کرم ترمیم کننده بعد از جراحی بینی

کرم ترمیم کننده بعد از جراحی بینی
3.2/5 - (5 امتیاز)

دو عامل بر روی نتیجه عمل بینی تأثیر می‌گذارد. اولین و مهمترین عامل، نحوه عملکرد متخصص است. به همین دلیل اکیداً توصیه می‌کنیم به هر جراحی مراجعه نکرده و ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهید. یک خطای متخصص می‌تواند برای همیشه زیبایی ظاهر شما و حتی سلامت شما را به خطر بیاندازد. اما از بحث مراقبت در دوره نقاهت و بعد از آن نیز نباید غافل شد. متأسفانه گاهی اوقات خطای پزشکی یا عدم توجه به همه توصیه‌های مراقبتی، منجر به تشکیل اسکار در محل جراحی می‌شود.

در این زمان است که شما به کرم ترمیم ‌کننده بعد از جراحی بینی نیاز خواهید داشت. در این مطلب برخی از این محصولات را به شما معرفی می‌کنیم. توجه داشته باشید این کرم‌ها زمانی اثربخش هستند که اسکار نشده است. در غیر این صورت راهی به جز لیزر درمانی باقی نمی‌ماند.

ژل ترمیم کننده اسکار هیل سری رژواسکین مدل Rejuvasil

برخی از انواع ژل‌های تأمین‌کننده دامنه کارایی بسیار بالایی دارند. برای مثال ژل ترمیم کننده اسکار هیل سری رژواسکین مدل Rejuvasil نه تنها می‌تواند به عنوان یک کرم ترمیم‌ کننده بعد از عمل بینی مورد استفاده قرار گیرد بلکه تمامی جای زخم‌های ایجاد شده بر روی پوست را درمان می‌کند. حتی شما می‌توانید از این کرم برای جای جوش‌های پوستی خود استفاده کنید. در واقع شما محصولی را می‌خرید که برای ترمیم پوست شما کاربرد بسیار زیادی دارد. از جمله مهم‌ترین ترکیباتی که در ژل ترمیم کننده اسکار هیل سری رژواسکین مدل Rejuvasil وجود دارد باید به آلوورا، ویتأمین e و موم عسل اشاره کنیم.

هیل سری رژواسکین مدل Rejuvasil

همانطور که متوجه شدید حضور این ترکیبات طبیعی در داخل ژل، قدرت ترمیم‌کنندگی آن را بالا برده و باعث افزایش الاستیسیته و کشسانی پوست شما می‌گردد. بنابراین اگر زمانی که اسکار هنوز قرمز است از این کرم استفاده کنید، جای زخم بر روی بینی شما به طور کامل از بین می‌رود.

کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون

برخی از افرادی که به تازگی عمل بینی را انجام داده‌اند پوست حساسی دارند و نمی‌توانند از هر نوع کرم ترمیم ‌کننده بعد از جراحی بینی استفاده نمایند. برای این دسته از افراد محصولاتی همانند کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون را پیشنهاد می‌کنیم. از آنجایی که این کرم از ترکیبات طبیعی همانند آب چشمه اون ساخته شده و ترکیبات دیگر همانند ویتأمین سی و سولفات زینک در آن وجود دارد، بنابراین خاصیت ترمیم‌کنندگی بسیار بالایی داشته و از سوی دیگر به دلیل داشتن خاصیت آبرسانی، پوست شما را شاداب نگه می‌دارد و التهاب و قرمزی ایجاد شده در پوست را برطرف می‌کند. جالب است بدانید که کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی نیز دارد.

سیکالفیت اون

بنابراین وقتی آن را بر روی محل زخم در بینی استفاده می‌کنید، خطر عفونت نیز برطرف می‌شود. قطعاً برای افرادی که پوست حساسی دارند این مسأله مهم است که کرم ترمیم‌ کننده بعد از عمل بینی عاری از هر گونه ترکیبات محرک مانند عطر، الکل و پارابن باشد. به خصوص اینکه قرار است این کرم در ناحیه بینی استفاده شود و اگر عطسه کنید، دچار خارش بینی خواهید شد و نتیجه جراحی از دست می‌رود. به شما اطمینان می‌دهیم که هیچ کدام از این ترکیبات در کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون وجود ندارد.

ژل ترمیم کننده محل زخم و اسکار لافاسیل لافارر

در راستای معرفی انواع کرم ترمیم‌ کننده بعد از جراحی بینی بد نیست نگاهی به ژل ترمیم کننده محل زخم و اسکار لافاسیل لافارر داشته باشیم. به طور کلی تمرکز این محصول بر روی از بین بردن جای اسکار در محل زخم است.

بنابراین ترکیباتی همانند دایمتیکون و دایمتیکون کراس پلیمر که در داخل ژل ترمیم کننده محل زخم و اسکار لافاسیل لافارر وجود دارد با ایجاد یک لایه محافظتی بر روی زخم، از یک سو از آلوده شدن زخم جلوگیری کرده و از سوی دیگر با سرعت زیاد عملیات ترمیم برای از بین بردن اسکار را انجام می‌دهد. بنابراین وقتی شما جراحی بینی را انجام می‌دهید تحت نظر متخصص می‌توانید از این ژل استفاده کنید تا گوشت اضافه در محل زخم‌ها ایجاد نشود.

لافاسیل لافارر

کرم ترمیم کننده قوی پوست اسکاراستاتیک اسکارهیل

این کرم ترمیم‌کننده می‌تواند تمامی اسکار‌های ناشی از جراحی، سوختگی و یا پارگی پوست را به طور کامل از بین ببرد و حتی شما در صورتی که ترک پوستی ناشی از چاقی و حامله شده دارید، می‌توانید از کرم ترمیم کننده قوی پوست اسکاراستاتیک اسکارهیل استفاده کنید. جالب است بدانید گاهی اوقات این کرم به عنوان یک مکمل در کنار روش‌های درمانی دیگر همانند لیزر استفاده می‌شود.

برای مثال اگر اسکار ناشی از جراحی بینی قدیمی شده باشد شما نه تنها باید لیزر انجام دهیم بلکه می‌توانید از این کرم نیز استفاده کنید تا سرعت درمان افزایش پیدا کند. توجه داشته باشید که برخلاف برخی از محصولات، شما نمی‌توانید کرم ترمیم کننده قوی پوست اسکاراستاتیک اسکارهیل را بر روی زخم باز استفاده نمایید. بلکه باید ابتدا زخم‌های ناشی از جراحی بینی بسته شوند.

اسکاراستاتیک اسکارهیل

زمانی که قرار است کرم ترمیم ‌کننده بعد از جراحی بینی را استفاده نمایید حتماً باید پوست خود را ضدعفونی کنید. برای این منظور از آب ولرم استفاده کنید بدون اینکه فشاری به بینی وارد گردد.

کرم ترمیم کننده ویتالیر مدل CICAVIT

آنچه باعث شده است که خاصیت ترمیم‌کنندگی کرم ترمیم کننده ویتالیر مدل CICAVIT افزایش یابد، حضور ویتأمین c در بین ترکیبات تولید‌کننده این کرم ویتأمین است. قدرت ترمیم کنندگی کرم ترمیم کننده ویتالیر مدل CICAVIT بالا است بنابراین اگر از همان ابتدا که رخم بسته شده است از این کرم استفاده کنید، به صورت معجزه‌آسایی اثرات آن را مشاهده خواهید کرد.

ویتالیر مدل CICAVIT

ویتأمین سی خاصیت آنتی‌اکسیدانی نیز دارد. همچنین این کرم خاصیت رطوبت‌رسانی دارد و در نتیجه باعث شادابی پوست، کاهش التهاب و قرمزی، سوزش و خارش پوست می‌گردد. بنابراین اگر شما برای ترمیم جای زخم در اطراف بینی از کرم ترمیم کننده ویتالیر مدل CICAVIT استفاده کنید نه تنها نگران حساسیت و خارش نخواهید بود بلکه اگر حتی به خارش بینی مبتلا شده‌اید این به درمان خارش کمک می ‌کند.

کرم ترمیم کننده اولترا مدیلن مناسب انواع پوست

بعد از اینکه جراحی بینی تمام می‌شود شما با مشکلاتی مواجه می‌گردید. برای مثال پوست در ناحیه بینی خشک شده و حالت لایه لایه پیدا می‌کند. بنابراین با ریزش لایه رویی پوست مواجه خواهید شد. از طرف دیگر ممکن است ترک‌های پوستی نیز در اطراف بینی شما ایجاد شود. بنابراین شما به برخی از کرم ‌های ترمیم ‌کننده بعد از جراحی بینی نیاز دارید که نه تنها به ترمیم سریع‌تر زخم و جلوگیری از اسکار کمک کند بلکه پوست شما را نیز سالم، با طراوت و شاداب نگه دارد. برای این منظور می‌توانید از کرم ترمیم کننده اولترا مدیلن مناسب انواع پوست استفاده کنید.

اولترا مدیلن

در صورتی که این کرم برای بازه زمانی مشخص شده استفاده شود، قطعاً جای اسکار را برطرف می‌کند. اما فراموش نکنید که عدم استفاده از کرم ترمیم‌کننده و قدیمی شدن بافت اسکار، باعث می‌شود که شما مجبور شوید به سراغ راهکار‌های دیگر بروید.

تتراساکلین

پماد تتراسایکلین

تتراسایکلین به عنوان یکی از ترکیبات آنتی بیوتیکی شناخته شده است که برای درمان و جلوگیری از بروز عفونت‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بعد از انجام جراحی بینی از بروز عفونت در زخم و در نتیجه ماندگاری جای زخم جلوگیری خواهد کرد. بنابراین متخصص پماد تتراسایکلین را تجویز می‌کند. برای استفاده از این کرم نباید از دست استفاده کنید چون فشار بر روی بینی وارد می‌گردد. می‌توانید از یک گوش پاک کن برای این منظور استفاده نمایید.

مقاله قبلی
مشاوره رایگان جراحی بینی به صورت تلفنی و آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید