بهترین روش کاشت مو با نتایج فوق العاده 2024

بهترین روش کاشت مو
امتیاز به این محتوا

پیوند موی طبیعی از جمله روش های زیباسازی است که در دنیا به خوبی شناخته شده و جایگاه ویژه را به خود اختصاص داده است. ریزش مو، موضوع ساده ای نیست که بتوان به راحتی از کنار آن عبور کرد چرا که ممکن است منجر به طاسی سر شود. بنابراین نباید نسبت به این موضوع بی تفاوت بود. امروزه در میان مردان، مسئله طاسی به یک بحران جدی تبدیل شده است.

نداشتن مو، بخش عمده ای از زیبایی چهره را گرفته و سن را بالا می برد. ایمپلنت مو این مشکل را رفع می کند. اما نکته مهم این است که شما به چه دلیل دچار طاسی شده و چه زمانی برای پیوند مو اقدام می کنید. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که بهترین روش کاشت مو در ایران و جهان چیست؟ پاسخ سوال خود را در این مقاله به دست می آورید.

معیار انتخاب بهترین روش کاشت مو

در مقالات متعددی سعی بر این داشتیم که روش های مختلف پیوند طبیعی مو را معرفی کنیم. وجود تنوع در روش کار این امکان را فراهم می کند تا حتی افرادی که شیمی درمانی کرده اند، بتوانند کاشت طبیعی مو را انجام دهند. اما اینکه برای هر فرد چه روشی انتخاب شود، به چند عامل بستگی دارد:

 1. طاسی سر چه اندازه پیشروی کرده است؟
 2. بانک مو در چه وضعیتی قرار دارد؟
 3. سلامت عمومی بدن چگونه بوده و آیا قدرت بدن شما در ترمیم زخم، مناسب است؟
 4. دلیل ریزش مو چیست؟
 5. آیا پوست سر از انعطاف پذیری خوبی برخوردار است؟
 6. تمایل دارید کاشت مو با چه سرعت انجام شده و در چه مدت زمانی به نتیجه ایده آل برسید؟

همانگونه که متوجه شدید شما نمی توانید تنها براساس مزیت هایی که برای یک روش کاشت مو وجود دارد، آن را انتخاب کنید بلکه متخصص باید بررسی کند آیا شما کاندید مناسبی برای روش مربوطه هستید یا خیر.

جدول مقایسه روش های مختلف کاشت مو

کاشت مو یک روش موثر برای تقویت و بازسازی موها است و بستگی به وضعیت موهای شما، بودجه و ترجیحات شما ممکن است از روش‌های مختلفی استفاده شود. مشاوره با پزشک تخصصی کاشت مو بهترین راهنما در انتخاب روش مناسب برای شما خواهد بود.

در ادامه، مقایسه‌ای از روش‌های مختلف کاشت مو ارائه داده‌ شده است:

ویژگی کاشت مو به روش FUT کاشت مو به روش FUE کاشت مو به روش SUT کاشت مو به روش DHI کاشت مو به روش ترکیبی کاشت مو به روش BHT
نوع روش جراحی بدون جراحی بدون جراحی بدون جراحی ترکیبی بدون جراحی
برداشت فولیکول ها با نوار پوستی به صورت تکی به صورت تکی به صورت تکی ترکیبی به صورت تکی
ایجاد زخم ایجاد یک زخم خطی در پشت سر ایجاد زخم های نقطه ای در پشت سر ایجاد زخم های نقطه ای در پشت سر ایجاد زخم های نقطه ای در پشت سر ترکیبی ایجاد زخم های نقطه ای در بدن
دوره نقاهت 2-3 هفته 1-2 هفته 1-2 هفته 1-2 هفته 2-3 هفته 1-2 هفته
درد متوسط کم کم کم متوسط کم
هزینه متوسط بالا بالا متوسط بالا متوسط
تراکم بالا بالا بالا بالا بالا بالا
طبیعی بودن بالا بالا بالا بالا بالا بالا
امکان کاشت در نواحی وسیع بله خیر خیر خیر بله خیر

عکس نتیجه بهترین روش پیوند مو

نتایج کاشت مو با بهترین روش های پیوند مو

یکی از موضوعات بسیار مهم که لازم است تمامی مراجعه‌کنندگان و متقاضیان کاشت مو با روش ‌های نوین از آن اطلاع داشته باشند، نتایج پیوند مو است. تفاوتی ندارد که متخصص کدام یک از روش‌های ایمپلنت طبیعی مو را برای شما انتخاب کرده باشد. به طور کلی از زمانی که پروسه به اتمام می‌رسد، دوره نقاهت آغاز شده و باید صبور باشید تا بعد از چندین ماه نتیجه پیوند به خوبی رؤیت گردد.

در این بازه زمانی اتفاقاتی رخ می‌دهد که آگاهی از آن‌ها کمک می‌کند نه تنها دچار استرس نشوید بلکه با آگاهی کامل نسبت به دوره نقاهت و مراقبت‌های بعد از ایمپلنت مو، حساسیت بیشتری به خرج دهید:

 1. شما حداقل باید دو هفته صبر کنید تا عوارض کاشت مو برطرف گردد. قطعاً بهترین روش کاشت مو کمترین عارضه را به همراه داشته و در نتیجه دوره نقاهت کوتاه‌تر خواهد شد.
 2. اگر تصور می‌کنید که در عرض یک تا دو ماه می‌توانید نتیجه کاشت مو را شاهد باشید باید بگوییم که سخت در اشتباه بوده و شما باید منتظر بمانید تا شوک ریزشی برطرف گردد. تقریباً در سه ماهه اول تمامی مو‌ها ریزش پیدا می‌کند. نباید نگران این موضوع باشید چرا که این مرحله کاملاً طبیعی است و باید صبر کنید تا فولیکول‌ها فاز استراحت خود را با موفقیت سپری نمایند. در این مدت زمان حتی به تغذیه خود بیشتر اهمیت دهید و از فولیکول‌های پیوندی بیشتر مراقبت کنید تا به خوبی در پوست استقرار پیدا کنند.
 3. نزدیک به ۵۰ تا ۷۰ درصد نتیجه کاشت مو را در سه ماهه دوم شاهد خواهید بود چرا که در این زمان فولیکول‌ها از خواب بیدار شده و وارد فاز رشد سریع خواهند شد. هر چقدر که شما نسبت به تغذیه و سلامت جسمی خود بیشتر اهمیت قائل شوید و در شرایط آرام و بدون استرس زندگی کنید قطعاً نتیجه ایمپلنت مو را سریع‌تر و بهتر رؤیت خواهید کرد.
 4. به طور کلی تقریباً ۹ ماه تا ۱۲ ماه زمان لازم است تا بتوانیم نتیجه نهایی کاشت طبیعی مو را به دست بیاوریم. قطعاً زمانی که از بهترین روش پیوند مو استفاده می‌کنید این بازه زمانی کوتاه شده و حتی ممکن است در مدت زمان کمتر از ۹ ماه بتوانید از داشتن مو‌های پرپشت و زیبا لذت ببرید. البته فراموش نکنید که در این میان، عملکرد متخصص و نحوه مراقبت از خود در دوره نقاهت نیز اهمیت بسیار زیادی در مدت زمان بروز نتیجه نهایی کاشت مو خواهد داشت.

در نهایت این نکته را ذکر کنیم که اگر تمایل دارید مو‌های خود را کوتاه کرده و یا رنگ کنید، باید اجازه دهید این مدت زمان سپری شده و سپس در زمان مشخص برای این منظور اقدام کنید تا آسیبی به فولیکول‌ها وارد نگردد.

بهترین روش کاشت مو با نتایج فوق العاده

معیار انتخاب روش

 1. شدت طاسی سر و تعداد گرافت مورد نیاز
 2. قدرت بانک مو
 3. نوع بانک مو
 4. مهارت متخصص در اجرای کار

بهترین روش کاشت مو

 1. روش SUT
 2. روش ترکیبی
 3. روش میکروگرافت

نتایج کاشت مو

 1. برطرف شدن عوارض در دو هفته اول دوره نقاهت
 2. ریزش موها در سه ماه اول
 3. شروع رشد مو در سه ماه دوم
 4. رسیدن به نتیجه نهایی بعد از 9 ماه

دلیل شکست پیوند مو

 1. انجام کاشت مو توسط متخصص غیرحرفه‌ای
 2. عدم توجه به توصیه‌های مراقبتی متخصص
 3. ادامه دادن به عادات نادرست همانند مصرف دخانیات

بهترین روش کاشت مو در ایران و جهان در سال 2024

در ایران، کاشت مو یکی از روش‌های معتبر و موثر برای تقویت و بازسازی موها است. برای داشتن ماندگاری بالا در کاشت مو، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • انتخاب متخصص ماهر:

انتخاب یک پزشک متخصص در زمینه کاشت مو با تجربه و مهارت لازم از اهمیت بالایی برخوردار است. اطمینان حاصل کنید که پزشک شما دارای گواهینامه‌ها و مجوزهای لازم است و تجربه کافی در انجام این روش دارد.

 • مشاوره کامل:

پیش از هر گونه اقدامی، مشاوره کاشت مو با پزشک تخصصی بسیار مهم است. پزشک شما باید ویژگی‌های موی شما را بررسی کرده و روش مناسبی برای کاشت مو توصیه کند.

 • توجه به بهداشت موها:

شامپوها و محصولات مراقبت از مو باید با دقت انتخاب شوند تا موها به درستی مراقبت شوند. مطالعه مقاله جامع ” شست و شو مو بعد از کاشت مو ” توصیه می شود.

 • صبر و تحمل:

کاشت مو نیاز به صبر دارد. نتایج نهایی تا چند ماه طول می‌کشد و باید تحمل کنید تا موهای جدید به طور کامل رشد کنند.

 • مراقبت‌های مداوم:

پس از کاشت مو، مراقبت‌های مداوم و دوره‌های معمولی با پزشک لازم است تا موهای جدید خود را حفظ کنید.

مهمترین نکته این است که قبل از تصمیم به کاشت مو، به دقت با پزشک متخصص مشوره کنید تا روش مناسب و متناسب با وضعیت شما را انتخاب کنید. در میان روش هایی که برای پیوند طبیعی مو وجود دارد، سه متد به عنوان بهترین ها شناخته شده و در بین مراجعه کنندگان، با استقبال بیشتری روبرو می شوند:

کاشت موی طبیعی به روش sut

کاشت موی طبیعی به روش sut

بهترین و سریعترین روش پیوند مو که با سرعت بالا انجام گرفته و کاملا اتومات است، روش sut نام دارد. این متد به صورت زیر اجرا خواهد شد:

 1. ابتدا پوست سر تراشیده شده و به طور کامل ضد عفونی می شود.
 2. بعد از استفاده از بی حسی، استخراج گرافت آغاز خواهد شد. برای این منظور از دستگاه استفاده می شود در نتیجه فولیکول با دست تماس نداشته و دچار آلودگی نمی شود.
 3. در محل کاشت مو، چند شکاف ایجاد می گردد تا گرافت های برداشت شده در این قسمت قرار گیرند.

کاشت طبیعی مو به روش sut چند مزیت عمده دارد که شامل :

 1. با توجه به اینکه برداشت و کاشت مو به کمک دستگاه انجام می شود، لذا سرعت کار بالا رفته و در یک جلسه، کار تمام می شود.
 2. از طرفی دوره نقاهت روش sut بسیار کوتاه تر از روش های دیگر است.
 3. همین که روش sut براساس تکنولوژی انجام می گیرد، احتمال آسیب به فولیکول، بسیار پایین می آید لذا قدرت بانک مو حفظ خواهد شد.

کاشت مو روش ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی FIT+FUT

روش دیگری که به عنوان بهترین روش های پیوند مو در ایران و جهان شناخته شده است، متد ترکیبی است که براساس دو روش FUT  و FIT انجام می گیرد. در ابتدا کاشت مو به روش FUT انجام می شود. برای این منظور، نوار باریکی از بانک مو برداشته شده و سپس در زیر میکروسکوپ، به قطعات بسیار ریز تقسیم می شود. اکنون هر کدام از این قطعات به محل مورد نظر پیوند می شوند. پس از آن، برای افزایش تراکم مو، روش FIT اجرا می گردد. گرافت ها به کمک پانچ های کوچک، از پوست جدا شده و در بین موهای کاشته شده، پیوند می شوند.

مهم ترین مزیت های روش ترکیبی عبارتند از :

 1. در مواردی که می خواهید به تراکم بسیار خوب موی سر دست پیدا کنید، روش ترکیبی گزینه مناسبی خواهد بود چرا که بعد از کاشت، عمل ترمیم را نیز انجام داده و باعث پرپشت شدن موی سر می گردد.
 2. شما در مدت زمان کوتاه تری می توانید شاهد رشد بسیار خوب موی سر با حجم زیاد باشید چون کاشت و عمل ترمیم تراکم، همزمان با هم انجام می شود.
 3. کاشت مو به روش ترکیبی، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده و دقت بسیار خوبی دارد.

کاشت مو روش میکروگرافت

کاشت مو روش میکروگرافت

یکی از جدیدترین روش هایی که برای ایمپلنت مو استفاده می شود، روش میکروگرافت است. برای پیوند مو به این طریق، متخصص مراحل زیر را انجام می دهد:

 1. در ابتدا لازم است پوست سر تراشیده و ضد عفونی شود.
 2. سپس در ادامه بی حسی موضعی انجام می شود تا در حین استخراج فولیکول و کاشت آن، درد نداشته باشید.
 3. دو تکنیک برای روش میکروگرافت وجود دارد. در مورد طاسی شدید، پزشک به سراغ تکنیک تریکوفیتیک اسکارلت و در شرایط عادی، به سراغ هولدرهای اتوماتیک می رود. در هر دو تکنیک از دستگاه برای برداشت گرافت استفاده خواهد شد.
 4. در ادامه، سوراخ هایی در پوست سر ایجاد شده و به وسیله دستگاه  میکرو ایمپلنتر، پیوند مو انجام می گیرد.

مزیت های روش میکروگرافت که باعث شده به عنوان یکی از بهترین روش های کاشت مو در ایران و جهان شناخته شوند عبارتند از :

 1. اصلی ترین مزیت این روش کاشت مو، امکان افزایش تراکم برای پرپشت شدن موی سر است البته در ابتدا متخصص وضعیت بانک مو را بررسی خواهد کرد.
 2. در این روش از ایمپلنت مو، خطر تشکیل اسکار در بانک مو وجود ندارد.
 3. سرعت رشد مو در این روش بسیار بالا است به این معنا که در مدت زمان کوتاهی به حجم دلخواه مو خواهید رسید.

همانگونه که گفته شد از دستگاه برای استخراج و پیوند مو استفاده می شود لذا به فولیکول آسیب وارد نشده، خطر عفونت وجود نداشته و سرعت کار بالا می رود.

 1. امکان حساسیت به ماده بی حسی کم است چون دوز مورد استفاده در این روش کمتر است.
 2. با پیوند مو به روش میکروگرافت، رشد مو شبیه به فرم طبیعی خواهد بود.
 3. ممکن است علت طاسی سر، ابتلا به بیماری یا شیمی درمانی باشد. در این موارد روش میکروگرافت کمک می کند مجددا موی سر رشد طبیعی داشته باشد.

دلایل پیوند موی ناموفق

دلایل کاشت موی ناموفق

متاسفانه در برخی از موارد شاهد شکست کاشت مو خواهیم اما لازم است بدانید که چرا این اتفاق رخ می دهد :

در صورتی که متخصص به درستی تشخیص نداده و روش مناسب برای پیوند مو انتخاب نکند ممکن است نتیجه کار مطلوب نباشد.

نداشتن مهارت لازم در حین کار، خطر شکست کار را بالا می برد. خطا در استخراج فولیکول و یا عدم کاشت گرافت در عمق مناسب، باعث می شود شما نتیجه مورد نظر را شاهد نباشید.

اگر مراقبت های بعد از پیوند طبیعی مو جدی گرفته نشود، ممکن است تمامی زحمات شما هدر رود. برای مثال عفونت دلیل شایع پس زدن پیوند است.

در روش هایی که فولیکول به صوت مستقیم کاشت نمی شود، امکان خشک شدن آن وجود دارد. بنابراین وقتی پیوند مو انجام می گیرد، نتیجه بخش نخواهد بود.

البته دلیل دیگر شکست ایمپلنت مو، نبود بانک موی قوی است و در نتیجه تراکم ایده آل به دست نمی آید. به همین دلیل است که متخصصین توصیه می کنند قبل از اینکه طاسی سر پیشروی کرده و قدرت بانک مو کم شود، حتما درمان را شروع کنید.

مقاله قبلی
کاشت مو به روش میکروگرافت در تهران [مراحل، مراقبت ها + هزینه]
مقاله بعدی
کاشت مو به روش ترکیبی [نتیجه ادغام روش FIT و FUT]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید