تزریق چربی به صورت – مزایا و هزینه تزریق چربی از شکم به صورت

تزریق چربی به صورت
امتیاز به این محتوا

بروز علائم پیری شامل چین و چروک و افتادگی پوست، در چهره انسان بیشتر خودنمایی می‌کند. کافی است یک خط کوچک در پیشانی و اطراف چشمان خود مشاهده کنید تا متوجه شوید که سلامت و شادابی پوست شما در خطر است. حقیقت تلخ این است که در سال‌های اخیر شاهد مسأله پیری زودرس در بین جوانان هستیم. قطعاً میزان مراقبت از پوست، از بروز علائم پیری در سنین پایین جلوگیری می‌کند اما نکته مهم این است که سبک زندگی و میزان استرس و تنش در طول روز نقش بسیار مهمی بر روی شادابی و طراوت چهره انسان خواهد داشت.

خوشبختانه در سال‌های اخیر اقدامات زیبایی مختلفی برای رفع این عارضه‌ها ابداع شده است که تزریق چربی به صورت به عنوان یکی از روش‌های ایمن در اغلب کلینیک‌های زیبایی ایران انجام می‌شود. پایگاه مارال سلامت ایرانیان در این مقاله قصد دارد شما را با فرآیند ‌ترانسفر چربی به صورت آشنا کرده و نکاتی پیرامون مزایا و معایب و میزان ماندگاری انتقال چربی به صورت را برای شما عزیزان بیان نماید.

نتیجه قبل و بعد ترانسفر چربی به صورت

مراحل تزریق چربی به صورت

اگر چه اقدامات زیبایی یک فرآیند کاملاً تخصصی به حساب می‌آیند اما مراجعه‌کنندگان باید اطلاعات نسبی در مورد روش انجام کار داشته باشند. این مسأله کمک می‌کند که نه تنها بهتر تصمیم‌گیری کنید بلکه نسبت به توصیه‌های ذکر شده توسط متخصص برای حفظ سلامتی و زیبایی خود تعهد بیشتری داشته باشید. در همین راستا در این قسمت از مقاله شما را با مراحل تزریق چربی به صورت آشنا خواهیم کرد:

مراحل کامل انتقال چربی به صورت

 1. در اولین قدم شما باید با متخصص خود در یک جلسه مشاوره شرکت کنید. در این جلسه سلامت عمومی و میزان چربی تجمع یافته در بدن بررسی خواهد شد و براساس هدف تزریق، متخصص تشخیص می‌دهد که میزان چربی موجود در بدن برای فرآیند انتقال چربی مناسب است یا خیر.
 2. در صورتی که کاندید مناسبی جهت ‌ترانسفر چربی بودید مرحله استخراج آغاز می‌گردد. برای این منظور روش‌های مختلفی وجود دارد که رایج‌ترین آن‌ها انجام لیپوماتیک است. در این روش لوله کانولا وارد بافت چربی شده و با حرکات ارتعاشی خود چربی را به ذرات ریز می‌شکند. چون در این روش از نیرو‌های فیزیکی برای تجزیه چربی استفاده می‌گردد بنابراین سلول‌ها آسیب ندیده و در نتیجه متخصص می‌تواند از آن‌ها برای تزریق استفاده کند.
 3. چربی به دست آمده در این روش با مایعات و مواد اضافی همراه است. اگر این چربی مستقیماً به بدن تزریق شود علاوه بر اینکه نتیجه مطلوب به دست نخواهد آمد، عارضه‌هایی همانند عفونت داخلی نیز بروز می‌کند. به همین دلیل در این مرحله عمل تصفیه‌سازی چربی با کمک سانتریفیوژ انجام می‌گیرد.
 4. سپس در روز تزریق ابتدا اندام هدف استریل و سپس بی‌حس می‌شود. تزریق با کمک سرنگ‌های مخصوص انجام می‌گیرد که سوزن بسیار ظریفی داشته و در زمان تزریق خونریزی یا مشکلات جانبی را ایجاد نخواهد کرد.

مشاهده این مطلب : تزریق چربی به روش بادی جت

تزریق چربی به صورت
کاربرد تزریق چربی به صورت
 1. حذف چروک‌های پوستی
 2. درمان گودی و سیاهی زیر چشم
 3. فرم دادن به گونه، چانه و زاویه‌سازی صورت
 4. فرم دادن به لب
 5. درمان خط اخم و خط خنده
مزایای تزریق چربی به صورت
 1. ایمن بودن روش کار
 2. ماندگاری طولانی مدت
 3. طبیعی به نظر رسیدن نتیجه تزریق
 4. دوره نقاهت کوتاه مدت
سن مناسب برای تزریق چربی حداقل سن مناسب، 20 سالگی است.
عوارض تزریق چربی التهاب، ورم و کبودی

مزایای تزریق چربی به صورت

بهترین راه‌حل برای انتخاب هر کدام از روش‌های زیباسازی و جوانسازی صورت، بررسی معایب و مزایای هر یک از این روش‌ها است. در همین راستا در این قسمت شما را با مزایای تزریق چربی به صورت آشنا خواهیم کرد:

 1. مهم‌ترین مزیت ‌ترانسفر چربی سازگاری بدن با ماده پر‌کننده است. متأسفانه در روش‌هایی همانند تزریق ژل یا بوتاکس امکان بروز واکنش‌های آلرژیک و پس زدن این ماده توسط سیستم ایمنی بدن وجود دارد. اما چون چربی از بدن خود شخص استخراج می‌گردد، چنین اتفاقی نخواهد افتاد و در نتیجه تزریق چربی به صورت یک روش کاملا ایمن شناخته شده است.
 2. با افزایش سن قدرت سلول‌های پوستی در تولید کلاژن و الاستین کاهش پیدا می‌کند و از سوی دیگر به دلیل تجزیه بافت چربی، پوست صورت شل شده و در نتیجه حجم آن از دست خواهد رفت. تزریقی چربی از طریق بازگرداندن حجم از دست رفته پوست، به جوانسازی آن کمک می‌کند. از سوی دیگر زمانی که سلول‌های چربی وارد محل تزریق می‌شوند باعث تحریک کلاژن‌سازی پوست نیز خواهند شد چرا که در سلول‌های چربی سلول‌های بنیادی وجود دارد. بنابراین تزریق چربی فرآیندی است که از طریق تحریک تولید کلاژن به افزایش استحکام و انعطاف‌پذیری پوست نیز کمک خواهد کرد.
 3. دامنه کارایی تزریق چربی وسیع بوده و از این روش برای برطرف نمودن چروک‌های موجود در پیشانی، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، خط اخم، خط لبخند، زاویه‌سازی صورت، برجسته کردن گونه‌ها و همچنین فرم دادن به سینه‌ها استفاده می‌شود.
 4. در صورتی که تزریق توسط یک متخصص حرفه‌ای انجام گیرد شک نکنید که دوره نقاهت شما بسیار کوتاه خواهد بود. در واقع بعد از اتمام کار تنها کمی تورم و التهاب پوستی به وجود می‌آید که بعد از چند روز برطرف می‌گردد.
 5. ماندگاری تزریق چربی به صورت نسبت به سایر اقدامات زیبایی همانند ژل یا بوتاکس طولانی‌تر خواهد بود در نتیجه فاصله زمانی بین جلسات ‌ترانسفر چربی طولانی‌تر است.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به صورت لاغر

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی

مشاهده این مطلب : تزریق چربی گونه

مدت زمان ماندگاری اثر تزریق چربی به صورت

به طور کلی لازم است بدانید که اثر تزریق چربی، ژل و بوتاکس به هیچ عنوان دائمی نبوده و بعد از چند ماه پوست به حالت اولیه خود باز خواهد گشت. در واقع لازم است برای اینکه نتایج حاصل از تزریق را برای همیشه حفظ کنید این متد زیبایی برای چندین بار تکرار گردد. اما تحقیقات نشان داده است که ماندگاری اثر‌ ترانسفر چربی صورت نسبت به سایر اقدامات زیبایی بیشتر است. به طور کلی چند عامل بر دوام تزریق چربی تاثیر می‌گذارد که عبارتند از:

 1. مهم‌ترین عامل، میزان تحرک اندام هدف است. فرض کنیم که شما می‌خواهید برای از بین بردن چین چروک‌های پشت دست از روش تزریق چربی استفاده کنید. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که چون میزان استفاده از دست‌ها در طول روز زیاد است در نتیجه چربی در این قسمت به سرعت تجزیه شده و شاید اثر آن تا دو ماه بیشتر دوام نداشته باشد. بنابراین با افزایش تحرک، ماندگاری تزریق چربی کمتر می‌شود.
 2. همچنین میزان متابولیسم بدن بر دوام تزریق چربی تاثیر می‌گذارد به همین دلیل است که متخصص در جلسه مشاوره به شما پیشنهاد می‌دهد اگر قصد دارید از طریق رژیم غذایی و ورزش کردن وزن خود را کاهش دهید ابتدا اقدامات لازم جهت رسیدن به وزن‌ ایده‌آل را انجام داده و پس از آن ‌ترانسفر چربی را انجام دهید زیرا در جریان رژیم گرفتن، عمده چربی‌ها به طور کامل از دست می‌روند.
 3. البته عملکرد متخصص در استخراج، تصفیه و تزریق سلول‌های چربی به پوست نیز بر ماندگاری این روش تاثیر می‌گذارد. برای مثال اگر در زمان برداشت چربی سلول‌ها آسیب دیده و یا اینکه سانتریفیوژ چربی به درستی انجام نگیرد قطعاً نمی‌توانید انتظار داشته باشید انتقال چربی برای مدت زمان طولانی دوام داشته باشد.
 4. سبک زندگی انسان به شدت بر شادابی پوست تاثیر می‌گذارد. برای مثال انسان باید در طول روز از تنش‌ها دوری کرده و رژیم غذایی سالم داشته باشد. از طرف دیگر به میزان کافی آب بنوشد. آب ارزان‌ترین ماده‌ای است که در دسترس همه افراد قرار دارد ولی کمتر کسی به مصرف به اندازه آب در طول روز توجه می‌کند. یکی از مشکلات دهیدراته شدن بدن، گرسنگی کاذب است که در ادامه آن، تجزیه‌ چربی‌ها شروع خواهد شد.

به طور کلی لازم است بدانید که دوام تزریق ‌چربی به صورت بین چند ماه تا چند سال متفاوت خواهد بود. متخصص در جلسه مشاوره در مورد این موضوع با شما صحبت کرده و فاصله بین جلسات تزریق چربی را به صورت تخمینی برای شما عزیزان ذکر خواهد کرد.

هزینه تزریق چربی به صورت

قبل از اینکه فرآیند تزریق چربی انجام گیرد، متخصص برای شما جلسه مشاوره برگزار می‌کند تا در کنار توضیح روند کار و نکات مراقبتی قبل و بعد از انتقال چربی، به سؤالات شما در این زمینه نیز پاسخ دهد. برای مثال یکی از موضوعاتی که در این جلسه مورد بحث قرار خواهد گرفت، بحث هزینه تزریق چربی به صورت است. براساس میزان چربی مورد نیاز و قسمتی که قرار است تحت درمان قرار بگیرد، هزینه‌ها متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر تصمیم دارید این تکنیک‌ را برای ناحیه چشم انجام دهید چون به ظرافت بیشتری نیاز خواهد بود، بنابراین عمدتاً متخصصان از روش نانوفت استفاده کرده و مدت اجرای کار طولانی‌تر خواهد شد. به همین دلیل هزینه‌ها بیشتر می‌گردد. در نهایت لازم است این نکته را بیان کنیم که هزینه تزریق چربی توسط شرکت‌های بیمه پرداخت نخواهد شد چرا که یک تکنیک زیبایی به حساب می‌آید.

سن مناسب تزریق چربی به صورت

یکی از سؤالات پرتکرار توسط کاربران، سن مناسب برای انتقال چربی به صورت است. با توجه به اینکه این موضوع اهمیت بسیار زیادی برای حفظ سلامتی بدن و رسیدن به نتیجه ‌ایده‌آل دارد، لازم می‌دانیم چند نکته مهم را متذکر شویم. به طور کلی بهترین سن برای انتقال چربی، در ایام جوانی است که پوست انعطاف‌پذیری بالایی داشته و از طرفی دیگر قدرت ترمیم بدن نیز بالا است. اما اشتباهی که اغلب افراد مرتکب می‌شوند این است که فکر می‌کنند می‌توانند این تکنیک‌ را در دوران بلوغ نیز انجام دهند. متخصصان معتقد هستند برای ترانسفر چربی به صورت، باید بعد از ۲۰ سالگی اقدام نمایید تا بدن به حالت ثبات رسیده باشد. اقدام به انجام متدهای زیبایی در دوران بلوغ یک اشتباه محض است چرا که علاوه بر نرسیدن به نتیجه‌ ایده‌آل، عارضه‌های جدیدی را نیز برای شما به همراه خواهد داشت.

عوارض تزریق چربی به صورت

خوشبختانه تزریق چربی به صورت به عنوان یکی از روش‌های کاملاً ایمن شناخته شده است و در نتیجه خطری شما را تهدید نمی‌کند. اما به هر حال چون سرنگ به بافت صورت وارد شده و در نتیجه دستکاری اتفاق می‌افتد، این مسأله کاملاً منطقی خواهد بود که با عارضه‌هایی همانند التهاب، کبودی و ورم مواجه شوید. البته چنین عارضه‌هایی بعد از یک هفته به طور کامل برطرف می‌شوند. اما برخی از مشکلات جدی در اثر بی‌دقتی متخصص و یا استریل نبودن تجهیزات اتفاق خواهند افتاد که می‌توان به عفونت و گلوله شدن چربی اشاره نمود. در چنین شرایطی باید در اولین فرصت، تخلیه چربی صورت را انجام دهید. البته میزان توجه به نکات مراقبتی که متخصص برای شما ذکر می‌کند نیز بر جلوگیری از بروز عوارض جانبی خطرناک، ماندگاری نتیجه تزریق و طبیعی به نظر رسیدن نتیجه کار تأثیر بسیار زیادی دارد.

مقاله قبلی
راهنمای مراقبت های بعد و قبل از تزریق چربی
مقاله بعدی
تزریق چربی به سینه – مزایا، مراقبت ها و هزینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید