آیا بوتاکس می تواند خطوط اخم را از بین ببرد؟ خطوط عمیق پیری خود را از بین ببرید

تزریق بوتاکس خط اخم
امتیاز به این محتوا

زمانی که اخم می کنید و یا عصبانی هستید، بین دو ابرو یک شیاری به وجود می آید که به آن خط اخم می گویند. این خط به تدریج عمیق تر خواهد شد. قطعا وجود خط اخم نه تنها ظاهر شما را پیرتر کرده بلکه کسانی که با شما ملاقات می کنند، به راحتی متوجه خلق و خوی شما خواهند شد. البته با وجود روش هایی که در علم پزشکی برای زیباسازی چهره تایید شده است، می توانید این عارضه را برطرف کنید.

برای مثال تزریق بوتاکس خط اخم از جمله متدهای رایج در این زمینه است که نه تنها باعث می شود خط اخم رفع شود بلکه از شکل گیری مجدد آن جلوگیری می کند. بوتاکس، از سم بوتولینوم از باکتری کلستریدیوم به دست می آید. این سم منجر به فلج شدن عضلات خواهد شد. اکنون اگر متخصص مقدار معین و دقیق بوتاکس را بین دو ابرو تزریق کند، ماهیچه های این قسمت فلج شده و در نتیجه تغییر حالات چهره، تاثیری بر آن ها نخواهند داشت.

البته شما باید برای تزریق بوتاکس خط اخم، به سراغ بهترین مراکز معتبر بروید. در حال حاضر پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان با تیمی از متخصصین مجرب و با استفاده از تجهیزات پیشرفته، در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

مراحل انجام تزریق بوتاکس خط اخم

مراحل انجام تزریق بوتاکس خط اخم

در اولین قدم، باید تست هایی انجام دهید تا متخصص متوجه شود آیا کاندید مناسبی برای تزریق بوتاکس خط اخم هستید یا خیر. به خانم های بارداری و یا مادران شیرده، توصیه اکید می‌کنیم این متد زیبایی را به زمان بهتری موکول کنند. همچنین در صورتی که سیستم ایمنی بدن شما ضعیف است، نباید به سراغ تزریق بوتاکس بروید.

تزریق از طریق سرنگ های مخصوص انجام می شود. البته قبل از شروع کار، باید پوست استریل شود. برخی از افراد نگران این هستند که تزریق بوتاکس بین دو ابرو درد داشته باشد. جایی برای نگرانی نیست چرا که متخصص از ماده بی حسی استفاده خواهد کرد.

مشاهده این مطلب : بوتاکس پیشانی

مراقبت های تزریق بوتاکس خط اخم

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس خط اخم

مراجعه کنندگان عزیز توجه داشته باشید درست است که نتیجه عمده تزریق، به طرز تزریق پزشک بستگی دارد اما شما نیز مسئولیت هایی را برعهده دارید که همان مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس خط اخم است. در ادامه چند نکته مهم قبل از تزریق را برای شما متذکر خواهیم شد:

آیا می دانید مصرف مشروبات الکلی و دخانیات تاثیر منفی بر تزریق بوتاکس خط اخم دارد و باید از مدتی قبل، این مواد را کنار بگذارید؟

  1. هر گونه دارویی که خون را رقیق و یا منعقد می کند، از دو هفته قبل از تزریق کنار گذاشته شود.
  2. خانم ها زمانی که قرار است تزریق انجام دهند، نباید آرایش داشته باشند. همچنین اصلاح کردن با وکس و اپیلاسیون، ممنوع است.
  3. در جلسه مشاوره بوتاکس حتما باید در مورد سوابق بیماری، حساسیت دارویی و یا حساسیت به ماده بی حسی صحبت کنید.
  4. حمام کردن قبل از تزریق بوتاکس برای از بین رفتن میکروب های پوستی و جلوگیری از عفونت، ضرورت دارد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس خط اخم

در صورتی که پزشک، تزریق را به بهترین شکل ممکن انجام داده باشد، از این پس ماندگاری بوتاکس، در دستان خود شما خواهد بود. چند نکته را رعایت کنید:

باز هم توصیه می کنیم دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارید. این مواد تمام زحمات شما را هدر خواهند داد.

آیا می دانید فعالیت های سنگین همانند ورزش کردن بلافاصله بعد از تزریق، باعث از بین رفتن نتیجه کار خواهند شد؟ همچنین بعد از مدتی، باید با اجازه پزشک، ورزش را شروع کنید.

زمانی که تزریق انجام می شود، با التهاب و کبودی پوست مواجه خواهد شد که البته بعد از چند روز رفع می شود. البته می توانید برای اینکه این عارضه ها زودتر برطرف شوند، از کمپرس یخ استفاده کنید ولی طرز استفاده از آن را از متخصص آموزش ببینید.

بهترین دکتر و کلینیک تزریق به بوتاکس خط اخم

از زمانی که تزریق بوتاکس در بین مردم کشور محبوبیت پیدا کرده است، کلینیک های زیبایی، فعالیت خود را در این زمینه توسعه داده اند. اما آنچه که اهمیت دارد، مهارت متخصص و خدمات کلینیک مد نظر است. کمی به این موضوع فکر کنید که یک خطا از سوی پزشک کافی است تا منجر به آسیب به بافت های صورت گردد. یا اینکه اگر دوز بوتاکس بیش از اندازه باشد، احتمال فلج شدن قسمت های دیگر صورت نیز وجود دارد. پیشنهاد ما این است که درمورد کیفیت کار متخصص مورد نظر خود به خوبی تحقیق کرده و حتی از مراجعه کنندگان قبلی سوال بپرسید. سپس بهترین دکتر و کلینیک تزریق بوتاکس خط اخم را برای این متد زیبایی انتخاب کنید.

عوارض احتمالی تزریق بوتاکس

این یک واقعیت است که هر نوع متد زیبایی ممکن است با عوارضی همراه باشد. عارضه هایی که ممکن است بعد از تزریق بوتاکس خط اخم بروز کنند عبارتند از:

  1. در این مقاله ذکر کردیم که بعد از تزریق، ممکن است دچار التهاب و کبودی پوست شوید. این عارضه موقتی است و به زودی رفع خواهد شد.
  2. افرادی که آستانه تحمل پایین دارند، ممکن است بعد از اتمام کار درد داشته باشند. در این صورت باید از مسکن استفاده کنید.
  3. حالت تهوع، از دیگر عارضه هایی است که به دلیل حساسیت به بوتاکس رخ می دهد.
  4. برخی از عوارض تزریق بوتاکس خط اخم، به دلیل بی دقتی متخصص است. برای مثال، تشخیص نادرست محل تزریق، دوز نامناسب بوتاکس، عدم استریلیزاسیون مناسب وسایل و… خطراتی را به همراه خواهد داشت.

محل تزریق بوتاکس خط اخم

قبل از اینکه تزریق بوتاکس خط اخم را انجام دهید، بهتر است با کسی که قبلاً این متد زیبایی را انجام داده، مشورت کرده و تغییرات چهره او ار ملاحظه کنید. از او بخواهید اخم کند. در این حالت هیچ خطی بین دو ابرو تشکیل نمی شود چون ماهیچه های بین دو ابرو فلج شده است. متخصص باید بین دو ابرو و در محل شیار، بوتاکس را تزریق کند. هر اندازه این خط اخم عمیق تر باشد، به بوتاکس بیشتری نیاز خواهد بود

بوتاکس خط اخم در زنان و مردان

خط اخم هم در مردان و هم در خانم ها تشکیل می شود. در واقع عارضه ای نیست که به جنسیت مربوط باشد بلکه تحت تاثیر خلق و خوی ما قرار دارد. بنابراین پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان، تزریق بوتاکس خط اخم زنان و مردان را تحت نظر پزشکان حرفه ای و تحت شرایط استاندارد انجام می دهد.

ماندگاری تزریق بوتاکس به خط اخم

ماندگاری تزریق بوتاکس در خط اخم

قطعا برای همه ما مهم است به ازای هزینه ای که پرداخت می کنیم، نتیجه بسیار خوبی از تزریق بوتاکس به دست بیاوریم. به طور کلی چند عامل بر ماندگاری تزریق بوتاکس خط اخم تاثیر خواهد گذاشت:

مهمترین عاملی که بر ماندگاری تزریق بوتاکس تاثیر می گذارد، وضعیت متابولیسم بدن است. در صورتی که سوخت و ساز بدن بالا باشد، اثر تزریق بوتاکس خط اخم، زودتر رفع می شود به همین دلیل است که توصیه می کنیم بعد از اتمام کار، رژیم گرفتن را کنار بگذارید. حتی نباید ورزش های سنگین انجام دهید.

همانگونه که گفته شد، بوتاکس باعث فلج شدن عضلات می شود لذا اگر این تزریق را چند بار تکرار کنید، عضلات بسیار ضعیف شده و تاثیر تزریق، ماندگارتر خواهد شد.

مشاهده این مطلب : بهترین دکتر تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس خط اخم

هزینه تزریق بوتاکس ناحیه خط اخم

به شما مراجعه کنندگان عزیز توصیه می کنیم در جلسه مشاوره از متخصص در مورد هزینه تزریق بوتاکس خط اخم سوال کنید. میزان بوتاکس مورد نیاز، هزینه های کلینیک، دستمزد متخصص و.. . از مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت تزریق بوتاکس خط اخم هستند.

مقاله بعدی
بوتاکس برای چین و چروک پیشانی؛ چند واحد نیاز است؟ قیمت 1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید