تزریق چربی به گونه – مراقبت ها، ماندگاری و هزینه

تزریق چربی به گونه
امتیاز به این محتوا

پیری، مرحله‌ای از زندگی انسان است که به دنبال کاهش قدرت اندام‌های بدن و همچنین ضعیف شدن سلول‌های پوستی رخ می‌دهد. علائم پیری در چهره به شکل چین و چروک، افتادگی و شل شدن پوست بروز می‌کنند. هیچ کس از این اتفاق خوشحال نیست و همگی به دنبال راهی برای به تعویق افتادن این مرحله از زندگی هستیم. با افزایش سن، توانایی سلول‌های پوست برای تولید چربی، کلاژن و الاستین کم می‌شود و نتیجه آن، خشکی پوست، چروکیدگی و افتادگی آن خواهد بود.

اما ما می‌توانیم با کمک روش‌هایی که علم در اختیار ما قرار داده است، به شادابی و طراوت پوست خود کمک کنیم. برای مثال ممکن است گونه‌های صورت دچار افتادگی و کاهش حجم شده و این مسأله به شدت زیبایی چهره را تحت تأثیر قرار داده است. در این صورت تزریق چربی به گونه یک راهکار بسیار مناسبی است که کمک می‌کند تا گونه‌های خوش‌فرم داشته باشید.

البته ترانسفر چربی به گونه برای کسانی که ذاتاً گونه‌های زیبایی ندارند نیز انجام می‌شود. در هر صورت این مسأله مهم است که این کار توسط متخصصین حرفه‌ای انجام شود تا نهایتاً نتیجه ‌ایده‌آل به دست آید. قطعاً انتقال چربی به گونه تحت نظر متخصصین کلینیک مارال سلامت ایرانیان، تجربه بسیار خوشایندی برای شما خواهد بود.

بررسی مراحل ترانسفر چربی به گونه ها

مراحل تزریق چربی به گونه

برای انجام هر نوع متد زیبایی، لازم است از چگونگی آن اطلاع داشته باشید تا بیشتر با ظرافت کار و اهمیت مراقبت از خود قبل و بعد از متد زیبایی آگاه شوید. تزریق چربی به گونه طی مراحل زیر انجام خواهد شد:

 1. در ابتدا لازم است متخصص وضعیت سلامت عمومی شما را بررسی کند. در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا بوده و یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، حتماً به پزشک اطلاع دهید.
 2. برای انتقال چربی، پزشک به سراغ اندام‌هایی از بدن می‌رود که چربی اضافی دارند. بعد از بی‌حسی موضعی، استخراج چربی از اندام مربوطه با استفاده از سوزن‌های مخصوص صورت می‌گیرد.
 3. چربی استخراج شده باید خالص‌سازی شود چون قطعاً با ترکیبات دیگر همراه است که لازم است از چربی‌ها جدا شوند. برای این منظور، پزشک چربی‌ها را سانتریفیوژ می‌کند تا به خلوص مورد نظر برسند.
 4. اکنون چربی خالص شده، آماده تزریق است. در این مرحله نیز از سرنگ‌های مخصوص استفاده خواهد شد. ترانسفر چربی به گونه‌ها بسیار حساس است. باید این کار توسط متخصص حرفه‌ای انجام شود. آیا می‌دانید اگر پزشک مهارت لازم را نداشته باشد ممکن است باعث پارگی عروق خونی صورت شود؟ آیا می‌دانید اگر متخصص نتواند با ظرافت عمل کند احتمال دارد تقارن صورت خود را از دست بدهید؟ لذا انتقال چربی به گونه را به یک دکتر مجرب و معتمد بسپارید.

تزریق چربی به گونه چقدر دوام دارد

تزریق چربی به گونه چقدر دوام دارد؟

نکته بسیار مهم که لازم است بدانید، مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به گونه است. همانگونه که متوجه شدید متخصص، سلول‌های چربی را از قسمت‌هایی که چربی اضافی دارند به گونه‌ها انتقال می‌دهد. ماندگاری ترانسفر چربی به گونه با سرعت جذب سلول‌های چربی در بدن، رابطه عکس دارد. به این معنا که هر اندازه سلول‌ها با سرعت بیشتری جذب شوند، اثرات تزریق چربی زودتر از بین می‌رود. چند عامل بر سرعت جذب سلول‌های چربی در بدن تأثیر دارند:

 1. وضعیت متابولیسم بدن شما چگونه است؟ آیا چربی‌سوزی زیادی دارید؟
 2. شروع رژیم‌های لاغری و کاهش وزن، باعث افزایش سرعت چربی سوزی و کاهش ماندگاری ترانسفر چربی به گونه می‌شود.
 3. اگر در طول روز آب کافی ننوشید، طول عمر ترانسفر چربی بسیار کوتاه خواهد شد.
 4. هر گونه مشکل در خون‌رسانی بدن، باعث از دست رفتن عمده سلول‌های چربی می‌شود.
 5. در صورتی که رژیم غذایی مناسبی نداشته و بدن دچار کمبود انرژی شود، مصرف چربی‌ها را آغاز خواهد کرد.
 6. با افزایش سن، سرعت تحلیل سلول‌های چربی بیشتر می‌شود.

مراقبت های تزریق چربی به گونه

مراقبت های قبل از ترانسفر چربی به گونه ها

 1. حداقل یک هفته قبل از تزریق چربی به گونه باید مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را کنار بگذارید. همانگونه که متوجه شدید خونرسانی مناسب در بدن، رمز موفقیت و ماندگاری تزریق چربی بوده و دخانیات و مشروبات الکلی باعث اختلال در خونرسانی خواهند شد.
 2. روز قبل، استحمام کنید تا آلودگی‌های پوستی برطرف شود و خطر عفونت کاهش یابد.
 3. . در صورتی که حساسیت دارویی دارید یا از داروی خاص استفاده می‌کنید، حتماً به متخصص اطلاع دهید.
 4. اگر قبلاً از روش‌هایی همانند تزریق ژل برای فرم‌دهی به گونه‌ها استفاده کرده‌اید، لازم است پزشک خود را در جریان بگذارید.
 5. مصرف دارو‌های رقیق‌کننده و منعقد‌کننده خون حداقل یک هفته قبل از تزریق چربی ممنوع است.

مراقبت های بعد از تزریق چربی گونه

برای اینکه تزریق چربی به گونه نتیجه ‌ایده‌آلی داشته و احتمال بروز عوارض کاهش یابد، حتماً نکات زیر را بعد از اتمام کار، رعایت کنید:

 1. تا مدتی بعد از تزریق چربی نباید به سراغ مشروبات الکلی و دخانیات بروید. در این مقاله متوجه شدید که طول عمر سلول‌های چربی، به خونرسانی مناسب بدن بستگی دارد و شما با مصرف این مواد، دقیقاً خونرسانی را دچار مشکل خواهید کرد.
 2. از زمانی که تزریق چربی را انجام می‌دهید باید همیشه آب کافی بنوشید تا سلول‌های چربی طول عمر بیشتری داشته باشند.
 3. دارو‌هایی که متخصص تجویز می‌کند را به طور کامل و در زمان‌های مشخص مصرف کنید.
 4. برای اینکه التهاب و کبودی پوست در محل تزریق رفع شود می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 5. تا زمانی که متخصص توصیه می‌کند، لازم است در زمان استراحت، سر نسبت به بدن بالاتر باشد.
 6. حداقل تا چند هفته نباید به سراغ حرکات ورزشی و فعالیت‌های سنگین بروید. همانگونه که می‌دانید این حرکات باعث افزایش سوخت و ساز بدن و تجزیه سلول‌های چربی خواهند شد.
 7. بعد از تزریق چربی، رژیم گرفتن ممنوع است چون با این کار، سرعت تجزیه و جذب سلول‌های چربی بالا رفته و ماندگاری انتقال چربی به گونه کوتاه می‌شود.

عوارض احتمالی انتقال چربی به گونه

 1. ممکن است به ماده بی‌حسی آلرژی داشته باشید. عزیزان در صورتی که سابقه چنین حساسیت‌هایی در گذشته شما وجود دارد، باید قبل از شروع به کار به پزشک اطلاع دهید.
 2. اگر متخصص از مهارت کافی برخوردار نباشد، ممکن است در زمان انتقال چربی به گونه‌ها، به درستی و ظرافت عمل نکرده و باعث پارگی عروق خونی شود. در این صورت علائم لختگی خون را مشاهده خواهید کرد.
 3. همچنین احتمال عدم تقارن گونه‌ها بعد از ترانسفر چربی وجود دارد که دلیل این مشکل، عملکرد نامناسب متخصص است.
 4. تزریق چربی به گونه، با التهاب، درد و ورم صورت همراه خواهد بود. این موضوع طبیعی است و جایی برای نگرانی نخواهد بود.

هزینه تزریق چربی به گونه

هزینه تزریق چربی به گونه

یکی از سؤالاتی که اغلب افراد مطرح می‌کنند این است که هزینه تزریق چربی به گونه چه اندازه است؟ در این مورد نمی‌توان با قطعیت صحبت نمود چرا که براساس تکنیک‌های مورد استفاده در انتقال چربی، میزان نیاز به کار، هزینه‌های پایه کلینیک و متخصص و … این مبلغ برای هر فرد متفاوت خواهد بود. بنابراین بهتر است در جلسه مشاوره، از متخصص در این زمینه سؤال کنید.

تزریق چربی به گونه
هدف از تزریق چربی به گونه
 1. برجسته کردن گونه
 2. درمان افتادگی پوست در این قسمت
 3. درمان چروک‌های پوستی
کاندید مناسب تزریق چربی به گونه
 1. داشتن چربی کافی در بدن
 2. عدم ابتلا به بیماری خاص
 3. عدم بارداری و شیردهی
 4. سپری شدن دوران بلوغ
عوارض جانبی تزریق چربی التهاب، ورم، کبودی و خارش، از جمله عارضه‌های طبیعی هستند که بعد از چند روز برطرف می‌گردند.
هزینه تزریق چربی به گونه
 1. به چه میزان چربی نیاز است؟
 2. از چه روشی برای استخراج چربی استفاده شده است؟
 3. تزریق با چه روشی انجا می‌گیرد؟
 4. متخصص و کلینیک چه مبلغی را دریافت می‌کنند.

کاندید مناسب برای تزریق چربی به گونه

اگرچه تکنیکی انتقال چربی به عنوان یکی از تکنیک‌های ایمن شناخته شده و واکنش‌های آلرژیک توسط سیستم ایمنی بدن را به همراه ندارد اما این بدان معنا نیست که می‌توان تزریق چربی را برای همه افراد انجام داد. به طور کلی طبق آخرین دستاورد‌های پزشکی، افرادی که در لیست زیر قرار دارند به عنوان کاندید مناسب جهت ترانسفر چربی به گونه شناخته شده و بدون هیچگونه نگرانی می‌توانند این تکنیک زیبایی را انجام دهند:

 1. شما نباید هیچ بیماری خاصی داشته باشید. به همین دلیل در جلسه مشاوره، متخصص از شما می‌خواهد آزمایشاتی را انجام دهید تا از سلامت عمومی بدن مطلع گردد. در صورتی که به دارویی حساسیت دارید باید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید چرا که یک بی‌توجهی می‌تواند عواقب جدی را به همراه داشته باشد.
 2. برای خانم‌های باردار و خانم‌های شیرده، این تکنیک انجام نخواهد شد. درست است که چربی از بدن خود شما استخراج می‌گردد ولی به هر حال برای تزریق چربی نیاز به اعمال بی‌حسی بوده و این ماده از طریق خون وارد بدن جنین یا از طریق شیر وارد بدن نوزاد می‌شود.
 3. شرط دیگر برای تزریق چربی، رسیدن به وزن ‌ایده‌آل است چرا که اگر بخواهیم بعد از انجام این تکنیک رژیم غذایی را شروع کنیم، مدت زمان ماندگاری آن کوتاه خواهد شد.
 4. در صورتی که مجبور هستید داروی خاصی مصرف کنید، لازم است این موضوع را به پزشک اطلاع دهید. شاید مصرف برخی دارو‌ها، عامل ممانعت‌کننده برای تزریق چربی به حساب بیاید.
 5. و در نهایت اینکه افرادی که در سن بلوغ قرار دارند، به هیچ عنوان نباید تزریق چربی را انجام دهند. بهترین سن جهت انجام ترانسفر چربی، از ۲۰ سالگی به بعد است.

انتخاب بهترین دکتر تزریق چربی به گونه

در حال حاضر، پزشکان زیادی در زمینه انتقال چربی فعالیت می‌کنند و از آنجایی که محبوبیت این تکنیک در بین افراد به خصوص بانوان زیاد شده است، همین موضوع انگیزه‌ای برای پزشکان می‌شود تا دوره‌های علمی و عملی تزریق چربی را سپری کرده و گواهی تخصصی خود را به دست بیاورند. اما متأسفانه همه پزشکان، مهارت و سرعت عمل خوبی برای تزریق چربی نداشته و حتی برخی از آن‌ها ممکن است عوارض جدی را برای فرد به همراه بیاورند. بنابراین برای اینکه بتوانید به نتیجه ایده‌آل رسیده و از طرف دیگر از مشکلات و عواقب جدی در ‌امان بمانید، حتماً باید بهترین دکتر تزریق چربی به گونه را انتخاب کنید. باید تزریق چربی در کلینیک‌ دارای مجوز وزارت بهداشت انجام شود که تحت نظر کادر حرفه‌ای مدیریت شده و متخصصان توانمند در آن فعالیت دارند.

مقاله بعدی
زاویه سازی صورت با ژل یا چربی، کدام بهتر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید