معرفی بهترین روش کاشت ابرو در سال 2024

بهترین روش کاشت ابرو
3.2/5 - (8 امتیاز)

اگر شما از جمله کسانی هستید که ابرو‌های باریک و کم مویی دارید و یا اینکه ابرو‌های پرپشت شما دچار ریزش شده و هیچ راه درمانی برای احیای ابرو‌ها موثر نبوده است، وقت آن رسیده است که بهترین متخصص کاشت ابرو را پیدا کرده و این متد زیبایی را انجام دهید. با کاشت طبیعی ابرو، فولیکول‌های مو در ناحیه ابرو پیوند شده و همانند موی طبیعی رشد خواهند کرد. در نتیجه شما برای همیشه، ابروی زیبا و پرپشت خواهید داشت.

متد‌های مختلفی برای ایمپلنت ابرو وجود دارد اما حتما برای شما این سوال پیش آمده است که که بهترین روش کاشت ابرو کدام است؟ زمانی که به متخصص مراجعه می‌کنید، در ابتدا برای شما جلسه مشاوره برگزار می‌کند تا وضعیت سلامت عمومی بدن، قدرت بانک مو و تراکم مورد نیاز ابرو را بررس

ی نموده و بر این اساس بتواند بهترین روش پیوند ابرو را برای شما انتخاب نماید. در پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان، تمامی روش‌های پیوند طبیعی ابرو تحت نظر متخصصین حرفه‌ای و با کمک تجهیزات پیشرفته انجام می‌شود.

کاشت ابرو طبیعی با بهترین متد

معیار انتخاب روش کاشت ابرو

همانگونه که متوجه شدید، بهترین روش کاشت ابرو برای هر فرد، مختص همان فرد خواهد بود چون متخصص برای انتخاب روش کار، باید فاکتور‌های مختلفی را مد نظر قرار دهد که عبارتند از:

 1. ابروی شما به چه اندازه کم مو بوده و در نتیجه چه تعداد گرافت برای پیوند نیاز است؟
 2. دلیل ریزش ابرو چه بوده است؟
 3. چه مدل ابرویی برای کاشت در نظر دارید؟
 4. قدرت بانک موی شما چگونه است؟
 5. آیا فولیکول‌های بانک مو، از قدرت و بنیه خوبی برخوردار هستند؟
 6. کشسانی و انعطاف‌پذیری پوست بانک مو چگونه است؟
 7. برای طی کردن دوره نقاهت، نهایتا چه اندازه فرصت دارید؟

انتخاب بهترین روش کاشت ابرو

در جلسه مشاوره، متخصص تمامی این موارد را در نظر گرفته و سپس بهترین روش کاشت ابروی طبیعی را برای شما انتخاب خواهد کرد. البته برخی از مراجعه‌کنندگان اصرار دارند که کاشت ابرو با روش مد نظر آن‌ها انجام شود اما پیشنهاد ما این است که اجازه دهید متخصص تصمیم نهایی را اتخاذ کند چون پزشک شما، تجربه بسیار زیادی در این زمینه داشته و لذا به گونه‌ای عمل می‌کند که بهترین نتیجه را به دست بیاورید.

معرفی بهترین روش های کاشت ابرو

تنوع در روش‌های پیوند ابرو این امکان را فراهم می‌کند تا افراد با شرایط خاص و مختلف، بتوانند از این متد زیبایی استفاده کرده و مدل ابروی دلخواه خود را داشته باشند. در بین این متد‌ها، بهترین روش‌های پیوند ابروی طبیعی عبارتند از:

کاشت ابرو به روش میکروگرافت

روش‌های جدید کاشت ابرو، با دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن انجام می‌شوند و همین ارتقا در اجرای کار، باعث شده است که احتمال خطا و شکست ایمپلنت ابرو پایین بیاید. یکی از بهترین روش‌های کاشت طبیعی ابرو، پیوند ابرو با روش میکروگرافت است که به صورت زیر اجرا می‌گردد:

 1. بعد از استریل کردن پوست بانک مو و ابرو و اعمال بی‌حسی موضعی، استخرج گرافت با هولدر‌های اتوماتیک آغاز می‌گردد.
 2. بسته به تعداد گرافت مورد نیاز برای پیوند ابرو، متخصص از یکی از تکنیک های ‌تریکوفیتیک اسکارلت و هولدر‌های اتوماتیک برای برداشت گرافت استفاده خواهد کرد.
 3. در نهایت، کاشت فولیکول با دستگاه صورت می‌گیرد.

کاشت طبیعی ابرو با روش میکروگرافت چند مزیت عمده دارد:

 1. همانگونه که گفته شد، استخراج و کاشت فولیکول با دستگاه انجام می‌شود لذا دخالت دست کم شده و خطر آلوده شدن فولیکول پایین می‌آید.
 2. برای افرادی که در اثر بیماری پوستی، شیمی درمانی، آسیب به ابرو و. . . ابرو‌های خود را از دست داده‌اند، روش میکروگرافت راهکار مناسبی برای پیوند خواهد بود.
 3. در کاشت ابرو با روش میکروگرافت خطر تشکیل اسکار وجود ندارد.
 4. برای افرادی که می‌خواهند ابرو‌های پهن و پرپشت داشته باشند، این روش را پیشنهاد می‌کنیم چون با این روش می‌توانند بیشترین تراکم مو را در ابرو‌های خود داشته باشند.

کاشت ابرو با روش اف آی تی

یکی دیگر از بهترین متد‌های پیوند ابرو، کاشت ابرو با روش FIT است. متخصص پس از اینکه پوست را استریل و بی‌حس نمود، کار را به شکل زیر پیش خواهد برد:

 1. با کمک پانچ‌های کوچک، فولیکول‌ها از بانک مو برداشته می‌شوند.
 2. سپس باید بافت‌های اضافی همانند چربی که همراه با فولیکول هستند، جدا شوند تا فولیکول آماده کاشت گردد. با توجه به اینکه این مرحله زمان‌بر است، لذا متخصص فولیکول‌ها را در محلول مخصوص با دمای پایین قرار خواهد داد تا از دست نروند.
 3. سپس در ابرو شیار‌های کوچکی اعمال شده و فولیکول‌ها داخل آن پیوند می‌شوند.

کاشت ابرو با روش اف آی تی دو مزیت عمده دارد:

 1. چون برای استخراج گرافت، زخمی در پوست ایجاد نمی‌کند لذا خطر تشکیل اسکار وجود نخواهد داشت.
 2. اگر پوست پشت سر فرد مراجعه‌کننده شل و لایه لایه باشد، بهترین روش برای استخراج گرافت، روش FIT خواهد بود.

کاشت ابرو با روش اس یو تی

کاشت ابرو به روش اس یو تی

کاشت طبیعی ابرو با روش اس یو تی، شبیه پیوند ابرو با روش اف آی تی است با این تفاوت که در روش sut برداشت گرافت با دستگاه انجام می‌شود. دلایلی که باعث شده است این روش به عنوان بهترین روش کاشت ابرو شناخته شوند عباتند از:

 1. استفاده از دستگاه برای استخراج و کاشت فولیکول باعث می‌شود هم سرعت کار بالا رفته و هم فولیکول‌ها از خطر آلودگی در ‌امان بمانند.
 2. همچنین کاشت طبیعی ابرو با روش sut، دوره نقاهت بسیار کوتاهی داشته و خیلی زود می‌توانید به شرایط عادی زندگی برگردید.
 3. با توجه به اینکه با این روش، احتمال آسیب به فولیکول‌ها بسیار کم است لذا قدرت بانک مو حفظ شده و اگر مجددا نیاز به کاشت ابرو بود، مشکلی برای تکرار پیوند وجود نخواهد داشت.

شکست پیوند ابرو

دلایل شکست کاشت ابرو

مسئله‌ای که لازم است پیرامون آن صحبت کنیم، دلیل شکست کاشت ابرو است. حتی در برخی موارد علی‌رغم اینکه بهترین روش کاشت طبیعی ابرو برای فرد اجرا شده است، باز هم نتیجه مطلبی به دست نیامده و تمام وقت و هزینه متقاضی از دست رفته است. اما دلیل این اتفاق چیست؟

 1. همانگونه که گفته شد بهترین روش پیوند ابرو از فردی به فرد دیگر متفاوت بوده و متخصص براساس معیار‌هایی که در ابتدای مقاله ذکر شد، روش مناسب شما را انتخاب خواهد کرد. اگر پزشک از مهارت و دانش کافی برخوردار نباشد و در انتخاب روش به درستی عمل نکند، احتمال شکست کار وجود دارد.
 2. حتی اگر بهترین روش ایمپلنت ابرو را انتخاب کنید اما متخصص از مهارت و عملکرد خوبی برخوردار نباشد، قطعا نتیجه خوبی به دست نخواهید آورد. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم قبل از هر چیز، بهترین دکتر کاشت ابرو را پیدا کنید.
 3. ظرافت عمل متخصص در تعین زاویه و عمق کاشت ابرو بسیار مهم است چرا که در ابرو، مو‌ها در سه زاویه رشد می‌کنند و اگر پزشک به این موضوع بی‌تفاوت باشد، ابرو‌های پراکنده و بدفرم حاصل خواهد شد.
 4. بخشی از دلایل شکست کاشت ابروی طبیعی، به دلیل بی‌توجه فرد نسبت به مراقبت‌های بعد از پیوند است. برای مثال شما تا مدتی نباید به سراغ دخانیات و مشروبات الکلی بروید. همچنین نور مستقیم خورشید، فولیکول‌های پیوندی را از بین می‌برد. در شستن ابرو‌ها باید طبق دستور پزشک عمل کنید. اگر تمامی نکات توصیه شده توسط دکتر را رعایت نکنید، احتمال آسیب به فولیکول پیوندی وجود دارد.
 5. همچنین داشتن فولیکول‌های قوی، لازمه موفقیت کاشت ابرو است. به همین دلیل متخصص در انتخاب بهترین روش پیوند ابروی طبیعی، قدرت فولیکول‌ها را بررسی خواهد کرد.
مقاله قبلی
بهترین دکتر و کلینیک کاشت ابرو در تهران را بهتر بشناسید!
مقاله بعدی
چه سنی مناسب برای کاشت ابرو می باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید