بعد از کاشت مو

آیا رنگ مو به گرافت های پیوند شده آسیب می رساند؟

در صورتی که زودتر از موعد و قبل از اینکه فولیکول‌ها و گرافت‌ها در پوست سر استقرار پیدا کنند اقدام به رنگ کردن مو بعد از کاشت مو کنید، قطعاً فولیکول‌ها و گرافت‌ها آسیب خواهند دید چرا که گرأفت‌ها حداقل ۳ ماه زمان لازم دارند تا بتوانند به پوست سر متصل شده و در محل جدید مستقر شوند. بعد از آن مقاومت فولیکول‌ها به ترکیبات شیمیایی و ترکیبات طبیعی افزایش خواهد یافت. بنابراین حداقل چهار تا پنج ماه صبر کنید و پس از آن برای رنگ کردن مو اقدام نمایید. رنگ کردن مو زودتر از این زمان، قطعا منجر به شکست نتیجه کاشت مو خواهد شد.

رنگ کردن مو قبل از کاشت مو

رنگ کردن مو قبل از کاشت مو

در صورتی که عمده مو‌های شما سفید شده است متخصص شما می‌خواهد که قبل از کاشت مو مو‌های خود را رنگ کنیم چرا که در این صورت با دقت بالاتری می‌تواند فولیکول‌های مناسب از بانک مو پیدا کرده و محل کاشت مو انتقال دهد البته نباید نگران باشید چون در این زمان رنگ کردن مو هیچ آسیبی به سلول‌ها وارد می‌کنند معمولاً متخصص و می‌خواهد که یک هفته قبل از کاشت مو این کار را انجام دهید تا رنگ بر روی مو‌ها باقی مانده و در نتیجه سرعت عمل پیوند مو بالاتر برود

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟