بوتاکس برای چین و چروک پیشانی؛ چند واحد نیاز است؟ قیمت 1402

بوتاکس پیشانی
امتیاز به این محتوا

جلوی آینه ایستاده و حالات مختلف چهره در زمان خندیدن، گریه کردن و حتی صحبت کردن را اجرا کنید تا متوجه شوید عضلات پیشانی چه اندازه درگیر شده و با هر حالت صورت، چگونه تغییر می کنند. این تغییرات باعث ایجاد خطوط در پیشانی خواهند شد. قطعا وجود این چروک ها باعث می شود سن انسان بیشتر به نظر برسد چون ظاهر را پیر می کنند. در صورتی که پیشانی شما پر از این شیارها و چین و چروک ها شده است، برای داشتن چهره ای شاداب و جوان، می توانید تزریق بوتاکس به پیشانی را انجام دهید.

در حال حاضر این روش یکی از بهترین متدهای جوانسازی و زیباسازی پوست به حساب آمده و تقریبا تمامی کلینیک های زیبایی در کشور، این تزریق را انجام می دهند. قطعا برای شما، کیفیت کار و حفظ سلامتی، بسیار اهمیت دارد. به شما پیشنهاد می کنیم به متخصصین پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان اعتماد کرده و تزریق بوتاکس به پیشانی را تحت شرایط استاندارد انجام دهید. ما برای همه مراجعه کنندگان عزیز جلسه مشاوره بوتاکس در نظر گرفته ایم تا از یک سو سلامت عمومی بدن مورد بررسی قرار گرفته و از سویی دیگر اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

نحوه انجام بوتاکس پیشانی

نقاط تزریق بوتاکس پیشانی

عضلات کلیدی مورد هدف بوتاکس پیشانی

عضله فرونتالیس

 • مسئول حرکت پیشانی
 •  عضله اولیه برای کاهش خطوط افقی پیشانی

عضله پروسروس

 • به ایجاد خطوط عمودی بین ابروها کمک می کند

در حالی که درک بهترین نقاط تزریق ضروری است، تخصص پزشک که این روش را انجام می دهد به همان اندازه ضروری است. یک پزشک ماهر و با تجربه می تواند آناتومی صورت فردی را ارزیابی کند، طرح درمان را برنامه ریزی کند و از تزریق های دقیق برای رضایت بخش ترین نتیجه اطمینان حاصل کند.

مراحل انجام تزریق بوتاکس پیشانی

بوتاکس ماده ای است که از سم بوتولینوم به دست می آید و این سم از باکتری کلستریدیوم استخراج می گردد. مکانیسم بوتاکس، فلج کردن موقتی عضلاتی است. در نتیجه وقتی این عضلات حرکت نکنند، پوست این قسمت چروکیده نخواهد شد. تزریق بوتاکس به روش زیر انجام می شود:

 1. درست است که تزریق بوتاکس یک روش بسیار مفید برای از بین بردن چروک های پوستی است اما همه افراد کاندید مناسبی برای این متد نیستند. برای مثال خانم های باردار و شیرده، افراد مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی، بیماران کلیوی و کسانی که نقص سیستم ایمنی بدن دارند، نباید تزریق بوتاکس را انجام دهند.
 2. پزشک در ابتدا پوست پیشانی را استریل کرده و بعد از بی حسی، بوتاکس با استفاده از سوزن های بسیار ظریف در داخل عضلات انجام می شود. شما باید این کار را تحت نظر متخصصین حرفه ای و مجرب انجام دهید چون یک خطا ممکن است عواقب بدی را به دنبال داشته باشد.

مشاهده این مطلب: سن مناسب تزریق بوتاکس

مراقبت های تزریق بوتاکس به پیشانی

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس به پیشانی

بعد از تایید صلاحیت شما جهت تزریق بوتاکس به پیشانی ، لازم است مراقبت های بعد از بوتاکس را رعایت کنید.

 1. افرادی که از داروهای رقیق کننده و منعقد کننده خون استفاده می کنند، به مدت دو هفته باید این دارو ها را کنار بگذارند.
 2. مصرف دخانیات و مشروبات الکلی، همانند سمی است که نتیجه تزریق را از بین می برد. بهتر است حداقل یک هفته قبل از شروع کار، این مواد را کنار بگذارید.
 3. روزی که قرار است تزریق انجام شود، به هیچ عنوان آرایش نکنید.
 4. حتما شب قبل، حمام کنید تا پوست از میکروب ها و آلودگی ها پاک شود.
 5. توجه داشته باشید که نباید صورت را با وکس و یا اپیلاسیون، اصلاح کرده باشید.
 6. افراد مبتلا به بیماری های خاص یا حساسیت دارویی، شرایط خود را به پزشک خود اطلاع دهند.
 7. در صورتی که به ماده بی حسی حساسیت دارید، حتما پزشک را در جریان بگذارید.

مشاهده این مطلب : تزریق بوتاکس خط اخم

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس به پیشانی

اگر می خواهید ماندگاری تزریق بوتاکس به پیشانی بیشتر شود، نکات زیر را بعد از اتمام کار رعایت نمایید:

 1. باز هم توصیه می کنیم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را تا مدتی بعد از تزریق، کنار بگذارید.
 2. تا مدتی لازم است در زمان استراحت، موقعیت سر بالاتر از بدن باشد.
 3. تا زمانی که پزشک اجازه نداده است، فعالیت های سنگین و ورزش را شروع نکنید.
 4. التهاب و ورم در محل تزریق، طبیعی است اما برای تسریع بهبودی می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

بهترین دکتر و کلینیک تزریق بوتاکس به پیشانی

تزریق بوتاکس به پیشانی یک متد زیبایی بسیار حساس است. از یک سو متخصص باید دانش کافی برای تعیین مقدار بوتاکس مورد نیاز داشته و از سویی دیگر در وارد کردن سوزن به داخل عضلات پیشانی، مهارت و ظرافت بسیار بالایی داشته باشد. اهمیت این دو مورد، حفظ سلامت مراجعه کننده و رسیدن به نتیجه مطلوب است. آیا می دانید اگر پزشک دوز بوتاکس را به درستی تنظیم نکند ممکن است به عصب های صورت آسیب وارد شده و منجر به فلج قسمتی از چهره شود؟ بنابراین توصیه می شود قبل از هر چیز، به اندازه کافی تحقیق کنید تا بهترین دکتر و کلینیک تزریق بوتاکس به پیشانی را پیدا کنید. در این صورت با اطمینان خاطر، این متد زیبایی را انجام خواهید داد.

عوارض احتمالی تزریق بوتاکس پیشانی

همانگونه که ذکر شد بعد از تزریق، التهاب و کبودی پوست رویت می شود که عارضه ای موقتی است و بعد از چند روز رفع خواهد شد.

 1.  ممکن است درد داشته باشید که با مصرف مسکن برطرف می شود.
 2. برخی از افراد به بوتاکس حساسیت داشته و تا چند روز حالت تهوع دارند.
 3. در صورتی که متخصص از مهارت لازم برخوردار نباشد، ممکن است همزمان با وارد کردن سوزن، عروق خونی پاره شده و خون در پیشانی لخته شود.

محل تزریق بوتاکس به پیشانی

محل تزریق بوتاکس در پیشانی

بوتاکس نوعی سم است که از طریق فلج کردن عضلات پیشانی، مانع از چروکیده شدن پوست خواهد شد. از این پس وقتی حالت چهره تغییر می کند، عضلات این قسمت هیچ حرکتی نکرده و در نتیجه پوست چروکیده نمی شود. بنابراین این مسئله مهم است که محل تزریق بوتاکس به پیشانی به درستی انتخاب شود تا هم پیشانی یک سطح بوده و هم چروک ها از بین بروند. بهترین نقاط برای تزریق، وسط پیشانی و چروک هایی هستند که به صورت پنجه کلاغی شکل گرفته اند.

بوتاکس پیشانی زنان و مردان

بوتاکس پیشانی در زنان و مردان

این تصور در بین مردم وجود دارد که متدهای زیبایی تنها مختص خانم‌ها است، درست است که بانوان به زیبایی به شدت حساس تر هستند اما این بدان معنا نیست که آقایان به زیبایی خود اهمیت نمی‌دهند. برای مثال چروکیده شدن پیشانی، هم برای مردان و هم برای خانم ها رخ می دهد. بنابراین تزریق بوتاکس پیشانی زنان و مردان توسط متخصصین پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان نیز انجام خواهد شد. جالب است بدانید که تزریق بوتاکس به پیشانی، تنها یک متد زیبایی نیست بلکه افرادی که از میگرن رنج می برند می توانند با تزریق، از درد ناشی از میگرن خلاص شوند.

ماندگاری تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی

از جمله سوالاتی که مراجعه کنندگان از متخصص می پرسند، مدت زمان ماندگاری تزریق بوتاکس به پیشانی است. چند عامل بر این موضوع تاثیر می گذارد:

 1. هر اندازه متابولیسم بدن بیشتر باشد، سرعت تجزیه بوتاکس در بدن و جذب آن بیشتر خواهد شد. بنابراین بعد از تزریق بوتاکس، نباید رژیم گرفته و یا فعالیت های ورزشی سنگین انجام دهید.
 2. با افزایش سن نیز ماندگاری بوتاکس کمتر خواهد شد.
 3. چند بار تزریق بوتاکس را انجام داده اید؟ هر چه این کار بیشتر تکرار شود، ماهیچه های پیشانی ضعیف تر شده و در نتیجه تاثیر تزریق ماندگارتر می شود.

هزینه تزریق بوتاکس به پیشانی

در جلسه مشاوره با متخصص، حتما در مورد قیمت تزریق بوتاکس به پیشانی سوال کنید چرا که قیمت کار از فردی به فردی دیگر تفاوت دارد و عوامل مختلف من جمله شدت چروکیدگی پیشانی و میزان نیاز به بوتاکس، دستمزد متخصص، هزینه های پایه کلینیک، درمان عوارض احتمالی و… بر هزینه تزریق بوتاکس به پیشانی تاثیر می گذارند.

مقاله قبلی
آیا بوتاکس می تواند خطوط اخم را از بین ببرد؟ خطوط عمیق پیری خود را از بین ببرید
مقاله بعدی
بهترین دکتر و کلینیک تزریق بوتاکس در تهران و ایران (براساس نظر مردم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید