لیفت بازو + هزینه روش های جراحی و غیر جراحی

لیفت و عمل زیبایی بازو
امتیاز به این محتوا

داشتن بازو‌های خوش‌فرم، بخش مهمی از تناسب اندام را به خود اختصاص می‌دهد. به خصوص اینکه وقتی می‌خواهیم لباسی بخریم، اگر بازو‌ها بیش از اندازه افتاده یا چاق باشند، همین مسأله باعث می‌شود که دچار محدودیت شده و نتوانیم لباس دلخواه خود را داشته باشیم. اما خوشبختانه با ابداع عمل‌های زیبایی مختلف، این امکان فراهم شده است که بتوانیم افتادگی و یا چاقی بازو را به راحتی درمان کنیم. لیفت بازو بهترین روش برای درمان این مشکل بوده و اگر شما بتوانید به متخصص حرفه‌ای مراجعه کنید، تنها در یک جلسه می‌توانید از شر چربی‌های اضافه در بازو و یا پوستی که در ناحیه بازو دچار افتادگی شده است، خلاص شوید.

روش ‌های لیفت بازو بسیار متنوع بوده و همین مسأله باعث می‌شود که محدودیت چندانی برای متقاضیان لیفت بازو وجود نداشته باشد. در این مطلب با مارال سلامت ایرانیان همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد این عمل زیبایی به دست بیاورید.

معرفی روش های لیفت بازو

بعضی از افراد دچار چاقی مفرط بوده و بعد از رژیم درمانی و ورزش کردن، همچنان در بخش‌هایی از بدن خود همانند بازو، چربی‌های موضعی را مشاهده می‌کنند و یا اینکه به دنبال رژیم و لاغری، دچار افتادگی پوست در ناحیه بازو‌های خود می‌شوند. قطعاً چنین اتفاقی اصلاً خوشایند نیست. فرض کنیم که شما می‌خواهید یک لباس بخرید و تمامی قسمت‌های این لباس برای اندام شما مناسب است اما در زمان پوشیدن، بازو‌های شما بسیار تنگ می‌شود. افرادی که دچار چنین مشکلی در ناحیه بازو‌های خود هستند اصلاً نباید نگران باشند چون با روش ‌های لیفت بازو، می‌توان خیلی راحت و بدون عارضه خطرناک، چربی و پوست اضافی در بازو را برطرف کرد. مهم‌ترین روش ‌های لیفت بازو عبارتند از:

روش های جراحی و غیر جراحی لیفت بازو

 • لیفت بازو با جراحی

همانگونه که گفته شد، افتادگی بازو گاهی اوقات به دلیل پوست اضافه رخ می‌دهد. در چنین شرایطی راهی جز جراحی نخواهد بود. پس متخصص باید برش‌هایی در ناحیه بازو ایجاد کرده و این پوست اضافه را بردارد. برای این منظور ابتدا باید وضعیت بازو‌ها به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد تا متخصص بهترین موقعیت برای اجرای برش‌ها را پیدا کرده و سپس با اعمال بی‌حسی موضعی، جراحی لیفت بازو انجام شود. جراح باید در اجرای بخیه‌ها بسیار ظریف و دقیق عمل کند چون اگر بخیه‌ها به درستی اعمال نشوند، ممکن است اسکار در محل زخم تشکیل شده و اگر شما بخواهید لباس آستین کوتاه بپوشید، محل جراحی به وضوح مشخص خواهد بود.

مشاهده این مطلب: هزینه عمل لیپوماتیک

 • لیفت بازو بدون جراحی

مسلما همه افراد کاندید مناسبی برای لیفت بازو به روش جراحی نیستند به همین دلیل جراح در جلسه مشاوره ابتدا سلامت عمومی فرد را مورد بررسی قرار می‌دهد. البته برخی از متقاضیان لیفت بازو، از جراحی می‌ترسند. هیچ محدودیتی برای این دسته از افراد وجود ندارد. شاید بتوانند از طریق لیفت بازو بدون جراحی، مشکل خود را حل کنند. اگر متخصص متوجه شود افتادگی بازو‌های شما در اثر تجمع چربی استف می‌تواند روش ‌های لیفت بازو بدون جراحی را برای شما اجرا کند. برای این منظور دو روش رایج وجود دارد:

 • لیفت بازو به روش هایفوتراپی

در این روش از امواج التراسونیک یا امواج فراصوت برای از بین بردن چربی‌ها استفاده می‌شود. چون با روش هایفوتراپی دمای بافت هدف افزایش پیدا می‌کند، بنابراین چربی‌های تجمع یافته در ناحیه بازو از حالت جامد به مایع تبدیل شده و سپس متخصص با یک دستگاه، این چربی‌ها را از ناحیه بازو تخلیه خواهد کرد. همانگونه که متوجه شدید، بدون نیاز به جراحی و بخیه می‌توان چربی‌ها را تخلیه کرد.

 • لیفت بازو به روش لیزر

یکی دیگر از روش ‌های لیفت بازو بدون جراحی، لیزر درمانی است. مکانیسم عمل لیزر همانند هایفوتراپی است. به این معنا که از طریق افزایش دما، به آب شدن چربی‌ها کمک می‌کند و سپس در ادامه، جراح با دستگاه‌های مخصوص، چربی را از ناحیه بازو بیرون خواهد کشید.

تخلیه چربی باید کاملاً دقیق انجام گیرد تا هر دو بازو کاملاً متقارن به نظر برسند و از طرف دیگر تخلیه چربی به صورت یکنواخت، برای حفظ زیبایی بازو‌ها و جلوگیری از تشکیل برجستگی بر روی بازو، اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع چربی‌ها باید به گونه‌ای تخلیه شوند که بعد از اتمام کار، سطح روی بازو به طور کاملا صاف و یکدست بوده و به هیچ عنوان اثر برجستگی و یا توده چربی در بازو‌ها مشاهده نشود.

عوارض لیفت بازو

با توجه به اینکه تمامی عمل‌های زیبایی و درمانی با عوارضی همراه هستند، لیفت بازو نیز از این قاعده مستثنی نبوده و افراد متقاضی، بخشی از عوارض لیفت بازو را تجربه خواهند کرد. براساس اینکه شما چه روشی را انتخاب می‌کنید، شدت عوارض متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی لازم است این نکته را بیان کنیم که خوشبختانه لیفت بازو خطری برای شما نداشته و عارضه‌های آن نیز بسیار خفیف هستند. مهمترین عوارض لیفت بازو عبارتند از:

 1. التهاب و درد موقت در ناحیه بازو
 2. خونریزی بخیه‌ها به دلیل عدم توجه به نکات مراقبتی بعد از لیفت بازو با جراحی
 3. عفونت کردن زخم‌ها بعد از لیفت بازو با جراحی در اثر استریل نبودن تجهیزات یا عدم رعایت نکات مراقبتی
 4. التهاب بخیه‌ها
 5. تشکیل اسکار در محل زخم
 6. بی‌حسی موقت در بازو

مشاهده این مطلب: لیپوماتیک زنان

بهترین روش لیفت بازو

جالب است بدانید اغلب متقاضیانی که برای لیفت بازو اقدام می‌کنند، از جراح خود می‌خواهند بهترین روش لیفت بازو را برای آن‌ها اجرا کند. اما باید این نکته را بدانید که بهترین روش، براساس شرایط خود فرد تعیین می‌شود. متخصص ابتدا باید بررسی اولیه را انجام دهد تا علت افتادگی بازو مشخص گردد. سپس شرایط بدنی شما را با دقت مورد بررسی قرار خواهد داد. در نهایت با توجه به این دو فاکتور، بهترین روش لیفت بازو را انتخاب می‌کند. بنابراین اگر شما بهترین دکتر لیفت بازو در تهران را برای انجام این عمل زیبایی انتخاب کرده باشید، شک نداشته باشید که بهترین روش لیفت بازو برای شما اتخاذ خواهد شد.

قیمت لیفت بازو

هزینه لیفت بازو

مهمترین عواملی که بر روی قیمت لیفت بازو تأثیر می‌گذارند عبارتند از:

 1. دلیل افتادگی بازو و شدت افتادگی
 2. نوع روش انتخابی برای لیفت بازو
 3. هزینه‌های پایه کلینیک
 4. هزینه مربوط به دستمزد متخصص
 5. هزینه‌های جانبی همانند خرید دارو، رفت و آمد به کلینیک، انجام آزمایشات

لازم می‌دانیم در همین قسمت این نکته را متذکر شویم که لیفت بازو یک روش زیبایی به حساب می‌آیند و طبق قوانین کشوری، شرکت‌های بیمه تنها از عمل‌های درمانی حمایت خواهند کرد. پس تمامی هزینه‌ های لیفت بازو بر عهده شما خواهد بود.

مطالب بیشتر: لیفت صورت

بهترین دکتر لیفت بازو در تهران

همانگونه که در این مقاله متوجه شدید، برای لیفت بازو باید بهترین دکتر لیفت بازو در تهران را پیدا کنید تا این عمل با کمترین عارضه و بهترین نتیجه پیش برود. مطمئناً اکنون این سؤال برای شما به وجود آمده است که چگونه می‌توان بهترین متخصص لیفت بازو در تهران را پیدا کرد. چند فاکتور مهم را برای شما ذکر می‌کنیم که در انتخاب جراح به شما کمک خواهند کرد:

 1. در ابتدا مدرک تخصصی پزشک انتخابی خود را مورد بررسی قرار دهید. جراح باید دارایی گواهی مورد تأیید از جانب وزارت بهداشت در زمینه عمل‌های زیبایی باشد.
 2. مطمئن شوید که کلینیک انتخابی، دارای مجوز رسمی از سوی وزارت بهداشت است.
 3. از متخصص بخواهید در جلسه مشاوره، نمونه کار‌های قبلی خود را به شما نشان دهد. حتی در صورت لزوم، از او بخواهید که امکان برقراری تماس شما با متقاضیان قبلی را فراهم کند چون میزان رضایت آن‌ها تعیین‌کننده کیفیت عمل جراحی خواهد بود.
مقاله قبلی
انواع روش های لیفت ابرو دخترانه و مردانه
مقاله بعدی
جدیدترین روش لیفت شقیقه و پیشانی [اندوتاین، با جراحی و بدون جراحی ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید