تزریق پلاسما برای صورت؛ همه آن چیزی که باید بدانید

تزریق پلاسما برای صورت
1.3/5 - (106 امتیاز)

روش‌های متنوعی برای جوانسازی پوست صورت و زیباتر شدن چهره وجود دارد که هر کدام از این روش‌ها اثرگذاری متفاوتی دارند. تزریق پلاسما به صورت یکی از روش‌های بسیار مؤثر است که کاربرد‌های متنوعی دارد. برای مثال پی آر پی و یا تزریق پلاسما یک روش رایج در تقویت فولیکول‌های مو و جلوگیری از ریزش مو معرفی شده است.

اما حتماً برای شما جالب خواهد بود اگر بگوییم که با تزریق پلاسما به صورت می‌توانید تأثیر بسیار شگفت‌انگیز این روش‌ را در جوانسازی و شاداب شدن پوست صورت خود مشاهده کنید. اگر می‌خواهید بدانید که این روش به چه صورت انجام می‌شود حتماً در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

نحوه تزریق پلاسما به صورت

نحوه تزریق پلاسما به صورت

پلاسماتراپی برای صورت و روش پی آر پی، با کمک نمونه خون از بدن فرد متقاضی انجام می‌گیرد. متخصص از بازوی شما نمونه خون را دریافت کرده و آن را ۱۰ دقیقه در داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌دهد. حرکت دستگاه با سرعت زیاد باعث می‌شود که مواد در داخل خون براساس غلظت و چگالی تفکیک شوند. در نتیجه بعد از 10 دقیقه شما سه لایه قابل استخراج را در نمونه خون خود مشاهده می‌کنید.

آنچه که برای متخصص در تزریق پلاسما برای صورت اهمیت دارد لایه پلاسمای غنی از پلاکت خون است. پلاکت‌ها یک منبع طبیعی برای ترمیم بافت‌های آسیب دیده به حساب می‌آیند. در نتیجه وقتی شما پلاسمای غنی از پلاکت را به صورت خود تزریق می‌کنید، در واقع به سلول‌ها کمک کرده‌اید تا با قدرت بیشتری کلاژن را تولید کرده و در نتیجه چروک‌ها سریع‌تر برطرف شوند.

از طرف دیگر این پلاسما به روند تولید سلول‌های بنیادی سرعت می‌بخشد. بنابراین کسانی که چین و چروک زیادی در صورت خود دارند قطعاً با کمک این روش می‌توانند بهترین نتیجه را به دست بیاورند.

مطالب بیشتر: جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت

فواید پلاسما برای صورت

برای درمان چین و چروک‌های صورت، شاداب کردن چهره و حتی درمان افتادگی پوست، روش‌های مختلفی وجود دارد. متخصص براساس شرایط پوست شما و با در نظر گرفتن مزایا و عوارض هر کدام از این روش‌ها، بهترین متد را برای شما انتخاب می‌کند. با توجه به آنچه که گفته شد مهم‌ترین مزایای روش پی آر پی در جوانسازی پوست عبارتند از:

 1. چون این روش با استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت انجام می‌گیرد بنابراین به شدت با بدن شما سازگار است و کمترین عوارض را به همراه دارد.
 2.  میزان ماندگاری پی آر پی پوست نسبت به سایر روش‌ها، بالاتر است.
 3. این روش در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با هزینه بسیار کمتری انجام می‌گیرد. یعنی شما بهترین و ماندگارترین نتیجه را با هزینه کمی به دست می‌آورید.
 4. از آنجایی که متخصص از کیت‌های مخصوص برای اجرای کار استفاده می‌کند بنابراین خطر آلودگی‌ و انتقال بیماری‌های واگیردار وجود نخواهد داشت.
 5. همان گونه که گفته شد روش‌های زیبا‌سازی پوست متنوع هستند. من جمله می‌توان به تزریق ژل و بوتاکس اشاره کرد. برتری پی آر پی پوست نسبت به دو روش نامبرده، برتر است چون شما یک ماده طبیعی را وارد بدن خود می‌کنید.
 6. این روش سرپایی انجام می‌گیرد و شما در نهایت بعد از یک تا دو ساعت از کلینیک مرخص خواهید شد.
 7.  روش تزریق پلاسما برای صورت محدودیت سنی ندارد و شما در هر بازه سنی می‌توانید این روش را انجام دهید.
 8. مهم‌ترین فایده‌ تزریق پلاسما به صورت، میزان اثربخشی آن است. زمانی که شما پلاسمای غنی از پلاکت را به پوست خود تزریق می‌کنید به درمان چین و چروک‌های صورت، برطرف نشدن خط اخم و خط خنده، درمان تیرگی و گودی زیر چشم، افزایش کشسانی پوست صورت، بهبود جای اسکار، زخم و بریدگی بر روی پوست و حتی تقویت مو‌های ابرو و موی سر کمک خواهید کرد. یعنی شما با یک تیر چند نشان می‌زنید.

فواید پلاسما برای صورت

محل های تزریق پلاسما در صورت

همانگونه که گفتیم این روش کاربرد‌های بسیار زیادی دارد. براساس شدت و نوع عوارضی که در پوست شما بروز کرده است، متخصص محل تزریق را مشخص می‌کند. گاهی اوقات شما می‌خواهید خط اخم، خط لبخند و یا خطوط پیشانی را درمان کنید.

در نتیجه متخصص برای تزریق دقیقاً به سراغ همین قسمت‌ها می‌رود. برخی از افراد از چروک‌های دور چشم و یا سیاهی زیر چشم خود گلایه می‌کنند. بنابراین پزشک باید از سرنگ‌های بسیار ظریف برای تزریق در اطراف این نواحی کمک بگیرد تا بتواند به بهبود این عوارض در اطراف چشم شما کمک کند. البته همانگونه که در قسمت قبل گفته شد تزریق در هر قسمت از صورت که انجام شود، قطعاً به دلیل تحریک سلول‌های بنیادی، تأثیر آن را در تمامی قسمت‌های صورت مشاهده خواهید کرد.

محل های تزریق پلاسما در صورت

آیا تزریق پلاسما صورت را باد می کند؟

این نکته را به خاطر بسپارید که در تزریق هر نوع ماده‌ای شامل پلاسما، ژل و بوتاکس به صورت، با ورم یا بادکردگی پوست صورت مواجه خواهید شد چون سوزن وارد پوست شده و بافت‌های صورت دستکاری می‌شوند. حتی برخی از موریگر‌ها نیز پاره خواهند شد. پس تورم یا بادکردگی پوست کاملاً طبیعی است. اما این عارضه کوتاه مدت است و در عرض چند روز برطرف می‌شود. براساس میزان مهارت متخصص، نوع سرنگ استفاده شده و میزان مراقبت از صورت در دوره نقاهت، شدت تورم کاملاً متفاوت خواهد بود.

صورت به چند جلسه پلاسما نیاز دارد؟

به طور کلی از زمانی که شما نتیجه تزریق را مشاهده می‌کنید، معمولاً تا ۱۸ ماه این اثر ماندگار خواهد بود. پس از آن باید مجدداً برای تزریق اقدام نمایید. تعیین تعداد دفعات مورد نیاز برای تزریق پلاسما به صورت، به چند عامل بستگی دارد:

 1. شدت عوارض در پوست صورت فرد متقاضی چقدر است و این عوارض تا چه اندازه پیشروی کرده‌اند؟ برای مثال اگر شخصی چین و چروک‌های عمیق در صورت خود داشته باشد، مسلماً باید درمان طولانی‌تری را نسبت به کسی که چروک‌های جزئی و سطحی در پوست خود دارد سپری کند.
 2. فرد متقاضی چند سال دارد؟ با افزایش سن به دلیل اینکه قدرت پوست برای تولید کلاژن کاهش پیدا می‌کند، باید بازه زمانی بین تزریق پی آر پی به پوست را کوتاه کرد تا بتوان اثربخشی آن را بهتر مشاهده کرد. برای مثال افراد ۳۰ تا ۴۰ سال، بهتر است هر ۶ ماه یکبار برای تزریق پی آر پی اقدام کنند ولی افرادی که در بازه سنی بالاتر از ۴۰ سال هستند، باید هر 3 ماه یکبار پلاسما تراپی برای صورت را انجام دهند.

صورت به چند جلسه پلاسما نیاز دارد؟

آسیب تزریق پلاسما به صورت

به هر حال هر اقدامی که بر روی پوست انجام می‌گیرد به دلیل دستکاری شدن بافت‌ها، عوارضی را با خود به همراه دارد. پس ما باید روشی را انتخاب کنیم که کمترین عارضه و بیشترین فایده را داشته باشد. براساس آنچه که گفته شد مهمترین عوارض روش پی آر پی در جوانسازی پوست عبارتند از:

 1. قرمزی، ورم و کبودی بسیار جزئی و سطحی که بعد از چند روز برطرف می‌شود.
 2. احساس درد در محل تزریق که به دلیل برطرف شدن اثر ماده بی‌حسی احساس می‌گردد و فرد می‌تواند از مسکن تجویز شده توسط متخصص استفاده کند.
 3. احتمال آسیب به اعصاب و عروق خونی نیز وجود دارد که به دلیل عدم مهارت متخصص رخ می‌دهد.

نتیجه تزریق پلاسما در چه زمانی ظاهر می شود

سؤال پرتکرار در بین متقاضیان تزریق پلاسما به پوست این است که ما از چه زمانی می‌توانیم اولین نتایج پی آر پی به صورت را مشاهده کنیم؟ به طور کلی از هفته دوم تا سوم اولین علائم مشاهده خواهند شد اما اگر می‌خواهید نتیجه نهایی را رؤیت کنید باید کمی صبور باشید و تا ماه دوم و یا سوم صبر کنید.

در این مدت تمام نکات مراقبتی توصیه شده توسط متخصص را رعایت نموده و سعی کنید از پوست خود به بهترین شکل ممکن مراقبت کنید. کم آب شدن بدن، نداشتن تغذیه مناسب و قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدون استفاده از ضدآفتاب، قطعاً بر روی سلول‌ها و همچنین پلاسمای تزریق شده تأثیر منفی می‌گذارد.

بهترین کرم بعد از پلاسمای صورت

یکی از نکات مراقبتی که باید بعد از تزریق پلاسما به صورت به آن توجه کرد، بحث استفاده از مواد بهداشتی برای کمک به درمان عوارض کوتاه مدت و از طرفی کمک به جهت افزایش ماندگاری نتیجه تزریق است. متخصص کرم‌های ترمیم‌کننده را برای شما تجویز خواهد کرد چون کرم‌ها به بازسازی سلول‌های پوستی و کمک به بهبود لایه‌های پوست کمک می‌کند. اما انتخاب نوع کرم، به وضعیت پوست شما بستگی دارد. به دلیل تنوعی که در تیپ پوستی وجود دارد، متخصص باید براساس میزان چرب و یا خشک بودن پوست و میزان چروکی که در صورت وجود دارد، بهترین کرم ترمیم‌کننده را برای فرد تجویز نماید.

آیا پوست بعد از پلاسما پوست کنده می شود؟

یکی از اتفاقاتی که بعد از تزریق پلاسما به پوست اتفاق می‌افتد، پوسته پوسته شدن پوست است. باید لایه‌های پوست مرده از روی صورت کنده شوند تا تقسیم سلولی با کمک سلول‌های بنیادی، به ترمیم بافت صورت و پوست کمک نماید. بنابراین معمولاً بین ۵ تا ۱۰ روز شما شاهد ریزش پوست از صورت خود خواهید بود. این موضوع اصلاً نباید شما را نگران کند چون در واقع بخشی از روند درمان به حساب می‌آید. اجازه دهید که این پوست‌ها از روی صورت شما برداشته شوند. به همین دلیل است که متخصص از شما می‌خواهد حتماً کرم ترمیم‌کننده استفاده کنید چون این کرم به بازسازی سلول‌ها برای بهبود لایه‌های پوستی کمک می‌کند.

چه زمانی صورت را بعد از پلاسما بشویید

به طور کلی شستن صورت بعد از پی آر پی هیچ ممانعتی ندارد. ولی متخصص از شما می‌خواهد که دقیقاً همان روز به سراغ استفاده از آب بسیار گرم نروید و از آب ولرم مایل به سرد استفاده کنید. همچنین به هیچ عنوان فشاری به صورت وارد نکنید. یا حتی اگر می‌خواهید حمام کنید، باید 24 ساعت صبر کرده و سپس دوش بگیرید. همچنین تا یک هفته در زمان استحمام، بخار در حمام جمع نشود چون افزایش دما باعث می‌شود خون‌رسانی در صورت زیاد شده و در نتیجه عوارضی همانند ورم، التهاب و قرمزی تشدید خواهد شد.

مقاله قبلی
بزرگ کردن چانه؛ چگونه می توانم بدون جراحی چانه خود را بزرگتر کنم؟
مقاله بعدی
جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت (تغییر شکل ساختارهای سر و گردن)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید