لیپوماتیک

لیپوماتیک مردان – راهنمای مراقبت ها، عوارض و هزینه

چاقی و اضافه وزن که منجر به از دست رفتن تناسب اندام می شود، هم در مردان و هم در بانوان رخ می دهد و شرط لازم برای حفظ اندام ایده آل، داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن است. آقایان عزیز زمانی که دچار اضافه وزن می شوید، باید در اولین قدم به متخصص تغذیه مراجعه کنید تا رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن برای شما تنظیم کند. از سویی دیگر تمرین های ورزشی نیز فراموش نشود. اما شاید علی رغم اجرای این برنامه، همچنان به تناسب اندام نرسیده و برخی از اندام های بدن، فرم ایده آل ندارند. در این موارد شما می توانید چربی های اضافی بدن را از طریق عمل لیپوماتیک مردان حذف کنید. البته اگر حوصله رژیم گرفتن ندارید و می خواهید در مدت زمان کوتاهی از شر این چربی ها خلاص شوید، باز هم به شما پیکرتراشی مردان را پیشنهاد می کنیم. با توجه به حساسیت بالای این روش، توصیه می کنیم به سراغ مراکز معتبر و مجهز بروید تا علاوه بر نتیجه ایده آل، سلامت بدن نیز حفظ گردد. با اطمینان و بدون نگرانی، جراحی لاغری مردان را به متخصصین پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان سپرده و با چاقی خداحافظی کنید.

فرم مشاوره رایگان

لیپوماتیک مردان و آشنایی با آن

مراحل عمل لیپوماتیک مردان

قبل از اینکه هر نوع عمل زیبایی را انجام دهید باید حتما در مورد چگونگی انجام آن اطلاعات لازم داشته باشید تا با آگاهی انتخاب کرده و از طرفی از اهمیت مراقبت های لازم قبل، بعد و در حین جراحی مطلع شوید. مراحل جراحی لاغری مردان به شرح زیر است:

 1. همه افراد نمی توانند پیکرتراشی انجام دهند بلکه هر فرد لازم است از سلامت عمومی لازم برخوردار باشد. به همین دلیل است که در ابتدا متخصص از شما می خواهد آزمایشاتی انجام داده و نتیجه را ارائه کنید. سپس اگر صلاحیت شما تایید گردید، اقدامات لازم برای عمل انجام می شود.
 2. عمل لیپوماتیک به صورت فیزیکی منجر به از بین رفتن چربی های اضافی می گردد در نتیجه تاثیری بر متابولیسم های بدن نخواهد داشت. برای این منظور، در ابتدا سوراخ کوچکی در اندام مربوطه ایجاد شده و لوله کانولای دستگاه وارد حفره می شود.
 3. با روشن شدن دستگاه، ارتعاشات لوله آغاز می گردد که به دلیل ضربه زدن به بافت چربی، باعث از هم پاشیدن آن خواهد شد. در ادامه، امواج فرابنفش که از دستگاه ساطع می گردد، دمای بافت چربی را بالا برده و منجر به متلاشی شدن آن می گردد.
 4. اکنون مرحله تخلیه آغاز می گردد. تمام ذرات چربی باید از بدن خارج شوند.

 

مشاهده این مطلب : لیپوماتیک شکم و پهلو

 

مراقبت های قبل و بعد از لیپوماتیک مردان

مراقبت های قبل از لیپوماتیک مردان

آقایان عزیز برای اینکه جراحی لاغری نتیجه خوبی داشته و دچار مشکل نشوید، چند توصیه زیر را جدی بگیرید:

 1. از یک هفته مانده به عمل لیپوماتیک، حتما مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات را کنار بگذارید.
 2. اگر حساسیت دارویی دارید و یا مجبور به مصرف نوع خاصی از دارو هستید، حتما موضوع را به متخصص اطلاع دهید.
 3. توصیه می کنیم حداقل دو هفته قبل از جراحی، از داروهای رقیق کننده و منعقد کننده خون استفاده نکنید.
 4. روزی که می خواهید عمل لیپوماتیک انجام دهید، لباس گشاد و راحت بپوشید.
 5. حتما روز قبل استحمام کنید تا بدن از آلودگی ها پاک شود. از سویی دیگر حداقل تا دو روز بعد از جراحی نباید دوش بگیرید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک مردان

توجه داشته باشید که بخش عمده ای از نتیجه نهایی پیکرتراشی، به مراقبت های بعد از جراحی بستگی دارد. لذا نکات زیر را رعایت کنید:

 1. همچنان سفارش می کنیم تا مدتی بعد از عمل پیکرتراشی نباید به سراغ مشروبات الکلی و دخانیات بروید.
 2. درست است که دوره نقاهت عمل کوتاه است اما آقایان توجه داشته باشید تا مدتی که پزشک اجازه نداده است، نباید فعالیت سنگین داشته و یا حتی ورزش کنید.
 3. پوشیدن گان بعد از جراحی لاغری باعث می شود از تورم بدن جلوگیری گردد.
 4. زمانی که استحمام می کنید، محل جراحی را فشار دهید تا مایع باقی مانده در بافت خارج شود.
 5. داروهایی که متخصص تجویز کرده است را به طور کامل مصرف کنید تا عفونت بروز نکند.

ماندگاری عمل پیکرتراشی مردان

اشتباهی که اغلب آقایان مرتکب می شوند این است که فکر می کنند بعد از جراحی و رسیدن به تناسب اندام، هیچ وقت چاق نمی شوند لذا رژیم غذایی را کنار می گذارند. اما لازم است بدانید که مدت زمان ماندگاری لیپوماتیک مردان به خود شما بستگی دارد. در واقع اگر مجددا در خوردن غذا و تنقلات زیاده روی کرده و ورزش نکنید، تجمع چربی ها در بدن شروع شده و تمامی زحمات از دست می رود.

دوران نقاهت لیپوماتیک آقایان

برای آقایان مسئله ای که بسیار اهمیت دارد دوره نقاهت لیپوماتیک مردان است چون می خواهند هر چه زودتر به سر کار برگردند. جراحی لاغری دوره نقاهت کوتاه مدتی داشته و شما بعد از چند روز می توانید امور کاری خود را انجام دهید. اما احتیاط کنید و تا زمانی که متخصص اجازه نداده، به سراغ فعالیت ها و ورزش های سنگین نروید.

عوارض عمل پیکرتراشی مردان

عوارض احتمالی لیپوماتیک مردان

عمل لیپوماتیک مردان همانند هر نوع جراحی لاغری دیگری ممکن است با عارضه هایی همراه باشد(باید “باشد” بنویسیم چون فاعل، “عمل لیپوماتیک” هست) که مهمترین آن ها عبارتند از:

 1. در صورتی که متخصص از مهارت و ظرافت کافی در عمل برخوردار نبوده و نتواند ضربات لوله را مدیریت کند، هر لحظه ممکن است منجر به آسیب های درونی مانند پارگی عروق خونی شود.
 2. از سویی دیگر اگر پزشک در تنظیم عمق لوله کانولا در بدن دقت نداشته و لوله به بافت های داخلی برسد، قطعا مراجعه کننده دچار سوختگی خواهد شد.
 3. در صورتی که محیط کلینیک و تجهیزات آن به خوبی استریل نبوده و یا اینکه مراقبت های بعد از جراحی را جدی نگیرید، خطر عفونت وجود دارد.
 4. البته برخی از افراد به ماده بی حسی حساس هستند و اگر تجربه ای از قبل دارند باید قبل از عمل لیپوماتیک به دکتر اطلاع دهند.

فواید جراحی لاغری شکم مردان

در صورتی که چاقی یکدست دارید، قطعا رژیم گرفتن بهترین راهکار برای لاغری و رسیدن به تناسب اندام است اما ممکن است بعد از اتمام برنامه رژیم و تمرین های ورزشی، همچنان برخی از اندام ها به فرم ایده آل نرسیده و چربی اضافی داشته باشند. در این صورت اگر بخواهید رژیم را ادامه دهید تا این چربی ها حذف شوند، بیش از اندازه لاغر می شوید. در این موارد بهتر است جراحی لاغری انجام دهید. با این کار تنها چربی های اضافی حذف می شوند و اندام های دیگر متاثر نمی شوند.

شاید تا به حال با کسانی برخورد داشته اید که بعد از لاغری، اندام یکدست و متقارن ندارند. این مسئله طبیعی است. اگر می خواهید اندام های بدن بعد حذف چربی، یکنواخت و خوش فرم باشند باید جراحی لاغری انجام دهید.

آقایان عزیز با پیکرتراشی مردان می توانید تنها در یک جلسه و بدون نیاز به رژیم طولانی مدت، به اندام ایده آل خود برسید.

قیمت عمل لیپوماتیک مردان

هزینه لیپوماتیک مردان

حتما در جلسه مشاوره ای که با متخصص برگزار می شود در مورد هزینه لیپوماتیک مردان سوال کنید چون قیمت این جراحی در بین افراد متفاوت بوده و براساس میزان چاقی و چربی موجود در بدن، اندام مورد نظر برای پیکرتراشی مردان، هزینه های کلینیک و دستمزد متخصص، داروها و… تعیین می شود. همچنین باید این به این مسئله نیز توجه داشت که بروز عوارض احتمالی بعد از جراحی لاغری مردان نیز منجر به افزایش هزینه ها خواهد شد.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا