درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو برای بیماران قلبی

کاشت مو برای بیماران قلبی

شاید بتوان عمل زیبایی کاشت مو را یکی از مهم ترین خدمات پیشرفت ابزار های علم پزشکی و جراحی به انسان ها دانست.

 

کاشت مو برای بیماران قلبی

 

نقش تاثیر گذار مو ها و سلامتشان در میزان زیبایی و جذابیت ظاهری افراد انکار ناپذیر است، پروسه ی کاشت مو به دلیل تاثیری که در تغییر و ارتقای کیفیت و زیبایی موها و بازیابی حجم از دست رفته ی آن ها دارد، می توان تاثیرات ایده آلی را در افزایش جذابیت ظاهری افراد و اعتماد به نفسشان به دنبال داشته باشد.

فرایند کاشت مو به دلیل حساسیت تکنیک ها و ابزار هایش، ممکن است برای برخی از افراد با محدودیت هایی همراه باشد اما در اکثریت افراد جامعه بدون ایجاد مشکل و عارضه ی خاصی می تواند نتایج رضایت بخشی را به همراه داشته باشد.

 

محدودیت های کاشت مو برای بیماران قلبی

برای انجام عمل زیبایی کاشت مو، شرایطی را که شامل وضعیت فیزیکی و شرایط بهداشتی می باشد، به عنوان آمادگی ها و محدودیت های فرایند Hair Transplant مطرح می کنند.

اما نکته ی قابل توجه در میان این توصیه ها، این است که تا کنون هیچ محدودیت قطعی برای افراد با بیماری های قلبی و مشکلات قلبی عروقی برای انجام عمل زیبایی پیوند مو وجود نداشته است.

 

محدودیت های کاشت مو برای بیماران قلبی

 

بر خلاف باور بسیاری از عموم که بیماران مبتلا به اختلالات قلبی را از انجام پروسه ی کاشت مو منع می کنند، ترمیم حجم مو با استفاده از روش زیبایی Hair Transplant، در بیماران قلبی نیز مانند اکثریت افراد جامعه قابل انجام خواهد بود.

توجه کنید که عمل زیبایی کاشت مو از طریق بی حسی موضعی انجام می شود و چون ماده ی استفاده شده برای کاهش و قطع احساس درد بیماران از طریق جریان خون به اندام ها و قلب نمی رسد، بنابراین آسیبی از این طریق نیز به قلب وارد نخواهد شد و خطرناک بودن فرایند پیوند مو برای بیماران قلبی از این طریق نیز رد می شود.

بنابراین با توجه به تحقیقات و مطالعات گسترده ی انجام شده پیرامون ارتباط این دو موضوع، بیماری قلبی را نمی توان به عنوان محدودیتی برای انجام عمل زیبای کاشت مو در نظر گرفت.

در واقع افراد مبتلا به بیماری قلبی به شرط انتخاب یک پزشک ماهر و متخصص و یک کلینیک با خدمات معتبر و با کیفیت می توانند مانند سایر افراد جامعه از نتایج رضایت بخش و ایده آل فرایند زیبایی کاشت مو بهره مند شوند.

مشاهده مطلب
کاشت مو با بانک موی ضعیف امکان پذیر است ؟

 

آیا می توان کاشت مو را برای بیماران قلبی انجام داد؟

شاید درباره ی خطرناک بودن عمل زیبایی کاشت مو برای بیمارانی که دچار مشکلات قلبی هستند، اطلاعاتی را شنیده باشید.

محققان و متخصصان زیادی بررسی های گسترده ای را پیرامون ارتباطات احتمالی پیرامون فرایند کاشت مو و وضعیت بیماری قلبی و وخامت آن ها انجام داده اند.

نتیجه ی به دست آمده از این بررسی ها، باور عموم مردم در مورد خطرناک بودن عمل زیبایی Hair Transplant برای افراد با بیماری های قلبی را تکذیب می کند.

در گذشته که پروسه ی کاشت مو از طریق بیهوشی عمومی صورت می گرفت و خطر ایجاد آسیب از طریق تماس ماده ی بیهوشی با گردش خون وجود داشت، فرایند پیوند مو می توانست برای افراد با بیماری قلبی پروسه ای آسیب رسان و خطرناک باشد.

اما امروزه با تغییر تکنیک های انجام فرایند کاشت مو و جایگزینی ابزار های بی حسی موضعی، دیگر هیچ خطری سلامت قلب را در پروسه ی Hair Transplant تهدید نخواهند کرد و انجام عمل زیبایی پیوند مو برای بیماران قلبی امکان پذیر خواهد بود.

با اینکه امروزه خطرناک بودن فرایند و تکنیک های کاشت مو برای بیماران با مشکلات قلبی رد شده است، توصیه می شود افرادی که دچار اختلالات قلبی مزمن می باشند و یا سابقه ی حمله ی قلبی و بیماری های قلبی را در پرونده ی پزشکی خود دارا می باشند، قبل از اقدام به انجام عمل زیبایی پیوند مو، تمامی شرایط و وضعیت خود را با یک پزشک متخصص مطرح کرده و تایید وی را نیز دریافت کنند.

در نهایت بدیهی است که عمل زیبایی Hair Transplant در افراد با بیماری های قلبی به شرط رعایت دستورالعمل های مراقبتی و تضمین کیفیت و صحت تکنیک های انجام شده، با موفقیت قابل انجام خواهد بود.

 

عوارض و خطرات کاشت مو برای بیماران قلبی

با توجه به موارد گفته شده، نمی توان بیماری قلبی را به عنوان یکی عارضه ی خطرناک برای انجام عمل زیبایی کاشت مو در نظر گرفت و عوارض و خطرات جداگانه ای را برای این شرایط متصور شد.

در برخی از افراد که دچار بیماری های قلبی مزمن کنترل نشده می باشند و یا افرادی که به تازگی حملات قلبی را تجربه کردند و از لحاظ مقاومت بدنی در وضعیت قابل قبولی نمی باشند، پروسه ی کاشت مو ممکن است باعث تضعیف بیشتر و ایجاد احساس ضعف های طولانی مدت در این افراد شود.

اما در افرادی که که عارضه های قلبی کنترل شده و خفیفی دارند، انجام عمل زیبایی پیوند مو درست مانند افراد با شرایط عادی و همراه با مزایا و معایب طبیعی خواهد بود.

مشاهده مطلب
عمر کاشت مو چقدر می باشد؟

در کنار موارد گفته شده، التهاب و تورم پوست سر، پوسته پوسته شدن، کبودی های موقت، خون ریزی و یا احساس درد از عوارض جانبی احتمالی فرایند زیبایی Hair Transplant می باشد که ممکن است در بیماران قلبی نیز مانند سایر افراد با احتمالات متفاوتی رخ دهد.

در نظر داشته باشید که در بیماران قلبی که به علت مشکلات و عارضه های نارسایی های قلبی با مشکلات ریزش مو و کچلی دست و پنجه نرم می کنند، عمل زیبایی کاشت مو به شرط انجام در شرایط ایمن و کنترل شده و با مراقبت های لازم، موثر و مفید نیز خواهد بود.

 

مراقبت های بعد از کاشت مو برای بیماران قلبی

عمل زیبایی کاشت مو مانند تمام اقداماتی که در حوزه ی جراحی های زیبایی و پزشکی انجام می شود، یک دوره ی نسبتا طولانی نقاهت و بازیابی را به همراه خواهد داشت.

مهم ترین نکته در سپری کردن دوران ترمیم و بهبودی فرایند کاشت مو، رعایت نکات مراقبتی و توجه به دستورالعمل های لازم برای حفظ وضعیت سلامت بدن و جلوگیری از عوارض جدی فرایند Hair Transplant می باشد.

بخشی از توصیه های مراقبتی که رعایت آن ها در برای صحت و کیفیت دوران بازیابی فرایند کاشت مو اهمیت دارند، در ادامه آورده شده است:

1- عوارض پوستی در ناحیه ی سر، بخشی از عوارض جانبی عمل زیبایی پیوند مو می باشند.

پوسته پوسته شدن ناحیه ی سر، شوره ی سر التهاب و خارش از جمله این موارد می باشند.

این علائم عموما موارد نگران کننده ای نمی باشند و پس از گذشت چند روز شروع به بهبودی و ترمیم خواهند کرد.

2- توجه داشته باشید که مهم ترین نکته در دوران ترمیم و بهبودی فرایند کاشت مو در بیماران قلبی، داشتن استراحت کافی می باشد، در این صورت بدن قدرت کافی برای ترمیم خود و حفظ نتیجه ی سالم و رضایت بهش را خواهد داشت.

پس تا دو هفته بعد از انجام فرایند کاشت مو، از ورزش و فعللیت های سنگین و فشار های عصبی جدا پرهیز کنید.

3- الگوی خوابیدن خود را اصلاح کنید و از دراز کشیدن روی سر خود در هفته ی اول پس از Hair Transplant ، پرهیز کنید.

4- از شنا کردن، خاراندن پوست سر و خشک کردن موی سر با حوله در هفته های ابتدایی پس از فرایند پیوند مو خودداری کنید.

توجه داشته باشید که موارد گفته شده، توصیه های مشترک برای تمام متقاضیان فرایند کاشت مو می باشد، پیشنهاد می شود پس از انجام عمل زیبایی پیوند مو، با شرح کامل وضعیت و پیشینه ی خود، راهنمایی ها و مشورت های تکمیلی را از پزشک خود دریافت کنید.

مشاهده مطلب
بهترین قرص بعد از کاشت مو

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو مارال و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144120537 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *