تزریق چربی به روش بادی جت

تزریق چربی به روش بادی جت
امتیاز به این محتوا

تزریق چربی به روش بادی جت در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین روش‌های تزریق چربی تبدیل شده است. از آنجا که در این روش آب نیز به کار برده می‌شود به این روش لیپوساکشن با آب می‌گویند. این روش در سال ۲۰۰۷ برای اولین بار در کشور آلمان مورد استفاده قرار گرفت. کم تهاجمی بودن این روش و پرکاربرد بودن آن از مهم‌ترین دلایلی است که باعث پرطرفدار شدن این روش شده است. در ادامه مطلب در خصوص کاربردها، روش و مزیت های تزریق چربی به روش بادی جت توضیحاتی ارائه می‌شود.

کاربرد تزریق چربی روش بادی جت

روش بادی جت یکی از بهترین روش‌ها برای پیکرتراشی و خروج چربی‌های اضافی از بدن است. چربی‌های خارج شده در این روش به صورت کاملا سالم استخراج می‌شوند و می‌توانند برای تزریق به نقاط دیگر بدن مورد استفاده قرار بگیرند.

مهم‌ترین کاربرد روش بادی جت عبارتند از:

حجم دادن به نقاط مختلف بدن: روش‌های مختلفی برای حجیم کردن نقاط مختلف بدن مانند تزریق فیلر و تزریق ژل وجود دارد. روش بادی جت یکی از مدرن‌ترین روش‌ها است که در آن با چربی‌های خارج شده از بدن به روش بادی جت سینه‌ها، گونه‌ها و باسن حجیم می‌شوند. تزریق چربی به روش بادی جت در نقاط مختلف بدن نتایج طبیعی در بر خواهد داشت.

کاربرد های تزریق چربی به روش بادی جت

جوانسازی پوست بدن: یکی از دلایل مهم چروک پوست و پیری آن افتادگی پوست در اثر کاهش ذخیره چربی است. تزریق چربی می‌تواند باعث جوان سازی مجدد و افزایش الاستیسیته پوست شود. برای افزایش ذخیره چربی پوست می‌توان از تزریق چربی به روش بادی جت استفاده کرد.

لاغری موضعی: برخی از افراد با وجود ورزش و رعایت رژیم غذایی همچنان از چاقی‌های موضعی رنج می‌برند. از طرفی این افراد تمایل برای انجام جراحی ندارند؛ از طریق روش بادی جت می‌توان چربی‌های مقاوم و موضعی مانند چاقی شکم و پهلو، ران، ساق پا و بازو را کاهش داد و به یک اندام ایده‌آل رسید. مردان برای کاهش حجم سینه‌های خود می‌توانند از این روش استفاده کنند.

لیفت صورت: لیفت صورت نقش مهمی در جوان ماندن صورت دارد. از طریق بادی جت می‌توان پوست صورت را کشید و غبغب را سفت‌تر کرد.

درمان سلولیت: سلولیت به معنی ناهمواری در فرورفتگی‌های پوست است که در اثر عوامل مختلفی مانند چاق و لاغر شدن و کمبود آب بدن به وجود می‌آید. از طریق لیپوساکشن با آب می‌توان ناهمواری‌های پوستی را تا حدود زیادی کاهش داد. اگر بادی جت توسط افراد غیر متخصص انجام شود نه‌تنها سلولیت را از بین نمی‌برد بلکه باعث افزایش بیشتر ناهمواری‌ها در پوست می‌شود.

اصلاح شکل گردن: افتادگی غبغب و چاق شدن بیش از حد می تواند زیبایی و جذابیت افراد را تحت تاثیر قرار دهد. از طریق روش بادی جت می‌توان شکل گردن را اصلاح کرد.

تزریق چربی به روش بادی جت
روش اجرای کار در این روش، چربی با کمک فشار آب از بدن خارج می‌شود.
مزایای روش بادی جت
 1. روش کمتر تهاجمی
 2. عدم آسیب به بافت‌های داخلی
 3. عدم آسیب به سلول‌های چربی
 4. نداشتن عوارض شدید و در نتیجه کوتاه بودن دوره نقاهت
عوارض ناشی از خطای پزشک یا عدم توجه به نکات مراقبتی
 1. عدم تقارن بدن بعد از تخلیه چربی
 2. دردهای شدید در محل بانک چربی
 3. ایجاد عفونت در محل بخیه
 4. آسیب‌دیدگی اعصاب و عروق خونی
 5. نکروز پوست
کاربرد تزریق چربی به روش بادی جت
 1. فرم دادن به بدن
 2. جوانسازی پوست
 3. درمان سلولیت
 4. رسیدن به تناسب اندام

روش تزریق چربی با بادی جت

در روش تزریق چربی با بادی جت، ابتدا به وسیله دستگاه بادی جت که به وسیله فشار آب کار می‌کند؛ چربی‌های اضافی بدن تخریب می‌شود و از بدن استخراج می‌شود. آب که در دستگاه بادی جت قرار دارد با فشار کنترل شده بین لایه های چربی نفوذ پیدا می‌کند؛ برای انجام این کار پزشک متخصص با استفاده از ابزاری به نام کانولا برش‌های کوچکی در ناحیه مورد نظر مانند شکم و پهلو ایجاد می‌کند.

این روش به بیهوشی نیاز ندارد و ناحیه تحت درمان به صورت موضعی بی حس می‌شود. جت آب موجود در دستگاه بادی جت به صورت فن کار می‌کند و لایه‌های چربی را قبل از حرکت مورد هدف قرار می‌دهد. بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه برای تخریب لایه‌های چربی زمان نیاز است. پس از خرد شدن لایه‌های چربی، سلول‌های چربی توسط همین دستگاه از بدن خارج می‌شود و برای تزریق به نقاط دیگر بدن آماده می‌شود.

فشار آب دستگاه و وجود کمپرسور هوا در دستگاه بادی جت فقط سبب خرد شدن چربی‌ها می شود و هیچ‌گونه تغییر شیمیایی در آن‌ها به وجود نمی‌آید به همین سبب سلول‌های چربی کاملا سالم و زنده هستند و برای تزریق به نقاط مختلف بدن بهترین گزینه هستند. یکی از مواردی که سبب محبوب شدن روش بادی جت نسبت به لیپوماتیک سنتی شده است؛ همین استخراج سلول‌های چرب به صورت زنده است.

بسیاری از داروها مانند محلول سالین از طریق جت به بیمار تزریق می‌شود. حجم مایعات که به بیمار تزریق می‌شود در این روش بسیار کم است و هیچ‌گونه تورم در ناحیه تزریق ایجاد نمی‌کند. به طور کلی می‌توان روش انجام تزریق چربی به روش بادی جت را به مراحل نفوذ، جدا کردن لایه‌های چربی، خرد کردن لایه‌های چربی، خارج ساختن سلول‌های چربی و مایع مورد استفاده، آماده کردن سلول‌های چربی برای تزریق و تزریق سلول‌های چربی با استفاده از سرنگ تقسیم‌بندی کرد. سلول‌هایی که به روش بادی جت استخراج می‌شوند؛ ۸۰ درصد سالم و بدون لخته خون هستند؛ سلول‌های استخراج شده بدون نیاز به سانتریفیوژ آماده‌سازی شده و سپس تزریق می‌شوند.

مزیت های تزریق چربی به روش بادی جت

مزیت های تزریق چربی به روش بادی جت عبارتند از:

 1. داشتن نتایج کاملاً طبیعی
 2. دوران نقاهت بسیار کوتاه
 3. نداشتن عوارض جدی
 4. ایمن بودن و نداشتن خطراتی مانند آمبولی
 5. ماندگاری بالا
 6. انجام تزریق در مدت زمان کم
 7. عدم درد و ناراحتی
 8. لیفت شدن پوست بعد از تزریق
 9. متقارن بودن و عدم ایجاد ناهمواری در پوست
 10. داشتن خاصیت جوان‌کنندگی
 11. حفظ انسجام و یکپارچگی ساختار بدن
 12. عدم ایجاد جای زخم و اسکار
 13. ریکاوری سریع
 14. عدم ایجاد واکنش‌های مضر و آلرژیک
 15. استفاده از داروهای کمتر در این روش

موارد ممنوعیت تزریق چربی به روش بادی جت

ممنوعیت های تزریق چربی به روش بادی جت

با وجود تمام مزیت‌هایی که برای تزریق چربی به روش بادی جت در نظر گرفته شده است؛ اما تمامی افراد نمی‌توانند از این روش برای تزریق چربی استفاده کنند. از ممنوعیت های تزریق چربی به روش بادی جت عبارتند از:

 1. داشتن سن زیر ۱۸ سال
 2. داشتن سن بالای ۶۰ سال
 3. افراد حساس به داروی بی‌حسی
 4. افراد بسیار لاغر
 5. عدم برخورداری از سلامت روانی کامل
 6. داشتن بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت
 7. مبتلا بودن به بیماری‌های قلبی و عروقی
 8. افراد دارای بیش از ۱۰ کیلوگرم اضافه وزن
 9. افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی مانند لوپوس
 10. افراد دارای مشکلات کبدی
 11. افراد مبتلا به بیماری‌های مربوط به انعقاد خون

عوارض جانبی تزریق چربی به روش بادی جت

تزریق چربی با بادی جت یکی از ایمن‌ترین و بی‌خطرترین روش‌ها است اما با این حال ممکن است عوارض جانبی و زودگذری را برای فرد به دنبال داشته باشد. اگر پزشک معالج از مهارت کافی برخوردار باشد بیمار به عوارض جانبی کمتری دچار خواهد شد. برخی از عوارض جانبی موقت عبارتند از:

 1. کبودی در ناحیه تزریق
 2. التهاب در ناحیه تزریق
 3. قرمزی در ناحیه تزریق
 4. داشتن احساس کمی درد در محل برش و تزریق

پس از چند روز تمامی این عوارض از بین خواهند رفت؛ اما در برخی از موارد ممکن است عوارض شدید‌تری گریبانگیر بیمار شود که این عوارض مربوط به عدم مهارت پزشک و عدم انجام مراقبت‌های ویژه بعد از تزریق است. این عوارض عبارتند از:

 1. عدم تقارن بدن
 2. مبتلا شدن به دردهای شدید
 3. ایجاد عفونت در محل بخیه
 4. آسیب دیدگی اعصاب و عروق خونی
 5. بدشکلی بدن
 6. نکروز پوست
 7. از بین رفتن حس در ناحیه جراحی
 8. اختلالات تنفسی
 9. کاهش شدت بینایی

برای جلوگیری از ایجاد این عوارض قبل از مراجعه به مرکز درمانی باید در خصوص پزشک معالج تحقیقات مفصلی صورت بگیرد.

چکاپ مداوم پس از تزریق، رعایت رژیم غذایی، پوشیدن لباس‌های مخصوص، استراحت کردن، استفاده از آنتی بیوتیک‌ها، مراقبت کردن از بخیه‌ها می‌تواند از ایجاد عوارض ناخواسته جلوگیری کند.

تفاوت های تزریق چربی به روش بادی جت با روش لیپوماتیک

تفاوت های تزریق چربی به روش بادی جت با روش لیپوماتیک

اولین مرحله در فرآیند تزریق چربی مرحله استخراج است که متخصص باید به سراغ بانک چربی مناسب در بدن رفته و به کمک یکی از روش‌های لیپوماتیک و یا بادی جت، چربی را از بدن شما استخراج کند. در طی انجام این مرحله،  آسیبی به سلول‌های چربی وارد نخواهد شد. به همین دلیل به راحتی می‌توان چربی‌ها را بعد از پاکسازی و خالص‌سازی، به منطقه هدف تزریق نمود. اما همانگونه که در این مقاله متوجه شدید روش بادی جهت به عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای استخراج چربی شناخته شده است. اگر تفاوت‌های بین تزریق چربی به روش بادی جت و روش لیپوماتیک را مورد بررسی قرار دهید متوجه دلیل محبوبیت روش بادی جهت خواهید شد:

 1. اولین تفاوت بین این دو روش، نحوه استخراج چربی است. در روش بادی جت از فشار آب برای این منظور استفاده می‌شود ولی در روش لیپوماتیک، نیرو‌های فیزیکی شامل حرکات ارتعاشی لوله کانولا و ارسال امواج فراصوت برای استخراج چربی استفاده می‌شوند. به همین دلیل روش بادی جت راحت‌تر بوده و از طرف دیگر هیچ آسیبی به بافت‌های دیگر وارد نمی‌کند. به عبارت دیگر روش بادی جت به عنوان یک روش کمتر تهاجمی شناخته شده است که بعد از اتمام کار شاهد شدت کمتری از عوارضی همانند تورم و کبودی در محل بانک چربی خواهید بود.
 2. با توجه به اینکه شدت عوارض در روش بادی جت بسیار کمتر است به همین دلیل دوره نقاهت آن کوتاه‌تر بوده و سرعت ریکاوری بدن افزایش پیدا می‌کند.
 3. میزان درد در فرآیند تزریق چربی با روش بادی جت بسیار کم بوده و به راحتی با اعمال بی‌حسی موضعی قابل تحمل است اما طی فرآیند لیپوماتیک، فرد متقاضی درد بیشتری را احساس می‌کند و به همین دلیل در اغلب موارد پزشکان ترجیح می‌دهند از حالت نیمه بیهوشی و تزریق مواد آرام‌بخش برای فرد استفاده نمایند.

هزینه تزریق چربی به روش بادی جت

در جلسه مشاوره که قبل از فرآیند انتقال چربی با روش بادی جت برگزار می‌شود شما باید تمامی سؤالات خود را از متخصص پرسیده و در صورتی که ابهامی در ذهن دارید، موضوع را با متخصص در میان بگذارید. برای مثال حتماً برای شما بسیار اهمیت دارد که هزینه انتقال چربی به روش بادی جت مقرون به صرفه بوده و بتوانید نتیجه بسیار عالی به دست بیاورید. به طور کلی میزان چربی مورد نیاز، ظرأفت مورد نیاز برای انتقال چربی، حساسیت اندام هدف، دستمزد متخصص و هزینه‌های کلینیک، مهمترین عواملی هستند که قیمت نهایی فرآیند ترانسفر چربی به روش بادی جت را تعیین خواهند کرد.

نتیجه گیری

تزریق چربی به روش بادی جت یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های تزریق چربی است. در این روش با استفاده از دستگاه بادی جت که با کمپرسور هوا و فشار تنظیم شده آب کار می‌کند؛ لایه‌های چربی جدا می‌شوند. سلول‌های چربی بدون آسیب دیدگی و به صورت زنده استخراج می‌شوند و برای تزریق به نقاط دیگر بدن مانند باسن و گونه آماده می‌شوند. این روش کم‌ترین عوارض جانبی را دارد و هیچگونه واکنش آلرژیک برای فرد ایجاد نمی‌کند. در صورت رعایت رژیم غذایی سالم و ورزش این روش بدون بازگشت و دائمی خواهد بود.

مقاله قبلی
لیست بهترین دکتر و کلینیک تزریق چربی در تهران
مقاله بعدی
هزینه تزریق چربی به صورت و سایر اعضای بدن چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید