هزینه عمل لیپوماتیک در سال 1402 چقدر است؟

عوامل تاثیر گذار در قیمت لیپوماتیک
5/5 - (1 امتیاز)

چاقی یا اضافه وزن از جمله مشکلاتی است که نه تنها برای سلامتی ضرر دارد بلکه بر زیبایی انسان به شدت تأثیر می‌گذارد. در واقع چاقی به معنای از دست رفتن تناسب اندام است. در نتیجه شما برای انتخاب لباس، دچار محدودیت زیادی خواهید شد. از سویی دیگر کافی است در یک دورهمی دوستانه شرکت کنید و دوستان خود را ببینید که اندام زیبایی دارند. در همین زمان است که هم اعتماد به نفس خود را از دست داده و هم حسرت داشتن تناسب اندام، شما را اذیت می‌کند. در اولین قدم به شما توصیه می‌کنیم تصمیم خود را جدی کرده و رژیم لاغری را شروع نمایید و در کنار آن، برنامه ورزشی منظمی داشته باشید.

اما اگر علی‌رغم رژیم گرفتن، باز هم برخی از اندام‌ها همانند شکم چاق هستند، به شما عمل لیپوماتیک را پیشنهاد می‌کنیم. در این روش متخصص با استفاده از یک دستگاه، چربی‌های بدن را می‌سوزاند. لوله کانولا وارد بافت چربی شده و با ارتعاش و ساطع کردن امواج فراصوت، چربی را به ذرات بسیار ریز خرد می‌کند. در نهایت این ذرات از بدن خارج خواهند شد. جراحی لاغری از جمله عمل‌های زیبایی است که توسط پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان انجام می‌شود. یکی از سؤالات مراجعه‌کنندگان، هزینه عمل پیکرتراشی است.

تعرفه عمل لیپوماتیک کل بدن

مشاهده این مطلب : بهترین دکتر لیپوماتیک

ما در جلسه مشاوره پیرامون این موضوع با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد اما تصمیم داریم در این مقاله به طور کلی عوامل مؤثر بر هزینه جراحی لاغری را توضیح دهیم.

عوامل موثر بر هزینه لیپوماتیک

جراحی لاغری از جمله عمل‌های زیبایی است که هزینه آن از فرد به فردی دیگر متفاوت است چرا که عوامل متعددی بر آن تأثیر می‌گذارند:

قیمت لیپوماتیک مارال سلامت ایرانیان

میزان چاقی و چربی های اضافی در بدن

اولین عامل مؤثر بر هزینه جراحی لاغری، میزان چاقی فرد است. عمل لیپوماتیک برای کلیه قسمت‌های بدن همانند شکم، پهلو‌ها، باسن، سینه‌ها، بازو و … انجام می‌شود. مدت زمان جراحی به میزان چربی اضافی بدن بستگی دارد. کسانی که دچار چاقی مفرط هستند، باید هزینه بیشتری برای این عمل پرداخت کنند چرا که مدت زمان طولانی‌تری برای جراحی نیاز خواهد بود. البته ما یک پیشنهاد برای شما داریم. اگر بیش از اندازه چاق هستید، ابتدا کار را با یک رژیم لاغری شروع کنید تا عمده چربی‌ها طی متابولیسم بدن، حذف شوند. سپس برای رسیدن به اندام ‌ایده‌آل، پیکرتراشی را انجام دهید.

هزینه لیپوماتیک اندام های مختلف

اندام مورد نظر

حساسیت عمل لیپوماتیک برای هر کدام از اندام‌های بدن، متفاوت است و همین موضوع بر قیمت جراحی تأثیر می‌گذارد. برای مثال جراحی لاغری سینه نسبت به سایر اندام‌ها، به ظرافت بیشتری نیاز دارد. بنابراین هزینه عمل لیپوماتیک برای این قسمت بیشتر می‌شود. لازم می‌دانیم در این قسمت به یک نکته بسیار مهم اشاره کنیم. به طور کلی پیکرتراشی، یک عمل زیبایی است که علاوه بر دانش کافی، به ظرافت عمل بسیار بالایی نیاز دارد تا از یک سو عارضه‌ای به همراه نداشته و از سویی دیگر، تقارن و تناسب اندام به دست آید. بنابراین نباید به هر متخصصی اعتماد کنید چون کوچکترین بی‌دقتی توسط متخصص باعث از دست رفتن تقارن اندام، آسیب‌های بافتی و حتی عفونت می‌شود.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت لیپوماتیک

دستمزد متخصص

علی‌رغم اینکه در اغلب کلینیک‌های زیبایی کشور عمل لیپوماتیک انجام می‌شود اما مهارت متخصصین برای این نوع جراحی با هم تفاوت دارد. اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را دریافت کنید باید به سراغ پزشک مجرب و حرفه‌ای بروید. قطعاً هزینه دستمزد این متخصص بیشتر از دیگران خواهد بود به خصوص اینکه پزشکان حرفه‌ای، یک تیم درمان باتجربه در کنار خود داشته و همین موضوع نیز منجر به افزایش قیمت‌ها خواهد شد.

هزینه های کلینیک جراحی بینی

هزینه های کلینیک

حتماً برای شما نیز عجیب خواهد بود که کلینیک‌های سراسر کشور، نرخ متفاوتی برای جراحی لاغری دارند. دلیل این تفاوت را باید در نوع خدمات ارائه شده در کلینیک، کادر درمانی، تجهیزات مورد استفاده، متخصصین فعال در مرکز و … جستجو کرد. عزیزان توجه داشته باشید که اگر یک کلینیک هزینه بسیار زیادی دریافت می‌کند، به معنی کیفیت کاری آن مرکز نیست. از سویی دیگر نباید به مراکزی که عمل لیپوماتیک را با قیمت پایین انجام می‌دهند اعتماد کرد.

هزینه عمل لیپوماتیک

نقش متخصص و کلینیک در هزینه‌ها

متخصصان مشهور و با سابقه درخشان و کلینیک‎های معتبر، هزینه بیشتری دریافت خواهند کرد.

نقش اندام هدف بر هزینه‌ها

هر چه چربی تجمع یافته در اندام هدف بیشتر و حساسیت جراحی در آن نیز بیشتر باشد، هزینه‌ها افزایش خواهد یافت.

نقش مراقبت‌های بعد از عمل بر هزینه‌ها

توجه به مراقبت‌های بعد از جراحی از بروز عوارض جدی جلوگیری می‌کند در نتیجه هم سلامت بدن و نتیجه عمل حفظ شده و هم هزینه اضافی برای درمان عوارض پرداخت نخواهید کرد.

ماندگاری جراحی لاغری

ماندگاری جراحی لاغری

برخی از افراد این تصور را دارند که بعد از عمل لیپوماتیک، تا همیشه تناسب اندام خواهند داشت در حالی که این باور غلط است. در صورتی که رژیم غذایی مناسبی نداشته و ورزش نکنید، دوباره چربی‌های اضافی در بدن جمع شده و مجبور خواهید بود مجدداً جراحی لاغری را انجام دهید. مدت زمان ماندگاری عمل پیکرتراشی، به سبک زندگی ما بعد از عمل بستگی دارد. بنابراین با یک مشاور تغذیه صحبت کنید و از این پس زندگی سالمی از نظر تغذیه و فعالیت‌های ورزشی داشته باشید.

مراقبت های بعد از جراحی

بخشی از موفقیت عمل لیپوماتیک، به مراقبت‌های بعد از جراحی بستگی دارد. هر گونه کوتاهی در این مرحله، می‌تواند عواقب بدی همانند عفونت را به همراه داشته باشد. هزینه تهیه دارو‌های تجویز شده توسط متخصص، خرید‌ گن، مراجعه‌های بعد از جراحی به پزشک و … را فراموش نکنید.

درمان عوارض ناشی از عمل لیپوماتیک

متأسفانه برخی از افراد بعد از جراحی لاغری دچار عوارضی شامل عفونت، پارگی عروق خونی، آسیب بافتی و … می‌شوند. بخشی از این عارضه‌ها ناشی از خطای پزشکی و بخشی دیگر به دلیل بی‌توجهی فرد نسبت به مراقبت‌های بعد از عمل است. در هر صورت درمان این عارضه‌ها هزینه‌بر خواهد بود.

قیمت عمل لیپوماتیک در تهران

مشاهده این مطلب : لیپوماتیک آقایان

هزینه عمل لیپوماتیک در ایران

با معرفی جراحی لاغری به عنوان یکی از عمل‌های زیبایی در جهان، تقریباً تمام کلینیک‌های زیبایی در کشور، فعالیت خود را در این زمینه شروع کردند. این امکان برای شما هموطنان عزیز وجود دارد که در هر کدام از کلینیک‌های مدنظر، پیکرتراشی را انجام دهید. هزینه عمل لیپوماتیک در ایران براساس تعرفه‌های وزارت بهداشت، خدمات ارائه شده توسط هر کدام از مراکز، دستمزد متخصص، هزینه‌های کادر درمانی و … تعیین می‌شود.

هزینه‌ ذخیره چربی بعد از لیپوماتیک

یکی از مزایای عمل لیپوماتیک، امکان استفاده از چربی حاصل از این روش برای تزریق به صورت و انجام فرآیند جوانسازی است. در صورتی که بخواهید از این چربی برای تزریق به صورت استفاده کنید، متخصص باید بعد از اتمام لیپوماتیک، چربی‌ها را در فریزر‌های مخصوص نگهداری کند. بنابراین این موضوع باعث افزایش هزینه لیپوماتیک نیز خواهد شد.

قیمت پیکرتراشی آقایان

هزینه عمل لیپوماتیک برای مردان

ذهنیت نادرستی که همچنان در بین مردم وجود دارد این است که عمل‌های زیبایی، تنها مختص خانم‌ها است. شاید ریشه این طرز فکر به این موضوع برمی‌گردد که خانم‌ها، حساس‌تر از مردان بوده و به زیبایی، بیشتر اهمیت می‌دهند. اما لازم است بدانید که جراحی لاغری برای آقایان نیز انجام می‌شود. در سال‌های اخیر، شاهد افزایش آمار چاقی در بین مردان بوده‌ایم. بنابراین عمل پیکرتراشی راهکار سریع برای درمان این عارضه خواهد بود. البته ماندگاری اثر این جراحی، تأثیر بسیار زیادی بر هزینه عمل لیپوماتیک برای مردان دارد چون اغلب آقایان بعد از جراحی، رژیم غذایی را کنار گذاشته و خیلی سریع دوباره چاق می‌شوند.

پرداخت هزینه لیپوماتیک توسط بیمه

شاید شما از جمله افرادی هستید که مدت‌هاست از چاقی موضعی در برخی از قسمت‌های بدن به ویژه شکم رنج برده و علی‌رغم اینکه می‌دانید تنها راه درمانی، پیکرتراشی است، به دلیل هزینه‌های بالای این عمل زیبایی فعلاً تصمیمی برای انجام آن ندارید. برخی از افراد تصور می‌کنند که می‌توانند بخشی از هزینه های پیکرتراشی را از شرکت‌های بیمه دریافت کنند. با توجه به اینکه این عمل عمدتاً جنبه زیبایی دارد بنابراین شرکت بیمه حمایتی از شما در این زمینه نخواهد داشت. اما در برخی از شرایط خاص و براساس تشخیص متخصص، ممکن است شرکت بیمه قسمتی از هزینه‌ها را به شما پرداخت نماید. برای مثال در خانم‌هایی که تجمع چربی در ناحیه شکم باعث ناباروری شده است و لیپوماتیک شکم بیشتر جنبه درمانی دارند و یا در صورتی که به درد ناحیه مفاصل پا ناشی از چاقی بیش از حد پاها مبتلا باشید و تخلیه چربی به درمان مشکل کمک کند، تشخیص متخصص بر انجام عمل لیپوماتیک با هدف درمانی بوده و در نتیجه شما می‌توانید هزینه‌ها را با شرکت بیمه در میان بگذارید تا قسمتی از آن به شما بازگردد.

انجام عمل لیپوماتیک به صورت اقساطی

حتماً برای شما جالب خواهد بود اگر بگوییم برخی از کلینیک‌های زیبایی معتبر امکان انجام عمل لیپوماتیک به صورت اقساطی را فراهم می‌کنند. در این صورت هزینه‌ها عمدتا در دو قسط پرداخت می‌شوند و زمان اقساط و مبلغ هر کدام از آن‌ها با شخص مراجعه‌کننده هماهنگ خواهد شد. البته لازم است این نکته را بیان کنیم که با توجه به استقبال مردم از انجام پیکرتراشی به صورت اقساطی، برخی از کلینیک‌های غیرمعتبر از این فرصت استفاده کرده و برای افزایش تعداد مشتریان، خدمات اقساطی را ارائه می‌کنند بدون اینکه کیفیتی در انجام کار داشته باشند. اما قبل از اینکه به موضوع هزینه‌ها بپردازید، باید مطمئن شوید این عمل در شرایط استاندارد با بهترین تجهیزات و توسط متخصصان حرفه‌ای انجام می‌گیرد. در این صورت عمل لیپوماتیک بدون هیچگونه عارضه جانبی خطرناک، پیش رفته و بعد از سپری کردن دوره نقاهت، بهترین نتیجه را شاهد خواهید بود.

مقاله قبلی
بهترین دکتر و مرکز جراحی لیپوماتیک در تهران
مقاله بعدی
مراقبت های قبل و بعد از لیپوماتیک از صفر تا صد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید