تزریق چربی

تزریق چربی به گونه – مراقبت ها، ماندگاری و هزینه

پیری، مرحله ای از زندگی انسان است که به صورت کاهش قدرت اندام های بدن و همچنین ضعیف شدن سلول های پوستی رخ می دهد. علائم پیری در چهره به شکل چین و چروک، افتادگی و شل شدن پوست بروز می کنند. هیچ کس از این اتفاق خوشحال نیست و همگی به دنبال راهی برای به تعویق افتادن این مرحله از زندگی هستیم. با افزایش سن، توانایی سلول های پوست برای تولید چربی، کلاژن و الاستین کم می شود و نتیجه آن، خشکی پوست، چروکیدگی و افتادگی آن خواهد بود. اما ما می توانیم با کمک روش هایی که علم در اختیار ما قرار داده است، به شادابی و طراوت پوست خود کمک کنیم. برای مثال ممکن است گونه های صورت دچار افتادگی و کاهش حجم شده و این مسئله به شدت زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار داده است. در این صورت تزریق چربی به گونه یک راهکار بسیار مناسبی است که کمک می کند تا گونه های خوش فرم داشته باشید. البته ترانسفر چربی به گونه برای کسانی که ذاتا گونه های زیبایی ندارند نیز انجام می شود. در هر صورت این مسئله مهم است که این کار توسط متخصصین حرفه ای انجام شود تا نهایتا نتیجه ایده آل به دست آید. قطعا انتقال چربی به گونه تحت نظر متخصصین پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان،  تجربه بسیار خوشایندی برای شما خواهد بود.

فرم مشاوره رایگان

تزریق چربی به گونه
مراحل تزریق چربی گونه – مارال سلامت ایرانیان

مراحل تزریق چربی به گونه

برای انجام هر نوع عمل زیبایی، لازم است از چگونگی آن اطلاع داشته باشید تا بیشتر با ظرافت کار و اهمیت مراقبت از خود قبل و بعد از عمل زیبایی آگاه شوید. تزریق چربی به گونه طی مراحل زیر انجام خواهد شد:

 1. در ابتدا لازم است متخصص وضعیت سلامت عمومی شما را بررسی کند. در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا بوده و یا داروی خاصی مصرف می کنید، حتما به پزشک اطلاع دهید.
 2. برای انتقال چربی، پزشک به سراغ اندام هایی از بدن می رود که چربی اضافی دارند. بعد از بی حسی موضعی، استخراج چربی از اندام مربوطه با استفاده از سوزن های مخصوص صورت می گیرد.
 3. چربی استخراج شده باید خالص سازی شود چون قطعا با ترکیبات دیگر همراه است که لازم است از چربی ها جدا شوند. برای این منظور، پزشک چربی ها را سانتریفیوژ می کند تا به خلوص مورد نظر برسند.
 4. اکنون چربی خالص شده، آماده تزریق است. در این مرحله نیز از سرنگ های مخصوص استفاده خواهد شد. ترانسفر چربی به گونه ها بسیار حساس است. باید این کار توسط متخصص حرفه ای انجام شود. آیا می دانید اگر پزشک مهارت لازم را نداشته باشد ممکن است باعث پارگی عروق خونی صورت شود؟ آیا می دانید اگر متخصص نتواند با ظرافت عمل کند احتمال دارد تقارن صورت خود را از دست بدهید؟ لذا انتقال چربی به گونه را به یک دکتر مجرب و معتمد بسپارید.
تزریق چربی به گونه چقدر دوام دارد
ماندگاری ترانسفر چربی به گونه ها

تزریق چربی به گونه چقدر دوام دارد

نکته بسیار مهم که لازم است بدانید، مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به گونه است. همانگونه که متوجه شدید متخصص، سلول های چربی را از قسمت هایی که چربی اضافی دارند به گونه ها انتقال می دهد. ماندگاری ترانسفر چربی به گونه با سرعت جذب سلول های چربی در بدن، رابطه عکس دارد. به این معنا که هر اندازه سلول ها با سرعت بیشتری جذب شوند، اثرات تزریق چربی زودتر از بین می رود. چند عامل بر سرعت جذب سلول های چربی در بدن تاثیر دارند:

 1. وضعیت متابولیسم بدن شما چگونه است؟ آیا چربی سوزی زیادی دارید؟
 2. شروع رژیم های لاغری و کاهش وزن، باعث افزایش سرعت چربی سوزی و کاهش ماندگاری ترانسفر چربی به گونه می شود.
 3. اگر در طول روز آب کافی ننوشید، طول عمر ترانسفر چربی بسیار کوتاه خواهد شد.
 4. هر گونه مشکل در خون رسانی بدن، باعث از دست رفتن عمده سلول های چربی می شود.
 5. در صورتی که رژیم غذایی مناسبی نداشته و بدن دچار کمبود انرژی شود، مصرف چربی ها را آغاز خواهد کرد.
 6. با افزایش سن، سرعت تحلیل سلول های چربی بیشتر می شود.
مراقبت های تزریق چربی به گونه
مراقبت های قبل و بعد از انتقال چربی به گونه

مراقبت های قبل از ترانسفر چربی به گونه ها

 1. حداقل یک هفته قبل از تزریق چربی به گونه باید مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را کنار بگذارید. همانگونه که متوجه شدید خونرسانی مناسب در بدن، رمز موفقیت و ماندگاری تزریق چربی بوده و دخانیات و مشروبات الکلی باعث اختلال در خونرسانی خواهند شد.
 2. روز قبل، استحمام کنید تا آلودگی های پوستی برطرف شود و خطر عفونت کاهش یابد.
 3. در صورتی که حساسیت دارویی دارید یا از داروی خاص استفاده می کنید، حتما به متخصص اطلاع دهید.
 4. اگر قبلا از روش هایی همانند تزریق ژل برای فرم دهی به گونه ها استفاده کرده اید، لازم است پزشک خود را در جریان بگذارید.
 5. مصرف داروهای رقیق کننده و منعقد کننده خون حداقل یک هفته قبل از تزریق چربی ممنوع است.

مراقبت های بعد از تزریق چربی گونه

برای اینکه تزریق چربی به گونه نتیجه ایده آلی داشته و احتمال بروز عوارض کاهش یابد، حتما نکات زیر را بعد از اتمام کار، رعایت کنید:

 1. تا مدتی بعد از تزریق چربی نباید به سراغ مشروبات الکلی و دخانیات بروید. در این مقاله متوجه شدید که طول عمر سلول های چربی، به خونرسانی مناسب بدن بستگی دارد و شما با مصرف این مواد، دقیقا خونرسانی را دچار مشکل خواهید کرد.
 2. از زمانی که تزریق چربی را انجام می دهید باید همیشه آب کافی بنوشید تا سلول های چربی طول عمر بیشتری داشته باشند.
 3. داروهایی که متخصص تجویز می کند به طور کامل و در زمان های مشخص مصرف شود.
 4. برای اینکه التهاب و کبودی پوست در محل تزریق رفع شود می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 5. تا زمانی که متخصص توصیه می کند، لازم است در زمان استراحت، سر نسبت به بدن بالاتر باشد.
 6. حداقل تا چند هفته نباید به سراغ حرکات ورزشی و فعالیت های سنگین بروید. همانگونه که می دانید این حرکات باعث افزایش سوخت و ساز بدن و تجزیه سلول های چربی خواهد شد.
 7. بعد از تزریق چربی، رژیم گرفتن ممنوع است چون با این کار، سرعت تجزیه و جذب سلول های چربی بالا رفته و ماندگاری انتقال چربی به گونه کوتاه می شود.

عوارض احتمالی انتقال چربی به گونه

ممکن است به ماده بی حسی آلرژی داشته باشید. عزیزان در صورتی که سابقه چنین حساسیت هایی در گذشته شما وجود دارد، باید قبل از شروع به کار به پزشک اطلاع دهید.

 1. اگر متخصص از مهارت کافی برخوردار نباشد، ممکن است در زمان انتقال چربی به گونه ها، به درستی و ظرافت عمل نکرده و باعث پارگی عروق خونی شود. در این صورت علائم لختگی خون را مشاهده خواهید کرد.
 2. همچنین احتمال عدم تقارن گونه ها بعد از ترانسفر چربی وجود دارد که دلیل این مشکل، عملکرد نامناسب متخصص است.
 3. تزریق چربی به گونه با التهاب، درد و ورم صورت همراه خواهد بود. این موضوع طبیعی است و جایی برای نگرانی نخواهد بود.
هزینه تزریق چربی به گونه
قیمت تزریق چربی گونه در سال ۱۴۰۰ – مارال سلامت ایرانیان

هزینه تزریق چربی به گونه

یکی از سوالاتی که اغلب افراد مطرح می کنند این است که هزینه تزریق چربی به گونه چه اندازه است؟ در این مورد نمی توان با قطعیت صحبت نمود چرا که براساس تکنیک های مورد استفاده در انتقال چربی، میزان نیاز به کار، هزینه های پایه کلینیک و متخصص و… این مبلغ برای هر فرد متفاوت خواهد بود. بنابراین بهتر است در جلسه مشاوره، از متخصص در این زمینه سوال کنید.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا