قرص هیرویت Hair Vit – تامین مواد مغذی پوست و مو

قرص هیرویت
امتیاز به این محتوا

متأسفانه مسأله ریزش مو به یکی از موضوعات جدی در زندگی همه افراد تبدیل شده است. اخیراً آمار مبتلایان به ریزش مو در حال افزایش بوده و این مسأله به نوجوانان نیز سرایت کرده است. اگر شما به محض رؤیت ریزش مو راهکار‌های درمانی را آغاز کنید، می‌توانید از ریزش مو جلوگیری کرده و حتی مو‌های از دست رفته خود را برگردانید. مصرف قرص هیرویت یکی از مواردی است که به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل در زمینه انواع قرص هیرویت و فواید مصرف قرص برای شما ارائه کنیم.

هیرویت چه فوایدی دارد؟

قرص هیرویت یکی از پرمصرف‌ترین مکمل‌های تقویتی فولیکول‌ها شناخته شده و به درمان ریزش مو کمک می‌کند. ریزش مو ناشی از استرس، اضطراب، کم خوابی، ابتلا به بیماری‌ها، تغییرات هورمونی بدن نداشتن تغذیه مناسب، مصرف دخانیات و همچنین عدم مراقبت صحیح از مو‌ها اتفاق می‌افتد. با افزایش سن سرعت ریزش مو نیز بیشتر می‌شود. در این زمان است که مصرف مکمل‌هایی همانند قرص هیرویت ‌اهمیت خود را نشان می‌دهند. از جمله مهمترین فواید قرص هیرویت عبارتند از:

هیرویت مجموعه‌ای از انواع مواد غذایی مفید شامل ویتأمین‌های گروه b ، روی، مس، آمینواسید‌ها، آهن و سلنیوم است. بنابراین شما یک قرص هیرویت که مصرف می‌کنید در واقع یک مجموعه کامل از مواد غذایی مورد نیاز برای تقویت فولیکول‌ها را در اختیار آن‌ها قرار داده‌اید. بنابراین بنیه فولیکول تقویت شده و از ریزش مو جلوگیری می‌گردد.

از طرف دیگر هیرویت باعث افزایش ضخامت مو و در نتیجه جلوگیری از شکستن ساقه مو و موخوره می‌شود چرا که در قرص هیرویت انواع ویتأمین‌های گروه B من جمله بیوتین وجود دارد که ساختار مو را ارتقا می‌دهند.

ترکیبات موجود در داخل قرص هیرویت باعث محافظت از پوست سر و مو در برابر آلاینده‌های مختلف موجود در هوا می‌گردند. بنابراین از تأثیر آلاینده‌ها بر روی ریزش مو جلوگیری می‌کنند.

آهن موجود در قرص‌ هیرویت از طریق افزایش اکسیژن رسانی و خونرسانی به فولیکول‌ها به تقویت بهترین‌ها منجر خواهند شد.

از طرف دیگر زمانی که شما قرص هیرویت مصرف می‌کنید رنگ مو‌های شما به حالت طبیعی نزدیک‌تر شده و لطافت و درخشندگی مو‌ها بیشتر می‌شود.

جالب است بدانید قرص هیرویت به دلیل داشتن ویتأمین‌های گروه B به تقویت سیستم ایمنی نیز منجر خواهد شد. همان گونه که می‌دانید اگر سیستم ایمنی بدن قوی باشد، از طریق جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها، به حفظ سلامت فولیکول‌ها نیز کمک خواهد کرد.

با افزایش سن، سطح تولید کراتین مو افت می‌کند و قرص هیرویت منجر به افزایش تولید کراتین مو می‌شود.

مزایا هیرویت

قرص هیرویت اصل برای درمان ریزش مو

متأسفانه در حال حاضر انواع هیرویت تقلبی در بازار وجود دارد که اگر شما بسته‌بندی آن را با قرص هیرویت اصل مقایسه ‌کنید به هیچ عنوان متوجه تفاوت میان این دو نمی‌شوید مگر این که بتوانید تفاوت‌های جزئی را در ترکیبات و یا بسته‌بندی قرص مشاهده کنید. به همین علت شما باید به سراغ داروخانه‌ها بروید تا بتوانید قرص هیرویت اصل را به دست بیاورید. اگر شما بتوانید این قبیل مکمل‌های اصل را استفاده کنید به دلیل برخورداری از انواع مواد معدنی شامل آهن، روی و ویتأمین‌های گروه b به درمان ریزش مو کمک خواهید کرد.

قرص هیرویت اصل برای درمان ریزش مو

البته توجه داشته باشید قبل از مصرف قرص‌ شما باید مجموعه‌ای از آزمایش را انجام دهید تا متخصص مطمئن شود علت ریزش مو در بدن شما کمبود مواد مغذی است یا خیر. اما در صورتی که شما به دلیل ابتلا به بیماری یا در اثر اختلالات هورمونی دچار ریزش مو شده‌اید، تا زمانی که این مشکلات برطرف نشود ما نمی‌توانیم اثر معجزه‌آسایی را از قرص هیرویت مشاهده کنیم.

قرص هیرویت هلث اید

از آنجایی که قرص هیرویت بدون نیاز به نسخه پزشک نیز به فروش می‌رسد، بنابراین زمانی که شما به داروخانه‌ها مراجعه می‌کنید شاید در بین انواع قرص هیرویت، قرص هیرویت هلث ‌اید را نیز به شما معرفی کنند. قطعا این سؤال برای شما به وجود خواهد آمد که چه ترکیباتی در این نوع قرص وجود دارد که باعث تفاوت این دو قرص هیرویت با یکدیگر می‌شود. ترکیبات بکار رفته در قرص هیرویت هلث اید همانند سایر قرص‌های هیرویت، به افزایش درخشندگی، ضخامت و تقویت ریشه مو، تقویت فولیکول‌های مو، جلوگیری از ریزش مو ناشی از استرس، آلودگی و کمبود مواد مغذی، بهبود وضعیت پوست سر و همچنین تولید کراتین کمک می‌کند.

البته لازم است بدانید که این قرص برای تقویت بنیه فولیکول‌ها بعد از کاشت مو نیز استفاده می‌شود. این نکته را متذکر می‌شویم که قرص هیرویت برای افراد بالای ۱۶ سال مناسب است. جالب است بدانید قرص هیرویت به دلیل اینکه رنگدانه‌های مو را تقویت می‌کند به همین دلیل از سفید شدن مو‌ها جلوگیری خواهد کرد.

قرص هیرویت بهتر است یا فولیکوژن؟

همانگونه که گفته شد مکمل‌های زیادی به تقویت بنیه فولیکول‌ها و همچنین جلوگیری از ریزش مو کمک می‌کنند. برای مثال یکی از سوالات رایج در بین افرادی که دچار ریزش مو می‌شوند این است که قرص هیرویت بهتر است یا فولیکوژن؟ ما در این مطلب خواص قرص هیرویت را برای شما توضیح دادیم. در پاسخ به این سؤال که باید برای تقویت بنیه مو‌ها به سراغ هیرویت برویم یا فولیکوژن، بهتر است نگاهی به ویژگی‌های قرص فولیکوژن داشته باشیم:

  1. قرص فولیکوژن باعث افزایش قوای سیستم ایمنی بدن، افزایش سطح تغذیه فولیکول‌ها، پیشگیری و درمان ریزش مو، پیشگیری از ابتلا به سوء‌تغذیه در جریان ابتلا به برخی از بیماری‌ها یا مصرف برخی از دارو‌ها می‌شود.
  2. همچنین در ین قرص انواع ویتأمین‌های b شامل بیوتین، انواع اسید‌های آمینه شامل سیستین و متیونین و برخی از عناصر معدنی شامل زینک و سلنیوم وجود دارد. اگر ترکیبات موجود در قرص فولیکوژن با قرص هیرؤیت را مقایسه کنید متوجه خواهید شد که کدام یک از آن‌ها برای شما اثربخش خواهد بود.

قرص هیرویت بهتر است یا فولیکوژن؟

زمانی که به متخصص مراجعه می‌کنیم براساس شدت ریزش مو و عامل ریزش مو، بهترین نوع مکمل‌ها را برای شما تجویز می‌کند. گرچه برخی از ترکیبات در دو قرص فولیکوژن و هیرویت با یکدیگر مشابه هستند اما مقدار این ترکیبات در این دو قرص یکسان نیست. برای مثال میزان ویتأمین بیوتین که یکی از ویتأمین‌های تقویت‌کننده فولیکول‌ها شناخته شده است، در قرص فولیکوژن ۵۰ میکروگرم و در قرص هیرویت ۲۰ میکروگرم است.

این در حالی است که قرص فولیکوژن آهن ندارد ولی در قرص هیرویت مقدار قابل توجهی آهن به کار برده شده است. بنابراین تا زمانی که نیاز بدن شما مشخص نشود نمی‌توان در مورد این موضوع نتیجه‌گیری کرد که آیا مصرف قرص هیرویت بهتر است یا فولیکوژن.

آیا قرص هیرویت چاق کننده است؟

از آنجایی که در قرص هیرویت زینک به کار برده شده است و این عنصر باعث افزایش اشتهای فرد می‌شود به همین دلیل یکی از سؤالاتی که تقریبا همه افراد مطرح می‌کنند این است که آیا مصرف قرص هیرویت منجر به چاقی خواهد شد؟ به طور کلی باید بدانید زینک انواع ویتأمین‌های گروه b باعث افزایش اشتها می‌شوند و خاصیت چاق‌کنندگی دارند.

آیا قرص هیرویت چاق کننده است؟

بنابراین افرادی که ذاتا کم اشتها و لاغر هستند با مصرف قرص هیرویت تناسب اندام بهتری پیدا کنند ولی اگر شما در آستانه چاقی هستید بهتر است برای مصرف این مکمل‌ها احتیاط کنید و تا زمانی که متخصص اجازه نداده است به سراغ آن‌ها نروید.

مقاله قبلی
قرص هیربرست (hair burst) برای ریزش مو
مقاله بعدی
ماینوکسیدیل (روگین) درمان ریزش مو و نکات مصرف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید