کاشت مو

بهترین روش کاشت ریش کدام است؟

امتیاز به این محتوا

کاشت ریش، بهترین و موثرترین راهکار است که کمک می­کند آقایان ریش پرپشت و زیبایی داشته باشند. به هر حال برخی از مردان علاقه زیادی به ریش دارند اما به دلیل کم مویی صورت و یا ریزش ریش، از این نعمت محروم هستند. البته ما در پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان با مراجعه کنندگان زیادی برخورد داشته ­ایم که به دلیل بیماری، تغذیه نامناسب، سبک نادرست زندگی و … دچار ریزش ریش شده ­اند.

توصیه اول ما به شما عزیزان این است که در ابتدا با رویت اولین نشانه­ های ریزش، به متخصص پوست و مو مراجعه کرده و دارو درمانی را آغاز نمایید. حتی اگر قصد دارید ایمپلنت ریش را انجام دهید، پزشک از شما در مورد علت ریزش ریش سوال کرده و اگر مشخص گردد که به دلیل بیماری دچار این مشکل شده­اید، از شما می­خواهد ابتدا به سراغ درمان بروید چون در غیر این صورت، ریشه اصلی مشکل حل نشده و فولیکول­های پیوند شده نیز آسیب خواهند دید. شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که بهترین روش کاشت ریش کدام است؟

قطعا کیفیت و تاثیرگذاری هر کدام از متدها، نحوه اجرای آن­ها، استفاده از تکنولوژی، شرایط فرد و… در انتخاب متد تاثیر می­گذارد اما اگر کنجکاو هستید که با بهترین روش ­های پیوند ریش آشنا شوید، پیشنهاد می­کنیم این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

انتخاب بهترین روش پیوند ریش
عوامل موثر در انتخاب روش کاشت ریش

عوامل موثر در انتخاب روش کاشت ریش

زمانی که به متخصص مراجعه می­‌کنید تا اقدامات لازم برای کاشت ریش انجام شود، در ابتدا باید آزمایشاتی را انجام دهید تا سلامت عمومی بدن تایید گردد. سپس پزشک براساس فاکتورهای زیر روش مناسب جهت پیوند ریش را انتخاب می­کند:

 1. در ابتدا باید مشخص گردد شما به چه دلیل دچار ریزش ریش شده­اید؟
 2. شدت ریزش ریش و تراکم موی مورد نیاز چقدر است؟
 3. وضعیت بانک موی شما چگونه است؟ آیا می­توان از قسمت پشت سر استفاده نمود و یا متخصص باید به سراغ بانک موی سایر قسمت­های بدن برود؟
 4. در صورتی که بانک موی پشت سر انتخاب گردید، آیا پوست این قسمت صاف و انعطاف­‌پذیر است و یا اینکه چروکیده و لایه لایه شده است؟
 5. آیا مدت زمان دوره نقاهت برای شما مهم است؟
 6. آیا هزینه کاشت ریش نیز برای شما اهمیت دارد؟

جالب است بدانید اگر دوستان یا آشنایان شما به تازگی پیوند طبیعی ریش را انجام داده‌­اند، الزاما روشی که برای آن­ها مفید بوده است، برای شما موثر نخواهد بود. بلکه همانگونه که متوجه شدید، وضعیت افراد با هم تفاوت داشته و همین باعث می­‌شود بهترین روش پیوند ریش در بین افراد نیز مختلف باشد.

مزایای بهترین روش کاشت ریش نسبت به سایر روش ‌ها

قطعاً همه ما دوست داریم برای انجام عمل زیبایی به سراغ روشی برویم که مزایای آن نسبت به عوارض و معایب روش بیشتر باشد. مهمترین مزایای بهترین روش ایمپلنت ریش عبارتند از:

 1. کوتاه بودن مدت زمان پیوند ریش
 2. انجام پیوند با کمک تکنولوژی‌های مدرن و در نتیجه افزایش دقت و سرعت کار
 3. امکان کاشت ریش با ضعیف‌ترین بانک مو و رسیدن به تراکم ‌ایده‌آل مو در ناحیه ریش
 4. بروز کمترین عوارض جانبی به خصوص زخم در ناحیه پیوند
 5. عدم تشکیل اسکار در ناحیه پیوند و همچنین بانک مو
 6. عدم بروز خونریزی در زمان پیوند و حتی در دوره نقاهت
 7. امکان کاشت ریش برای افراد مبتلا به سرطان و بیماری‌های پوستی بعد از اتمام درمان
 8. رسیدن به ریش پرپشت، خوش‌حالت و طبیعی
 9. به صرفه بودن هزینه بهترین روش کاشت ریش
 10. داشتن دوره نقاهت بسیار کوتاه و در نتیجه امکان انجام آن در هر زمان از سال
 11. افزایش اطمینان زنده بودن فولیکول به دلیل حفظ آن از آلودگی‌های محیطی
 12. افزایش ماندگاری نتیجه کاشت ریش به کمک بهترین روش‌های پیوند ریش
بهترین روش کاشت ریش کدام است؟

عوامل موثر بر انتخاب روش

نوع و قدرت بانک مو

تراکم مورد نیاز برای کاشت ریش

میزان هزینه مد نظر برای کاشت ریش

مدت زمان دوره نقاهت

بهترین روش‌های کاشت ریش

روش SUT

روش میکروگرافت

روش ترکیبی

دلیل شکست پیوند ریش

عملکرد نادرست متخصص

عدم رعایت نکات مراقبتی در دوره نقاهت

نداشتن آمادگی لام برای کاشت ریش

مزایای بهترین روش کاشت ریش

ماندگاری بالا

کوتاه بودن دوره نقاهت

نداشتن عوارض جانبی شدید

رسیدن به نتیجه کاشت ریش در مدت زمان کوتاه

امکان پیوند ریش با ضعیف‌ترین بانک مو

معرفی بهترین روش های کاشت ریش

هر کدام از روش­‌های ایمپلنت ریش، معایب و مزایای خاص خود را دارند و برآیند این خصوصیات تعیین‌کننده کیفیت روش مربوطه خواهد بود. بهترین روش­‌های کاشت طبیعی ریش عبارتند از:

کاشت ریش با روش sut

مهمترین دلیل که باعث شده است روش sut به عنوان یکی از بهترین روش­‌های پیوند ریش شناخته شود این است که به طور کامل با دستگاه انجام می­گردد. مراحل کار به صورت زیر است:

 1. در اولین قدم باید پوست صورت و همچنین بانک مو اصلاح شده و استریل گردند. سپس برای اینکه در حین استخراج و کاشت فولیکول درد نداشته باشید، از بی­‌حسی موضعی استفاده خواهد شد.
 2. برداشت گرافت از بانک مو با استفاده از دستگاه انجام می­شود.
 3. سپس در صورت، شکاف­‌هایی ایجاد شده و فولیکول­ها داخل آنها قرار می­گیرند. در این مرحله، متخصص ابتدا کاشت فولیکول در خط ریش را انجام می­دهد تا محدوده مدل ریش مشخص گردد. در این زمان باید در تنظیم عمق و زاویه کاشت فولیکول دقت زیادی داشت تا خط ریش طبیعی به نظر برسد.

اما حتما این سوال برای شما پیش آمده است که چرا ایمپلنت ریش به روش sut به عنوان بهترین روش کاشت ریش شناخته شده است؟ کافی است مزایای این مدت را بررسی نمایید:

 1. همانگونه که متوجه شدید، استخراج و کاشت فولیکول، اتوماتیک و با دستگاه است در نتیجه سرعت کار بالا رفته و فولیکول­ها از آلودگی در امان می­مانند در واقع ایمنی پیوند بیشتر می­گردد.
 2. چون کمترین آسیب به پوست صورت و بانک مو وارد می­شود، خطر اسکار وجود نخواهد داشت.
 3. همچنین کاشت ریش روش sut دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد.

شناخت کامل از بهترین متد پیوند ریش

کاشت ریش به روش میکروگرافت

در ادامه معرفی بهترین روش­های کاشت ریش، در این قسمت شما را با روش میکروگرافت آشنا خواهیم کرد. روش کار به شرح زیر است:

 1. بعد از اینکه امور پایه شامل تراشیدن پوست، استریل و بی حسی صورت گرفت، براساس شدت ریزش ریش و میزان تراکم مد نظر، از دو تکنیک تریکوفیتیک اسکارلت و هولدرهای اتوماتیک برای استخراج گرفت استفاده می­شود که تکنیک اول، در زمانی ریزش شدید ریش کاربرد دارد.
 2. در محل ریش و ابتدا رد خط ریش، با استفاده از دستگاه  میکرو ایمپلنتر سوراخ­هایی ایجاد شده و فولیکول داخل آنها قرار می­گیرد.

کاشت ریش با روش میکروگرافت چند فایده مهم دارد:

 1. در صورتی که بخواهید ریش پرپشتی داشته باشید، این روش گزینه مناسبی خواهد بود.
 2. افرادی که به دلیل سرطان و شیمی درمانی، ابتلا به بیماری­های پوستی و… دچار ریزش ریش شده­اند، می­توانند به راحتی با روش میکروگرافت مدل ریش مد نظر خود را داشته باشد.
 3. استفاده از دستگاه برای استخراج و کاشت فولیکول باعث شده است که هم سرعت کار بالا رفته و هم خطر تشکیل اسکار وجود نداشته باشد.
 4. بعد از اینکه ریش شروع به رشد نمود، متوجه خواهید شد که حالت طبیعی دارد.
 5. پیوند ریش به روش میکروگرافت کمترین دوره نقاهت را خواهد داشت.

کاشت ریش به روش ترکیبی

گاها متخصص تصمیم می گیرد که از چند روش برای کاشت ریش استفاده کند تا تراکم مطلوب به دست آید. پیوند ریش به روش ترکیبی از دیگر متدهایی است که به عنوان بهترین شناخته شده و ترکیبی از روش­های FUT و FIT است. در اولین قدم، کاشت ریش به روش FUT صورت گرفته و سپس در ادامه کار برای اینکه تراکم مو افزایش پیدا کند، روش FIT اجرا خواهد شد. بنابراین روش ترکیبی چند مزیت دارد:

 1. همانگونه که متوجه شدید، با این روش امکان افزایش تراکم ریش وجود دارد در واقع بعد از کاشت، در صورت نیاز می­توان تراکم را زیاد کرده و همان مدل ریش که مد نظر دارید به دست آید.
 2. شما با روش ترکیبی، با هزینه مناسبی می­توانید زیباترین مدل ریش را داشته باشید.
دلایل شکست کاشت ریش
دلایل شکست کاشت ریش

دلایل شکست کاشت ریش

نکته بسیار مهم که لازم است پیرامون آن صحبت کنیم این است که برخی از افراد با شکست کاشت ریش مواجه می­شوند. قطعا شما نمی­خواهید این اتفاق تلخ را تجربه کنید چون هزینه و وقت شما هدر خواهد رفت. بنابراین لازم است با دلایل شکست پیوند ریش آشنا شوید تا راهکارهای پیشگیری کننده را جدی بگیرید:

 1. همواره توصیه داشته‌­ایم در انتخاب متخصص، عجله نکرده و به سراغ پزشک باسابقه بروید چون اگر دکتر مورد نظر، تجربه کافی نداشته باشد نه تنها نمی‌­تواند روش درست ایمپلنت ریش را برای شما انتخاب کرده بلکه به دلیل خطای بالا، احتمال آسیب به بانک مو نیز بیشتر می­شود. در این صورت حتی بهترین روش کاشت ریش نیز برای شما مفید نخواهد بود.
 2. حتما توصیه­‌های متخصص در مورد مراقبت­‌های بعد از ایمپلنت طبیعی ریش را جدی بگیرید چون بخشی از موفقیت کار به خود شما بستگی دارد.
 3. بهترین بانک مو با پیوند طبیعی ریش، قسمت پشت سر است لذا اگر در مرحله ریزش موی سر هستید، قبل از اینکه شانس خود را برای پیوند با استفاده از بهترین روش ایمپلنت ریش از دست بدهید، اقدام کنید.

نتایج مثبت بهترین روش کاشت ریش در جهان

در حال حاضر روش‌های مختلفی برای پیوند طبیعی ریش و سبیل وجود دارد که در جلسه مشاوره و بعد از معاینات اولیه مشخص خواهد شد شما کاندید مناسبی برای کدام یک از این روش‌ها هستید. بسیاری از مراجعه‌کنندگان تمایل دارند بهترین روش کاشت ریش در جهان برای آن‌ها انتخاب شود. قطعاً یکی از دلایل اصرار این دسته از افراد، نتایج بهترین روش‌ های ایمپلنت ریش است که عبارتند از:

 1. اولین و مهمترین نتیجه‌ای که از کاشت ریش با بهترین روش‌ها به دست می‌آید، رسیدن به تراکم ‌ایده‌آل مو در ناحیه صورت تنها در یک جلسه است. برای مثال به کمک روش اس یو تی شما در عرض چند ساعت می‌توانید ریش پرپشت و خوش‌حالت داشته باشید.
 2. همه افراد به دنبال این هستند که نتیجه کاشت ریش در مدت زمان کوتاهی و به بهترین شکل ممکن به دست بیاید. با توجه به اینکه ضریب دقت بهترین روش ‌های پیوند ریش طبیعی بسیار بالا خواهد بود بنابراین شما در مدت زمان کوتاه‌تری می‌توانید به بهترین نتیجه از این عمل زیبایی دست پیدا کنید.
 3. از نتایج بهترین روش ‌های ایمپلنت ریش، طبیعی بودن نتیجه نهایی این عمل زیبایی است. البته اگر متخصص در استفاده از تجهیزات مهارت بسیار بالایی داشته باشد و در تنظیم عمق و زاویه کاشت فولیکول‌ها دقت زیادی به خرج دهد، قطعاً بعد از رشد مو‌های پیوندی، ریش شما فرم طبیعی داشته و هیچ کس متوجه پیوند در ناحیه صورت نخواهد شد.

مراحل رشد مو بعد از کاشت ریش

موضوع بسیار مهم که لازم می­دانیم در مورد آن صحبت کنیم، روند رشد مو بعد از پیوند ریش است. تغییراتی که در این مدت رخ می­دهد تا نهایتا نتیجه مطلوب باشید، گاها نگران کننده هستند اما لازم است بدانید که طبیعی بوده و بخشی از درمان هستند. در ادامه پیرامون این موضوع توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد:

 1. در هفته اول بعد از پیوند ریش، هم در محل پیوند و هم در بانک مو شاهد ورم، التهاب و حتی درد خواهید بود. این عوارض، طبیعی بوده و به تدریج رفع می­‌گردند. البته برای اینکه التهاب و ورم زودتر درمان شوند، می­توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 2. برای اینکه زخم­‌ها در بانک مو و همچنین محل پیوند التیام پیدا کنند، بین دو تا سه هفته زمان نیاز است. هر اندازه به مراقبت­‌های بعد از پیوند ریش بیشتر اهمیت داده و داروهای تجویز شده را در زمان منظم مصرف کنید، زخم­‌ها زود‌تر بهبود پیدا خواهند کرد. البته نباید این موضوع را فراموش کرد که میزان آسیب به پوست و ایجاد زخم در حین برداشت و کاشت فولیکول، به مهارت متخصص بستگی دارد.
 3. نگرانی مراجعه کنندگان دقیقا از ماه اول تا دوم آغاز خواهند شد چون شاهد ریزش ریش هستند. در این زمان فکر می­‌کنند پیوند ریش شکست خورده و تمامی زحمات هدر رفته است. اما لازم است بدانید که این اتفاق، بخشی از روند درمان است چون فولیکول وارد فاز استراحت شده است.
 4. تقریبا از ماه دوم تا سوم است که شاهد رشد طبیعی ریش خواهید بود. در این زمان متوجه تغییر رنگ پوست صورت خواهید شد که ملتهب و قرمز شده است. چون در این زمان فولیکول­‌ها شروع به رشد کرده و خون‌رسانی در پوست افزایش پیدا میکند.
 5. نیمی از نتیجه کاشت ریش را می­توانید از ماه چهارم تا ششم مشاهده کنید البته منوط بر اینکه ایمپلنت ریش به خوبی پیش رفته و توصیه­‌های متخصص بعد از کاشت را عملی کرده باشید. البته در صورتی که نیاز به ترمیم تراکم باشد، در این مدت زمان باید اقدامات لازم انجام شود.
 6. تقریبا بعد از ده ماه، تراکم بسیار خوب مو در ریش به دست می آید. در نهایت بعد از یک‌سال، همان مدل ریش که مد نظر داشتید با تراکم ایده‌­آل، به دست آمده است.

البته نباید فراموش کنید که این بازه­‌های زمانی ممکن است براساس شرایط فرد، ابتلا به عوارض احتمالی، روش کاشت و… تفاوت داشته باشد و حتی شامل جدیدترین روش ­های کاشت ریش نیز می­‌شود. همچنین نکته­‌ای که لازم است در پایان به آن اشاره کنیم، ماندگاری فولیکول­‌ها است. بعد ایمپلنت ریش باید به خوبی از خود مراقبت کنید تا هیچ آسیبی به فولیکول­‌ها وارد نشود در غیر این صورت جدیدترین متدهای پیوند ریش نیز شکست خورده و نتیجه­‌ای که مننتظر آن بودید به دست نمی‌­آید.

مزایای جدیدترین روش کاشت ریش

آنچه که باعث شده است جدیدترین روش ‌های کاشت ریش بتوانند محبوبیت زیادی را در بین آقایان به دست بیاورند، مزیت‌هایی است که این متد‌های پیشرفته دارند. مهمترین مزایای جدیدترین روش پیوند ریش عبارتند از:

فواید جدیدترین روش پیوند ریش

 1. همانگونه که در این مقاله متوجه شدید در اجرای این روش‌ها از دستگاه‌های اتوماتیک استفاده می‌شود بنابراین دقت و سرعت عمل بالا رفته و نتیجه کار تضمین شده خواهد بود.
 2. از آنجایی که جدیدترین روش‌های پیوند ریش کمک می‌کنند تا استخراج فولیکول با دقت بسیار بالایی انجام گیرد بنابراین احتمال از دست رفتن فولیکول کاهش یافته و حتی با ضعیف‌ترین بانک مو نیز می‌توان این عمل زیبایی را انجام داد.
 3. مزیت دیگر جدیدترین روش‌ های ایمپلنت ریش، دوره نقاهت بسیار کوتاه است چون با کمک این مدت‌ها، کمترین آسیب به پوست وارد شده و به همین دلیل شما در بازه زمانی کوتاه مدتی شاهد بهبودی زخم‌ها و سپری شدن دوره نقاهت خواهید بود. این مسأله برای آقایان که تمایل دارند هر چه سریع‌تر به شرایط عادی زندگی برگردند، به عنوان یک مزیت بسیار مهم شناخته می‌شود.
 4. همچنین به کمک جدیدترین روش ‌های کاشت طبیعی ریش شما تنها در یک جلسه و در مدت زمان بسیار کوتاهی می‌توانید به تراکم ایده‌آل موی ریش دست پیدا کنید البته منوط بر اینکه متخصص مهارت لازم را برای اجرای جدیدترین روش ایمپلنت طبیعی ریش داشته باشد.

هزینه جدیدترین روش کاشت ریش

قطعاً یکی از موضوعات بسیار مهم برای همه متقاضیان کاشت ریش، مسأله هزینه انجام این عمل زیبایی است. البته این موضوع در جلسه مشاوره با جزئیات کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت اما لازم است بدانید که یکی از عوامل بسیار مهم بر هزینه ایمپلنت ریش، نوع روش انتخابی توسط متخصص است. به طور کلی، هر اندازه از تجهیزات بیشتری برای اجرای کار استفاده شود قطعاً قیمت پیوند طبیعی ریش افزایش پیدا خواهد کرد.

با توجه به اینکه در جدیدترین روش ‌های ایمپلنت ریش از امکانات و مدرن استفاده شده است، بنابراین این مسأله کاملاً طبیعی خواهد بود که قیمت کار نسبت به روش‌های دیگر همانند کاشت ریش به روش اف آی تی و یا اف یو تی بیشتر باشد.

البته نوع روش انتخابی عمدتاً به قدرت بانک مو و تعداد گرافت مورد نیاز بستگی خواهد داشت. بنابراین متخصص در جلسه مشاوره بررسی‌های اولیه را انجام می‌دهد و سپس درمورد نوع روش انتخاب شده با شما صحبت خواهد کرد. بهتر است اجازه دهید پزشک براساس شرایط شما بهترین روش را اجرا نماید تا بتوانید بعد از سپری کردن دوره نقاهت و تقریباً ۹ ماه بعد از پیوند طبیعی  ریش، نتیجه کار را به بهترین شکل ممکن شاهد باشید.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟