معرفی مدل ها و روش های کاشت ابروی طبیعی

انواع مدل های کاشت ابروی طبیعی
3.4/5 - (5 امتیاز)

در اثر عوامل مختلف مانند بیماری‌های تیروئیدی، شیمی درمانی، سوختگی، عفونت، اصلاح بیش از حد ابرو، آلوپسی و عوامل ژنتیکی ممکن است افراد ابروهای نازک و کم‌پشت پیدا کنند یا دچار ریزش ابرو شوند. آشنایی با مدل های کاشت ابرو می‌تواند افراد را مجاب کند که از طریق پیوند ابرو صاحب ابروهای پرپشت و زیبا شوند.

این مسئله برای خانم‌ها بیشتر از آقایان اهمیت دارد و بانوان ممکن است از روش‌هایی مانند هاشور و تاتو برای جبران نازکی ابروهای خود استفاده کنند. این روش‌ها موقتی هستند و ظاهری مصنوعی به چهره افراد می‌دهند. در ادامه مطلب انواع مدل های پیوند ابرو مانند کاشت ابرو به روش میکروگرافت، روش fit و روش fut پرداخته می شود.

مدل کاشت ابرو جدید

مدل کاشت ابرو جدید

در قلمرو زیبایی شناسی صورت، ابروها نقشی محوری در کادربندی و تعیین ویژگی های فرد دارند. در حالی که روند ابروها در طول سال ها تکامل یافته است، در حال حاضر توجه همه به مدل های ابروهای پهن است. افراد مشهور اغلب زمینه را برای ترندهای زیبایی فراهم می کنند و ابروهای پهن نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

برای کسانی که به دنبال یک راه حل نیمه دائمی هستند، کاشت ابرو راهی برای دستیابی به ابروهای پهن تر است.

کاشت ابرو به روش میکروگرافت

یکی از پیشرفته‌ترین و در عین حال ایمن‌ترین مدل های کاشت ابرو، ایمپلنت ابرو به روش میکروگرافت است. از زمان ابداع این روش، بسیاری از مشکلات مربوط به کاشت مو و ابرو مانند برداشت زیاد گرافت مو از محل بانک مو و زمان طولانی کاشت مرتفع شد. این روش در اوایل ۱۹۸۰ رایج شد و به دلیل مزیت‌های زیاد در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت. کاشت ابرو به روش میکروگرافت مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا و CE اروپا است.

پیوند ابرو به روش میکروگرافت

برای ایمپلنت ابرو به روش میکروگرافت، با توجه به پارامترهای خاصی بانک موی فرد انتخاب می‌شود. سپس پزشک متخصص با استفاده از هولدرهای خودکار فولیکول‌های سالم را از محل بانک استخراج می‌کنند. به غیر از هولدرهای اتوماتیک، ممکن است پزشک متخصص برای برداشت موها از روش تریکوفیتیک اسکارلت نیز استفاده کند؛ یعنی برش‌های ظریف به گونه‌ای روی پوست سر زده می‌شود که هیچ‌گونه جای بخیه و خطی نمی‌ماند.

مزیت های کاشت ابرو به روش میکروگرافت

دوره نقاهت کوتاه، رسیدن به یک تراکم مطلوب، نتایج کاملاً طبیعی، سالم ماندن گرافت‌ها و سرعت بالای کاشت از مزیت‌های این روش است. در این روش با توجه به توپوگرافی ابرو، موها برای کاشت انتخاب می‌شوند و نسبت به بسیاری از روش‌های بازسازی ابرو روشی ساده و موثر است.

کاشت ابرو به روش FIT

روش fit یکی دیگر از مدل های کاشت ابرو است که به دلیل مزیت‌هایی که دارد؛ تا به حال بسیار موفق عمل کرده است. در این روش موهای سر به دقت آنالیز می‌شوند و با استفاده از تجهیزات پیشرفته از سر فرد مراجعه کننده اسکن گرفته می‌شود. با معاینات فیزیکی و بررسی اسکن‌های انجام شده بهترین موها برای کاشت انتخاب می‌شود. ضخامت مو، عمق ریشه، میزان رطوبت و چربی مو، میزان انعطاف و نرمی پوست سر و میزان خون‌رسانی به پوست سر، از جمله پارامترهای مورد بررسی در معاینه فیزیکی و اسکن است.

بعد از آنالیز، محل دقیق برداشت مشخص و محل برداشت بی حس می‌شود. پس از بی‌حسی محل بانک مو، فولیکول‌های مو به صورت واحدی با تجهیزات مخصوص و پیشرفته استخراج می‌شوند. تجهیزاتی که برای برداشت گرافت‌های مو در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرند بدون سوزن هستند. پس از برداشت عمق و زاویه مناسب برای کاشت مو در میان ابروها تعیین می‌شود. سپس واحدهای فولیکولی با استفاده از دستگاه ایمپلنتر کاشته می‌شوند‌.

مزیت های روش FIT

پیوند ابرو روش fit یکی از طبیعی‌ترین مدل‌های این نوع از خدمات زیبایی می باشد. در این روش هیچگونه جای زخم و اسکار باقی نمی‌ماند و بدون نیاز به بیهوشی ایمپلنت ابرو انجام می‌شود. تراکم ابروها در این روش در حد مطلوبی است و نتایج آن دائمی و طبیعی است. ممکن است افراد کمی قرمزی و التهاب را در محل برداشت و کاشت تجربه کنند که این عارضه موقتی است و پس از چند روز علائم آن از بین می‌رود.

پیوند ابرو به صورت نواری

کاشت ابرو به صورت نواری

یکی از مدل های کاشت ابرو، کاشت به صورت نواری یا روش fut است. این روش نیاز به بیهوشی دارد و جراحی مختصری در قسمت پشت سر انجام می‌گیرد. این روش تقریباً یکی از روش‌های قدیمی کاشت ابرو است که با روی کار آمدن روش‌های پیشرفته ای مانند sut و fue از این روش کمتر استفاده می‌شود.

نتایج کاشت ابرو به روش fue، sut و میکروگرافت طبیعی‌تر از نتایج روش fut است؛ زیرا ابروهای کاشته شده در این روش حالت وز پیدا می‌کنند و ممکن است ابروها در زاویه‌ای مناسب رشد نکنند. از آنجا که این روش با جراحی و خونریزی همراه است دوران نقاهت آن طولانی‌تر از سایر روش‌ها است.

در این روش پشت سر افراد به صورت نواری برش داده می‌شود و فولیکول‌ها به‌ صورت یک برش نواری استخراج می‌شوند. سپس این نوار به قطعات مختلف تقسیم‌بندی می‌شود و با استفاده از سوزن‌های مخصوص در ابرو کاشته می‌شود.

کاشت ابرو به روش sut

از پیشرفته‌ترین مدل های کاشت ابرو در حال حاضر می توان به روش sut اشاره کرد. این روش بدون ایجاد زخم، بدون بیهوشی، بدون درد، بدون خونریزی و بدون ایجاد عارضه جانبی انجام می‌شود و دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است. این روش کاشت تماماً با دستگاه‌های اتوماتیک انجام می‌شود و نتایج آن بسیار طبیعی است. خط رویش ابرو در این روش نسبت به سایر روش‌ها طبیعی‌تر است.

در این روش به کمک پانچ لیزر کاشت ابرو انجام می‌شود و تقریباً سه برابر روش‌های دیگر می‌توان در ابرو فولیکول کاشت.

مراقبت های ابرو بعد از پیوند ابرو

نحوه مراقبت از ابروهای کاشته شده

مراقبت از موهای کاشته شده می‌تواند در نتایج نهایی تاثیر زیادی بگذارد. برخی از مدل های کاشت ابرو به مراقبت کمتر و برخی از مدل های پیوند ابرو به مراقبت بیشتری نیاز دارند. روش‌هایی که همراه با جراحی، درد و خونریزی همراه است مانند روش fut به مراقبت بیشتر و روش‌هایی که بدون درد، جراحی و خونریزی انجام می‌شوند به مراقبت کمتری نیاز دارند؛ اما هیچ روش کاشت ابرویی بدون مراقبت به نتایج مطلوب نمی‌رسد.

برخی از مهم‌ترین مراقبت های بعد از کاشت ابرو عبارتند از :

  1. مصرف مسکن: ممکن است افراد بعد از برطرف شدن اثر بی‌حسی، کمی درد در محل کاشت و برداشت احساس کنند. این درد در مدل های کاشت ابرو با جراحی بیشتر حس می‌شود. مسکن‌هایی را که پزشک تجویز کرده است در صورت احساس درد مصرف کنید.
  2. مصرف آنتی بیوتیک : پزشک متخصص برای جلوگیری از عفونت در محل پیوند ابرو و برداشت مو آنتی بیوتیک تجویز می‌کند. مصرف آنتی بیوتیک‌ها دوره نقاهت را کاهش می‌دهد و از رشد باکتری‌ها در پوست جلوگیری می‌کند. عدم مصرف آنتی بیوتیک احتمال عفونت را افزایش می‌دهد؛ عفونت در محل برداشت مو و کاشت ابرو می‌تواند باعث ریزش گرافت‌های کاشته شده شود.
  3. دوری از نور آفتاب: افراد بعد از پیوند ابرو نباید در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرد و در هنگام بیرون رفتن بهتر است از نقاب و عینک آفتابی شیشه بلند استفاده کنند. اشعه UV می‌تواند به گرافت‌های کاشته شده آسیب بزند.
  4. عدم رساندن رطوبت به ابرو: افراد بعد از کاشت ابرو باید به مدت ۵ روز از رساندن رطوبت به ابروها خودداری کنند. بعد از ۵ روز می‌توان استحمام کرد و از شامپوهای مخصوص مانند شامپوهای کودک که بدون مواد مضر شیمیایی هستند؛ برای شستشوی صورت استفاده کرد.
  5. جلوگیری از وارد شدن ضربه به ابرو: افراد بعد از کاشت ابرو باید مواظب باشند که هیچگونه ضربه به ابروهای آن‌ها وارد نشود. همچنین از دستکاری کردن ابرو، استفاده از ریمل ابرو، آرایش کردن ابرو و اصلاح ابرو باید تا حدود چهار ماه پرهیز کرد.

جدیدترین مدل های کاشت ابرو

مدل کاشت ابرو جدید

امروزه انواع گوناگونی از مدل‌های جدید برای کاشتن ابرو وجود دارد. این مدل‌ها بایستی هماهنگ با فرم چهره انتخاب بشوند تا بتوانند چشم‌ها و صورت را چند برابر زیباتر نشان دهند. در ادامه، تعدادی از جدیدترین فرم‌های کاشت طبیعی ابرو را شرح خواهیم داد.

  1. مدل ابروی پهن: یکی از جدیدترین و زیباترین مدل‌ها برای پیوند دائمی ابرو، فرم ابروی پهن است. این مدل، معمولا مناسب زیباجویانی است که چشم‌های آن‌ها حالت افتاده ای دارد و یا فاصله چشم‌هایشان از هم زیاد است.
  2. مدل ابروی هشت: این مدل ابرو بیشتر مناسب زیباجویانی است که فرم صورت آن‌ها گرد می‌باشد. زیرا مدل ابروی هشت، چهره آن‌ها را کشیده تر نشان می‌دهد.
  3. مدل ابروی کمانی: زیباجویانی که قصد دارند با ایمپلنت ابرو، پیشانی آن‌ها بلندتر نشان داده شود، بهتر است که مدل ابروی کمانی را انتخاب نمایند.

اگر قصد انجام کاشت گرافت ابرو را دارید، بهتر است که برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین مدل ابرو، با پزشک خود مشورت نمایید. این کار، سبب می‌شود تا به نتایج مطلوب مدنظر خود دست یابید.

نتیجه گیری

با پیشرفت علم و تکنولوژی مدل های پیوند ابرو بسیار متنوع شده‌اند به طوری که در حال حاضر می‌توان بدون درد، بدون خونریزی و بدون بیهوشی اقدام به کاشت ابرو کرد و ابروهای پرپشت و طبیعی به دست آورد. میکروگرافت، کاشت ابرو به روش sut و روش fit در حال حاضر پرطرفدار‌ترین مدل های کاشت ابرو هستند که نتایج دائمی و طبیعی به همراه دارند. در این روش‌ها ابروها به گونه‌ای کاشته می‌شوند که در زاویه‌ای صحیح قرار بگیرند. پزشک متخصص پس از ایمپلنت ابرو ممکن است از روش‌هایی مانند لیزر درمانی برای استحکام بیشتر ابرو استفاده ‌کند. مهارت پزشک متخصص در نتایج نهایی بسیار تاثیرگذار است به همین سبب توصیه می‌شود که برای ایمپلنت ابرو به کلینیک‌ معتبر کاشت ابرو مراجعه شود.

مقاله قبلی
دلایل اصلی ایجاد زخم و عفونت بعد از کاشت ابرو
مقاله بعدی
مشاوره کاشت ابرو تلفنی و آنلاین (5 سوالی باید بپرسید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید