جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت (تغییر شکل ساختارهای سر و گردن)

جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت
4.8/5 - (30 امتیاز)

عموم مردم تصور می‌کنند وقتی در مورد جراحی پلاستیک صورت صحبت می‌کنیم، منظور ما این است که برای فرم دادن به صورت باید از مواد سنتز شده استفاده کنیم در حالی که این ذهنیت کاملاً غلط است. کلمه پلاستیک از یک واژه یونانی یعنی پلاستیکوس به معنایی شکل و قالب گرفته شده است. بنابراین همانگونه که متوجه شدید جراحی پلاستیک صورت به عملی اطلاق می‌شود که قرار است فرم کلیه چهره شما را تغییر دهد.

در این مطلب در مورد انواع جراحی پلاستیک صورت و هزینه‌ای که باید برای این منظور بپردازید صحبت می‌کنیم.

انواع جراحی پلاستیک صورت

شاید در گذشته برای انجام عمل پلاستیک صورت مجبور بودیم که از عمل جراحی استفاده کنیم اما در حال حاضر امکان جراحی پلاستیک صورت بدون عمل نیز وجود دارد. در واقع پیشرفت تکنولوژی و علم این امکان را فراهم کرده است تا بتوانیم به صورت غیر تهاجمی، فرم چهره افراد را تغییر دهیم. بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد، در ادامه مطلب انواع روش ‌های عمل پلاستیک صورت را معرفی خواهیم کرد:

انواع جراحی پلاستیک صورت

عمل پلاستیک صورت با جراحی

همانگونه که از نام این روش مشخص است، برای تغییر دادن فرم چهره حتماً باید عمل جراحی بر روی صورت انجام گیرد. بنابراین نتیجه چنین عمل، برگشت‌پذیر نخواهد بود. متخصص باید عکسبرداری‌های لازم را از چهره شما انجام دهد و از طرف دیگر از شما می‌خواهد که آزمایشات لازم شامل آزمایش خون و تست سلامت قلب را نیز انجام دهید تا از سالم بودن بدن شما مطمئن شود. پس از آن در صورتی که کاندید مناسبی برای جراحی پلاستیک صورت باشید زمان عمل مشخص خواهد شد. در صورتی که از روش جراحی استفاده شود استخوان‌های صورت نیز دستکاری می‌شوند.

به همین دلیل است که می‌گوییم این عمل اثر ماندگاری دارد و بنابراین شما باید به اندازه کافی تحقیق کنید و حتماً از متخصص بخواهید عکسبرداری‌ها و برنامه‌های کامپیوتری فرم چهره شما را تغییر دهد تا در صورتی که از این فرم راضی بودید تصمیم خود را برای جراحی، نهایی کنید.

جراحی پلاستیک صورت بدون عمل

همانگونه که در ابتدای مطلب گفته شد، گاهی اوقات بدون اینکه نیاز به جراحی و بخیه زدن صورت باشد ما می‌توانیم فرم چهره افراد را تغییر دهیم. مهمترین روش ‌های عمل پلاستیک صورت بدون جراحی عبارتند از:

جراحی پلاستیک صورت بدون عمل

عمل پلاستیک صورت با لیفتینگ

یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که برای تغییر فرم چهره و جوان‌تر کردن صورت استفاده می‌شود، لیفتینگ پوست است. از آنجایی که در بازه سنی ۴۰ تا ۵۰ سال بیشترین میزان افتادگی پوست اتفاق می‌افتد، لیفتینگ بهترین اقدام برای شاداب کردن پوست صورت خواهد بو. همین موضوع باعث می‌شود فرم چهره شما نیز تغییر کند. لیفت صورت، ابرو، شقیقه و پیشانی بهترین اثربخشی را بر روی چهره شما خواهند داشت و باعث می‌شوند قالب صورت شما تغییر کرده و علائم پیری برطرف شوند.

عمل پلاستیک صورت با تزریق چربی

با استفاده از چربی بدن فرد متقاضی می‌توان قسمت‌هایی از صورت او را فرم داد. برای این منظور باید ابتدا چربی از شکم و پهلو‌ها استخراج شود و با سانتریفیوژ، فرآیند خالص‌سازی انجام گیرد. سپس چربی خالص به دست آمده در قسمت‌های مختلف صورت تزریق می‌گردد.

مهمترین مزیت این روش این است که اثر ماندگار ندارد. شاید از این موضوع تعجب کنید ولی اگر به درستی فکر کنید متوجه خواهید شد که در صورت عدم رضایت از نتیجه تزریق، چند ماه تا نهایتا یک سال بعد، صورت به حالت عادی باز می‌گردد. از طرف دیگر چربی یک ماده طبیعی و سازگار با بدن خود شما است. بنابراین خطری همانند بروز واکنش‌های آلرژیک وجود نخواهد داشت.

عمل پلاستیک صورت با تزریق چربی

عمل پلاستیک صورت با تزریق ژل

فرآیند انجام این عمل دقیقاً مشابه با تزریق چربی به صورت است با این تفاوت که به جای استفاده از یک ماده طبیعی از بدن خود فرد متقاضی، متخصص به سراغ ژل و فیلر‌های سنتزی می‌رود. معمولاً فیلرهایی که برای این منظور استفاده می‌شوند حاوی هیالورونیک اسید هستند چون این ماده به صورت طبیعی در پوست انسان تولید می‌گردد. بنابراین بیشترین سازگاری را با بدن داشته و احتمال بروز عوارض کاهش می‌یابد. میزان ماندگاری تزریق ژل به صورت، به نوع ژل استفاده شده و البته میزان استفاده از عضلات صورت بستگی دارد.

همین موضوع در مورد تزریق چربی نیز صدق می‌کند. هر اندازه شما بیشتر صحبت کنیم و یا صورت خود را ماساژ دهید، چربی و ژل با سرعت بیشتری توسط بدن جذب شده و در نتیجه میزان ماندگاری این روش‌ها کاهش می‌یابد.

جراحی پلاستیک صورت با لیزر

با توجه به اینکه در سال‌های اخیر لیزر جایگاه بسیار زیادی در انجام اقدامات زیبایی داشته است، به همین دلیل یکی از سؤالاتی که متقاضیان جراحی پلاستیک صورت مطرح می‌کنند این است که آیا امکان استفاده از لیزر برای انجام جراحی‌ پلاستیک وجود دارد یا خیر. لیزر به جوانسازی پوست شما کمک می‌کند.

در صورتی که پوست شما دچار افتادگی شده و همین موضوع باعث تغییر شکل چهره شده باشد، می‌توان با استفاده از لیزر درمانی به ترمیم پوست و جوانسازی آن کمک کرد. بنابراین برای جراحی پلاستیک صورت با لیزر متخصص ابتدا باید وضعیت پوست شما را بررسی کند. در صورتی که نیاز به لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت وجود داشته باشد به احتمال زیاد می‌توان با استفاده از لیزر این عمل را انجام داد تا صورت شما سفت شده و در نتیجه از این به بعد بهتر فرم بگیرد.

جراحی پلاستیک صورت از روی زخم

شاید به دلیل حادثه‌ای که در زندگی متحمل شده‌اید، زخم‌هایی در صورت شما ایجاد شده و اکنون جای این زخم‌ها به صورت اسکار بر صورت باقی مانده است. در نتیجه شما به فکر جراحی پلاستیک صورت از روی زخم هستید. خوشبختانه با استفاده از روش‌های مدرن و بسیار کارآمد که معرفی شده است، امکان انجام جراحی برای برطرف کردن جای زخم و جای سالک وجود دارد ولی روند کار کمی طولانی‌تر و پیچیده می‌شود.

در واقع گاهی اوقات برای اینکه فرد بتواند جای زخم صورت خود را برطرف کند، مجبور است ترکیبی از چند روش جراحی پلاستیک صورت را امتحان کند. بنابراین شما به یک متخصص حرفه‌ای نیاز دارید تا وضعیت صورت شما و زخم‌های ایجاد شده در آن را به طور کامل بررسی کند و بتواند بهترین نتیجه‌گیری را برای انتخاب روش داشته باشد. در نتیجه بعد از انجام جراحی پلاستیک صورت، چهره‌ای شاداب و جوان به دور از هر گونه زخم و یا سالک خواهید داشت. معمولاً زمانی که قرار است جراحی پلاستیک صورت از روی زخم انجام شود، متخصص لیزر درمانی را نیز در پیش خواهد گرفت تا لیزر به ترمیم جای زخم کمک کند.

جراحی پلاستیک صورت آقایان

در بین متقاضیان جراحی پلاستیک صورت ما با آقایانی برخورد داریم که بنا به دلایلی تصمیم می‌گیرند این عمل را انجام دهند. گاهی اوقات زخم‌های ایجاد شده در صورت انگیزه آن‌ها برای انجام این جراحی است و گاهی اوقات از فرم صورت خود راضی نیستند و در نتیجه تصمیم می‌گیرند به سراغ عمل پلاستیک صورت بروند.

اما چیزی که برای همه آقایان اهمیت دارد این است که بعد از جراحی پلاستیک، صورت از حالت طبیعی و نرمال خارج نشود. آن‌ها نگران این موضوع هستند که جراحی باعث شود صورت آن‌ها فرم زنانه به خود بگیرد. در صورتی که اگر شما یک متخصص حرفه‌ای را پیدا کنید، از این بابت کاملاً مطمئن ‌خواهید بود. در واقع پزشکان حاذق و توانمند می‌دانند که جراحی پلاستیک صورت در آقایان باید روند طبیعی داشته باشد در حالی که خانم‌ها عمدتاً به دنبال تغییر فرم صورت و زیبایی بیشتر هستند.

قیمت جراحی پلاستیک صورت

در مورد قیمت جراحی پلاستیک صورت نمی‌توان با قاطعیت صحبت کرد. روش انتخاب شده، مهمترین عاملی است که بر روی هزینه‌ها تأثیر می‌گذارد. مثلاً اگر قرار باشد جراحی انجام دهید، باید قیمت بیشتری بپردازید در صورتی که برای عمل پلاستیک صورت بدون جراحی هزینه‌ها کمتر می‌شود.

از طرف دیگر باید هزینه‌های مربوط به کلینیک، دستمزد متخصص، هزینه‌های جانبی شامل رفت و آمد به مرکز، خرید دارو‌ها و همچنین نکات مراقبتی بعد از عمل را نیز در محاسبه قیمت جراحی پلاستیک صورت لحاظ کنید. در هر صورت این جراحی حکم یک عمل زیبایی را دارد و بنابراین شرکت‌های بیمه مبلغی به شما پرداخت نمی‌کنند.

مقاله قبلی
تزریق پلاسما برای صورت؛ همه آن چیزی که باید بدانید
مقاله بعدی
بهترین مکمل کلاژن ساز برای پوست (برندهای ایرانی و خارجی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید