کاشت مو

بهترین روش کاشت ریش کدام است؟

کاشت ریش، بهترین و موثرترین راهکار است که کمک می­کند آقایان ریش پرپشت و زیبایی داشته باشند. به هر حال برخی از مردان علاقه زیادی به ریش دارند اما به دلیل کم مویی صورت و یا ریزش ریش، از این نعمت محروم هستند. البته ما در پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان با مراجعه کنندگان زیادی برخورد داشته ­ایم که به دلیل بیماری، تغذیه نامناسب، سبک نادرست زندگی و … دچار ریزش ریش شده­اند. توصیه اول ما به شما عزیزان این است که در ابتدا با رویت اولین نشانه­ های ریزش، به متخصص پوست و مو مراجعه کرده و دارو درمانی را آغاز نمایید. حتی اگر قصد دارید ایمپلنت ریش را انجام دهید، پزشک از شما در مورد علت ریزش ریش سوال کرده و اگر مشخص گردد که به دلیل بیماری دچار این مشکل شده­اید، از شما می­خواهد ابتدا به سراغ درمان بروید چون در غیر این صورت، ریشه اصلی مشکل حل نشده و فولیکول­های پیوند شده نیز آسیب خواهند دید. شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که بهترین روش کاشت ریش کدام است؟ قطعا کیفیت و تاثیرگذاری هر کدام از متدها، نحوه اجرای آن­ها، استفاده از تکنولوژی، شرایط فرد و… در انتخاب متد تاثیر می­گذارد اما اگر کنجکاو هستید که با بهترین روش ­های پیوند ریش آشنا شوید، پیشنهاد می­کنیم این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

فرم مشاوره رایگان

انتخاب بهترین روش پیوند ریش
عوامل موثر در انتخاب روش کاشت ریش

عوامل موثر در انتخاب روش کاشت ریش

زمانی که به متخصص مراجعه می­‌کنید تا اقدامات لازم برای کاشت ریش انجام شود، در ابتدا باید آزمایشاتی را انجام دهید تا سلامت عمومی بدن تایید گردد. سپس پزشک براساس فاکتورهای زیر روش مناسب جهت پیوند ریش را انتخاب می­کند:

 1. در ابتدا باید مشخص گردد شما به چه دلیل دچار ریزش ریش شده­اید؟
 2. شدت ریزش ریش و تراکم موی مورد نیاز چقدر است؟
 3. وضعیت بانک موی شما چگونه است؟ آیا می­توان از قسمت پشت سر استفاده نمود و یا متخصص باید به سراغ بانک موی سایر قسمت­های بدن برود؟
 4. در صورتی که بانک موی پشت سر انتخاب گردید، آیا پوست این قسمت صاف و انعطاف­‌پذیر است و یا اینکه چروکیده و لایه لایه شده است؟
 5. آیا مدت زمان دوره نقاهت برای شما مهم است؟
 6. آیا هزینه کاشت ریش نیز برای شما اهمیت دارد؟

جالب است بدانید اگر دوستان یا آشنایان شما به تازگی پیوند طبیعی ریش را انجام داده‌­اند، الزاما روشی که برای آن­ها مفید بوده است، برای شما موثر نخواهد بود. بلکه همانگونه که متوجه شدید، وضعیت افراد با هم تفاوت داشته و همین باعث می­‌شود بهترین روش پیوند ریش در بین افراد نیز مختلف باشد.

معرفی بهترین روش های کاشت ریش

هر کدام از روش­‌های ایمپلنت ریش، معایب و مزایای خاص خود را دارند و برآیند این خصوصیات تعیین‌کننده کیفیت روش مربوطه خواهد بود. بهترین روش­‌های کاشت طبیعی ریش عبارتند از:

کاشت ریش با روش sut

مهمترین دلیل که باعث شده است روش sut به عنوان یکی از بهترین روش­‌های پیوند ریش شناخته شود این است که به طور کامل با دستگاه انجام می­گردد. مراحل کار به صورت زیر است:

1- در اولین قدم باید پوست صورت و همچنین بانک مو اصلاح شده و استریل گردند. سپس برای اینکه در حین استخراج و کاشت فولیکول درد نداشته باشید، از بی­‌حسی موضعی استفاده خواهد شد.

2- برداشت گرافت از بانک مو با استفاده از دستگاه انجام می­شود.

3- سپس در صورت، شکاف­‌هایی ایجاد شده و فولیکول­ها داخل آنها قرار می­گیرند. در این مرحله، متخصص ابتدا کاشت فولیکول در خط ریش را انجام می­دهد تا محدوده مدل ریش مشخص گردد. در این زمان باید در تنظیم عمق و زاویه کاشت فولیکول دقت زیادی داشت تا خط ریش طبیعی به نظر برسد.

اما حتما این سوال برای شما پیش آمده است که چرا ایمپلنت ریش به روش sut به عنوان بهترین روش کاشت ریش شناخته شده است؟ کافی است مزایای این مدت را بررسی نمایید:

 1. همانگونه که متوجه شدید، استخراج و کاشت فولیکول، اتوماتیک و با دستگاه است در نتیجه سرعت کار بالا رفته و فولیکول­ها از آلودگی در امان می­مانند در واقع ایمنی پیوند بیشتر می­گردد.
 2. چون کمترین آسیب به پوست صورت و بانک مو وارد می­شود، خطر اسکار وجود نخواهد داشت.
 3. همچنین کاشت ریش روش sut دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد.

شناخت کامل از بهترین متد پیوند ریش

کاشت ریش به روش میکروگرافت

در ادامه معرفی بهترین روش­های کاشت ریش، در این قسمت شما را با روش میکروگرافت آشنا خواهیم کرد. روش کار به شرح زیر است:

1- بعد از اینکه امور پایه شامل تراشیدن پوست، استریل و بی حسی صورت گرفت، براساس شدت ریزش ریش و میزان تراکم مد نظر، از دو تکنیک تریکوفیتیک اسکارلت و هولدرهای اتوماتیک برای استخراج گرفت استفاده می­شود که تکنیک اول، در زمانی ریزش شدید ریش کاربرد دارد.

2- در محل ریش و ابتدا رد خط ریش، با استفاده از دستگاه  میکرو ایمپلنتر سوراخ­هایی ایجاد شده و فولیکول داخل آنها قرار می­گیرد.

کاشت ریش با روش میکروگرافت چند فایده مهم دارد:

 1. در صورتی که بخواهید ریش پرپشتی داشته باشید، این روش گزینه مناسبی خواهد بود.
 2. افرادی که به دلیل سرطان و شیمی درمانی، ابتلا به بیماری­های پوستی و… دچار ریزش ریش شده­اند، می­توانند به راحتی با روش میکروگرافت مدل ریش مد نظر خود را داشته باشد.
 3. استفاده از دستگاه برای استخراج و کاشت فولیکول باعث شده است که هم سرعت کار بالا رفته و هم خطر تشکیل اسکار وجود نداشته باشد.
 4. بعد از اینکه ریش شروع به رشد نمود، متوجه خواهید شد که حالت طبیعی دارد.
 5. پیوند ریش به روش میکروگرافت کمترین دوره نقاهت را خواهد داشت.

کاشت ریش به روش ترکیبی

گاها متخصص تصمیم می گیرد که از چند روش برای کاشت ریش استفاده کند تا تراکم مطلوب به دست آید. پیوند ریش به روش ترکیبی از دیگر متدهایی است که به عنوان بهترین شناخته شده و ترکیبی از روش­های FUT و FIT است. در اولین قدم، کاشت ریش به روش FUT صورت گرفته و سپس در ادامه کار برای اینکه تراکم مو افزایش پیدا کند، روش FIT اجرا خواهد شد. بنابراین روش ترکیبی چند مزیت دارد:

 1. همانگونه که متوجه شدید، با این روش امکان افزایش تراکم ریش وجود دارد در واقع بعد از کاشت، در صورت نیاز می­توان تراکم را زیاد کرده و همان مدل ریش که مد نظر دارید به دست آید.
 2. شما با روش ترکیبی، با هزینه مناسبی می­توانید زیباترین مدل ریش را داشته باشید.
دلایل شکست کاشت ریش
دلایل شکست کاشت ریش

دلایل شکست کاشت ریش

نکته بسیار مهم که لازم است پیرامون آن صحبت کنیم این است که برخی از افراد با شکست کاشت ریش مواجه می­شوند. قطعا شما نمی­خواهید این اتفاق تلخ را تجربه کنید چون هزینه و وقت شما هدر خواهد رفت. بنابراین لازم است با دلایل شکست پیوند ریش آشنا شوید تا راهکارهای پیشگیری کننده را جدی بگیرید:

1- همواره توصیه داشته‌­ایم در انتخاب متخصص، عجله نکرده و به سراغ پزشک باسابقه بروید چون اگر دکتر مورد نظر، تجربه کافی نداشته باشد نه تنها نمی‌­تواند روش درست ایمپلنت ریش را برای شما انتخاب کرده بلکه به دلیل خطای بالا، احتمال آسیب به بانک مو نیز بیشتر می­شود. در این صورت حتی بهترین روش کاشت ریش نیز برای شما مفید نخواهد بود.

2- حتما توصیه­‌های متخصص در مورد مراقبت­‌های بعد از ایمپلنت طبیعی ریش را جدی بگیرید چون بخشی از موفقیت کار به خود شما بستگی دارد.

3- بهترین بانک مو با پیوند طبیعی ریش، قسمت پشت سر است لذا اگر در مرحله ریزش موی سر هستید، قبل از اینکه شانس خود را برای پیوند با استفاده از بهترین روش ایمپلنت ریش از دست بدهید، اقدام کنید.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا