پلاسماجت بینی بهترین راهکار لیفت بینی

پلاسماجت بینی
امتیاز به این محتوا

زمانی که کوچک‌ترین نقصی در چهره انسان رخ می‌دهد، زیبایی به شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد. بینی دقیقاً در وسط صورت قرار دارد. بنابراین اگر یکی نقص کوچک در ظاهر بینی وجود داشته باشد، همین مسأله باعث می‌شود زیبایی چهره تحت شعاع قرار گرفته و اعتماد به نفس فرد کاهش پیدا ‌کند. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی، روش‌های متنوعی برای درمان مشکلات و نواقص بینی ابداع شده است که در این میان می‌توان به پلاسماجت بینی اشاره کرد. شاید برای شما جالب باشد اگر بگوییم این روش به صورت غیر جراحی می‌تواند برخی از نواقص ظاهری بینی شما را برطرف کند. اگر مشتاق هستید در مورد روش پلاسماجت بینی و کاندید‌های مناسب برای این روش بیشتر بدانید، حتماً این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

پلاسماجت بینی چیست؟

در گذشته برای برطرف کردن نواقص ظاهری بینی باید از روش جراحی استفاده می‌شد. همین مسأله باعث نگرانی اغلب متقاضیان شده و حتی برخی از آن‌ها را برای انجام عمل زیبایی بینی، منصرف می‌کرد. اما خوشبختانه در راستای پیشرفت تکنولوژی همگام با علم پزشکی، روش‌هایی ابداع شده است که به صورت غیر تهاجمی می‌توانند برخی از نقص‌های ظاهری بینی را برطرف کنند. برای مثال پلاسماجت بینی یک روش غیر تهاجمی یا همان غیر جراحی است که به کمک آن می‌توان فرم بینی فرد را تا حدودی تغییر داده و نواقصی که به صورت جزئی در ظاهر بینی وجود دارد را درمان می‌کند.

پلاسماجت بینی چیست؟

برخی از افراد تنها دچار مشکلات ظاهری در بینی بوده و ساختار داخلی بینی آن‌ها هیچگونه عیبی ندارد. در چنین شرایطی قطعا متخصص در ابتدا به پلاسماجت بینی یا سایر روش‌های غیرتهاجمی فکر می‌کند چون نیازی به انجام جراحی نیست. مسلماً اگر جراحی بینی انجام شود، دوره نقاهت بسیار طولانی بوده و همین مسأله باعث می‌شود رؤیت نتیجه نهایی نیز به تعویق بیفتد. حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که پلاسماجت بینی چگونه انجام می‌شود؟

در این روش متخصص از یک دستگاه قلم مانند استفاده می‌کند که گازی یونیزه شده و‌ رسانا تحت عنوان پلاسما را به سطح پوست بینی می‌تاباند. پلاسما به محض برخورد به پوست، باعث افزایش دمای سلول‌های پوست و از بین رفتن آن‌ها می‌شود. در واقع در این روش لایه سطحی پوست از حالت جامد به گاز تبدیل خواهد شد. در نتیجه امکان جمع کردن پوست، کشیدگی و فرم دادن آن بسیار راحت‌تر می‌شود. با تابش گاز یونیزه به پوست، نقاط بسیار ‌ریزی بر روی بینی ایجاد می‌شود. اما این نقاط اصلاً قابل رؤیت نبوده و بعد از چند روز به طور کامل برطرف می‌گردند. بنابراین در یک تعریف کلی، پلاسماجت باعث انقباض پوست بینی، تحریک فیبروبلاست‌های پوست و تقویت و احیای پوست بینی شده و این امکان را فراهم می‌کند که از طریق کشیدگی و فرم دادن به پوست، بتوان فرم نهایی بینی را تغییر داد.

مشاهده این مطلب: تزریق فیلر

پلاسماجت برای بینی گوشتی

پلاسماجت بینی گوشتی

مهمترین تفاوتی که بین بینی گوشتی و بینی استخوانی وجود دارد، ضخامت پوست بینی است. اگر بینی گوشتی را از نزدیک مشاهده کنید متوجه می‌شوید که ضخامت پره‌های بینی قطور‌تر بوده و نوک بینی به دلیل داشتن غضروف بسیار ضعیف، نرم و منعطف است به حدی که نوک بینی به راحتی با دست به طرفین حرکت می‌کند. روش پلاسماجت بینی گوشتی می‌تواند حجم بینی را کوچک کند. همانگونه که گفته شد برخی از افراد هیچ مشکلی در ساختار بینی ندارند تنها فرم ظاهری بینی آن‌ها دچار عیب و نقص‌های مختصری است. برای مثال اگر شما بینی گوشتی دارید و تنها از ضخیم بودن و بزرگ بودن ظاهری بینی خوردن ناراحت هستید، در صورت تأیید متخصص می‌توانید از روش پلاسماجت بینی استفاده کنید چون با تابش پلاسما بر روی سطح بینی، لایه رویی پوست، سوخته شده و همین مسأله باعث می‌شود که حجم بینی به تدریج کاهش پیدا کند. بنابراین بدون نیاز به جراحی و بدون عوارض جدی می‌توانید فرم بینی خود را تغییر داده و اندازه آن را کوچک کنید.

پلاسماجت بینی استخوانی

درست است که روش پلاسماجت بینی برای کسانی که بینی گوشتی دارند نتیجه بهتری خواهد داشت ولی برخی از افراد با بینی استخوانی نیز کاندید مناسبی برای این روش زیبایی هستند. فرض کنیم که افراد با بینی استخوانی دارای پره‌های بینی بزرگی هستند. این دسته از افراد نیز می‌توانند از طریق پلاسماجت، حجم بیمه خود را کاهش دهند. البته جراح باید وضعیت بینی فرد متقاضی را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد تا در تشخیص روش مناسب، به درستی عمل کند. در صورتی که نقص جدی در ساختار ظاهری بینی وجود نداشته و امکان درمان این نقص از طریق پلاسماجت وجود داشته باشد، قطعاً جراح از همین روش برای درمان استفاده خواهد کرد.

عوارض پلاسماجت بینی

همانگونه که گفته شد پلاسماجت بینی به عنوان یک روش غیرتهاجمی شناخته می‌شود. بنابراین مهمترین مزیت آن نسبت به جراحی زیبایی بینی، کاهش شدت عوارضی است که فرد تجربه می‌کند. در واقع در این روش به دلیل اینکه نیازی به برش و بخیه زدن نیست، از یک سو دوره نقاهت کاهش پیدا کرده و از سوی دیگر شدت عوارض کاهش پیدا می‌کند. اما به هر حال هر گونه عمل زیبایی، حتی روش‌های غیرتهاجمی، با عوارض خفیف نیز همراه هستند. برای مثال مهمترین عوارض احتمالی پلاسماجت شامل:

  1. تورم، التهاب و قرمزی در ناحیه بینی است. پلاسما به بینی تابیده شده و از طریق افزایش حرارت، باعث سوخته شدن لایه سطحی بینی می‌شود و این مسأله کاملاً طبیعی است که افزایش حرارت باعث التهاب پوست بینی گردد. این علامت نهایتاً دو تا سه روز دوام داشته و اگر شما مراقبت‌های بعد از عمل را جدی بگیرید، در مدت ۲ تا ۳ روز برطرف می‌شوند.
  2. یکی دیگر از عارضه‌های پلاسماجت باید به پوسته پوسته شدن بینی اشاره کرد که به دلیل افزایش دما اتفاق می‌افتد. مدت زمان درمان عارضه، یک هفته تا ۱۰ روز است که البته متخصص نکات مراقبتی را به شما گوشزد می‌کند تا روند بهبودی با سرعت بیشتری پیش برود. به هیچ عنوان این پوسته‌ها را با دست جدا نکنید بلکه باید اجازه دهید به تدریج ریزش پیدا کرده و پوست صورت شما التیام پیدا کندو

مدت زمان ماندگاری پلاسماجت بینی

مسلماً برای کسانی که تصمیم دارند از طریق پلاسماجت بینی نقص‌های ظاهری در این قسمت از صورت خود را برطرف کنند، مدت زمان ماندگاری پلاسماجت بینی اهمیت بسیار زیادی دارد. نتیجه این عمل تقریباً تا سه سال ماندگار بوده و بعد از آن شما می‌توانید جهت ترمیم، به صورت سالانه اقدام کنید. البته مهارت متخصص در انجام پلاسماجت، نوع دستگاه استفاده شده و میزان اهمیت دادن به نکات مراقبتی قبل و بعد از پلاسماجت، از جمله عواملی هستند که بر روی ماندگاری پلاسماجت بینی تأثیر می‌گذارند.

مشاهده این مطلب: تزریق بوتاکس

جای زخم پلاسماجت بینی

همانگونه که در مورد مکانیسم عمل پلاسماجت بینی توضیح داده شد، این عمل زیبایی کاملاً غیرتهاجمی بوده و بدون نیاز به برش در بینی می‌تواند برخی از نواقص در این قسمت از چهره را برطرف کند. بنابراین مهمترین برتری پلاسماجت بینی نسبت به روش جراحی این است که به هیچ عنوان جای زخم و بخیه بر روی بینی شما باقی نمی‌ماند چون در برخی موارد جراحان در حین بخیه زدن بینی، به درستی عمل نکرده و در نهایت اسکار در محل بخیه تشکیل می‌شود. و یا اینکه فرد متقاضی نسبت به نکات مراقبتی در دوره نقاهت توجه زیادی قائل نشده و همین موضوع باعث می‌شود ترمیم زخم به تأخیر بیفتد. در نتیجه جای زخم باقی خواهد ماند. چنین مشکلی در روش پلاسماجت بینی وجود ندارد.

قیمت پلاسماجت بینی

هزینه پلاسماجت بینی

در مورد قیمت پلاسماجت بینی بدانید باید حتماً از متخصص سوال کنید. ابتدا وضعیت بینی شما با دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. مسلما میزان نیاز به کار جهت فرم دادن به بینی، نوع دستگاه مورد استفاده برای انجام پلاسماجت بینی و از طرف دیگر دستمزد مربوط به متخصص و هزینه‌های کلینیک، بر روی قیمت نهایی تأثیر می‌گذارد.با توجه به اینکه پلاسماجت بینی با هدف زیبایی انجام شود، بنابراین شرکت‌های بیمه به هیچ عنوان هزینه‌ها را برای شما پرداخت نخواهند کرد.

سؤالات رایج در مورد پلاسماجت بینی

پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان در این قسمت به سوالات رایج در زمینه پلاسماجت بینی پرداخته‌ است. چنانچه برای شما هم سوالی پیش آمده برای ما کامنت بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ شما عزیزان داده شود. با ما در این بخش همراه باشید:

سن مناسب برای پلاسماجت بینی چه زمانی است؟

متخصصان معتقد هستند افرادی که می‌خواهند عمل‌های زیبایی را انجام دهند، باید دوران بلوغ را سپری کرده باشند چون در این دوران همچنان اعضای بدن در حال رشد بوده و انجام هر عملی، بی‌اثر خواهد بود چون نتیجه عمل خیلی زود از بین می‌رود. اگر شما می‌خواهید پلاسماجت بینی را انجام دهید بهتر است در سنین بالاتر از ۲۰ سال برای این منظور اقدام کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را به دست بیاورید.

چه کسانی این باید پلاسماجت بینی را انجام دهند؟

اگر چه روش پلاسماجت بینی یک روش غیرتهاجمی و غیرجراحی شناخته شده و نیاز به بیهوشی ندارد اما محدودیت‌هایی برای انجام این روش وجود داشته و در نتیجه مادران باردار و شیرده، افراد در دوران بلوغ، افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و همچنین کسانی که ایمپلنت فلزی در داخل بینی خود دارند نباید به سراغ این روش بروند.

دوره درمان پلاسماجت بینی چند جلسه است؟

یکی از سؤالاتی که توسط متقاضیان برای پلاسماجت بینی مطرح می‌شود، بحث مدت زمان لازم جهت انجام این عمل زیبایی است. فرم بینی فرد و در نتیجه میزان نیاز به کار برای تغییر فرم و کوچک کردن آن، مهمترین عاملی است که تعداد جلسات درمان را تعیین می‌کند. پس شما باید در جلسه مشاوره با متخصص شرکت کنید تا بینی شما مورد بررسی قرار گیرد. سپس براساس میزان نیاز به انجام پلاسماجت بینی، مشخص خواهد شد که تعداد جلسات درمانی چقدر خواهد بود.

مقاله قبلی
بهترین دکتر و کلینیک جراحی بینی در تهران و ایران
مقاله بعدی
جراحی بینی ترمیمی برای کدام افراد پیشنهاد میشود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید