پلاسما جت پلک؛ لیفت پلک چشم با روش غیر جراحی

لیفت پلک پلاسماجت
3.1/5 - (7 امتیاز)

چشم‌ها اصلی‌ترین عنصر در چهره به حساب می‌آیند. در نتیجه اگر عیب کوچکی در چشم‌ها دیده شود، زیبایی چهره را به شدت تحت تأثیر قرار خواهند داد. یک افتادگی کوچک پلک باعث می‌شود چهره فردی جوان، مسن‌تر از سن طبیعی و واقعی او به نظر برسد. اما وجود عمل‌های زیبایی این امکان را فراهم کرده است که بتوان هر نوع افتادگی پلک را به راحتی درمان کرده و چشم‌های باز و جوان‌تر داشته باشیم. به خصوص اینکه درمان افتادگی پلک بر روی قدرت بینایی فرد نیز تأثیر می‌گذارد. پلاسماجت پلک بهترین روشی است که با کمترین عارضه و با نتیجه‌بخشی بسیار‌ ایده‌آل، به درمان افتادگی پلک‌های شما کمک خواهد کرد.

پلاسما جت پلک چیست؟

پوست اطراف چشم بسیار نازک است به همین دلیل است که سریع‌تر از سایر قسمت‌های صورت دچار چین و چروک، تیرگی و افتادگی خواهد شد. متخصصان معتقد هستند در مراقبت از چهره، باید توجه بیشتری به پوست اطراف چشم داشته باشیم و در استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی، به هیچ عنوان با خشونت با پوست چشم برخورد نکنیم. کوچکترین فشار باعث چروک شدن پوست چشم خواهد شد. افرادی که دچار چروکیدگی و افتادگی پلک بالا یا پایین هستند از طریق پلاسماجت پلک می‌توانند این مشکل را برطرف کنند.

پلاسما ماده گازی شکل است که باعث افزایش درجه حرارت می‌شود. در روش پلاسما جت پلک باید این ماده به پوست پلک بالا یا پایین تابانده شود در نتیجه بر روی سلول‌های پوست تأثیر مثبت گذاشته و باعث انقباض پوست اطراف چشم گردد.

مشاهده این مطلب: گودی و سیاهی زیر چشم

پلاسماجت پلک چگونه انجام می شود؟

مراحل انجام پلاسماجت پلک به شرح زیر می‌باشد:

پلاسما جت پلک چگونه انجام میشود؟

  1. ابتدا متخصص باید وضعیت پلک‌های فرد متقاضی را با دقت مورد بررسی قرار داده و از طرف دیگر از سلامت چشم‌ها و سلامت عمومی فرد مطمئن شود. این روش کاملاً غیرتهاجمی است بنابراین متخصص بدون نیاز به جراحی و برش دادن، افتادگی پلک شما را درمان خواهد کرد.
  2. برای شروع کار باید از بی‌حسی موضعی استفاده شود.
  3. سپس دستگاه پلاسماجت روشن شده و پلاسما به پوست اطراف چشم شما تابیده می‌شود. این گاز باعث انقباض پوست شما خواهد شد.
  4. مدت زمان درمان در هر جلسه بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه خواهد بود.

پلاسما جت پلک بالا

یکی از رایج‌ترین عارضه‌هایی که با افزایش سن در پوست اطراف چشم رخ می‌دهد، چروکیده شدن پوست پلک بالا و افتادگی آن است. روبروی آینه بایستید و پوست پشت پلک بالایی را به سمت پایین بکشید. مشاهده خواهید کرد که افتادگی پلک چه اندازه زیبایی چهره شما را تحت تأثیر قرار داده و حتی میدان دید شما را نیز محدود می‌کند. اگر این پوست‌های اضافه برداشته نشده و در واقع افتادگی پلک بالا درمان نشود، به مرور زمان بینایی شما نیز کم خواهد شد چون این پوست‌های اضافه، بر روی چشم شما فشار می‌آورند. به کمک پلاسماجت پلک بالا شما می‌توانید افتادگی پلک را برطرف کرده و چروک‌هایی که در پشت پلک بالا وجود دارد را برطرف کنید.

پلاسماجت پلک پایین‌

برخی از افراد دچار پف زیر چشم هستند و یا اینکه زیر چشم آن‌ها چروک‌های زیادی دیده می‌شود. این دسته از افراد نیز می‌توانند از طریق پلاسماجت پلک پایین این عارضه را درمان نمایند. چشم‌ها به شدت می‌توانند شادابی و زیبایی چهره شما را تحت کنترل خود بگیرند. اگر شما بتوانید تحت نظر بهترین دکتر پلاسماجت پلک،‌ چروک‌های موجود در پلک بالا و پایین را برطرف کنید، چشم‌ها به حدی زیبا‌تر و جوان‌تر می‌شوند که سن شما چند سال کمتر به نظر رسیده و این مسأله باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد.

مطالب بیشتر: تزریق پلاسما برای صورت

تعداد جلسات پلاسماجت پلک

پلاسما جت پلک چند جلسه طول می ‌کشد؟

مسلما سؤالی که برای متقاضیان پلاسماجت پلک به وجود آمده است این است که در چند جلسه درمان می‌توان مشکلات افتادگی پلک بالا و یا چین و چروک‌های پلک پایین را برطرف کرد؟ مدت زمان درمان براساس شدت عارضه در پلک‌های فرد متقاضی، متفاوت خواهد بود. مسلماً کسانی که دچار افتادگی شدید در پلک بالا هستند و یا پوست زیر چشم آن‌ها به شدت چروک شده است، باید تا سه جلسه درمان را ادامه دهند تا بتوانند این عارضه را به طور کامل برطرف نمایند. البته این امکان وجود دارد که تعداد جلسات برای فردی نیز افزایش پیدا کند ولی متخصصان معتقد هستند در اغلب موارد، شدیدترین افتادگی پلک را نیز می‌توان در سه جلسه درمان نمود. فاصله بین جلسات باید یک ماه باشد.

عوارض پلاسماجت پلک

از آنجایی که پلاسما جت قرار است پوست اطراف چشم را مورد هدف قرار داده و به درمان افتادگی پلک شما کمک کند، این مسأله کاملاً طبیعی است که متقاضیان نگران عارضه‌هایی باشند که این روش برای بینایی آن‌ها به همراه خواهد داشت. خوشبختانه باید بگوییم که پلاسماجت هیچ مشکلی برای بینایی شما ایجاد نمی‌کند. این عمل زیبایی تنها با عارضه‌های خفیف پوستی همراه است که حداکثر تا ۱۰ روز برطرف می‌شوند. مهم‌ترین عوارض پلاسماجت پلک عبارتند از:

  1. قرمزی، التهاب، کبودی و ورم پوست در اطراف چشم که بین یک هفته تا ۱۰ روز دوام داشته و سپس از بین ‌می‌روند.
  2. برخی از افراد تصور می‌کنند جای زخم‌های بسیار ریز ایجاد شده در اثر دستگاه پلاسماجت، برای همیشه باقی خواهد ماند. اما این ذهنیت کاملاً اشتباه است. اگر نکات مراقبتی بعد از پلاسماجت پلک را رعایت کنید، به هیچ عنوان جای زخم باقی نمی‌ماند. بنابراین شما باید تمامی نکات توصیه شده توسط متخصص جدی بگیرید تا دچار عارضه‌ اسکار در پوست اطراف چشم نشوید.

ماندگاری پلاسما جت پلک

تمامی افرادی که می‌خواهند پلاسماجت پلک بالا و یا پلاسماجت پلک پایین را انجام دهند، دوست دارند این عمل زیبایی نتیجه همیشگی داشته باشد. متخصصان در جلسه مشاوره، تمامی جوانب را برای فرد متقاضی توضیح خواهند داد تا با ذهنیت درست و واقع‌بینانه برای انجام این عمل زیبایی اقدام کنند. طبق تحقیقات انجام گرفته، مدت زمان ماندگاری پلاسماجت پلک، بین 1 تا 3 سال است. میزان ماندگاری پلاسماجت به این مسأله بستگی دارد که شما تا چه اندازه به مراقبت از پوست اطراف چشم خود توجه دارید. برای مثال اگر همچنان همانند گذشته با خشونت نسبت به آرایش کردن چشم خود عمل می‌کنید، در مدت زمان کوتاه‌تری پوست اطراف پلک چروک شده و افتاده خواهد شد.

قیمت پلاسما جت پلک

هزینه پلاسما جت پلک

یکی از سؤالاتی که متقاضیان باید در جلسه مشاوره از متخصص داشته باشند، قیمت پلاسماجت پلک است چون متخصص باید ابتدا وضعیت پلک‌ها را مورد بررسی قرار دهند تا متوجه شود چند جلسه درمان برای پلاسماجت نیاز خواهد بود. بر این اساس متخصص می‌تواند نرخ تقریبی پلاسماجت پلک را برای شما تعیین کند. البته هزینه دستمزد متخصص و هزینه‌های پایه کلینیک، بر روی قیمت پلاسماجت پلک تأثیر می‌گذارد. خوشبختانه در برخی از موارد شرکت‌های بیمه از شما حمایت کرده و بخشی از هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند. اگر متخصص تشخیص دهد که درمان افتادگی پلک با کمک پلاسماجت، برای جلوگیری از ضعیف شدن چشم‌ها ضروری است، پس عمل پلک جنبه درمانی پیدا کرده و شرکت بیمه از شما حمایت خواهد کرد.

بهترین دکتر پلاسما جت پلک

اشتباهی که برخی از افراد مرتکب می‌شوند این است که خیلی عجولانه و بدون تحقیق کردن به سراغ پلاسماجت پلک می‌روند بدون اینکه تحقیق کافی درمورد متخصص داشته باشند. آیا می‌دانید یک خطای کوچک می‌تواند بر روی بینایی شما تأثیر منفی بگذارد و یا اینکه در خوشبینانه‌ترین حالت، باعث بروز عارضه پوستی در پلک شده و زیبایی شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد؟ بنابراین شما برای پلاسماجت پلک به هیچ عنوان نباید سرسری عمل کنید. برای پیدا کردن بهترین دکتر پلاسماجت پلک در ابتدا به سراغ کلینیک‌های معتبر و شناخته شده بروید و سپس با جراحان و متخصصان حرفه‌ای مشورت نمایید. همچنین از آن‌ها بخواهید که نمونه کار‌های قبلی خود را به شما نشان دهند. در این صورت شما با اطمینان‌خاطر می‌توانید برای انجام این عمل زیبایی اقدام کنید.

مقاله قبلی
لیفت چشم با جراحی و بدون جراحی [چشم گربه ای و چشم روباهی]
مقاله بعدی
8 درمان گودی و سیاهی زیر چشم؛ پرسش و پاسخ با متخصص پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید