جدیدترین روش لیفت شقیقه و پیشانی [اندوتاین، با جراحی و بدون جراحی ]

لیفت شقیقه و پیشانی
امتیاز به این محتوا

این مسأله کاملاً طبیعی است که با افزایش سن، پوست بدن دچار افتادگی و چروک شود. البته شرایط محیطی، نحوه مراقبت از پوست، نوع تغذیه و همچنین ژنتیک، بر سرعت افتادگی و پیری پوست تأثیر بسیار زیادی می‌گذارند. اما خوشبختانه با وجود روش‌ها و عمل‌های متنوع زیبایی متنوع، شما می‌توانید حتی در سنین بالا نیز از داشتن چهره‌ای زیبا، شاداب و لذت ببرید. لیفت شقیقه یکی از مهمترین اقدامات زیبایی به حساب می‌آید که از طریق کشیدن پوست شقیقه و در نتیجه پیشانی، به باز شدن چروک‌ها و حرکت ابر‌ها به سمت بالا کمک می‌کند.

مسلما در چنین شرایطی چشم‌ها نیز بازتر شده و صورت شما جوان‌تر به نظر می‌رسد. اگر شما بنا به هر دلیلی دچار چروک و افتادگی پوست در ناحیه شقیقه هستید، بهتر است این مطلب را مطالعه کنید تا با انواع روش ‌های لیفت شقیقه آشنا شوید. خوشبختانه با تنوع زیادی که در این روش‌ها وجود دارد، افراد زیادی با شرایط مختلف می‌توانند لیفت شقیقه را انجام داده و صورتی جوان داشته باشند.

معرفی انواع روش ‌های لیفت شقیقه؛ کدام روش بهتر است؟

تصور کنیم که شما دارای چروک‌های زیادی در ناحیه شقیقه و پیشانی هستید و از طرف دیگر دچار افتادگی ابرو و پلک نیز شده‌اند. پیشنهاد می‌کنیم روبروی آینه‌ ایستاده و پوست شقیقه را با کمک انگشتان، به سمت بیرون سر بکشید. مشاهده خواهید کرد که چه اندازه چشم‌ها باز می‌شوند؛ ابر‌ها به سمت بالا حرکت کرده و چهره شما زیباتر خواهد شد.

لیفت شقیقه دقیقاً چنین کاری را برای شما انجام می‌دهد. تنوع زیادی در روش ‌های لیفت شقیقه وجود دارد که متخصص براساس شرایط فرد متقاضی، بهترین روش را انتخاب خواهد کرد. مهمترین روش‌ های لیفت شقیقه عبارتند از:

نمونه کار لیفت شقیقه با جراحی

  • لیفت شقیقه با جراحی چگونه انجام می شود؟

قدیمی‌ترین روش لیفت صورت، روش جراحی به حساب می‌آید. اگر شما می‌خواهید لیفت شقیقه با جراحی را انجام دهید باید ابتدا متخصص برش‌های کوچکی در ناحیه پوست شقیقه ایجاد کرده و سپس پوست را به سمت بیرون بکشد. در این زمان پوست اضافی بریده شده و بخیه‌های کوچکی در محل برش‌ها اعمال خواهد شد. ظرافت عمل متخصص اهمیت بسیار زیادی دارد چون بخیه‌ها باید بسیار ظریف و با دقت اجرا شوند تا اسکار تشکیل نشود. از طرف دیگر برش‌ها باید دقیقاً در ناحیه‌ای اعمال شوند که لیفت شقیقه،  به درستی پیش رفته و چهره، حالت تقارن خود را از دست ندهد.

مطالب بیشتر:  بوکال فت

  • لیفت شقیقه بدون جراحی امکان پذیر است؟

خوشبختانه در چند سال اخیر روش‌های بدون جراحی برای لیفت صورت، با استقبال بسیار زیادی در کشور مواجه شده و اغلب متخصصان نیز ترجیح می‌دهند از روش‌های بدون جراحی برای لیفت پوست استفاده کنند. مهمترین روش لیفت شقیقه بدون جراحی، روش اندوتاین نام دارد.

مطالب بیشتر: لیفت صورت

قبل و بعد لیفت شقیقه با اندوتاین

لیفت شقیقه با اندوتاین؛ موثرترین روش جوانسازی

یکی از پیشرفته‌ترین روش‌ های لیفت شقیقه بدون جراحی روش اندوتاین نام دارد. در این روش از دستگاه‌های ثابت‌کننده بافت نرم استفاده می‌شود که مجهز به فناوری Multi point بوده و از طریق محکم و سفت کردن عضلات، به لیفت پیشانی کمک خواهد کرد. برای اجرای کار باید ایمپلنت‌های بسیار نرم و قابل جذب در زیر پوست شقیقه قرار گیرند. این ایمپلنت‌ها باعث می‌شوند که پوست و عضلاتی که در ناحیه شقیقه قرار گرفته‌اند، از حالت افتادگی خارج شده و بسیار سفت و منقبض شوند.

در ادامه اجرای روش اندوتاین، ساختار‌های فیبروزی که در قسمت زیری پوست ‌قرار گرفته‌اند، تشکیل شده و در نتیجه بعد از اینکه ایمپلنت‌ها به طور کامل جذب بدن شدند، بافت شقیقه بسیار محکم به نظر خواهد رسید. با این روش، بدون نیاز به جراحی و خونریزی، شما لیفت شقیقه را تنها در یک جلسه انجام داده‌اید.

مدت زمان ماندگاری لیفت شقیقه چقدر است؟

برخی از متقاضیان لیفت شقیقه تصور می‌کنند بعد از انجام این اقدام زیبایی، نتیجه لیفت برای همیشه ماندگار خواهد بود اما این ذهنیت کاملاً اشتباه است. چون پوست براساس روند طبیعی بدن، همچنان به پیری خود ادامه می‌دهد و ما با اقدامات زیبایی همانند لیف، سرعت پیری را به تأخیر می‌اندازیم. این مسأله کاملاً طبیعی است که لیفت شقیقه ماندگاری دائمی نداشته باشد اما براساس میزان مراقبت شما از پوست، مدت زمان ماندگاری آن متفاوت خواهد بود.

برای مثال اگر شما مراقبت‌های توصیه شده توسط متخصص را در دوره نقاهت جدی بگیرید؛ از محصولات بهداشتی برای شادابی و طراوت پوست استفاده کنید؛ بدون استفاده از ضدآفتاب به محیط‌های آفتابی وارد نشوید و از طرف دیگر تغذیه سالم داشته باشید، مدت زمان ماندگاری لیفت شقیقه نیز بیشتر خواهد شد.

به طور کلی متخصصان توصیه می‌کنند بعد از اتمام دوره درمانی لیفت شقیقه، عملیات ترمیم نیز انجام گیرد. براساس نوع روش انتخابی برای لیفت شقیقه و همچنین میزان رسیدگی به پوست، فاصله زمانی بین دوره‌های ترمیم، متفاوت خواهد بود. ممکن است پزشک از شما بخواهد هر سال یک جلسه لیفت شقیقه را انجام دهید ولی برای افرادی که افتادگی شدید در ناحیه شقیقه دارند، ممکن است فاصله زمانی بین دوره‌های ترمیم، کوتاه‌تر شود.

قیمت لیفت شقیقه

هزینه لیفت شقیقه در بهترین کلینیک های تهران

متقاضیان لیفت شقیقه و پیشانی باید این نکته را در نظر بگیرند که هزینه کار از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود چون دستمزد متخصص و هزینه پایه کلینیک، نوع روش انتخابی برای لیفت شقیقه و از طرف دیگر میزان افتادگی پوست و در نتیجه میزان نیاز به کار برای لیفت پوست، مهمترین فاکتور‌هایی هستند که قیمت لیفت شقیقه و پیشانی را تعیین خواهند کرد. همچنین این نکته را متذکر می‌شویم که به هیچ عنوان شرکت‌های بیمه هزینه لیفت شقیقه را برای شما پرداخت نخواهد کرد چون این کار جز عمل‌های زیبایی به حساب می‌آید و در حیطه حمایت‌های مالی بیمه قرار ندارد.

بهترین متخصص لیفت شقیقه

انجام هر عمل زیبایی در چهره باید تحت نظر متخصصان حرفه‌ای انجام گیرد. اگر پزشک معالج شما ظرأفت عمل کافی نداشته و از طرف دیگر از تجربه لازم برخوردار نباشد، ممکن است در انتخاب روش لیفت شقیقه دچار خطا شده و بنابراین نمی‌تواند این عمل زیبایی را با موفقیت پیش ببرد. حتییک خطا در ناحیه چهره، زیبایی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. پس در انتخاب بهترین دکتر لیفت شقیقه، به چند فاکتور توجه کنید:

  1. حتماً به پزشکانی مراجعه کنید که دارای گواهی معتبر در زمینه انجام عمل‌های زیبایی به خصوص لیفت صورت هستند.
  2. برای انتخاب کلینیک‌های زیبایی اصلا عجله نکنید. کلینیک انتخابی باید دارای مجوز وزارت بهداشت باشد.
  3. همچنین شما باید حضورا به این مراکز مراجعه کنید و از کیفیت خدمات آن‌ها مطمئن شویمد.
  4. در صورت امکان با افرادی که قبلاً تحت نظر متخصص انتخابی، لیفت شقیقه را انجام داده‌اند ارتباط برقرار کرده و میزان رضایت آن‌ها را جویا شوید.

مطالب بیشتر: لیفت بازو

ما در تیم تحریریه پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان سعی کردیم جزئیات مفیدی درباره ” لیفت شقیقه و پیشانی، روش های آن و تکنیک اندوتاین را برای شما بازگو کنیم” امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد. اگر تجربه ای در زمینه لیفت شقیقه دارید و یا اگر سوالی در این خصوص دارید می توانید در بخش کامنت آن را با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان پاسخ گوی شما خواهند بود.

مقاله قبلی
لیفت بازو + هزینه روش های جراحی و غیر جراحی
مقاله بعدی
4 روش پرطرفدار لیفت صورت در ایران (+ نمونه کار واقعی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید