مکمل کوکونات کلاژن ( قرص نارگیل و کلاژن – مای ویتامینز)

Supplement-coconut-collagen
3.7/5 - (6 امتیاز)

خوشبختانه در دنیای امروز با آگاهی و اطلاع‌رسانی‌هایی که برای مردم جهان انجام گرفته است، مردم به خصوص بانوان بیشتر از گذشته به بحث مراقبت و زیبایی پوست خود اهمیت می‌دهند. با افزایش سن، به دلیل اینکه قدرت کلاژن‌سازی پوست‌هایی پایین می‌آید، به همین دلیل شاهد افزایش چین و چروک و افتادگی پوست هستیم. اما خوشبختانه پیشرفت علم این امکان را فراهم کرده است که ما بتوانیم سرعت پیری پوست را به تأخیر بیندازیم. مکمل کوکونات کلاژن یکی از بهترین ترکیباتی است که در این زمینه به کمک شما می‌آید تا بتوانید صورتی جوان و پوستی شاداب داشته باشید. در این مطلب با ما همراه باشید تا هر آن‌چه که لازم است در مورد مکمل کلاژن بدانید را برای شما توضیح دهیم.

راهنمای استفاده از مکمل کوکونات کلاژن

مکمل کوکونات کلاژن چیست؟

اجازه دهید ابتدا تعریفی کامل در مورد مکمل پاستیل کوکونات کلاژن داشته باشیم. کلاژن، مهمترین پروتئین پوستی است که به استحکام پوست کمک می‌کند. بنابراین با افزایش سن، به دلیل اینکه تولید کلاژن در پوست کاهش پیدا می‌کند، ما شاهد چین و چروک و افتادگی پوست خواهیم بود. اگر بتوانیم به پوست کمک کنیم که همچنان با قدرت قبل به تولید کلاژن خود ادامه دهد، در واقع ما توانسته‌ایم به شادابی و جوان ماندن پوست خود کمک کنیم. مکمل کوکونات کلاژن در واقع قابلیت تحریک‌کنندگی کلاژن در پوست را دارد. بنابراین اگر شما از این مکمل استفاده کنید، تحول بسیار چشمگیری را در زیبایی پوست خود شاهد خواهید بود.

مطالب بیشتر: مکمل فیتو برای مو

مکمل کوکونات کلاژن چیست

ترکیبات کوکونات کلاژن

حتماً برای شما نیز مهم است که از ترکیبات مکمل کوکونات کلاژن آگاهی داشته باشید. به طور کلی این محصول از کلاژن هیدرولیز شده ساخته شده است که می‌تواند تأثیر‌گذاری بیشتری بر روی پوست داشته باشد. برای ساختن این مکمل از عصاره نارگیل، کلاژن، ویتأمین c، ژلاتین، آسکوربات اسید، منیزیم، سیلیکا و کلاژن ماهی استفاده می‌شود. در ادامه این مطلب در مورد اثرگذاری هر کدام از این ترکیبات صحبت خواهیم کرد:

 • نقش منیزیم در مکمل کوکونات کلاژن

حضور منیزیم در کنار روغن نارگیل،به  افزایش رطوبت‌رسانی پوست شما کمک کرده و در نتیجه برای آن دسته از افرادی که به خشکی پوست مبتلا هستند، اثرگذاری بسیار چشم‌گیری خواهد داشت چون خشکی پوست به چروکیده شدن پوست شما دامن خواهد زد. از طرف دیگر منیزیم یکی از مهمترین کوفاکتور‌هایی است که در ساختن انواع پروتئین‌ها و ویتأمین‌ها نقش دارد. بنابراین حضور آن در مکمل کوکونات کلاژن، برای شادابی پوست ضروری است.

 • نقش ژلاتین در مکمل کوکونات کلاژن

یکی از ترکیباتی که باید در مکمل پاستیل کوکونات کلاژن وجود داشته باشد، ژلاتین است که باعث کلاژن‌سازی طبیعی پوست شما خواهد شد. این گونه باید بگوییم که کلاژن یک پروتئین ساخته شده از ژلاتین است. بنابراین اگر بتوانید در طول روز ژله‌های عاری از قند را مصرف کنید، در واقع به تولید کلاژن، استحکام و سفت شدن پوست خود کمک کرده‌اید. اکنون با خوردن مکمل کوکونات کلاژن می‌توانید میزان ژلاتین در بدن خود را افزایش دهید.

 • نقش ویتأمین c در مکمل کوکونات کلاژن

ویتأمین سی از یک سو باعث تحریک کلاژن‌سازی می‌شود و از سوی دیگر به دلیل اینکه نقش آنتی‌اکسیدان دارد، با رادیکال‌های آزاد در سطح پوست مبارزه کرده و از پیری پوست شما جلوگیری می‌کند.

 • نقش سیلیکا در مکمل کوکونات کلاژن

یکی دیگر از ترکیباتی که وجود آن در کوکونات کلاژن الزامی است، سیلیکا است. سیلیکا یک ماده معدنی کمیاب برای بدن است که وجود آن در داخل مکمل، به سلامت پوست و ناخن‌ها کمک می‌کند.

ترکیبات کوکونات کلاژن

آیا نارگیل کلاژن دارد؟

شاید زمانی که در مورد مکمل کوکونات کلاژن صحبت می‌کنیم این تصور برای شما به وجود بیاید که نارگیل دارای کلاژن است و در نتیجه با مصرف نارگیل نیز ما می‌توانیم کلاژن پوست خود را افزایش دهیم. اما لازم است بدانید که این تصور کاملاً اشتباه است. روغن نارگیل خاصیت رطوبت‌رسانی دارد و زمانی که شما از مکمل کوکونات کلاژن استفاده می‌کنید، در واقع در حال مصرف روغن نارگیل در کنار کلاژن هیدرولیز شده هستید. چون روغن نارگیل باعث آبرسانی در پوست می‌شود، بنابراین سرعت جذب کلاژن هیدرولیز شده افزایش یافته و اثرگذاری این مکمل را زودتر شاهد خواهید بود.

چه زمانی باید از مکمل کوکونات کلاژن استفاده می شود؟

سؤالی که اغلب افراد مطرح می‌کنند، زمان مناسب برای مصرف مکمل کوکونات کلاژن است. به طور کلی از سن ۳۰ سالگی به بعد ما شاهد افت میزان کلاژن در پوست هستیم. طبق تحقیقات انجام گرفته، از سن ۳۰ سال به بعد، در هر سال، یک درصد از کلاژن و الاستین پوست تحلیل می‌رود. البته عوامل محیطی و نحوه مراقبت از پوست، بر روی سرعت تجزیه کلاژن و الاستین تاثیر می‌گذارد. به طور کلی از آنجایی که پیشگیری بهتر از درمان است، بنابراین متخصصان معتقد هستند برای مصرف مکمل کلاژن کوکونات باید از سی سالگی به بعد دست به کار شوید.

اما هر فردی باید وضعیت پوست خود را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد چرا که نحوه مراقبت از پوست، ژنتیک، شرایط کاری و شرایط اقلیمی منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم نیز بر روی کیفیت پوست ما تأثیر می‌گذارند. شاید شما در یک منطقه بسیار عالی از نظر آب و هوایی زندگی می‌کنید و از طرف دیگر به مراقبت‌های پوستی توجه زیادی دارید. بنابراین از ۳۵ سالگی به بعد می‌توانید مصرف مکمل کوکونات کلاژن را آغاز کنید. اما کسانی که شرایط کاری سختی دارند و یا اینکه شرایط اقلیمی زندگی آن‌ها خشک است، شاید نیاز باشد در سنین زیر ۳۰ سال نیز برای مصرف مکمل کوکونات کلاژن دست به کار شوند.

روش های تشخیص قرص کوکونات کلاژن اصل و تقلبی

متأسفانه در حال حاضر افرادی در کشور حضور دارند که از اعتماد مردم سوء‌استفاده کرده و مکمل‌های کوکونات کلاژن تقلبی را وارد بازار می‌کنند. آن‌ها می‌دانند که مردم به خصوص بانوان از این قبیل مکمل‌ها به شدت استقبال می‌کنند زیرا به مراقبت از پوست و جوان ماندن پوست خود اهمیت زیادی می‌دهند. اما چگونه می‌توانیم تفاوت بین قرص کوکونات کلاژن اصل و تقلبی را متوجه شویم؟ زمانی که شما می‌خواهید از این مکمل‌ها استفاده کنید حتماً باید به برچسب مکمل، درپوش، روکش آلومینیومی مکمل، هولوگرام، کیفیت بسته‌بندی، قیمت محصول و نام برند آن توجه داشته باشید. تمامی این موارد باعث می‌شود شما به راحتی ب‌توانید مکمل کلاژن کوکونات اصل از تقلبی را تشخیص دهید.

روش های تشخیص قرص کوکونات کلاژن اصل و تقلبی

عوارض قرص کوکونات کلاژن

درست است که مکمل کوکونات کلاژن و قرص‌های کلاژن از ترکیبات بسیار مفید ساخته شده‌اند اما به هر حال هر نوع داروی مکملی که ما مصرف می‌کنیم، براساس شرایط بدنی ما، ممکن است عوارض را به همراه داشته باشند. برای مثال مهمترین عارضه‌های قرص کوکونات کلاژن عبارتند از:

 1. بعضی از افراد از طعم بد دهان خود گلایه می‌کنند. زمانی که قرص کوکونات کلاژن را مصرف می‌کنید حتماً از آبمیوه یا شیر نیز استفاده نمایید تا طعم بد دهان شما برطرف شود.
 2. افرادی که دچار مشکلات پوستی هستند بهتر است برای مصرف مکمل کوکونات کلاژن از متخصص سؤال بپرسند زیرا ممکن است این مکمل منجر به حساسیت‌های پوستی همانند خارش، التهاب و قرمزی شدید شود.
 3. از طرف دیگر مصرف بیش از اندازه مکمل یا قرص کوکونات کلاژن می‌تواند عوارضی همانند کاهش وزن را به همراه داشته باشد چون میزان متابولیسم بدن افزایش یافته و در نتیجه وزن شما کاهش پیدا می‌کند.
 4. و البته برخی از افراد دچار عارضه‌های گوارشی هماننده سنگینی معده، اسهال و استفراغ ‌خواهند شد.

Effects of coconut-collagen

کلاژن به صورت پودر بهتر است یا قرص؟

مکمل کوکونات کلاژن به صورت قرص یا به صورت پودر در بازار عرضه می‌شود. حتماً این سوال برای شما به وجود آمده است که کلاژن پودری بهتر است یا از کلاژن قرصی استفاده کنیم؟ در پاسخ به این سؤال باید چند مورد را در نظر بگیرید. برای مثال:

 1. اگر شما به دلیل مشکلات گوارشی در مصرف قرص‌ها محدودیت دارید، قطعاً رفتن به سراغ پودر کلاژن، گزینه مناسب‌تری برای شما خواهد بود.
 2. همچنین برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند به طور دقیق دوز مکمل خود را کنترل کرده و در بازه‌های زمانی مشخص آن را تغییر دهند، پودر کلاژن مناسب‌تر است. اما در مورد قرص کلاژن شما با هر بار مصرف، مقدار مشخصی از کلاژن را وارد بدن خود می‌کنید و نمی‌توانید مقدار دوز مصرفی را براساس شرایط پوستی خود تغییر دهید.
 3. همچنین لازم به ذکر است که اگر شما یک گرم پودر کلاژن را مصرف کنید توانسته‌اید حداکثر مقدار کلاژن راوارد بدن خود کنید در صورتی که در مورد قرص کلاژن چنین موضوعی صدق نمی‌کند.

آیا مصرف قرص های کلاژن موثر است؟

بعضی از افراد معتقد هستند که مصرف مکمل کوکونات کلاژن و به طور کلی مکمل‌های کلاژن هیچ اثری برای انسان نداشته و در واقع فقط هزینه زیادی را از دست داده‌ایم چرا که آن‌ها معتقد هستند کلاژن نی‌تواند به درستی منطقه هدف را شناسایی کرده و دقیقاً در چین و چروک‌ها قرار بگیرد. بنابراین در پاسخ به این سؤال که آیا مصرف قرص کلاژن می‌تواند واقعاً مؤثر باشد یا خیر، باید بگوییم که اغلب مکمل‌های کلاژن، از کلاژن هیدروز شده ساخته می‌شوند بنابراین زمانی که آن‌ها را مصرف می‌کنید، با سرعت زیادی جذب پوست خواهند شد. قطعاً همه ما دوست داریم پوست صورتمان هر چه زودتر شاداب شود.

اما به طور کلی هر چه پوست آسیب‌دیده‌تر باشد سرعت جذب کلاژن در آن قسمت، افزایش پیدا می‌کند. بنابراین اگر به مصرف مکمل کوکونات کلاژن و به طور کلی قرص‌های کلاژن ادامه دهید، در مدت زمان کوتاهی شاهد نتایج‌ امیدوارکننده‌ای خواهید بود.

مطالب بیشتر: زینک پلاس برای مو

مقاله قبلی
کاشت مو با موهای کم پشت – پیوند مو برای افراد با بانک موی کم
مقاله بعدی
مکمل غذایی فیتو PHYTO برای مو و ناخن – نقد و بررسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید