هزینه تزریق چربی به صورت و سایر اعضای بدن چقدر است؟

هزینه تزریق چربی در سال 1401
3/5 - (5 امتیاز)

پوست، خارجی‌ترین لایه بدن است که تعیین‌کننده زیبایی و شادابی انسان خواهد بود. با افزایش سن، پوست افتاده و چروکیده خواهد شد و با هر خطی که بر روی چهره تشکیل می‌شود، می‌توان رد بالا رفتن سن را دنبال کرد. خوشبختانه در حال حاضر روش‌های علمی زیادی برای درمان چین و چروک‌ها و جوانسازی پوست وجود دارد که برای مثال می‌توان به تزریق چربی به صورت اشاره نمود.

این روش برای کسانی که چربی اضافی در بدن دارند و می‌خواهند از شر این چربی ها راحت شوند، گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. البته متخصص باید در جلسه مشاوره، سلامت عمومی شما را بررسی کند تا اگر کاندید مناسبی بودید، انتقال چربی به صورت انجام شود. برای این منظور، پزشک ابتدا چربی‌های اضافی بدن را به روش‌های مختلف استخراج نموده و بعد از سانتریفیوژ کردن و جداسازی ناخالصی‌های چربی، ترانسفر چربی به صورت انجام خواهد شد.

تعرفه ترانسفر چربی به نقاط مختلف صورت در سال 1402

متخصصین پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان در خدمت شما هستند تا براساس بهترین متدها و تجهیزات پیشرفته، این متد زیبایی را برای شما عزیزان انجام دهند. اما حتماً برای شما نیز مهم است که هزینه تزریق چربی به صورت، مقرون به صرفه باشد. در این مقاله در مورد این موضوع صحبت می‌کنیم.

عوامل موثر بر هزینه تزریق چربی به صورت

قطعاً برای همه ما مهم است که متد زیبایی چهره به بهترین شکل ممکن و با قیمت مناسبی انجام شود. اگر چه اغلب کلینیک‌های زیبایی این متد را برای مراجعه‌کنندگان اجرا می‌کنند اما این بدان معنا نیست که متخصصین فعال در این مراکز، همگی از مهارت و دانش بالایی برخوردار هستند. اولین توصیه ما به شما عزیزان این است که در ابتدا در مورد متخصص مد نظر خود تحقیق کنید و مطمئن شوید که تجربه کافی دارد و سپس تزریق چربی به صورت را انجام دهید. کوچک‌ترین خطا کافی است تا عواقب خطرناکی همانند پارگی عروق خونی، عفونت و … را برای شما به همراه داشته باشد. سپس باید در جلسه مشاوره با پزشک حتما در مورد هزینه ترانسفر چربی سوال کنید چرا که قیمت کار، تحت تاثیر چند عامل قرار دارد:

عوامل موثر بر هزینه انتقال چربی به صورت

روش استخراج چربی

اولین عامل تعیین‌کننده هزینه ترانسفر چربی به صورت، روشی است که متخصص از آن برای استخراج چربی استفاده می‌کند. روش‌هایی که با استفاده از دستگاه اجرا می‌شوند، هزینه بیشتری خواهند داشت. از سویی دیگر تجهیزات موجود در هر دستگاه نیز بسیار مهم است. برای مثال در اغلب کلینیک‌ها، از وسایلی استفاده می‌کنند که مجهز به حسگر بوده و از آسیب به بافت‌های بدن جلوگیری می‌کنند. قطعا هزینه کار با این دستگاه‌ها، بیشتر خواهد بود. البته نوع روش استخراج چربی، توسط متخصص تعیین خواهد شد.

میزان چربی مورد نیاز

همانگونه که در ابتدای مقاله ذکر شد، مهم‌ترین کاربرد تزریق چربی به صورت، از بین بردن چین و چروک‌های پوستی است. اما از این متد برای افزایش حجم صورت و فرم‌دهی به آن نیز استفاده خواهد شد. برای مثال شما می‌توانید از طریق ترانسفر چربی، گونه‌های زیبا و برجسته‌ای داشته باشید. در این صورت به چربی بیشتری نیاز بوده و مدت زمان تزریق نیز طولانی‌تر می‌شود. در چنین مواردی، هزینه تزریق چربی به صورت بیشتر می‌شود.

محل تزریق چربی

سومین عامل تاثیر‌گذار بر هزینه انتقال چربی به صورت، محل تزریق است. قطعا هر اندازه حساسیت کار بیشتر باشد، چون زمان بیشتری برای تزریق نیاز خواهد بود، هزینه‌ها بیشتر می‌شود. برای مثال تصور کنیم که شما می‌خواهید برای زاویه‌سازی چهره، تزریق چربی انجام دهید در این حالت نه‌تنها به چربی بیشتری نیاز است بلکه متخصص باید ظرافت عمل بسیار بالایی داشته باشد تا تقارن چهره بعد از اتمام کار، حفظ شود. بنابراین هزینه زاویه سازی چهره با تزریق چربی بیشتر از هزینه برطرف کردن چین و چروک‌ها خواهد بود.

هزینه تزریق چربی به صورت
میزان نیاز به چربی هر چه میزان نیاز به چربی بیشتر باشد، چون مدت زمان کار بیشتر می‌شود پس هزینه‌ها نیز افزایش خواهد یافت.
نقش متخصص بر هزینه‌ها پزشکان حرفه‌ای و مشهور دستمزد بیشتری دریافت خواهند کرد.
میزان حساسیت کار هر اندازه نیاز به ظرافت بیشتری برای تزریق باشد، قطعا مدت زمان تزریق طولانی‌تر شده و مبلغ کار بیشتر خواهد شد.
روش تزریق چربی تزریق چربی به روش نانوفت و میکروفت، نسبت به روش معمولی گران‌تر خواهد بود.

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی

مدت زمان ماندگاری اثر تزریق چربی، به میزان متابولیسم بدن بستگی دارد. هر چه سوخت و ساز بدن بیشتر شود، تجزیه و جذب سلول‌های چربی با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد تا انرژی لازم تامین گردد. در نتیجه اثر تزریق در مدت کوتاهی از بین می‌رود و مجبور خواهید بود مجددا این کار را تکرار کنید. به همین دلیل است که پزشک توصیه می‌کند بعد از انتقال چربی به صورت، رژیم غذایی را کنار بگذارید چون بدن وقتی دچار کمبود انرژی شود، به سراغ سلول‌های چربی می‌رود و این کار باعث از بین رفتن زحمات و هزینه‌های شما خواهد شد. حتی نباید ورزش‌های سنگین انجام دهید.

مشاهده این مطلب : تزریق چربی به باسن

هزینه های کلینیک

کلینیک‌های مختلف براساس خدماتی که برای مراجعه‌کنندگان ارائه می‌کنند، دستگاه‌های مورد استفاده، کادر درمان، هزینه‌های ثابت کلینیک و … هزینه‌هایی را دریافت می‌کنند. به همین دلیل است که قیمت نهایی کار در مراکز مختلف با هم تفاوت دارد.

دستمزد متخصص

عامل موثر دیگر بر هزینه تزریق چربی به صورت، دستمزد متخصص است که براساس تعرفه پزشکی، تجربه کاری، نوع روش مورد استفاده برای این کار و … تعیین می‌شود. البته این نکته را به خاطر داشته باشید همانگونه که پایین بودن قیمت کلینیک و دستمزد متخصص نباید شما را فریب دهد، این نکته در مورد زیاد بودن دستمزد متخصص نیز صدق می‌کند. برخی از افراد فکر می‌کنند پزشکی که هزینه بیشتری دریافت می‌کند، قطعا کیفیت کار بهتری دارد در صورتی که این تصور کاملا غلط است و شما باید به بررسی تجربه کاری پزشک بپردازید.

مراقبت بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از انتقال چربی

از زمانی که ترانسفر چربی انجام می‌شود، مسئولیت شما شروع خواهد شد. نحوه عملکرد شما نه‌تنها تعیین‌کننده احتمال بروز عوارض بوده بلکه ماندگاری اثر تزریق را تعیین می‌کند. برای مثال اگر مراعات نکرده و بعد از مدتی فعالیت سنگین داشته باشید، سلول‌های چربی از بین می‌روند. و یا اینکه نباید محلی که تزریق انجام شده است را فشار داده و یا بخارانید. تمامی این کوتاهی از جانب شما، ماندگاری ترانسفر چربی را کم می‌کند. بنابراین باید دوباره این متد زیبایی را انجام دهید و این به معنای پرداخت دوباره هزینه‌ها خواهد بود.

درمان عوارض احتمالی

متاسفانه برخی از مراجعه‌کنندگان بعد از انتقال چربی به صورت دچار عارضه‌هایی همانند عفونت، التهاب و کبودی، لخته شدن خون و … می‌شوند. علت بروز برخی از این عارضه‌ها، خطای پزشک است برای مثال اگر متخصص در انتقال چربی دقت کافی نداشته باشد، ممکن است سوزن بیش از عمق مجاز داخل پوست فرو رفته و باعث پارگی عروق گردد. بخش دیگری از عارضه‌ها به دلیل بی‌توجهی مراجعه‌کننده نسبت به مراقبت‌های بعد از ترانسفر چربی به صورت انجام می‌گیرد. برای نمونه می‌توان به عفونت پوستی اشاره نمود. به هر حال درمان این عارضه‌ها باعث افزایش هزینه تزریق چربی به صورت خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی

همانگونه که در این مقاله متوجه شدید یکی از عوامل مؤثر بر هزینه فرآیند ترانسفر چربی، مدت زمان ماندگاری آن است. هر چقدر اثر تزریق چربی ماندگار‌تر باشد فاصله بین جلسات بیشتر شده و در نتیجه شما هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد. اما اکنون این سؤال مطرح می‌شود که چگونه می‌توان مدت زمان ماندگاری فرآیند ترانسفر چربی را افزایش داد:

قبل از هر چیز شما باید در انتخاب متخصص دقت داشته باشید. عملکرد متخصص در فرآیند استخراج، تصفیه و تزریق چربی، تعیین‌کننده نتیجه نهایی و مدت زمان ماندگاری آن خواهد بود. برای مثال در صورتی که عمده سلول‌های چربی در زمان استخراج از دست رفته و یا اینکه مرحله دوم که تصفیه‌سازی چربی است به درستی انجام نگیرد، نه تنها به نتیجه دلخواه نمی‌رسید بلکه مدت زمان ماندگاری انتقال چربی کمتر خواهد شد.

در جلسه مشاوره متخصص نکات مربوط به آمادگی قبل از تزریق چربی را برای شما متذکر می‌شود. اگر تمایل دارید این تکنیک بدون هیچ عارضه‌ای پیش رفته و نتیجه دلخواه را به دست بیاورید حتماً نکات مراقبتی را جدی بگیرید که قطعاً بر ماندگاری نتیجه نیز تأثیر خواهد گذشت.

توجه به توصیه‌های مراقبتی در دوره نقاهت، به اندازه عملکرد متخصص بر ماندگاری انتقال چربی به صورت تأثیر دارد. برای مثال عدم دستکاری محل تزریق یکی از نکات بسیار مهمی است که باید حداقل به مدت یک هفته به آن توجه کنید چرا که کوچکترین فشار باعث جابجایی چربی‌ها می‌شود. یا اینکه در مدت زمان حداقل یک هفته نباید به محیط‌های گرم بروید زیرا دمای بالا باعث می‌شود چربی به حالت سیال درآمده و به راحتی در زیر پوست حرکت کند. رعایت نکات مراقبتی بعد از تزریق چربی، کمک می‌کند که شما بتوانید به نتیجه دلخواه رسیده، دوره ریکاوری بدن کوتاه شده و از طرف دیگر ماندگاری تزریق چربی افزایش پیدا کند.

و اما از دیگر نکاتی که بر ماندگاری تزریق چربی اثرگذار خواهد بود، نحوه تغذیه شما است. قطعاً متخصص از شما می‌خواهد بعد از اتمام کار، رژیم‌های غذایی سنگین را کنار بگذارید چرا که این قبیل رژیم‌ها باعث می‌شوند چربی‌های بدن به خصوص چربی‌هایی که به تازگی در فرآیند تزریق چربی به پوست انتقال یافته‌اند، تجزیه شده و نتیجه کار از دست برود. حتی شما نباید ورزش‌های سنگین انجام دهید. به طور کلی هر اقدامی که باعث می‌شود میزان متابولیسم بدن افزایش پیدا کند، باید کنترل گردد. بنابراین اگر شما بتوانید رژیم غذایی سالم و بدون غذا‌های چرب و فست‌فود داشته و از طرف دیگر ورزش‌های منظم و البته نرمال را انجام دهید، علاوه بر حفظ تناسب اندام، نتیجه تزریق را نیز حفظ خواهید کرد.

مقاله قبلی
تزریق چربی به روش بادی جت
مقاله بعدی
تزریق چربی به باسن و هزینه آن چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید