4 روش لیفت گونه + هزینه و نمونه کار 2024

لیفت گونه و روش های جراحی و غیر جراحی
2.5/5 - (2 امتیاز)

مهمترین علامت پیری، چین و چروک‌ و افتادگی پوست در چهره است ولی سرعت پیری در بین افراد مختلف متفاوت بوده و همین موضوع باعث می‌شود که سن پیری در بین افراد از نظر ظاهری، تفاوت داشته باشد. افتادگی گونه یکی از اتفاقاتی است که به دنبال کاهش کلاژن پوست و شل شدن پوست اتفاق خواهد افتاد. لیفت گونه‌ یکی از اقدامات زیبایی است که این امکان را فراهم می‌کند با کشیده شدن پوست صورت و بالا کشیدن گونه‌ها، بتوانید مجدداً جذابیت و زیبایی چهره خود را به دست بیاورید. حتی افراد مسن نیز می‌توانند به کمک روش ‌های لیفت گونه دوباره زیبایی و شادابی چهره خود را بازگردانند.

لیفت گونه چیست؟

مسلما داشتن گونه های برجسته و خوش فرم، بخش مهمی از زیبایی چهره را به خود اختصاص خواهد داد. بعضی از افراد ذاتاً گونه‌های افتاده‌ای دارند. بدین معنا که حتی در دوره نوجوانی و جوانی نیز گونه‌های آن‌ها به حالت افتاده بوده و همین موضوع باعث می‌شود چهره آن‌ها مسن به نظر برسد. اما در عمده مردم، افتادگی گونه با افزایش سن اتفاق خواهد افتاد. لیفت گونه به روشی گفته می‌شود که در آن باید گونه‌ها به سمت بیرون سر کشیده شوند تا از حالت شل‌شدگی خارج شده و استحکام کافی را به دست بیاورند. همین موضوع باعث می‌شود چهره فرد نیز زیبا‌تر به نظر برسد.

معرفی متد های مختلف لیفت گونه

انواع روش‌ های لیفت گونه

خوشبختانه تنوع زیادی در روش ‌های لیفت گونه وجود دارد و همین موضوع کمک می‌کند تا متقاضیان با شرایط مختلف بتوانند این عمل زیبایی را انجام دهند. مهمترین متد های لیفت گونه عبارتند از:

 • لیفت گونه با جراحی

در این روش باید از طریق عمل جراحی، پوست گونه‌ها به سمت بیرون سر کشیده شود. لیفت صورت با جراحی برای تمامی قسمت‌ها همانند ابرو، شقیقه، گونه و پیشانی نیز انجام می‌شود. از آنجایی که قرار است جراحی بر روی صورت فرد انجام می‌شود، بنابراین ابتدا متخصص باید شرایط صورت و سلامت عمومی بدن فرد را با دقت مورد بررسی قرار دهد. اگر افتادگی گونه‌ها خیلی شدید بوده و نیاز به کشیدگی پوست باشد، مسلماً جراحی بهترین روش خواهد بود. برای انجام کار، بی‌حسی موضعی در صورت اعمال شده و سپس برش‌هایی در قسمت‌های مختلف گونه اجرا می‌شود. محل برش‌ها بر روی فرم نهایی گونه بعد از لیفتینگ تأثیر خواهد گذاشت. بنابراین یک متخصص حرفه‌ای باید در تعیین محل برش‌ها دقت بسیار زیادی داشته باشد. بعد از اتمام کار و چیدن پوست اضافه، اکنون نوبت به بخیه زدن می‌رسد. از آنجایی که بخیه‌ها در ناحیه گونه قرار گرفته‌اند، متخصص باید دقت و ظرافت بسیار زیادی به خرج دهد تا جای بخیه بر روی صورت باقی نماند.

نمونه کار لیفت گونه با اندوتاین

 • لیفت گونه با اندوتاین

یکی از روش‌های جدید برای لیفت گونه روش اندوتاین نام دارد. در این روش متخصص از دستگاه مجهز به فناوری Multi point برای سفت و محکم کردن عضلات گونه استفاده می‌کند. برای اجرای کار ابتدا باید در گونه‌ها، ایمپلنت‌های بسیار نرم و قابل جذب قرار گیرد. ‏ ایمپلنت‌ها به استحکام و سفت شدن پوست و عضلات ناحیه گونه کمک خواهند کرد. ایمپلنت‌ها قابل جذب هستند و به تدریج در بافت گونه جذب خواهند شد. همین موضوع به محکم شدن گونه‌ها کمک می‌کند. از طرف دیگر همزمان با قرار گرفتن ایمپلنت‌ها داخل گونه‌، ساختار‌های فیروزی در زیر پوست با سرعت بیشتری تشکیل می‌شوند و سفت شدن پوست و عضلات با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

لازم به ذکر است که لیفت گونه با اندوتاین باید توسط پزشک متخصص انجام شود و مارال سلامت ایرانیان افتخار همکاری با برترین پزشکان متخصص جراحی پلاستیک را دارد و در صورت تمایل شما عزیزان این جراحی توسط پزشک با تجربه و در محیط بیمارستان در کمال امنیت و سلامت انجام خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 • لیفت گونه بدون جراحی

با ابداع روش‌های لیفتینگ صورت بدون جراحی، تحول بسیار زیادی در زمینه این عمل زیبایی انجام گرفت و افراد متقاضی که از جراحی لیفت گونه می‌ترسیدند، اکنون به راحتی و بدون هیچ نگرانی می‌توانند به برای فرم دهی گونه های خود اقدام نمایند. مهمترین روش ‌های لیفت گونه بدون جراحی عبارتند از:

نمونه کار لیفت گونه با نخ

 • لیفت گونه با نخ

یکی از رایج‌ترین روش ‌های لیفت گونه استفاده از نخ لیفتینگ است. در این روش برش‌های بسیار سطحی و کوچک بر روی پوست گونه ایجاد می‌شود. شاید هم اکنون این سؤال به ذهن شما خطور کند که آیا لیفتینگ گونه با نخ، یک روش جراحی به حساب نمی‌آید؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که خیر؛ چون بعد از اتمام کار نیازی به بخیه زدن نخواهد بود. برش‌ها بسیار سطحی هستند به حدی که تنها بتوان نخ لیفتینگ را در داخل آن‌ها قرار داد. سپس متخصص نخ را به آرامی به سمت بیرون به سر می‌کشد تا گونه‌ها به سمت بالا حرکت کنند. این نخ‌ها قابل جذب بوده و حداکثر مدت زمان ماندگاری لیفت گونه با نخ، دو سال است.

نمونه کار لیفت گونه با تزریق ژل

 • لیفت گونه با تزریق ژل

مهمترین عاملی که باعث افتادگی پوست و گونه می‌شود، کاهش کلاژن پوست است. این پروتئین به استحکام پوست کمک خواهد کرد. بنابراین شما از طریق تزریق ژل می‌توانید به استحکام بهتر پوست صورت خود کمک کنید. این ژل قرار است جایگزین کلاژن از دست رفته پوست شود. بنابراین از طریق تزریق ژل می‌توانید به درمان افتادگی گونه و حتی به خوش‌فرم شدن آن کمک کنید. توجه داشته باشید که در تزریق ژل باید از ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید استفاده کنید چون این ماده کاملاً طبیعی است و در نتیجه مطمئن خواهید بود که بدن واکنش منفی نسبت به آن نشان نمی‌دهد.

نمونه کار لیفت گونه با تزریق چربی

 • لیفت گونه با تزریق چربی

افرادی که چربی اضافه در بدن خود دارند می‌توانند با انجام عمل لیپوماتیک از یک سو به درمان چاقی موضعی کمک کرده و از سوی دیگر از همین چربی برای فرم دادن و لیفت گونه استفاده کنند. این روش نیز بسیار عالی است چون چربی از بدن خود شما استخراج شده و پس از آن تزریق چربی به گونه اتفاق می افتد. در نتیجه سیستم ایمنی بدن واکنش منفی نسبت به آن نشان نمی‌دهد.

مدت زمان ماندگاری جراحی لیفت گونه

مسلما برای همه متقاضیان لیفت گونه این مسأله بسیار مهم است که لیفت گونه ماندگاری طولانی‌تری داشته باشد. اجازه دهید در همین ابتدا یک نکته را متذکر شویم. تفاوتی نمی‌کند شما کدام یک از روش‌ های لیفت گونه را انجام داده باشید. به هر حال چون پوست به روند طبیعی پیری خود ادامه می‌دهد، پس هیچ کدام از روش ‌های لیفت گونه ماندگاری ابدی نخواهند داشت. اما نحوه مراقبت شما از پوست، تعیین‌کننده مدت زمان ماندگاری لیفت گونه خواهد بود. اگر شما تصمیم گرفته‌اید لیفت گونه با جراحی را انجام دهید باید بدانید که مدت زمان ماندگاری این روش بین دو تا نهایتا ۵ سال متفاوت خواهد بود. میزان دقت متخصص در انجام لیفت گونه و همچنین میزان توجه شما به پوست، مهمترین فاکتور‌هایی هستند که مدت زمان ماندگاری جراحی لیفت گونه را تعیین می‌کنند.

عوارض لیفت گونه

در جلسه مشاوره با متخصص برای انجام لیفت گونه، حتماً باید پیرامون عوارض این عمل زیبایی نیز با شما صحبت شود. متخصص وضعیت پوست شما را مورد بررسی قرار داده و سپس بهترین روش لیفت گونه را برای شما انتخاب خواهد کرد. در این جلسه متخصص مهمترین عوارض لیفت گونه را برای شما ذکر می‌کند تا در دوره نقاهت دچار نگرانی نشده و بدانید که باید چه نکاتی را رعایت کنید تا این عوارض در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف شوند. عارضه ‌های لیفت گونه عبارتند از:

 1. اگر شما لیفت گونه با جراحی را انجام داده باشید، احتمال التهاب، کبودی و حتی خونریزی جزئی در محل زخم‌ها وجود دارد.
 2. در صورتی که بخیه‌ها به درستی اجرا نشده و یا شما در مراقبت از زخم‌ها هم به خوبی عمل نکنید، احتمال تشکیل اسکار وجود خواهد داشت.
 3. اگر می‌خواهید لیفت گونه با جراحی را انجام دهید حتماً به کلینیک‌های معتبر مراجعه کرده و نکات مراقبتی بعد از لیفت گونه را رعایت کنید تا دچار عفونت در محل زخم نشوید.
 4. درد در گونه‌ها و کبودی مختصر نیز از دیگر عارضه‌ها به حساب می‌آیند که نهایتاً تا دو هفته دوام داشته و سپس به طور کامل برطرف می‌شوند.

بهترین جراح لیفت گونه در تهران

بهترین جراح لیفت گونه در تهران

مسأله بسیار مهمی که متقاضیان لیفت گونه باید به آن توجه داشته باشند، انتخاب متخصص برای اجرای کار است. یک متخصص حرفه‌ای می‌تواند براساس شرایط بدنی شما و شرایط گونه‌ها، یک روش‌ مناسب را انتخاب کند تا به نتیجه ایده‌آلی برسید. بنابراین انتخاب بهترین جراح گونه در تهران تعیین‌کننده سرنوشت این عمل زیبایی و نهایتا میزان جوان شدن و زیباتر شدن چهره شما خواهد بود. برای انتخاب بهترین متخصص لیفت گونه در تهران کافی است چند نکته مهم را در نظر بگیرید:

 1. مراجعه کردن به کلینیک‌هایی با مجوز وزارت بهداشت
 2. انتخاب متخصصان دارای گواهی تأیید شده در زمینه عمل‌های زیبایی
 3. شرکت در جلسه مشاوره با متخصص و مشاهده کردن نمونه کار‌های قبلی او
 4. تماس با متقاضیان قبلی در صورت امکان و نظرسنجی از آن‌ها در مورد میزان رضایت از عملکرد متخصص

هزینه لیفت گونه

اگر یکی از دوستان و آشنایان شما لیفت گونه را به تازگی انجام داده است، شما تنها سؤالی که نباید از او بپرسید بحث هزینه لیفت گونه است چون شرایط افراد با هم متفاوت بوده و همین موضوع مهم‌ترین فاکتوری است که بر هزینه لیفت گونه تأثیر خواهد گذاشت. به طور کلی میزان شل بودن و افتادگی گونه ها، روش انتخابی برای لیفت گونه، دستمزد متخصص و هزینه‌های کلینیک، فاکتور‌های عمده در تعیین قیمت لیفت گونه هستند. به همین دلیل ممکن است هزینه کار برای یک فرد بسیار زیاد شده ولی برای فرد دیگر هزینه چندان زیادی محاسبه نشوند. همچنین شرکت‌های بیمه به هیچ عنوان هزینه‌ها را برای شما پرداخت نمی‌کنند چون لیفت گونه یک عمل زیبایی است.

مقاله قبلی
بوکال فت لیزری بهترین روش تخلیه چربی دهانی
مقاله بعدی
انواع روش های لیفت ابرو دخترانه و مردانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید