هزینه کاشت مو [چک لیست معتبر تعرفه ها 1402]

هزینه کاشت مو
4.1/5 - (9 امتیاز)

وقتی مشکلی در چهره به وجود بیاید، نگرانی بزرگی در وجود انسان شکل می گیرد چرا که این مشکل، زیبایی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. فرض کنیم که جدیدا دچار ریزش مو شده اید. فکر اینکه این ریزش منجر به طاسی سر شود، بسیار آزار دهنده است. متاسفانه در حال حاضر، این عارضه در بین جوانان زیاد شده و بعضا علی رغم درمان هایی که انجام می دهند، به نتیجه دلخواه نمی رسند.

خوشبختانه پیشرفت علم، راه هایی را پیش روی انسان قرار داده است تا نواقص زیبایی را رفع کند. کاشت مو از جمله روش های زیباسازی است که تراکم اولیه مو را برای شما به ارمغان می آورد. اما یکی از سوالات مراجعه کنندگان این است که هزینه کاشت مو چقدر است؟ به هر حال شما باید در جلسه مشاوره، از متخصص در مورد قیمت کاشت مو سوال کنید تا متوجه شوید آیا از نظر مالی قادر به تامین هزینه ها هستید یا خیر. در این مقاله پیرامون تعرفه کاشت مو صحبت خواهیم کرد.

چک لیست هزینه کاشت طبیعی مو در مراکز مختلف

روش کاشت مومیانگین هزینه
روش fit یا fue12.000.000 - 15.000.000 تومان
روش fut10.000.000 - 13.000.000 تومان
روش sut12.000.000 - 15.000.000 تومان
روش ترکیبی fue+fut12.000.000 - 16.000.000 تومان
رور dhi و میکروگرافت13.000.000 - 16.000.000 تومان
قیمت کاشت هر تار مو-

عوامل موثر بر هزینه کاشت مو

هزینه پیوند مو برای هر فرد متفاوت است چرا که چند عامل بر روی قیمت تاثیر خواهد گذاشت :

عوامل موثر بر هزینه کاشت مو

روش پیوند موی طبیعی

وجود روش های متنوع برای پیوند مو این امکان را فراهم می کند که افراد با شرایط مختلف بتوانند رشد موی سر را ترمیم کرده و به تراکم ایده آل برسند. علاوه بر اینکه روش اجرای هر کدام متفاوت است، قیمت ها نیز با هم تفاوت خواهد داشت. براساس نیاز به جراحی، کاشت مو به کمک دستگاه یا به روش دستی، مدت زمان مورد نیاز برای اجرای کار و…، هزینه ها نوسان دارد.

برای مثال روش FUT روشی است در آن، یک نوار باریک از بانک مو برداشته شده و سپس گرافت ها به محل مورد نظر، انتقال داده می شوند. و یا روش FIT که در آن، فولیکول ها به کمک پانچ های کوچک از بانک مو جدا می شوند. این دو روش زمان بر بوده و از طرفی نیاز به دقت بسیار بالایی دارد. همین دو عامل، تاثیر چشمگیری بر روی قیمت کاشت مو دارند. از سویی دیگر کاشت مو روش SUT  کاملا وابسته به دستگاه است لذا هزینه تجهیزات نیز باید حساب شود.

تعداد گرافت های مورد نیاز جهت کاشت مو

تعداد گرافت های مورد نیاز جهت کاشت طبیعی مو

براساس اینکه چه تعداد گرافت برای کاشت مو مورد نیاز است، قیمت کاشت مو نیز متفاوت خواهد بود. هر اندازه نیاز به تراکم بیشتری باشد، قطعا زمان بیشتری برای استخراج گرافت و پیوند مورد نیاز بوده و در نتیجه هزینه تقریبی کاشت مو بیشتر خواهد شد.

میزان پیشروی طاسی سر

هر اندازه طاسی سر بیشتر باشد، بانک مو ضعیف تر خواهد شد چون قطعا ریزش مو به محل برداشت گرافت مو نیز خواهد رسید. لذا پزشک برای پیوند، با محدودیت روبرو شده و مجبور است به سراغ موی سایر قسمت های بدن برود. این موضوع باعث تغییر قیمت خواهد شد.

مشاهده این مطلب : بهترین دکتر کاشت مو

هزینه های پایه کلینیک کاشت موی طبیعی

هر کلینیک تعرفه خاصی برای هزینه های پایه در نظر می گیرد. متخصصین فعال در کلینیک، ارائه خدمات برای مراجعه کنندگان، هزینه های درمان عوارض بعد از پیوند مو، نوع تجهیزات مورد استفاده و… بر تعرفه کاشت مو تاثیر می گذارد. البته در انتخاب متخصص و کلینیک، به هیچ عنوان نباید براساس قیمت کلینیک ها عمل نمود بلکه معیار کار باید بر مبنای مهارت و دانش متخصص و تجهیزات کلینیک باشد.

سن فرد متقاضی پیوند مو

سن کاشت مو بر میزان موفقیت و ماندگاری آن تاثیر دارد. با توجه به اینکه اخیرا ریزش مو در میان جوانان زیاد شده است، افراد سریعا به فکر درمان و کاشت مو خواهند بود اما اگر در سنین پایین اقدام کنید، احتمال ریزش مجدد وجود داشته و باید دوباره پیوند مو انجام شود. همین عامل باعث افزایش هزینه تقریبی کاشت مو خواهد شد.

کمترین هزینه کاشت مو

کمترین هزینه کاشت مو

کاشت مو یک روش بسیار ایده آل برای افزایش تراکم مو در کسانی است که دچار طاسی شده اند. اما اغلب افراد به دنبال این هستند که هزینه کار، از نظر اقتصادی به صرفه باشد و در واقع به فکر کمترین هزینه کاشت مو خواهند بود. همانگونه که در ابتدای مقاله ذکر شد، تعرفه مشخصی برای پیوند مو وجود نداشته و عوامل مختلفی بر روی قیمت تاثیر می گذارد.

اما شما نباید فریب قیمت پایین برخی از کلینیک ها را بخورید و چون به صرفه تر است، به این مراکز مراجعه کنید. قبل از هر چیز باید بررسی شود آیا متخصصین در این کلینیک از دانش و مهارت لازم برخوردار هستند؟ آیا کلینیک مجهز بوده و کاشت مو در آن عوارضی را به دنبال ندارد؟

قیمت کاشت هر تار مو

قیمت کاشت هر تار مو

کاشت مو چقدر هزینه دارد؟ یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت کاشت مو، تعداد تار موی مورد نیاز برای اجرای کار است. قیمت کاشت هر تار مو براساس تعرفه وزارت بهداشت، ثابت است اما چیزی که باعث تغییر در قیمت نهایی می شود، تعداد تار موی مورد نیاز و روش مورد استفاده برای پیوند مو است. هر چه تعداد تار مورد نیاز بیشتر بوده و استخراج آن بسته به نوع روش، حساس تر باشد، قیمت بیشتر خواهد شد.

قیمت کاشت طبیعی مو در مردان

هزینه کاشت موی طبیعی در مردان

با توجه به اینکه مشکل طاسی سر بیشتر در مردان رخ می دهد، لذا این روش زیباسازی عمدتا در بین آقایان کاربرد دارد. هزینه کاشت موی مردان، علاوه بر اینکه تحت تاثیر عوامل فوق قرار دارد، ممکن است براساس نوع بانک مو نیز تغییر کند. برای مثال شاید شما از آن دسته افرادی هستید که بانک موی مناسبی ندارید. در نتیجه پزشک تصمیم می گیرد از بانک موی ریش استفاده کند. همین موضوع باعث می شود قیمت نهایی کار، بیشتر تغییر کند. البته میزان طاسی سر نیز بسیار مهم است که عمدتا در مردان، با سرعت بیشتری پیش می رود.

قیمت پیوند موی طبیعی در خانم ها

هزینه کاشت مو زنان

در میان خانم ها، کمتر مواردی را می توان یافت که به طاسی دچار شده باشند اما غالبا، از مشکل ریزش مو ناراحت بوده و تصمیم می گیرند تراکم مو را از طریق پیوند طبیعی، افزایش دهند. با توجه به اینکه شرایط بانوان با آقایان تفاوت دارد، لذا هزینه کاشت موی زنان نیز کمی متفاوت خواهد بود.

هزینه پیوند مو در خارج از کشور

تعرفه کاشت مو در کشورهای خارجی

شاید شما قصد دارید برای کاشت مو به خارج از کشور سفر کرده و تحت نظر کلینیک های مجهز در آن کشور، پیوند طبیعی مو را انجام دهید. اما لازم است بدانید که هزینه کاشت مو در کشورهای خارجی در مقایسه با ایران تفاوت دارد چون تعرفه های پزشکی در هر کشور، خاص همان منطقه جغرافیایی است. از طرفی باید هزینه های رفت و برگشت را نیز در نظر گرفت. بنابراین عاقلانه ترین کار این است که ابتدا تحقیقات لازم را به عمل آورده و سپس اقدام کنید.

کاشت موی ارزان قیمت

کاشت موی ارزان قیمت

عزیزان به شما توصیه می کنیم به دنبال کاشت موی ارزان قیمت نباشید چون وقتی هزینه ها برای شما اولویت داشته باشند، قطعا کیفیت کار اهمیت کمتری پیدا می کند. همین باعث می شود به سراغ کلینیک ها و متخصصینی بروید که صلاحیت کافی برای ارائه خدمات در این زمینه را ندارند. نتیجه چنین انتخاب غلطی، شکست پیوند مو خواهد بود.

کلینیک های مجاز کاشت مو به هیچ وجه دست به دامان شعار های تبلیغاتی همانند کاشت مو با یک میلیون تومان و … نخواهند شد.

مشاهده این مطلب : بهترین روش کاشت مو

پیوند مو با شرایط اقساط

به هر حال هزینه کاشت مو براساس کلیه عواملی که در ابتدای مقاله ذکر شد، از فردی به فردی دیگر متفاوت است. برخی از افراد از نظر مالی در تنگنا بوده و نمی توانند هزینه ها را تامین کنند از سویی دیگر طاسی سر در حال پیشروی به گونه ای که هرگونه تاخیر در پیوند مو منجر به از دست رفتن بانک مو نیز خواهد شد.

در برخی از کلینیک ها کاشت مو اقساط برای این دسته از عزیزان فراهم شده است. در نتیجه بدون نگرانی از قیمت کاشت مو می توانید، اقدامات لازم را انجام دهید. البته شاید قسط بندی باعث شود تعرفه کاشت مو، اندکی نسبت به پرداخت نقد، تفاوت داشته باشد.

ایا کاشت مو با یک میلیون تومان واقعی است؟

امروزه با بالا رفتن تقاضا برای کاشت گرافت مو، به شمار ابهامات و شایعات مربوط به آن نیز افزوده شده است. یکی از این موارد امکان پیوند مو با مبلغ 1 میلیون تومان می‌باشد.

برای آن دسته از داوطلبانی که در زمینه هزینه‌های پیوند مو اطلاعات کافی ندارند، توجه به موارد زیر اهمیت خواهد داشت. پیش از توجه به تبلیغات دروغین برخی کلینیک ها، ابتدا باید با موارد تأثیرگذار بر قیمت کاشتن مو آشنا شد. برخی از این موارد عبارتند از:

  1. تکنیک پیوند مو
  2. تخصص و تجربه پزشک معالج
  3. تجربه تکنیسین و کادر درمانی
  4. میزان طاسی و گرافت‌های موردنیاز
  5. منطقه جغرافیایی

کاشت مو یک روش پزشکی تخصصی است که نیاز به تخصص و دقت دارد و انتخاب یک گزینه ارزان یا کم هزینه بدون تحقیق مناسب می تواند منجر به نتایج نامطلوب یا حتی خطرات احتمالی برای سلامتی شما شود.

هزینه های کاشت مو بسته به عوامل مختلفی مانند مکان، شهرت و تجربه جراح، امکانات کلینیک و تکنیک خاص مورد استفاده می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

به طور کلی، روش‌های کاشت مو به دلیل تخصص مورد نیاز، زمان‌بر بودن این روش و نیاز به محیطی استریل و کنترل‌شده نسبتاً گران هستند. بنابراین، مهم است که در هنگام انتخاب کلینیک مناسب کاشت مو، کیفیت و ایمنی عمل را در اولویت قرار دهیم.

مقاله قبلی
کاشت مو به روش FUT – مراحل، معایب و هزینه 2024
مقاله بعدی
بانک مو – مقایسه بانک موی ضعیف و قوی 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید