کاشت مو برای بیماران قلبی – امیدی دوباره به زیبایی

کاشت مو برای بیماران قلبی
امتیاز به این محتوا

امروزه ریزش مو از رایج‌ترین مشکلات زیبایی است که رده‌های سنی مختلفی را درگیر خود کرده و نتیجه آن کم‌پشتی‌های شدید و در بسیاری از موارد طاسی مو می‌باشد.

از آنجایی که ریزش مو برای هرکسی می‌تواند اتفاق بیفتد بنابراین بیماران قلبی نیز از این مشکل مستثنا نیستند و امروزه مسئله کاشت مو برای بیماران قلبی در علم پزشکی بسیار مطرح است.

داشتن موهایی یک‌دست و پرپشت تاثیر بسزایی در اعتماد به‌نفس و زیبایی دارد و انسان بطور ذاتی، طالب زیبایی است؛ از طرفی کم‌پشتی و طاسی مو، خود می‌تواند تشدید کننده و محرک بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها باشد.

بنابراین کاشت مو برای بیماران قلبی از همه نظر یک مسئله مهم است و برخی از زیباجویانی که قصد انجام این روش درمانی را دارند دچار مشکلات قلبی جزئی تا جدی هستند.

باتوجه به افزایش روزافزون متقاضیان کاشت مو و سوالات متعددی که افراد دارای بیماری قلبی در این مورد دارند، در ادامه این مطلب قصد داریم مفصلا به موضوع پیوند مو بیماران قلبی بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

آیا بیماری قلبی باعث ریزش مو در افراد می شود؟

آیا بیماری قلبی باعث ریزش مو در افراد می شود؟

یک سوال متداول که در ذهن بسیاری از افراد ایجاد می‌شود این است که آیا رابطه خاصی میان بیماری‌های قلبی و ریزش مو وجود دارد یا خیر؛ در پاسخ باید گفت که بطور طبیعی اکثر مشکلات جسمانی می‌توانند بر سلامت پوست و مو اثرگذار باشند.

در مواردی که فرد به علت بیماری قلبی تحت پرهیز غذایی است به علت کاهش وزن شدید یا نداشتن سبد غذایی کامل و مناسب ممکن است دچار ریزش مو شود.

جدا از این مسئله غالبا بیماری‌ها حجمی از استرس، اضطراب و فشارعصبی را با خود به همراه دارند، بنابراین بیماران قلبی که دچار استرس مداوم هستند قطعا ریزش موی بیشتری را تجربه خواهند کرد.

مورد مهم دیگری که می‌تواند در رابطه میان بیماران قلبی با ریزش مو نقش موثری داشته باشد مصرف برخی از داروها ازجمله بتابلوکرها، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مانند پروفن، داروهای رقیق‌کننده خون مانند وارفارین، بلاک‌کننده‌های کانال‌های کلسیم است.

بهترین روش کاشت مو برای بیماران قلبی

آنچه مسلم است بیماران قلبی بطور مداوم تحت درمان و مصرف داروهای خاص هستند؛ برخی از این داروها ازجمله داروهایی رقیق‌کننده خون جزء داروهای ثابت اکثر بیماران قلبی می‌باشند.

رقیق بودن خون در جراحی و جراحت می‌تواند باعث خونریزی بیش‌ازحد معمول و یا متوقف شدن سخت خونریزی شود؛ بنابراین طبیعی است که بیماران قلبی در مورد پیوند گرافت مو مردد باشند به همین دلیل مدام در حال تحقیق بهترین روش کاشت مو هستند؛ بنابراین در ادامه به معرفی بهترین روش‌های کاشت مو خواهیم پرداخت.

 • میکروگرافت: کاشت مو میکروگرافت متد مدرنی است که در آن گرافت‌های پیوندی در سایز کوچک با حداقل میزان بافت همبند، به کمک هولدرها و پانچ‌های تمام اتوماتیک از ناحیه بانک مو برداشت و در نواحی موردنیاز کاشت می‌شوند.
 • اس یو تی: کاشت مو sut ازجمله روش‌های غیرجراحی است؛ در این متد گرافت‌ها با ظرافت تمام به کمک لنزپانچ‌های اتومات برداشت شده و تا زمان کشت در محفظه‌ای مخصوص به شکل منجمد نگهداری می‌شوند.
 • اف یو تی: در روش fut که به کاشت نواری نیز معروف است واحدهای پیوندی به شکل یک نوار باریک و بلند از بانک مو برداشت و جهت کاشت به واحدهای کوچکتری تقسیم می‌شوند.
 • اف ای تی: اف ای تی که به روش FUE نیز شناخته می‌شود یک متد مدرن در پیوند گرافت است که در آن واحدهای پیوندی به شکل فولیکول‌های منفرد با حداقل میزان جراحت برداشت و کاشت می‌شوند.

بهترین روش کاشت مو برای بیماران قلبی

مزایای کاشت مو در بیماران قلبی

کاشت مو به عنوان یک روش تضمینی، غیرتهاجمی و بسیار کم‌عارضه بطور طبیعی از مزایای بسیاری برخوردار است؛ بسیاری از مزایای کاشت مو برای بیماران قلبی نیز صدق می‌کند که شامل موارد زیر هستند.

 1. کاشت مو به عنوان یک روش درمانی نتیجه‌بخش برای بسیاری از بیماران قلبی که عارضه قلبی حاد ندارند نیز قابل انجام است.
 2. اثربخشی پیوند دائمی مو در بیماران قلبی نیز قطعی می‌باشد.
 3. میزان جراحت ناشی از کاشت مو بسیار کم و خونریزی احتمالی در بیماران قلبی بسیار جزئی خواهد بود.
 4. اکثر بیماران قلبی با مشورت پزشک متخصص خود می‌توانند از روش‌های مناسب کاشت مو بهره‌مند باشند.
 5. در اغلب موارد با توجه وضعیت زیباجو و متد کاشت موردنظر نیازی به قطع داروهای فرد به مدت طولانی نیست.
 6. باتوجه به اینکه کاشت مو به کمک بی‌حسی موضوعی صورت می‌گیرد بیماران قلبی که کاندید کاشت مو هستند از عوارض و ریسک بیهوشی در امان هستند.
 7. بطور طبیعی داروی خاصی برای کاندیدهای کاشت مو مورد استفاده قرار نمی‌گیرد بنابراین بیماران قلبی اغلب با مشکل تداخل دارویی مواجه نیستند.
 8. دوران نقاهت ایمپلنت مو بسیار راحت است و بیماران قلبی که خود درگیر پروسه درمانی هستند از این نظر احساس راحتی بیشتری خواهند داشت و…

معایب کاشت مو برای بیماران قلبی

آنچه مسلم است بیماران قلبی از نظر وضعیت سلامت در شرایط حساسی هستند و نیاز به رعایت نکات مراقبتی بسیاری دارند؛ هر اقدام خودسرانه‌ و روش درمانی ممکن است وضعیت سلامتی این افراد را تهدید کند. خوشبختانه امروزه کاشت مو عموما از طریق بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

به احتمال زیاد پزشک توصیه می‌کند که بیمار قلبی کاندید کاشت، پیش از کاشت مو مصرف برخی از داروهایی که به شکل روزمره استفاده می‌کند را قطع کند؛ این مسئله ممکن است برای برخی از بیماران قلبی ممکن نباشد یا ریسک‌هایی را به همراه داشته باشد.

ازطرفی بیماران قلبی یکسری مراقبت‌های بیشتر را پیش از پیوند گرافت و پس از آن خواهند داشت؛ ممکن است پزشک آزمایش‌ها و معاینات بیشتری نسبت به کاندیدهای کاشت مو که بیماری قلبی دارند درخواست کند و این موضوع هزینه نهایی کاشت مو را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به عنوان یکی دیگر از معایب کاشت مو برای بیماران قلبی می‌توان گفت که استرس ناشی از کاشت مو بطور طبیعی برای بیماران قلبی مضرتر از افراد عادی است.

مراقبت‌ های عمومی قبل و بعد از کاشت مو

تمامی افرادی که کاندید این روش بازیابی مو هستند چه در صورت سلامت کامل چه در صورت بیماری باید یک سری از مراقب‌های عمومی قبل و بعد از کاشت مو را رعایت کنند که این مراقبت‌ها به شرح زیر می‌باشند.

 • به عنوان یک کاندید پیوند گرافت شما باید جلسات مشاوره و معاینه را بطور کامل انجام دهید.
 • به تشخیص پزشک مصرف برخی از داروها و مواد غذایی را پیش از عمل باید متوقف کنید.
 • از مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی مدتی پیش از پیوند دائمی مو باید بپرهیزید.
 • به تجویز پزشک از چند روز پیش از عمل برای جلوگیری از عفونت باید مصرف آنتی‌بیوتیک را شروع کنید.
 • داروهایی که پزشک باتوجه به شرایط جسمی شما تجویز می‌کند را پیش از کاشت مو باید مصرف کنید.
 • طبق دستور پزشک موهای خود را پیش از کاشت باید به اندازه کافی کوتاه کنید.
 • بهداشت عمومی ازجمله استحمام را پیش از کاشت رعایت کرده و لوازم بهداشتی توصیه شده توسط کلینیک را خریداری کنید.
 • روز پیش از عمل از مصرف موادغذایی رقیق‌کننده خون مانند سیر، زنجبیل، بروکلی و… بپرهیزید.
 • پیش از عمل به هیچ عنوان مصرف خودسرانه هیچ دارویی نداشته باشید.
 • پس از کاشت احتمالا مقداری التهاب و سوزش را تجربه خواهید کرد بنابراین نیاز به یک همراه برای ساعات اولیه دارید.
 • پزشک پس از کاشت شما را معاینه خواهد کرد و در صورت نرمال بودن شرایط شما مرخص خواهید شد.
 • در دوران نقاهت با تشخیص پزشک مصرف برخی داروهای خاص به منظور جلوگیری از احتمال عفونت و التهاب را خواهید داشت.
 • در صورتی که داروی خاصی را به دلیل بیماری زمینه‌ای مصرف می‌کنید با مشورت پزشک می‌توانید مصرف مجدد آن را شروع کنید.
 • در دوران نقاهت از مصرف خودسرانه هرگونه دارو باید خودداری کنید.
 • بهداشت فردی پس از کاشت مو در حفظ سلامت شما و میزان موفقیت کاشت مو تاثیربسزایی دارد پس در رعایت آن کوشا باشید.
 • تنها از داروها، لوسیون‌ها و شامپوهایی که پزشک تجویز کرده است پس از کاشت استفاده کنید.
 • استحمام را پس از کاشت تنها با دستور پزشک و طبق روش تجویز شده انجام دهید.
 • پس از کاشت از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی بپرهیزید.
 • سبد غذایی شما پس از کاشت باید مغذی و سالم باشد.
 • از ورزش‌های سنگین تا مدتی پس از کاشت مو خودداری کنید.
 • از قرارگیری در معرض آفتاب شدید و آب‌وهوای آلوده در دوران نقاهت بپرهیزید.
 • تا زمانی که پزشک دستور نداده مصرف داروها و مواد مراقبتی را قطع نکنید و…

جزئیات روز کاشت مو در بیماران قلبی

بیماران قلبی جزء کاندیدهای خاص کاشت مو هستند چراکه باید به حفظ سلامتی آن‌ها در کل پروسه کاشت توجه ویژه شود؛ بنابراین کاشت مو برای بیماران قلبی حساسیت بیشتری دارد.

بیماران قلبی یک‌سری از مراقبت‌ها را با تشخیص  پزشک متخصص قلب خود پیش از کاشت مو باید انجام دهند مانند: آزمایش و چکاپ، قطع برخی داروها و… اما جزئیات روز کاشت در این بیماران با زیباجویان معمولی مقداری متفاوت‌تر است.

در روز عمل شما با صلاح‌دید پزشک شما می‌توانید مصرف برخی داروهای مهم را قطع یا دوز آن‌ها را تا جای ممکن کاهش دهید؛ همچنین جهت کاهش استرس با دستور پزشک ممکن است برای شما داروی آرامبخش تجویز کند.

در تمام پروسه پیوند گرافت بیماران قلبی، شرایط زیباجو مرتبا چک و تیم پزشکی حاضر بطور مداوم نرمال بودن وضعیت فرد را کنترل می‌کنند؛ ازاین‌رو در صورت وجود تیم پزشکی ماهر برای این افراد جای نگرانی نیست.

ازطرفی باتوجه به اینکه کاشت مو یک روش درمانی غیرجراحی و غیرتهاجمی است؛ میزان جراحت ایجاد شده برروی پوست در این درمان بسیار جزئی و ظریف می‌باشد؛ این مسئله ریسک خونریزی در زیباجویان دارای مشکل قلبی را به شدت کاهش می‌دهد.

پزشک در روز کاشت آخرین آزمایش‌ها و معاینات لازم را از فرد گرفته و پایداری وضعیت او را چک می‌کند و تمام تجهیزات و داروهایی که در طول کاشت برای فرد دارای بیماری قلبی لازم است را مهیا می‌کند.

درهرحال تمام موارد و جزئیاتی  که سلامت زیباجوی دارای بیماری قلبی را در طول پیوند طبیعی و دائمی مو تضمین کند توسط تیم پزشکی متعهد رعایت می‌شود؛ به همین دلیل این افراد پروسه کاشت مو را مانند یک کاندید معمولی طی خواهند کرد.

 

ایمن ترین روش کاشت مو برای بیماران قلبی کدام است؟

تشخیص روش مناسب یا برای پیوند طبیعی مو زیباجویانی که دچار بیماری قلبی هستند تنها باید توسط پزشک متخصص قلب و با مشورت پزشک متخصص پوست و مو انجام می‌شود؛ انتخاب بهترین روش نیز بر اساس شرایط جسمی زیباجو و باتوجه به نتیجه معاینات و آزمایشات صورت می‌گیرد.

با این وجود می‌توان گفت ایمن‌ترین روش کاشت مو برای بیماران قلبی متدی است که حداقل میزان جراحت را ایجاد کند و بتواند با ظرافت تمام و در کمترین زمان ممکن واحدهای پیوندی را برداشت و کاشت کند.

درهرحال بیماران قلبی کاندید پیوند موی طبیعی بیشتر از زیباجویانی که شرایط جسمی عادی دارند نیازمند یک مشاوره کامل، حرفه‌ای و موثق هستند؛ ازاین‌رو پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان در این زمینه می‌تواند یک مرکز مشاوره معتبر برای شما عزیزان باشد.

سوالات متداول

 • آیا می‌ توان با نارسایی قلبی پیوند مو انجام داد؟

عموما اکثر زیباجویانی که دارای مشکلات قلبی ازجمله نارسایی هستند در صورت حاد نبودن وضعیت بیماری می‌توانند کاشت مو را انجام دهند و این مسئله کاملا به شرایط فرد و صلاح‌دید پزشک بستگی دارد.

 • آیا پیوند مو منجر به حمله قلبی در طولانی مدت می‌شود؟

باتوجه به اینکه کاشت مو بدون بیهوشی، باحداقل تهاجم و جراحت صورت می‌گیرد به خودی خود نمی‌تواند علت مرگ یا حمله قلبی باشد مگر در صورت عدم رعایت مراقبت‌های دارویی و نکات مراقبتی.

مقاله قبلی
ام اس و ریزش مو – کاشت مو در بیماران MS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید