جدیدترین روش جراحی بینی در سال 2024

جدیدترین روش جراحی بینی
امتیاز به این محتوا

در میان عمل های زیبایی که در حال حاضر در کشور انجام می شود، جراحی بینی یکی از شایع ترین عمل ها شناخته شده است. درست است که عمل رینوپلاستی در ابتدا برای برطرف کردن نواقص بینی همانند بزرگی بینی، افتادگی تیغه، شکستگی استخوان و … استفاده می شد اما در حال حاضر مراجعه کنندگان زیادی به پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان مراجعه می کنند که بینی آن ها عیبی ندارد اما می خواهند فرم آن را تغییر دهند. به همین دلیل است که عمل زیبایی بینی تغییرات زیادی در طول دوران داشته و امروزه شاهد جدیدترین روش های جراحی بینی هستیم. اما همه افراد کاندید مناسبی برای این کار نیستند. قبل از هر چیز لازم است شما بهترین دکتر و کلینیک عمل رینوپلاستی را پیدا کنید. سپس برای بررسی وضعیت بینی و معاینات لازم، جلسه مشاوره برگزار می گردد.

نمونه جراحی طبیعی بینی

در این جلسه متخصص قطعا از نظر شما در مدل تغییر فرم بینی سوال کرده و پیرامون جدیدترین روش عمل بینی نیز صحبت خواهد کرد چون باید از نظر مراجعه کننده آگاه باشد و سپس بهترین تصمیم را اتخاذ کند.

روند تغییر عمل رینوپلاستی از گذشته تا جدیدترین روش جراحی بینی

عمل زیبایی بینی قدمت بسیار طولانی دارد و در کشور ما ایران نیز سالیان طولانی است توسط متخصصان حرفه ای انجام می شود. در گذشته این جراحی تنها با هدف برداشتن عیوب بینی انجام می شد ولی در حال حاضر افراد زیادی صرفا برای تغییر مدل بینی خود به سراغ این جراحی می روند بدون اینکه عیبی در بینی وجود داشته باشد. همچنین این عمل در گذشته با سختی های زیادی همراه بود چرا که متدها هنوز پیشرفت نکرده بود و از سویی دیگر مراجعه کننده بعد از عمل با محدودیت روبرو می شد. به این معنا که از این پس، راهی برای تغییر مجدد فرم بینی وجود نداشت. اما خوشبختانه پیشرفت علم و تکنولوژی همواره به کمک بشر آمده و رد پای این ترقی را در علم پزشکی نیز شاهد هستیم. امروزه متخصصین با استفاده از جدیدترین روش های جراحی بینی می توانند حتی بدترین مشکلات بینی را برطرف نموده و حتی اگر مراجعه کننده از فرم بینی خود بعد از عمل راضی نبود، در اغلب موارد امکان جراحی مجدد وجود دارد.

مشاهده این مطلب : جراحی بینی باز و بسته

بررسی جدیدترین روش عمل بینی

معرفی جدیدترین روش جراحی بینی

به طور کلی دو روش اصلی برای جراحی بینی وجود دارد که متخصصان غالبا از آن ها استفاده می کنند. این دو روش شامل جراحی بینی باز و بسته هستند. اگر عیوب بینی شدید باشند، لازم است پوست روی بینی به طور کامل برداشته شود تا پزشک به راحتی به ساختمان داخلی بینی تسلط داشته و بتواند تغییرات لازم را اعمال کند اما در مواردی که بینی مشکل زیادی ندارد، می توان با جراحی بسته، درمان را انجام داد. در این حالت برش های بینی از سمت داخل اعمال می شود و نیازی به برداشتن پوست بینی نخواهد بود. اما در کنار این دو متد اصلی، چند روش جدید رینوپلاستی ابداع شده است که در ادامه به بررسی هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت:

عمل بینی با تزریق فیلر

یکی از جدیدترین روش های عمل زیبایی بینی، تزریق ژل است. بعد از اینکه متخصص بینی شما را با دقت معاینه نمود، در صورتی که متوجه شود عیب موجود بسیار جزئی است و با تزریق فیلر بهترین نتیجه را به دست خواهید آورد، با تایید شما، عمل را آغاز می کند. فرض کنیم که بینی مراجعه کننده یک فرورفتگی بسیار کوچک دارد و پزشک متوجه می شود که اگر این فرورفتگی با ژل پر شود، بینی فرم ایده آلی به دست خواهد آورد. مهمترین مزیت عمل بینی با تزریق فیلر در این است که نیازی به جراحی نخواهد بود و سریعا به نتیجه مطلوب خواهید رسید. اما نباید فراموش کرد که فیلر، عمر مشخصی داشته مجددا باید تزریق را تکرار کرد. در صورتی که پزشک از ژل تقلبی استفاده نماید یا مراقبت های بعد از عمل را رعایت نکنید، قطعا ماندگاری ژل کمتر خواهد شد.

مشاهده این مطلب: پلکسر بینی

عمل بینی با لیزر

عمل بینی با لیزر

کافی است کمی در اینترنت جستجو کنید تا متوجه شوید استفاده از لیزر نیز جدیدترین روش عمل رینوپلاستی است. منتهی نمی توان از این روش برای برداشت قوز بینی و انحرافات استخوانی استفاده کرد. بلکه استفاده از لیزر تنها قادر خواهد بود بینی گوشتی را کمی کوچک کند. البته این روش هنوز جایگاه ثابتی در عمل زیبایی بینی پیدا نکرده و بسیاری از متخصصان از آن استفاده نمی کنند.

عمل بینی با روش پلاسما جت

جراحی بینی باز و بسته با برش بینی همراه هستند و بعد از اتمام کار، باید بخیه زدن به درستی انجام شود تا جای بخیه ها باقی نماند. اما روش پلاسما جت به عنوان جدیدترین روش عمل زیبایی بینی شناخته شده است که بدون هیچگونه برش و جراحی، به تغییر فرم بینی کمک می کند. این متد بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که دارای بینی گوشتی و بزرگ هستند. پوست بینی به صورت نقطه به نقطه و با طرحی مشخص سوخته می شود تا بعد از اتمام کار، بینی کمی جمع تر و کوچک تر از حالت اولیه خود باشد. نکته لازم به ذکر این است که روش پلاسما جت را نمی توان تنها در یک جلسه انجام داد بلکه حداقل یک ماه زمان نیاز دارد تا نتیجه ایده آل را شاهد باشید.

مشاهده این مطلب : جراحی بینی گوشتی

مزیت های جدیدترین روش های جراحی بینی

مهمترین مزیت های جدیدترین روش های جراحی بینی

همانگونه که گفته شد، در حال حاضر چند متد عمل زیبایی بینی ابداع شده است و اکنون متخصصین قدرت انتخاب بیشتری دارند. استفاده از جدیدترین روش عمل بینی چند مزیت دارد که باعث شده است مورد توجه پزشکان قرار گیرد:

  1. روش های قدیمی عمل بینی نیاز به جراحی و برش بینی داشته و در نتیجه با درد، خونریزی، ورم و التهاب همراه خواهند بود. اما با روش های جدید که برای این عمل زیبایی ابداع شده است، نیازی به جراحی نیست. بنابراین عوارض ناشی از جراحی رخ نمی دهد.
  2. همچنین دوره نقاهت جدیدترین روش عمل زیبایی بینی بسیار کوتاه است. روش های قدیمی به دلیل اینکه با جراحی همراه هستند، نیاز است مراجعه کنده زمان بیشتری اسراحت کند تا زخم ها بهبود پیدا کنند. بنابراین برای کسانی که می خواهند سریع تر به شرایط عادی زندگی برگردند، در صورتی که متخصص تایید می کند استفاده از جدیدترین روش عمل رینوپلاستی را پیشنهاد می کنیم.
  3. از دیگر مزیت های جدیدترین روش عمل بینی این است که نیازی به بیهوشی نخواهد داشت. اما اگر پزشک متوجه شود آستانه تحمل مراجعه کننده بسیار پایین است، در این صورت کمی بی حسی موضعی انجام می شود.
  4. با توجه به اینکه با متدهای جدید نیاز به جراحی نخواهد بود، لذا مراجعه کننده ترس کمتری خواهد داشت و در نتیجه عمل با استرس همراه نیست.
مقاله قبلی
جراحی بینی باز و بسته چه تفاوتی هایی دارند؟
مقاله بعدی
جراحی بینی گوشتی – عوارض، هزینه + نکات مهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید