متوسط هزینه جراحی بینی در منطقه تهران

عوامل موثر بر هزینه جراحی بینی
امتیاز به این محتوا

بینی جزئی در صورت است که دقیقا در وسط چهره قرار گرفته است. هر کدام از قسمت های صورت که کوچکترین عیبی داشته باشند، به شدت زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می دهند. افرادی که دچار مشکلاتی در بینی همانند انحراف، گوشتی بودن بینی، قوز بینی و … هستند، می توانند از طریق جراحی بینی این نواقص را رفع کنند. یکی از رایج ترین عمل های زیبایی که در حال حاضر در کلینیک های زیبایی کشور اجرا می شود، عمل رینوپلاستی است. این عمل بسیار حساس است. متاسفانه ما با موارد زیادی برخورد داشته ایم که یک تجربه ناموفق عمل زیبایی بینی توسط متخصص کم تجربه داشته و اکنون به مشکلات بزرگتر دچار شده اند. پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان یکی از مراکز معتبر و شناخته شده در کشور است که تحت نظر متخصصین مجرب، با تجهیزات پیشرفته و تحت شرایط استاندارد، این عمل را برای شما عزیزان انجام می دهد. در صورتی که برای شما نیز هزینه جراحی بینی اهمیت دارد، توصیه می کنیم این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

هزینه عمل زیبایی بینی

 

عوامل موثر بر هزینه جراحی بینی

در صورتی که دوست شما به تازگی عمل زیبایی بینی را انجام داده و شما نیز تصمیم به این کار دارید، تنها می توانید از او در مورد کیفیت کار و رضایت از پزشک سوال کنید اما نمی توانید بر مبنای هزینه ای که پرداخت کرده است قضاوت کنید. چون هزینه رینوپلاستی تحت تاثیر چند عامل قرار دارد و در نتیجه برای هر فرد، متفاوت خواهد بود:

مدل بینی مراجعه کننده

اولین و مهمترین عامل در تعیین هزینه عمل زیبایی بینی، وضعیت فعلی بینی شما است. انواع مدل بینی شامل گوشتی، استخوانی، غضروفی و.. وجود دارد که در جلسه مشاوره، متخصص براساس عکسبرداری هایی که انجام می دهد وضعیت بینی را می سنجد تا بهترین روش کار را برای شما انتخاب کند. به طور کلی هزینه جراحی بینی گوشتی و غضروفی نسبت به بینی استخوانی بیشتر است. البته مشکلاتی همانند قوز بینی، شکستگی استخوان و… نیز بر قیمت کار تاثیر می گذارند.

جراحی دوباره بینی

نیاز به تکرار عمل زیبایی بینی

همانگونه که گفته شد برخی از افرادی که به پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان مراجعه می کنند، تجربه ناموفقی از عمل قبلی داشته و اکنون برای تکرار عمل به متخصصین ما مراجعه کرده اند. براساس وضعیت فعلی بینی، مشکلاتی که در پی عمل در آن رخ داده و محدودیت هایی که برای تکرار عمل وجود دارد، هزینه متفاوت خواهد بود.

روش جراحی بینی

در حال حاضر چندین روش برای عمل رینوپلاستی وجود دارد و پزشک براساس مشکلی که در بینی وجود داشته و مدلی که بعد از عمل مد نظر دارد، بهترین روش را انتخاب خواهد کرد. قطعا نوع روش انتخابی توسط متخصص، بر هزینه کار تاثیر می گذارد. به طور کلی هر چه عمل بینی پیچیده تر و طولانی تر باشد، قیمت جراحی بیشتر می شود.

عمل رینوپلاستی

محل انجام عمل رینوپلاستی

شما می توانید عمل زیبایی بینی را در بیمارستان، کلینیک و یا مطب خصوص پزشک انجام دهید. این مسئله بر هزینه کار تاثیر می گذارد. در صورتی که این عمل در مطب پزشک انجام شود، هزینه بسیار کمتر از جراحی در بیمارستان خواهد بود.  به هر حال بیمارستان یک محیط بزرگ تری است که تامین هزینه های ثابت، دستمزد کادر درمان، تجهیزات مورد استفاده و… بیشتر از یک کلینیک یا مطب متخصص است.

دستمزد متخصص

حتما برای شما نیز جالب خواهد بود که پزشکان برای انجام عمل زیبایی بینی، هزینه های متفاوتی دریافت می کنند. علاوه بر تعرفه های وزارت بهداشت که نرخ ثابت دستمزدها را تعیین می کند، هر پزشک براساس تجربه کاری و شهرتی که در این زمینه به دست آورده، تعرفه خاص خود را خواهد داشت. البته اشتباهی که برخی از افراد مرتکب می شوند این است که فکر می کنند هر چه یک پزشک هزینه بیشتری دریافت کند، کیفیت کاری او بهتر است. به هیچ عنوان معیار انتخاب خود را بر مبنای هزینه ها قرار ندهید.

بلکه باید قبل از هر چیز به اندازه کافی تحقیق کرده و بهترین جراح بینی را پیدا کنید. فراموش نکنید که عمل رینوپلاستی بسیار حساس است و یک خطای کوچک نه تنها باعث از دست رفتن زیبایی چهره شده بلکه ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد که سلامتی را به خطر می اندازد.

قیمت جراحی بینی در کشورهای دیگر

هزینه جراحی بینی در ایران

در حال حاضر رینوپلاستی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی است که در تمامی کلینیک های زیبایی کشور انجام می شود. البته در صورتی که بینی شما نقصی دارد، این عمل را به شما توصیه می کنیم اما در مواردی، مراجعه کننده هیچ نقصی در بینی ندارد ولی دچار نوعی اختلال روحی شده و از ظاهر خود راضی نیست. در این موارد، حتی عمل نیز فرد را ارضا نمی کند.

در هر صورت لازم است بدانید که هزینه جراحی بینی در ایران براساس محل انجام عمل زیبایی بینی، مهارت و شهرت متخصص، منطقه جغرافیایی، شرایط اقتصادی در کشور و … تعیین می شود. زمانی که به پزشک مراجعه می کنید، حتما در جلسه مشاوره در مورد هزینه ها سوال کنید.

هزینه جراحی در ایران نسبت به سایر کشورها ارزان تر است. در ادامه قیمت این نوع عمل زیبایی را در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد. ترکیه به عنوان یکی از ارزان ترین کشورها برای جراحی پلاستیک شناخته شده است. قیمت متوسط ​​جراحی بینی در ترکیه 2250 تا 6500 یورو می باشد. با این حال، بسته به نوع جراحی که انتخاب می کنید و تجربه جراح می تواند این هزینه متفاوت باشد.

کره جنوبی یکی دیگر از مقاصد پزشکی برای درمان و جراحی پلاستیک بینی است. متوسط ​​قیمت جراحی بینی باز در جمهوری کره 5250 دلار، حداقل قیمت 3000 دلار و حداکثر قیمت 7500 دلار است . هزینه کل به صورت جداگانه محاسبه می شود. ممکن است بسته به موضوع پزشکی، صلاحیت پزشک، پیچیدگی روش و عوارض مرتبط متغیر باشد.

و اما در آخر هزینه جراحی بینی در کشور آمریکا چقدر است؟ طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، هزینه متوسط ​​جراحی بینی در ایالات متحده 5483 دلار است . با این حال، هزینه متوسط ​​جراحی بینی حدود 10000 دلار در هر عمل یا حتی بیشتر بسته به عوامل مختلف است.

کمترین هزینه جراحی بینی

کمترین هزینه جراحی بینی

با توجه به شرایط اقتصادی فعلی در کشور، اغلب مراجعه کنندگان تنها دغدغه تامین هزینه عمل زیبایی بینی را داشته و به دنبال پزشک و کلینیک هایی هستند که کمترین هزینه جراحی بینی را دریافت کنند. لازم است چند مطلب را به شما عزیزان یادآوری کنیم:

  1. آیا می دانید اگر متخصص دانش و ظرافت عمل لازم را نداشته باشد، نتیجه مطلوبی از عمل به دست نخواهد آمد؟
  2. در صورتی که پزشک تجربه کافی نداشته باشد، ممکن است عوارضی همانند انحراف بیشتر بینی، تشکیل اسکار در بینی به دلیل بخیه نادرست و.. رخ بدهد.
  3. در کلینیک هایی که تجهیزات و محیط به خوبی استریل نباشند، خطر عفونت برای مراجعه کننده وجود دارد.

همین چند مورد کافی است تا شما عزیزان برای انتخاب پزشک، در ابتدا به دنبال هزینه رینوپلاستی نباشید بلکه بهترین دکتر و کلینیک جراح بینی را انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم به کلینیک های زیبایی رفته و از مراجعه کنندگان در این رابطه سوال کنید. در این صورت نمونه کار هر متخصص را از نزدیک نیز مشاهده خواهید کرد.

مقاله بعدی
جراحی بینی باز و بسته چه تفاوتی هایی دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید