لیپوماتیک شکم و پهلو – هزینه، عوارض و مراقبت های قبل و بعد

آشنایی با عمل لیپوماتیک شکم و پهلو
4/5 - (1 امتیاز)

تناسب اندام، نقش بسیار مهمی در زیبایی دارد. شما می‌توانید هر مدل لباسی که دوست دارید، انتخاب کنید و بسیار شیک و آراسته در مهمانی و جلسات مهم حاضر شوید. اگر چه مسأله تناسب اندام، برای خانم‌ها بیشتر اهمیت دارد ولی به هر حال، چاقی علاوه بر تأثیر بر سلامتی، اعتماد به نفس هر فرد را کم خواهد کرد. اولین راه برای رسیدن به وزن ‌ایده‌آل، داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن است. این راهکار در اغلب موارد جواب می‌دهد. اما همانگونه که می‌دانید، پهلو‌ها و شکم، آخرین قسمت از بدن هستند که لاغر می‌شوند لذا اگر بعد از رژیم درمانی و برنامه ورزشی منظم، به نتیجه دلخواه در این قسمت از بدن نرسیدید، ما به شما جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو را پیشنهاد می‌کنیم. متخصصین کلینیک مارال سلامت ایرانیان به عنوان یک مرکز معتبر در انجام انواع عمل‌ها و جراحی‌های زیبایی، پیکرتراشی شکم و پهلو را با استفاده از متد‌ها و تجهیزات پیشرفته و تحت نظر متخصصین حرفه‌ای انجام می‌دهند. در صورتی که مراجعه‌کنندگان عزیز صلاحیت جراحی لاغری شکم و پهلو را داشته باشند، اقدامات لازم را برای آن‌ها انجام خواهیم داد.

نحوه جراحی لاغری شکم و پهلو

 

آشنایی با لیپوماتیک شکم و پهلو

شاید شما از جمله کسانی هستید که تنها به چاقی در ناحیه شکم و پهلو‌ها دچار هستید و هیچ نوع رژیم غذایی و فعالیت‌های ورزشی نتوانسته است چربی‌های اضافی این قسمت را برطرف کند. در چنین مواردی پیکرتراشی کمک می‌کند تا از شر این چربی‌ها خلاص شده و از داشتن اندام ‌ایده‌آل خود لذت ببرید. لیپوماتیک شکم و پهلو چند مزیت عمده دارد:

 1. بعد از جراحی لاغری، مشکل چاقی رفع می‌گردد به این معنا که تنها یک جلسه پیکرتراشی کافی است تا به نتیجه دلخواه برسید.
 2. برخی از افراد بعد از رژیم درمانی، به اندام یکدست نمی‌رسند و لاغری به صورت یکنواخت نخواهد بود. در حالی که پیکرتراشی شکم و پهلو این امکان را فراهم می‌کند که در این قسمت، تقارن اندام داشته باشید.
 3. عیب بزرگ رژیم گرفتن در این است که بر روی همه قسمت‌های بدن تأثیر می‌گذارد برای مثال ممکن است چهره بسیار لاغر شده ولی شکم و پهلو‌ها همچنان چاق باشند. اما با جراحی لاغری، تنها چربی‌های این دو قسمت از بین ‌می‌روند بدون اینکه تأثیر منفی بر قسمت‌های دیگر بدن داشته باشند.

مراحل پیکرتراشی شکم و پهلوها

مراحل جراحی لاغری شکم و پهلوها

در صورتی که قصد دارید پیکرتراشی شکم و پهلو‌ها را انجام دهید، لازم است بدانید این جراحی به چه صورت انجام می‌شود:

 1. در ابتدا جلسه مشاوره با متخصص برگزار می‌گردد. وضعیت بدن و سلامت عمومی شما بررسی می‌شود تا مشخص گردد آیا گزینه مناسبی برای جراحی لاغری هستید یا خیر.
 2. این جراحی زیبایی به کمک دستگاه انجام می‌شود که مجهز به لوله‌ای به نام لوله کانولا است. در پهلو و شکم سوراخی ایجاد شده و لوله وارد این قسمت از بدن خواهد شد.
 3. حرکات ارتعاشی لوله در بافت چربی از یک سو و افزایش دما ناشی از اشعه‌های فرابنفش از سویی دیگر، باعث شکسته شدن چربی به ذرات بسیار ریز خواهد شد.
 4. سپس در ادامه، تخلیه چربی‌های شکسته شده انجام می‌شود.
لیپوماتیک شکم و پهلو
مزایای لیپوماتیک شکم
 1. رسیدن به تناسب اندام
 2. جلوگیری از سکته قلبی
 3. جلوگیری از آسیب به لگن و ستون مهره‌ها
عوامل موثر بر ماندگاری لیپوماتیک
 1. نحوه تخلیه چربی‌ها
 2. رعایت نکات مراقبتی بعد از پیکرتراشی
 3. داشتن رژیم غذایی سالم
 4. داشتن برنامه ورزشی منظم
عوارض جانبی لیپوماتیک
 1. التهاب، ورم و کبودی موقت
 2. درد در ناحیه عمل
 3. کوفتگی در اثر ضربات لوله
 4. عفونت و آمبولی در موارد نادر
اهداف پوشیدن گن
 1. جلوگیری از افتادگی پوست
 2. خروج مایعات از محل زخم
 3. کمک به ترمیم زخم‌ها

مشاهده این مطلب : لیپوماتیک ران و پاها

مراقبت های قبل و بعد لیپوماتیک شکم و پهلو

مراقبت های قبل از لیپوماتیک شکم و پهلو

قبل از اینکه پیکرتراشی شکم و پهلو را انجام دهید لازم است چند نکته را رعایت کنید تا نتیجه جراحی موفقیت‌آمیز باشد:

 1. مصرف دخانیات و مشروبات الکلی از چند روز قبل از جراحی لاغری، ممنوع است. این مواد باعث اختلال در خونرسانی بدن خواهند شد و این مسأله بر بهبودی بعد از جراحی تأثیر می‌گذارد.
 2. حداقل دو هفته قبل از عمل لیپوماتیک، از مصرف دارو‌های رقیق‌کننده و منعقد‌کننده خون خودداری کنید.
 3. در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا بوده، دارو‌های خاص مصرف کرده و یا اینکه حساسیت دارویی دارید حتماً باید به پزشک اطلاع دهید.
 4. در روز عمل حتماً لباس گشاد بپوشید تا بعد از جراحی، اذیت نشوید.

مراقبت های بعد از جراحی لاغری شکم و پهلو

 1. عزیزان دقت داشته باشید که تا دو هفته بعد از پیکرتراشی، همچنان مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات ممنوع است.
 2. لازم است تا مدتی بعد از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو‌ها، گن مخصوص را بپوشید تا ورم بدن رفع شود.
 3. توصیه می‌کنیم تا مدتی از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش کردن خودداری کنید.
 4. دو روز بعد از جراحی لاغری می‌توانید استحمام کنید. در زمان دوش گرفتن، محل جراحی را به آرامی ماساژ دهید تا مایع مانده در این قسمت، تخلیه شود.
 5. تمامی دارو‌هایی که متخصص تجویز کرده است به طور منظم و کامل مصرف شود.

ماندگاری پیکرتراشی شکم و پهلو

یکی از سؤالاتی که مراجعه‌کنندگان درمورد ماندگاری لیپوماتیک شکم و پهلو‌ها مطرح می‌کنند این است که جراحی لاغری این قسمت از بدن، تا چه مدت ماندگاری دارد؟ همه چیز به خود شما بستگی دارد. از یک سو باید تا مدتی گن مخصوص را استفاده کنید تا ورم ناشی از جراحی رفع شود. از سویی دیگر توجه کنید اگر رژیم غذایی مناسبی نداشته باشید، ممکن است مجدداً چاق شوید. در نتیجه از زمانی که بهبودی کامل حاصل شد و با تأیید متخصص، ورزش را شروع کرده و برنامه غذایی مناسبی داشته باشید.

مشاهده این مظلب : لیپوماتیک غبغب

دوران نقاهت جراحی لاغری شکم و پهلوها

در صورتی که این مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید متوجه شده‌اید جراحی لیپوماتیک یک روش لاغری موضعی است که به صورت فیزیکی، چربی‌های اضافی هر قسمت از بدن را حذف می‌کند. لذا دوره نقاهت لیپوماتیک شکم و پهلو‌ها بسیار کوتاه است. بعد از جراحی، می‌توانید به منزل بروید و بعد از چند روز استراحت، به شرایط عادی زندگی بازگردید. البته نکته لازم به ذکر این است که درمورد انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش کردن، حتماً باید با متخصص در این مورد صحبت کنید تا محل جراحی بررسی شود و مشخص گردد آیا زخم‌ها به طور کامل بهبود پیدا کرده‌اند یا خیر.

عوارض احتمالی لیپوماتیک شکم و پهلو

به هر حال ممکن است پیکرتراشی شکم و پهلو‌ها همانند هر جراحی زیباسازی، دارای عوارضی باشد و باید نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشید:

 1. همانگونه که گفته شد، لوله کانولا به بافت بدن ضربه می‌زند تا بافت چربی شکسته شود. در صورتی که متخصص از مهارت کافی برخوردار نباشد، این ضربات ممکن است منجر به پاره شدن عروق خونی و در نتیجه خونریزی گردد.
 2. کوفتگی ناشی از ضربه کانولا، از دیگر عارضه‌هایی است که غالبا به دلیل عملکرد نادرست پزشک رخ می‌دهد.
 3. در صورتی که امور مربوط به ضدعفونی و استریلیزاسیون به درستی انجام نشود، خطر عفونت وجود دارد.
 4. ممکن است برخی از افراد به ماده بی‌حسی مورد استفاده در حین جراحی، حساسیت داشته باشند.
 5. اگر متخصص در تنظیم عمق لوله کانولا در داخل بدن دقت نکند، احتمال آسیب به بافت‌ها و سوختگی وجود خواهد داشت.

عوارض و هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو در سال ۱۴۰۲

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو

قطعا برای شما نیز مهم است که هزینه لیپوماتیک شکم و پهلوها چگونه محاسبه می‌شود. قیمت این جراحی لاغری از فردی به فرد دیگر متفاوت بوده و براساس میزان چاقی پهلو و شکم، هزینه پایه کلینیک و متخصص، مراقبت‌های لازم بعد از جراحی و … تعیین می‌شود. ممکن است پیکرتراشی شکم و پهلو‌ها برای فردی بسیار زمان‌بر باشد به دلیل اینکه چربی اضافی در این قسمت زیاد است. قطعاً این مورد باعث افزایش هزینه کار خواهد شد.

مزایای لیپوماتیک شکم و پهلو

و اما به عنوان سخن پایانی و در یک جمع‌بندی کلی بهتر است نگاهی به مزیت های پیکرتراشی شکم و پهلو داشته باشیم:

 1. قطعاً اولین مزیت این عمل زیبایی، تاثیری است که بر زیبایی اندام انسان دارد. همین که شما در یک جلسه می‌توانید از شر چربی‌های تجمع یافته در شکم و پهلو خلاص شوید و به تناسب اندام برسید، بهترین نتیجه است که از پیکرتراشی شکم و پهلو به دست خواهید آورد. به خصوص اینکه این عمل زیبایی کاملا ایمن بوده و هیچ آسیبی به اندام‌های داخلی وارد نمی‌کند.
 2. بعد از جراحی لاغری شکم و پهلو در صورتی که همه چیز به خوبی پیش رفته باشد و از طرف دیگر از این پس نکات تغذیه‌ای و ورزشی را رعایت کنید، تناسب اندام تا همیشه حفظ خواهد شد و این مسأله بر اعتماد به نفس شما تأثیر می‌گذارد چرا که در انتخاب لباس هیچ محدودیتی نخواهید داشت.
 3. اما یکی از مهمترین مزایای جراحی لاغری شکم و پهلو برای خانم‌ها، کمک به درمان ناباروری ناشی از تجمع چربی در این قسمت از بدن است. متأسفانه خانم‌هایی که چاقی مفرط دارند و چربی زیادی دور شکم را فرا گرفته است، دچار ناباروری می‌شوند و متخصص از آن‌ها می‌خواهد که هر چه زودتر برای درمان این مشکل اقدام کنند. جالب است بدانید که برخی از بانوان به دلیل عدم آگاهی و یا به دلیل شایعاتی که در فضای مجازی وجود دارند، فکر می‌کنند پیکرتراشی شکم و پهلو تأثیر منفی بر باروری دارد در صورتی که این تئوری به طور کامل رد شده و همانگونه که متوجه شدید لیپوماتیک شکم نه تنها ضرری ندارد بلکه به درمان ناباروری ناشی از چاقی نیز کمک می‌کند.
 4. تفاوتی نمی‌کند چربی‌ها در کدام یک از قسمت‌های بدن تجمع پیدا کرده‌اند. وجود چربی اضافه در بدن خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را زیاد می‌کند به همین دلیل است که افراد چاق بیشتر از دیگران دچار سکته قلبی می‌شوند. بنابراین پیکرتراشی شکم و پهلو علاوه بر اینکه به زیبایی اندام شما کمک می‌کند، خطر بروز بیماری و سکته قلبی را نیز پایین می‌آورد.
 5. و در نهایت اینکه انجام جراحی لاغری شکم و پهلو به سلامت مفاصل در ناحیه لگن و جلوگیری از آسیب به مهره‌های کمر نیز کمک می‌کند. یکی از مشکلات رایج در بین افرادی که چاقی موضعی در ناحیه شکم دارند، کمر درد است چرا که بزرگ بودن شکم باعث می‌شود گودی کمر پیدا کرده و این موضوع بر سلامت مهره‌های کمر تأثیر می‌گذارد. بنابراین انجام جراحی لاغری برای برداشتن چربی‌های اضافه در این قسمت، از بروز مشکلاتی همانند انحراف ستون مهره‌ها، دیسک کمر و همچنین آسیب مفاصل لگن جلوگیری خواهد کرد.
مقاله قبلی
لیپوماتیک ران و پاها – مراحل، مراقبت ها و عوارض احتمالی (هزینه 1402)
مقاله بعدی
لیپوماتیک زنان – بررسی هزینه، مراقبت ها و عوارض احتمالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید