تزریق چربی
موضوعات داغ

هزینه تزریق چربی به صورت و سایر اعضای بدن چقدر است؟

پوست، خارجی‌ترین لایه بدن است که تعیین‌کننده زیبایی و شادابی انسان خواهد بود. با افزایش سن، پوست افتاده و چروکیده خواهد شد و با هر خطی که بر روی چهره تشکیل می‌شود، می‌توان رد بالا رفتن سن را دنبال کرد. خوشبختانه در حال حاضر روش‌های علمی زیادی برای درمان چین و چروک‌ها و جوانسازی پوست وجود دارد که برای مثال می‌توان به تزریق چربی به صورت اشاره نمود. این روش برای کسانی که چربی اضافی در بدن دارند و می‌خواهند از شر این چربی ها راحت شوند، گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. البته متخصص باید در جلسه مشاوره، سلامت عمومی شما را بررسی کند تا اگر کاندید مناسبی بودید، انتقال چربی به صورت انجام شود. برای این منظور، پزشک ابتدا چربی‌های اضافی بدن را به روش‌های مختلف استخراج نموده و بعد از سانتریفیوژ کردن و جداسازی ناخالصی‌های چربی، ترانسفر چربی به صورت انجام خواهد شد. متخصصین پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان در خدمت شما هستند تا براساس بهترین متدها و تجهیزات پیشرفته، این عمل زیبایی را برای شما عزیزان انجام دهند. اما حتما برای شما نیز مهم است که هزینه تزریق چربی به صورت، مقرون به صرفه باشد. در این مقاله در مورد این موضوع صحبت می‌کنیم.

فرم مشاوره رایگان

عوامل موثر بر هزینه تزریق چربی به صورت

قطعا برای همه ما مهم است که عمل زیبایی چهره به بهترین شکل ممکن و با قیمت مناسبی انجام شود. اگر چه اغلب کلینیک‌های زیبایی این متد را برای مراجعه‌کنندگان اجرا می‌کنند اما این بدان معنا نیست که متخصصین فعال در این مراکز، همگی از مهارت و دانش بالایی برخوردار هستند. اولین توصیه ما به شما عزیزان این است که در ابتدا در مورد متخصص مد نظر خود تحقیق کنید و مطمئن شوید که تجربه کافی دارد و سپس تزریق چربی به صورت را انجام دهید. کوچک‌ترین خطا کافی است تا عواقب خطرناکی همانند پارگی عروق خونی، عفونت و … را برای شما به همراه داشته باشد. سپس باید در جلسه مشاوره با پزشک حتما در مورد هزینه ترانسفر چربی سوال کنید چرا که قیمت کار، تحت تاثیر چند عامل قرار دارد:

عوامل موثر بر هزینه انتقال چربی به صورت

1- روش استخراج چربی

اولین عامل تعیین‌کننده هزینه ترانسفر چربی به صورت، روشی است که متخصص از آن برای استخراج چربی استفاده می‌کند. روش‌هایی که با استفاده از دستگاه اجرا می‌شوند، هزینه بیشتری خواهند داشت. از سویی دیگر تجهیزات موجود در هر دستگاه نیز بسیار مهم است. برای مثال در اغلب کلینیک‌ها، از وسایلی استفاده می‌کنند که مجهز به حسگر بوده و از آسیب به بافت‌های بدن جلوگیری می‌کنند. قطعا هزینه کار با این دستگاه‌ها، بیشتر خواهد بود. البته نوع روش استخراج چربی، توسط متخصص تعیین خواهد شد.

2- میزان چربی مورد نیاز

همانگونه که در ابتدای مقاله ذکر شد، مهم‌ترین کاربرد تزریق چربی به صورت، از بین بردن چین و چروک‌های پوستی است. اما از این متد برای افزایش حجم صورت و فرم‌دهی به آن نیز استفاده خواهد شد. برای مثال شما می‌توانید از طریق ترانسفر چربی، گونه‌های زیبا و برجسته‌ای داشته باشید. در این صورت به چربی بیشتری نیاز بوده و مدت زمان تزریق نیز طولانی‌تر می‌شود. در چنین مواردی، هزینه تزریق چربی به صورت بیشتر می‌شود.

3- محل تزریق چربی

سومین عامل تاثیر‌گذار بر هزینه انتقال چربی به صورت، محل تزریق است. قطعا هر اندازه حساسیت کار بیشتر باشد، چون زمان بیشتری برای تزریق نیاز خواهد بود، هزینه‌ها بیشتر می‌شود. برای مثال تصور کنیم که شما می‌خواهید برای زاویه‌سازی چهره، تزریق چربی انجام دهید در این حالت نه‌تنها به چربی بیشتری نیاز است بلکه متخصص باید ظرافت عمل بسیار بالایی داشته باشد تا تقارن چهره بعد از اتمام کار، حفظ شود. بنابراین هزینه زاویه سازی چهره با تزریق چربی بیشتر از هزینه برطرف کردن چین و چروک‌ها خواهد بود.

4- مدت زمان ماندگاری تزریق چربی

مدت زمان ماندگاری اثر تزریق چربی، به میزان متابولیسم بدن بستگی دارد. هر چه سوخت و ساز بدن بیشتر شود، تجزیه و جذب سلول‌های چربی با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد تا انرژی لازم تامین گردد. در نتیجه اثر تزریق در مدت کوتاهی از بین می‌رود و مجبور خواهید بود مجددا این کار را تکرار کنید. به همین دلیل است که پزشک توصیه می‌کند بعد از انتقال چربی به صورت، رژیم غذایی را کنار بگذارید چون بدن وقتی دچار کمبود انرژی شود، به سراغ سلول‌های چربی می‌رود و این کار باعث از بین رفتن زحمات و هزینه‌های شما خواهد شد. حتی نباید ورزش‌های سنگین انجام دهید.

 

مشاهده این مطلب : تزریق چربی به باسن

 

5- هزینه های کلینیک

کلینیک‌های مختلف براساس خدماتی که برای مراجعه‌کنندگان ارائه می‌کنند، دستگاه‌های مورد استفاده، کادر درمان، هزینه‌های ثابت کلینیک و … هزینه‌هایی را دریافت می‌کنند. به همین دلیل است که قیمت نهایی کار در مراکز مختلف با هم تفاوت دارد.

6- دستمزد متخصص

عامل موثر دیگر بر هزینه تزریق چربی به صورت، دستمزد متخصص است که براساس تعرفه پزشکی، تجربه کاری، نوع روش مورد استفاده برای این کار و … تعیین می‌شود. البته این نکته را به خاطر داشته باشید همانگونه که پایین بودن قیمت کلینیک و دستمزد متخصص نباید شما را فریب دهد، این نکته در مورد زیاد بودن دستمزد متخصص نیز صدق می‌کند. برخی از افراد فکر می‌کنند پزشکی که هزینه بیشتری دریافت می‌کند، قطعا کیفیت کار بهتری دارد در صورتی که این تصور کاملا غلط است و شما باید به بررسی تجربه کاری پزشک بپردازید.

مراقبت بعد از تزریق چربی

7- مراقبت های بعد از انتقال چربی

از زمانی که ترانسفر چربی انجام می‌شود، مسئولیت شما شروع خواهد شد. نحوه عملکرد شما نه‌تنها تعیین‌کننده احتمال بروز عوارض بوده بلکه ماندگاری اثر تزریق را تعیین می‌کند. برای مثال اگر مراعات نکرده و بعد از مدتی فعالیت سنگین داشته باشید، سلول‌های چربی از بین می‌روند. و یا اینکه نباید محلی که تزریق انجام شده است را فشار داده و یا بخارانید. تمامی این کوتاهی از جانب شما، ماندگاری ترانسفر چربی را کم می‌کند. بنابراین باید دوباره این عمل زیبایی را انجام دهید و این به معنای پرداخت دوباره هزینه‌ها خواهد بود.

8- درمان عوارض احتمالی

متاسفانه برخی از مراجعه‌کنندگان بعد از انتقال چربی به صورت دچار عارضه‌هایی همانند عفونت، التهاب و کبودی، لخته شدن خون و … می‌شوند. علت بروز برخی از این عارضه‌ها، خطای پزشک است برای مثال اگر متخصص در انتقال چربی دقت کافی نداشته باشد، ممکن است سوزن بیش از عمق مجاز داخل پوست فرو رفته و باعث پارگی عروق گردد. بخش دیگری از عارضه‌ها به دلیل بی‌توجهی مراجعه‌کننده نسبت به مراقبت‌های بعد از ترانسفر چربی به صورت انجام می‌گیرد. برای نمونه می‌توان به عفونت پوستی اشاره نمود. به هر حال درمان این عارضه‌ها باعث افزایش هزینه تزریق چربی به صورت خواهد شد.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا