دندانپزشکی

آیا سفید کردن دندان با زردچوبه برای ایجاد لبخندی درخشان موثر است؟

کسانی که دچار تغییر رنگ و زردی دندان‌ها می‌شوند، معمولاً در اولین قدم به سراغ روش ‌های خانگی برای سفید کردن دندان‌ها خواهند رفت چون تمایل دارند همیشه در خانه بتوانند از این روش برای سفید کردن دندان‌های خود استفاده کنند. آیا تا به حال شنیده‌اید زردچوبه برای سفید کردن دندان می‌تواند مؤثر واقع شود؟ زردچوبه یک ادویه زرد رنگ است که اگر کمی از آن بر روی پوست دست بریزد، باعث زرد شدن پوست خواهد شد.

به همین دلیل این سؤال برای افراد به وجود می‌آید که آیا سفید کردن دندان با زردچوبه امکان ‌پذیر است؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا در این مورد با هم صحبت کنیم.

دلایل زرد شدن دندان ها و روش های درمان خانگی

قبل از اینکه به بررسی خواص زردچوبه برای سفید کردن دندان بپردازیم، اجازه دهید دلایل زرد شدن و تغییر رنگ دندان‌ها را مورد بررسی قرار دهیم:

  • عدم رعایت بهداشت دهان و دندان
  • تغییر رنگ دندان‌ها به دلیل رنگ‌پذیری سریع دندان
  • مصرف دخانیات و سیگار
  • عدم تمیز کردن دندان‌ها بعد از خوردن خوراکی‌های رنگی
  • مصرف برخی از دارو‌ها

سفید شدن دندان با زغال؛ آیا زغال باعث سفیدتر شدن دندان ها می شود؟

دلایل زرد شدن دندان ها و روش های درمان خانگی

تاثیرات زردچوبه بر دندان چیست ؟

زردچوبه یک ادویه معجزه‌آسا شناخته شده است که خواص بی‌نظیر آن باعث می‌شود بانوان در حین آشپزی حتماً از این ادویه در غذای خود استفاده کنند. اما اگر شما از خمیر زردچوبه برای سفیدی دندان‌ ها استفاده می‌کنید باید بدانید که این ادویه چه خواصی برای دهان و دندان شما خواهد داشت:

  • تأثیر خمیر زردچوبه یا محلول زردچوبه برای سفیدی دندان ثابت شده است و اولین تأثیر این ترکیب، جرم‌گیری و از بین بردن لکه‌های زرد رنگ سطحی بر روی دندان‌ها است.
  • از طرف دیگر زمانی که شما از محلول زردچوبه برای سفید کردن دندان استفاده می‌کنید و یا به سراغ خمیر زردچوبه برای سفیدی دندان می‌روید، التهاب لثه و درد لثه نیز درمان خواهد شد.
  • در صورتی که شما مدام دچار آفت در دهان و دندان می‌شوید، زردچوبه می‌تواند این مشکل را برطرف کند.
  • همچنین زردچوبه برای درمان عفونت لثه و دندان‌ها، به شما کمک خواهد کرد چون زردچوبه خاصیت آنتی‌باکتریال دارد.

تاثیرات زردچوبه بر دندان چیست ؟

تهیه خمیر زردچوبه برای سفید کردن دندان ها

شاید اکنون که با خواص زردچوبه برای سفیدی دندان آشنا شدید، ترغیب شده‌اید که خمیر زردچوبه برای سفید کردن دندان‌ها را خودتان به صورت خانگی آماده کنید. برای این منظور کافی است یک چهارم غذاخوری پودر زردچوبه را با یک تا دو قطره عصاره نعناع مخلوط کنید. هدف از عصاره نعناع این است که یک خمیردندان خوش عطر به دست بیاید. سپس باید یک هشتم قاشق چای خوری روغن نارگیل را به این ترکیب اضافه کرده و آن را به خوبی مخلوط کنید. اکنون خمیر زردچوبه آماده شده است.

البته در صورتی که میزان جرم دندان‌های شما زیاد باشد می‌توانید یک چهارم  قاشق غذاخوری جوش شیرین نیز به آن اضافه کنید. در صورتی که می‌خواهید از خمیردندان زرد چوب برای سفیدی دندان‌ ها استفاده کنید حتماً باید از اصل بودن روغن نارگیل مطمئن شوید چون  روغن نارگیل به حفظ ساختار دندان‌های شما کمک می‌کند.

تهیه خمیر زردچوبه برای سفید کردن دندان ها

آیا استفاده از زردچوبه برای سفیدی دندان عوارض دارد؟

سؤالی که اغلب افراد مطرح می‌کنند این است که آیا زردچوبه عوارضی برای سفید کردن دندان دارد یا خیر؟ به طور کلی تحقیقات نشان داده است زردچوبه یک ادویه معجزه‌آسا بوده و کمترین عارضه را برای سفید کردن دندان‌ها دارد. اما قبل از اینکه به سراغ خمیردندان زردچوبه برای سفیدی دندان بروید و یا اینکه بخواهید از محلول زردچوبه استفاده کنید، باید مطمئن شوید که به این ادویه آلرژی ندارید. بعضی از افراد آلرژی‌های مختلف همانند حساسیت پوستی به زردچوبه داشته و به همین دلیل نمی‌توانند از آن در رژیم غذایی خود استفاده کنند. این افراد به هیچ عنوان باید به سراغ زردچوبه برای سفیدی دندان بروند.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟