کاشت مو
موضوعات داغ

بهترین روش کاشت مو با نتایج فوق العاده (2021)

پیوند موی طبیعی از جمله روش های زیباسازی است که در دنیا به خوبی شناخته شده و جایگاه ویژه را به خود اختصاص داده است. ریزش مو، موضوع ساده ای نیست که بتوان به راحتی از کنار آن عبور کرد چرا که ممکن است منجر به طاسی سر شود. بنابراین نباید نسبت به این موضوع بی تفاوت بود. امروزه در میان مردان، مسئله طاسی به یک بحران جدی تبدیل شده است. نداشتن مو، بخش عمده ای از زیبایی چهره را گرفته و سن را بالا می برد. ایمپلنت مو این مشکل را رفع می کند. اما نکته مهم این است که شما به چه دلیل دچار طاسی شده و چه زمانی برای پیوند مو اقدام می کنید. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که بهترین روش کاشت مو در ایران و جهان چیست؟ پاسخ سوال خود را در این مقاله به دست می آورید.

فرم مشاوره رایگان

 بهترین روش کاشت مو
معیار انتخاب بهترین روش کاشت مو در سال 2021 – مارال سلامت ایرانیان

معیار انتخاب بهترین روش کاشت مو

در مقالات متعددی سعی بر این داشتیم که روش های مختلف پیوند طبیعی مو را معرفی کنیم. وجود تنوع در روش کار این امکان را فراهم می کند تا حتی افرادی که شیمی درمانی کرده اند، بتوانند کاشت طبیعی مو را انجام دهند. اما اینکه برای هر فرد چه روشی انتخاب شود، به چند عامل بستگی دارد:

 1. طاسی سر چه اندازه پیشروی کرده است؟
 2. بانک مو در چه وضعیتی قرار دارد؟
 3. سلامت عمومی بدن چگونه بوده و آیا قدرت بدن شما در ترمیم زخم، مناسب است؟
 4. دلیل ریزش مو چیست؟
 5. آیا پوست سر از انعطاف پذیری خوبی برخوردار است؟
 6. تمایل دارید کاشت مو با چه سرعت انجام شده و در چه مدت زمانی به نتیجه ایده آل برسید؟

همانگونه که متوجه شدید شما نمی توانید تنها براساس مزیت هایی که برای یک روش کاشت مو وجود دارد، آن را انتخاب کنید بلکه متخصص باید بررسی کند آیا شما کاندید مناسبی برای روش مربوطه هستید یا خیر.

بهترین روش کاشت مو در ایران و جهان در سال 2021

در میان روش هایی که برای پیوند طبیعی مو وجود دارد، سه متد به عنوان بهترین ها شناخته شده و در بین مراجعه کنندگان، با استقبال بیشتری روبرو می شوند :

کاشت موی طبیعی به روش sut
بهترین روش پیوند مو متد sut

کاشت موی طبیعی به روش sut

بهترین و سریعترین روش پیوند مو که با سرعت بالا انجام گرفته و کاملا اتومات است، روش sut نام دارد. این متد به صورت زیر اجرا خواهد شد:

 1. ابتدا پوست سر تراشیده شده و به طور کامل ضد عفونی می شود.
 2. بعد از استفاده از بی حسی، عمل استخراج گرافت آغاز خواهد شد. برای این منظور از دستگاه استفاده می شود در نتیجه فولیکول با دست تماس نداشته و دچار آلودگی نمی شود.
 3. در محل کاشت مو، چند شکاف ایجاد می گردد تا گرافت های برداشت شده در این قسمت قرار گیرند.

کاشت طبیعی مو به روش sut چند مزیت عمده دارد که شامل :

 1. با توجه به اینکه برداشت و کاشت مو به کمک دستگاه انجام می شود، لذا سرعت کار بالا رفته و در یک جلسه، کار تمام می شود.
 2. از طرفی دوره نقاهت روش sut بسیار کوتاه تر از روش های دیگر است.
 3. همین که روش sut براساس تکنولوژی انجام می گیرد، احتمال آسیب به فولیکول، بسیار پایین می آید لذا قدرت بانک مو حفظ خواهد شد.
کاشت مو روش ترکیبی
کاشت مو به روش ترکیبی FIT+FUT

کاشت مو به روش ترکیبی FIT+FUT

روش دیگری که به عنوان بهترین روش های پیوند مو در ایران و جهان شناخته شده است، متد ترکیبی است که براساس دو روش FUT  و FIT انجام می گیرد. در ابتدا کاشت مو به روش FUT انجام می شود. برای این منظور، نوار باریکی از بانک مو برداشته شده و سپس در زیر میکروسکوپ، به قطعات بسیار ریز تقسیم می شود. اکنون هر کدام از این قطعات به محل مورد نظر پیوند می شوند. پس از آن، برای افزایش تراکم مو، روش FIT اجرا می گردد. گرافت ها به کمک پانچ های کوچک، از پوست جدا شده و در بین موهای کاشته شده، پیوند می شوند.

مهم ترین مزیت های روش ترکیبی عبارتند از :

 1. در مواردی که می خواهید به تراکم بسیار خوب موی سر دست پیدا کنید، روش ترکیبی گزینه مناسبی خواهد بود چرا که بعد از کاشت، عمل ترمیم را نیز انجام داده و باعث پرپشت شدن موی سر می گردد.
 2. شما در مدت زمان کوتاه تری می توانید شاهد رشد بسیار خوب موی سر با حجم زیاد باشید چون کاشت و عمل ترمیم تراکم، همزمان با هم انجام می شود.
 3. کاشت مو به روش ترکیبی، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده و دقت بسیار خوبی دارد.
کاشت مو روش میکروگرافت
کاشت مو روش میکروگرافت

کاشت مو روش میکروگرافت

یکی از جدیدترین روش هایی که برای ایمپلنت مو استفاده می شود، روش میکروگرافت است.  برای پیوند مو به این طریق، متخصص مراحل زیر را انجام می دهد:

 1. در ابتدا لازم است پوست سر تراشیده و ضد عفونی شود.
 2. سپس در ادامه بی حسی موضعی انجام می شود تا در حین استخراج فولیکول و کاشت آن، درد نداشته باشید.
 3. دو تکنیک برای روش میکروگرافت وجود دارد. در مورد طاسی شدید، پزشک به سراغ تکنیک تریکوفیتیک اسکارلت و در شرایط عادی، به سراغ هولدرهای اتوماتیک می رود. در هر دو تکنیک از دستگاه برای برداشت گرافت استفاده خواهد شد.
 4. در ادامه، سوراخ هایی در پوست سر ایجاد شده و به وسیله دستگاه  میکرو ایمپلنتر، پیوند مو انجام می گیرد.

مزیت های روش میکروگرافت که باعث شده به عنوان یکی از بهترین روش های کاشت مو در ایران و جهان شناخته شوند عبارتند از :

 1. اصلی ترین مزیت این روش کاشت مو، امکان افزایش تراکم برای پرپشت شدن موی سر است البته در ابتدا متخصص وضعیت بانک مو را بررسی خواهد کرد.
 2. در این روش از ایمپلنت مو، خطر تشکیل اسکار در بانک مو وجود ندارد.
 3. سرعت رشد مو در این روش بسیار بالا است به این معنا که در مدت زمان کوتاهی به حجم دلخواه مو خواهید رسید.

همانگونه که گفته شد از دستگاه برای استخراج و پیوند مو استفاده می شود لذا به فولیکول آسیب وارد نشده، خطر عفونت وجود نداشته و سرعت کار بالا می رود.

 1. امکان حساسیت به ماده بی حسی کم است چون دوز مورد استفاده در این روش کمتر است.
 2. با پیوند مو به روش میکروگرافت، رشد مو شبیه به فرم طبیعی خواهد بود.
 3. ممکن است علت طاسی سر، ابتلا به بیماری یا شیمی درمانی باشد. در این موارد روش میکروگرافت کمک می کند مجددا موی سر رشد طبیعی داشته باشد.

دلایل کاشت موی ناموفق

متاسفانه در برخی از موارد شاهد شکست کاشت مو خواهیم اما لازم است بدانید که چرا این اتفاق رخ می دهد :

در صورتی که متخصص به درستی تشخیص نداده و روش مناسب برای پیوند مو انتخاب نکند ممکن است نتیجه کار مطلوب نباشد.

نداشتن مهارت لازم در حین کار، خطر شکست کار را بالا می برد. خطا در استخراج فولیکول و یا عدم کاشت گرافت در عمق مناسب، باعث می شود شما نتیجه مورد نظر را شاهد نباشید.

اگر مراقبت های بعد از پیوند طبیعی مو جدی گرفته نشود، ممکن است تمامی زحمات شما هدر رود. برای مثال عفونت دلیل شایع پس زدن پیوند است.

در روش هایی که فولیکول به صوت مستقیم کاشت نمی شود، امکان خشک شدن آن وجود دارد. بنابراین وقتی پیوند مو انجام می گیرد، نتیجه بخش نخواهد بود.

البته دلیل دیگر شکست ایمپلنت مو، نبود بانک موی قوی است و در نتیجه تراکم ایده آل به دست نمی آید. به همین دلیل است که متخصصین توصیه می کنند قبل از اینکه طاسی سر پیشروی کرده و قدرت بانک مو کم شود، حتما درمان را شروع کنید.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا