لیپوماتیک

لیپوماتیک شکم و پهلو – هزینه، عوارض و مراقبت های قبل و بعد

تناسب اندام، نقش بسیار مهمی در زیبایی دارد. شما می توانید هر مدل لباسی که دوست دارید، انتخاب کنید و بسیار شیک و آراسته در مهمانی و جلسات مهم حاضر شوید. اگر چه مسئله تناسب اندام، برای خانم ها بیشتر اهمیت دارد ولی به هر حال، چاقی علاوه بر تاثیر بر سلامتی، اعتماد به نفس هر فرد را کم خواهد کرد. اولین راه برای رسیدن به وزن ایده آل، داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن است. این راهکار در اغلب موارد جواب می دهد. اما همانگونه که می دانید، پهلوها و شکم، آخرین قسمت از بدن هستند که لاغر می شوند لذا اگر بعد از رژیم درمانی و برنامه ورزشی منظم، به نتیجه دلخواه در این قسمت از بدن نرسیدید،  ما به شما جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو را پیشنهاد می کنیم. متخصصین پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان به عنوان یک مرکز معتبر در انجام انواع عمل ها و جراحی های زیبایی، پیکرتراشی شکم و پهلو را با استفاده از متدها و تجهیزات پیشرفته و تحت نظر متخصصین حرفه ای انجام می دهند. در صورتی که مراجعه کنندگان عزیز صلاحیت جراحی لاغری شکم و پهلو را داشته باشند، اقدامات لازم را برای آن ها انجام خواهیم داد.

فرم مشاوره رایگان

آشنایی با عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

آشنایی با لیپوماتیک شکم و پهلو

شاید شما از جمله کسانی هستید که تنها به چاقی در ناحیه شکم و پهلوها دچار هستید و هیچ نوع رژیم غذایی و فعالیت های ورزشی نتوانسته است چربی های اضافی این قسمت را برطرف کند. در چنین مواردی پیکرتراشی کمک می کند تا از شر این چربی ها خلاص شده و از داشتن اندام ایده آل خود لذت ببرید. لیپوماتیک شکم و پهلو چند مزیت عمده دارد:

 1. بعد از جراحی لاغری، مشکل چاقی رفع می گردد به این معنا که تنها یک جلسه پیکرتراشی کافی است تا به نتیجه دلخواه برسید.
 2. برخی از افراد بعد از رژیم درمانی، به اندام یکدست نمی رسند و لاغری به صورت یکنواخت نخواهد بود. در حالی که پیکر تراشی شکم و پهلو این امکان را فراهم می کند که در این قسمت، تقارن اندام داشته باشید.
 3. عیب بزرگ رژیم گرفتن در این است که بر روی همه قسمت های بدن تاثیر می گذارد برای مثال ممکن است چهره بسیار لاغر شده ولی شکم و پهلوها همچنان چاق باشند. اما با جراحی لاغری، تنها چربی های این دو قسمت از بین می روند بدون اینکه تاثیر منفی بر قسمت های دیگر بدن داشته باشند.

مراحل پیکرتراشی شکم و پهلوها

مراحل جراحی لاغری شکم و پهلوها

در صورتی که قصد دارید پیکرتراشی شکم و پهلوها را انجام دهید، لازم است بدانید این جراحی به چه صورت انجام می شود:

 1. در ابتدا جلسه مشاوره با متخصص برگزار می گردد. وضعیت بدن و سلامت عمومی شما بررسی می شود تا مشخص گردد آیا گزینه مناسبی برای جراحی لاغری هستید یا خیر.
 2. این جراحی زیبایی به کمک دستگاه انجام می شود که مجهز به لوله ای به نام لوله کانولا است. در پهلو و شکم سوراخی ایجاد شده و لوله وارد این قسمت از بدن خواهد شد.
 3. حرکات ارتعاشی لوله در بافت چربی از یک سو و افزایش دما ناشی از اشعه های فرابنفش از سویی دیگر، باعث شکسته شدن چربی به ذرات بسیار ریز خواهد شد.
 4. سپس در ادامه، تخلیه چربی های شکسته شده انجام می شود.

 

مشاهده این مطلب : لیپوماتیک ران و پاها

 

مراقبت های قبل و بعد لیپوماتیک شکم و پهلو

مراقبت های قبل از لیپوماتیک شکم و پهلو

قبل از اینکه پیکرتراشی شکم و پهلو را انجام دهید لازم است چند نکته را رعایت کنید تا نتیجه جراحی موفقیت آمیز باشد:

 1. مصرف دخانیات و مشروبات الکلی از چند روز قبل از جراحی لاغری، ممنوع است. این مواد باعث اختلال در خونرسانی بدن خواهد شد و این مسئله بر بهبودی بعد از جراحی تاثیر می گذارد.
 2. حداقل دو هفته قبل از عمل لیپوماتیک، از مصرف داروهای رقیق کننده و منعقد کننده خون خودداری کنید.
 3. در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا بوده، داروهای خاص مصرف کرده و یا اینکه حساسیت دارویی دارید حتما باید به پزشک اطلاع دهید.
 4. در روز عمل حتما لباس گشاد بپوشید تا بعد از جراحی، اذیت نشوید.

مراقبت های بعد از جراحی لاغری شکم و پهلو

 1. عزیزان دقت داشته باشید که تا چند روز بعد از پیکرتراشی، همچنان مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات ممنوع است.
 2. لازم است تا مدتی بعد از عمل لیپوماتیک شکم و پهلوها، گن مخصوص را بپوشید تا ورم بدن رفع شود.
 3. توصیه می کنیم تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین و ورزش کردن خودداری کنید.
 4. دو روز بعد از جراحی لاغری می توانید استحمام کنید. در زمان دوش گرفتن، محل جراحی را به آرامی ماساژ دهید تا مایع مانده در این قسمت، تخلیه شود.
 5. تمامی داروهایی که متخصص تجویز کرده است به طور منظم و کامل مصرف شود.

ماندگاری پیکرتراشی شکم و پهلو

یکی از سوالاتی که مراجعه کنندگان در مورد ماندگاری لیپوماتیک شکم و پهلوها مطرح می کنند این است که جراحی لاغری این قسمت از بدن، تا چه مدت ماندگاری دارد. همه چیز به خودتان بستگی دارد. از یک سو باید تا مدتی گن مخصوص را استفاده کنید تا ورم ناشی از جراحی رفع شود. از سویی دیگر توجه کنید اگر رژیم غذایی مناسبی نداشته باشید، ممکن است مجددا چاق شوید. در نتیجه از زمانی که بهبودی کامل حاصل شد و با تایید متخصص، ورزش را شروع کرده و برنامه غذایی مناسبی داشته باشید.

 

مشاهده این مظلب : لیپوماتیک غبغب

 

دوران نقاهت جراحی لاغری شکم و پهلوها

در صورتی که این مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید متوجه شده اید جراحی لیپوماتیک یک روش لاغری موضعی است که به صورت فیزیکی، چربی های اضافی هر قسمت از بدن را حذف می کند. لذا دوره نقاهت لیپوماتیک شکم و پهلوها بسیار کوتاه است. بعد از جراحی، می توانید به منزل بروید و بعد از چند روز استراحت، به شرایط عادی زندگی بازگردید. البته نکته لازم به ذکر این است که در مورد انجام فعالیت های سنگین و ورزش کردن، حتما باید با متخصص در این مورد صحبت کنید تا محل جراحی بررسی شود و مشخص گردد آیا زخم ها به طور کامل بهبود پیدا کرده اند یا خیر.

عوارض احتمالی لیپوماتیک شکم و پهلو

به هر حال ممکن است پیکرتراشی شکم و پهلوها همانند هر جراحی زیباسازی، دارای عوارضی باشد و باید نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشید:

 1. همانگونه که گفته شد، لوله کانولا به بافت بدن ضربه می زند تا بافت چربی شکسته شود. در صورتی که متخصص از مهارت کافی برخوردار نباشد، این ضربات ممکن است منجر به پاره شدن عروق خونی و در نتیجه خونریزی گردد.
 2. کوفتگی ناشی از ضربه کانولا، از دیگر عارضه هایی است که غالبا به دلیل عملکرد نادرست پزشک رخ می دهد.
 3. در صورتی که امور مربوط به ضدعفونی و استریلیزاسیون به درستی انجام نشود، خطر عفونت وجود دارد.
 4. ممکن است برخی از افراد به ماده بی حسی مورد استفاده در حین جراحی، حساسیت داشته باشند.
 5. اگر متخصص در تنظیم عمق لوله کانولا در داخل بدن دقت نکند، احتمال آسیب به بافت ها و سوختگی وجود خواهد داشت.

عوارض و هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو در سال 1400

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو

قطعا برای شما نیز مهم است که هزینه لیپوماتیک شکم و پهلوها چگونه محاسبه می شود. قیمت این جراحی لاغری از فردی به فرد دیگر متفاوت بوده و براساس میزان چاقی پهلو و شکم، هزینه پایه کلینیک و متخصص، مراقبت های لازم بعد از جراحی و… تعیین می شود. ممکن است پیکرتراشی شکم و پهلوها برای فردی بسیار زمان بر باشد به دلیل اینکه چربی اضافی در این قسمت زیاد است. قطعا این مورد باعث افزایش هزینه کار خواهد شد.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا