لیپوماتیک مردان – راهنمای مراقبت ها، عوارض و هزینه

لیپوماتیک مردان و آشنایی با آن
3/5 - (1 امتیاز)

چاقی و اضافه وزن که منجر به از دست رفتن تناسب اندام می‌شود، هم در مردان و هم در بانوان رخ می‌دهد و شرط لازم برای حفظ اندام ‌ایده‌آل، داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن است. آقایان عزیز زمانی که دچار اضافه وزن می‌شوید، باید در اولین قدم به متخصص تغذیه مراجعه کنید تا رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن برای شما تنظیم کند. از سویی دیگر تمرین‌های ورزشی نیز فراموش نشود. اما شاید علی‌رغم اجرای این برنامه، همچنان به تناسب اندام نرسیده و برخی از اندام‌های بدن، فرم ‌ایده‌آل ندارند. در این موارد شما می‌توانید چربی‌های اضافی بدن را از طریق عمل لیپوماتیک مردان حذف کنید. با توجه به حساسیت بالای این روش، توصیه می‌کنیم به سراغ مراکز معتبر و مجهز بروید تا علاوه بر نتیجه دلخواه، سلامت بدن نیز حفظ گردد. با اطمینان و بدون نگرانی، جراحی لاغری مردان را به متخصصین کلینیک مارال سلامت ایرانیان سپرده و با چاقی خداحافظی کنید.

مراحل جراحی لاغری مردان

مراحل عمل لیپوماتیک مردان

قبل از اینکه هر نوع عمل زیبایی را انجام دهید باید حتماً درمورد چگونگی انجام آن اطلاعات لازم داشته باشید تا با آگاهی انتخاب کرده و از طرفی از اهمیت مراقبت‌های لازم قبل، بعد و در حین جراحی مطلع شوید. مراحل جراحی لاغری مردان به شرح زیر است:

 1. همه افراد نمی‌توانند پیکرتراشی انجام دهند بلکه هر فرد باید از سلامت عمومی لازم برخوردار باشد. به همین دلیل است که در ابتدا متخصص از شما می‌خواهد آزمایشاتی انجام داده و نتیجه را ارائه کنید. سپس اگر صلاحیت شما تأیید گردید، اقدامات لازم برای عمل انجام می‌شود.
 2. عمل لیپوماتیک به صورت فیزیکی منجر به از بین رفتن چربی‌های اضافی می‌گردد در نتیجه تأثیری بر متابولیسم‌های بدن نخواهد داشت. برای این منظور، در ابتدا سوراخ کوچکی در اندام مربوطه ایجاد شده و لوله کانولای دستگاه وارد حفره می‌شود.
 3. با روشن شدن دستگاه، ارتعاشات لوله آغاز می‌گردد که به دلیل ضربه زدن به بافت چربی، باعث از هم پاشیدن آن خواهد شد. در ادامه، امواج فرابنفش که از دستگاه ساطع می‌گردد، دمای بافت چربی را بالا برده و منجر به متلاشی شدن آن می‌گردد.
 4. اکنون مرحله تخلیه آغاز می‌گردد. تمام ذرات چربی باید از بدن با نیروی مکش خارج شوند.

مشاهده این مطلب : لیپوماتیک شکم و پهلو

مراقبت های قبل و بعد از لیپوماتیک مردان

مراقبت های قبل از لیپوماتیک مردان

آقایان عزیز برای اینکه جراحی لاغری نتیجه خوبی داشته و دچار مشکل نشوید، چند توصیه زیر را جدی بگیرید:

 1. از یک هفته مانده به عمل لیپوماتیک، حتماً مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات را کنار بگذارید.
 2. اگر حساسیت دارویی دارید و یا مجبور به مصرف نوع خاصی از دارو هستید، حتماً موضوع را به متخصص اطلاع دهید.
 3. توصیه می‌کنیم حداقل دو هفته قبل از جراحی، از دارو‌های رقیق‌کننده و منعقد‌کننده خون استفاده نکنید.
 4. روزی که می‌خواهید عمل لیپوماتیک انجام دهید، لباس گشاد و راحت بپوشید.
 5. حتماً روز قبل استحمام کنید تا بدن از آلودگی‌ها پاک شود. از سویی دیگر حداقل تا دو روز بعد از جراحی نباید دوش بگیرید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک مردان

توجه داشته باشید که بخش عمده‌ای از نتیجه نهایی پیکرتراشی، به مراقبت‌های بعد از جراحی بستگی دارد. لذا نکات زیر را رعایت کنید:

 1.  همچنان سفارش می‌کنیم تا مدتی بعد از عمل پیکرتراشی نباید به سراغ مشروبات الکلی و دخانیات بروید.
 2. درست است که دوره نقاهت عمل کوتاه است اما آقایان توجه داشته باشید تا مدتی که پزشک اجازه نداده است، نباید فعالیت سنگین داشته و یا حتی ورزش کنید.
 3. پوشیدن ‌گن بعد از جراحی لاغری باعث می‌شود از تورم بدن جلوگیری شده و دچار افتادگی پوست نشوید.
 4. زمانی که استحمام می‌کنید، محل جراحی را فشار دهید تا مایع باقی مانده در بافت خارج شود.
 5. دارو‌هایی که متخصص تجویز کرده است را به طور کامل مصرف کنید تا عفونت بروز نکند.

ماندگاری عمل پیکرتراشی مردان

اشتباهی که اغلب آقایان مرتکب می‌شوند این است که فکر می‌کنند بعد از جراحی و رسیدن به تناسب اندام، هیچ وقت چاق نمی‌شوند لذا رژیم غذایی را کنار می‌گذارند. اما لازم است بدانید که مدت زمان ماندگاری لیپوماتیک مردان به خود شما بستگی دارد. در واقع اگر مجدداً در خوردن غذا و تنقلات زیاده‌روی کرده و ورزش نکنید، تجمع چربی‌ها در بدن شروع شده و تمامی زحمات از دست می‌رود.

دوران نقاهت لیپوماتیک آقایان

برای آقایان مسأله‌ای که بسیار اهمیت دارد، دوره نقاهت لیپوماتیک مردان است چون می‌خواهند هر چه زودتر به سر کار برگردند. جراحی لاغری، دوره نقاهت کوتاه مدتی داشته و شما بعد از چند روز می‌توانید امور کاری خود را انجام دهید. اما احتیاط کنید و تا زمانی که متخصص اجازه نداده، به سراغ فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین نروید.

عوارض عمل پیکرتراشی مردان

عوارض احتمالی لیپوماتیک مردان

عمل لیپوماتیک مردان همانند هر نوع جراحی لاغری دیگری ممکن است با عارضه‌هایی همراه باشد که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

 1. در صورتی که متخصص از مهارت و ظرافت کافی در عمل برخوردار نبوده و نتواند ضربات لوله را مدیریت کند، هر لحظه ممکن است منجر به آسیب‌های درونی مانند پارگی عروق خونی شود.
 2. از سویی دیگر اگر پزشک در تنظیم عمق لوله کانولا در بدن دقت نداشته و لوله به بافت‌های داخلی برسد، قطعاً مراجعه‌کننده دچار سوختگی خواهد شد.
 3. در صورتی که محیط کلینیک و تجهیزات آن به خوبی استریل نبوده و یا اینکه مراقبت‌های بعد از جراحی را جدی نگیرید، خطر عفونت وجود دارد.
 4. البته برخی از افراد به ماده بی‌حسی حساس هستند و اگر تجربه‌ای از قبل دارند باید قبل از عمل لیپوماتیک به دکتر اطلاع دهند.
لیپوماتیک مردان

مزایای لیپوماتیک مردان

 1. درمان چاقی موضعی
 2. رسیدن به تناسب اندام
 3. تخلیه چربی اضافی و جلوگیری از بروز بیماری‌های جسمی و قلبی عروقی

بهترین زمان لیپوماتیک مردان

زمانی که هم از نظر روحی و جسمی آمادگی لازم داشته و هم بتوانید حداقل دو هفته مرخصی بگیرید و در خانه استراحت کنید.

عوارض جدی لیپوماتیک مردان

 1. عفونت در اثر استریل نبودن تجهیزات و عدم توجه به مراقبت‌های بعد از جراحی لاغری
 2. سوختگی بافت‌های داخلی در اثر عدم تنظیم عمق نفوذ لوله کانولا
 3. آمبولی ریه

هزیه لیپوماتیک مردان

 1. میزان چربی تخلیه شده
 2. اندام هدف برای جراحی
 3. دستمزد متخصص
 4. هزینه‌های پایه کلینیک

فواید جراحی لاغری شکم مردان

در صورتی که چاقی یکدست دارید، قطعاً رژیم گرفتن بهترین راهکار برای لاغری و رسیدن به تناسب اندام است اما ممکن است بعد از اتمام برنامه رژیم و تمرین‌های ورزشی، همچنان برخی از اندام‌ها به فرم ‌ایده‌آل نرسیده و چربی اضافی داشته باشند. در این صورت اگر بخواهید رژیم را ادامه دهید تا این چربی‌ها حذف شوند، بیش از اندازه لاغر می‌شوید. در این موارد بهتر است جراحی لاغری انجام دهید. با این کار تنها چربی‌های اضافی حذف می‌شوند و اندام‌های دیگر متأثر نمی‌شوند.

شاید تا به حال با کسانی برخورد داشته‌اید که بعد از لاغری، اندام یکدست و متقارن ندارند. این مسأله طبیعی است. اگر می‌خواهید اندام‌های بدن بعد حذف چربی، یکنواخت و خوش‌فرم باشند باید جراحی لاغری انجام دهید. آقایان عزیز با پیکرتراشی مردان می‌توانید تنها در یک جلسه و بدون نیاز به رژیم طولانی مدت، به اندام ‌ایده‌آل خود برسید.

قیمت عمل لیپوماتیک مردان

هزینه لیپوماتیک مردان

حتماً در جلسه مشاوره‌ای که با متخصص برگزار می‌شود درمورد هزینه لیپوماتیک مردان سؤال کنید چون قیمت این جراحی در بین افراد متفاوت بوده و براساس میزان چاقی و چربی موجود در بدن، اندام مورد نظر برای پیکرتراشی مردان، هزینه‌های کلینیک و دستمزد متخصص، دارو‌ها و … تعیین می‌شود. همچنین باید به این مسأله نیز توجه داشت که بروز عوارض احتمالی بعد از جراحی لاغری مردان نیز منجر به افزایش هزینه‌ها خواهد شد.

انتخاب بهترین دکتر لیپوماتیک مردان

اما یکی از موضوعات بسیار مهم برای پیکرتراشی مردان، انتخاب متخصصان توانمند، حرفه‌ای و مجرب است. این موضوع از چند منظر اهمیت دارد:

 1. قطعاً رسیدن به نتیجه دلخواه از انجام جراحی لاغری، عمدتاً به عملکرد متخصص بستگی دارد. یک پزشک حرفه‌ای، در تخلیه چربی به گونه عمل می‌کند که نه تنها آسیب بافتی اتفاق نیفتد بلکه در نهایت تقارن در دو طرف بدن دیده شده و نتیجه این عمل زیبایی به بهترین شکل ممکن به دست بیاید.
 2. همچنین با توجه به اینکه ماندگاری نتیجه عمل لیپوماتیک مردان به رعایت نکات مراقبتی در دوره نقاهت نیز بستگی دارد، پزشکانی که سابقه دیرینه در انجام این جراحی‌های زیبایی داشته و به خوبی از اهمیت مراقبت در دوره نقاهت آگاه هستند، جلسه مشاوره قبل از پیکرتراشی را برای آقایان برگزار می‌کنند تا نکات مراقبتی قبل و بعد از جراحی به آن‌ها گوشزد گردد.
 3. همچنین با انتخاب بهترین متخصص پیکرتراشی مردان، مطمئن خواهید بود که جراحی شما در بهترین کلینیک، با استفاده از تجهیزات مدرن و تحت استاندارد‌های روز جهانی انجام می‌گیرد. بنابراین هیچ استرسی درمورد ایمنی کار و کیفیت آن نخواهید داشت.

بهترین زمان لیپوماتیک مردان

اما مسأله دیگر که لازم می‌دانیم در پایان مقاله به بررسی آن بپردازیم، بهترین زمان برای جراحی لاغری مردان است. طبیعتا شرایط زندگی و کاری مردان با خانم‌ها کاملاً متفاوت بوده و باید برای انتخاب زمان مناسب لیپوماتیک، این شرایط را در نظر بگیرید. مردان ساعات زیادی از روز را در بیرون از خانه به امور کاری مشغول هستند. این در حالی است که انجام عمل لیپوماتیک نیاز به استراحت حداقل ۱۰ روز تا ۲ هفته در خانه داشته و شما نباید فعالیت‌های سنگین داشته باشید. البته مدت دوره نقاهت و استراحت در منزل بستگی به اندام هدف دارد. برای مثال در صورتی که عمل لیپوماتیک را در ناحیه ران، باسن و پا انجام داده باشید قطعاً لازم است تا زمان بهبودی کامل زخم‌ها، در خانه بمانید و هیچ فشاری بر ناحیه هدف وارد نشود. بنابراین شما نمی‌توانید ساعات زیادی در محیط کار بر روی صندلی بنشینید. در نتیجه به مردان توصیه می‌کنیم جهت انجام پیکرتراشی در هر کدام از قسمت‌های بدن، ابتدا شرایط کاری خود را در نظر بگیرید. بنابراین آن دسته از آقایان که می‌توانند در تابستان مرخصی کافی داشته باشند، بهتر است عمل لیپوماتیک را به این زمان موکول نمایند. اما گروهی دیگر که دارای شغل آزاد هستند، باید براساس شرایط کاری خود بهترین زمان جراحی لاغری را مشخص نمایند.

مقاله قبلی
لیپوماتیک زنان – بررسی هزینه، مراقبت ها و عوارض احتمالی
مقاله بعدی
نحوه عملکرد لیپوماتیک غبغب، بهبودی، اسکارها و نتایج (بهترین درمان برای رفع غبغب)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید