بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابروی طبیعی

داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو
2.9/5 - (9 امتیاز)

زمانی که فولیکول‌ها قدرت خود را از دست داده و سست می‌شوند، شاهد ریزش مو خواهید بود که این اتفاق به دلیل سبک زندگی ناسالم، مصرف دخانیات، تغذیه نادرست، استرس و … رخ می‌دهد. وقتی در مورد ریزش مو صحبت می‌کنیم، هیچ تفاوتی بین موی سر یا ابرو وجود ندارد. در واقع ما اکنون با مراجعه‌کنندگان زیادی در پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان مواجه هستیم که به دلیل از دست دادن تراکم موی ابرو، دوست دارند پیوند طبیعی ابرو را انجام دهند تا زیبایی چهره خود را به دست بیاورند.

اگر این متد زیبایی تحت نظر متخصص حرفه‌ای و با بهترین روی کاشت ابرو صورت گردد، قطعا شما عمده راه را رفته و نتیجه دلخواه حاصل خواهد شد. اما فراموش نکنید که نحوه مراقبت بعد از کاشت ابروی طبیعی، آخرین مرحله برای دستیابی به موفقیت است. برای مثال فولیکول‌های پیوندی به تقویت بهتر و بیشتری نیاز دارند تا سریع‌تر جای خود را در محل جدید، محکم کنند. به همین دلیل است که گا‌ها متخصصان دارو‌های تقویتی بعد از پیوند ابرو را تجویز می‌کنند.

بهترین قرص بعد از کاشت ابرو

لازم به توضیح است که مصرف بهترین قرص بعد از ایمپلنت ابرو، به نیاز و شرایط هر فرد زیباجویی بستگی دارد و بایستی توسط پزشک متخصص، باتوجه به تاریخچه پزشکی و وضعیت بالینی شخص تجویز شود. یکی از قرص‌هایی که معمولا پس از کاشت‌ ابرو با موی نازک تجویز می‌شوند، آنتی بیوتیک‌ها هستند. این مواد در پیشگیری از التهاب و عفونت در ناحیه کاشت، نقش زیادی دارند.

در شرایطی که پزشک معالج شما قصد تجویز قرص‌های دیگری را داشته باشد، شما باید از مدت زمان و نحوه مصرف دارو آگاهی لازم را داشته باشید. همچنین باید همیشه به پزشک خود بگویید که در حال مصرف چه داروی دیگری هستید، تا تداخل دارویی به وحود نیاید. با این کار، دکتر کاشت ابروی طبیعی می‌تواند بهترین قرص را برای شما تجویز کند.

البته باید بدانید که علاوه بر قرص و داروهای شیمیایی، مصرف مواد غذایی سالم و مقوی، استراحت کافی و مراقبت‌های بهداشتی دقیق از ناحیه ایمپلنت ابرو نیز نقش بالایی در بهبود زخم‌های این ناحیه دارند.

آمپول بیوتین بعد از کاشت ابرو

در برخی موارد، امپول بیوتین بعد از کاشتن ابرو، برای جلوگیری از ریزش موی پیوند زده شده، توسط پزشکان تجویز می‌شود. بیوتین یکی از ویتامین‌های گروه B  است که نقش قابل توجهی در سلامت ناخن، پوست، مو و دیگر بافت‌های بدن دارد.

به طور کلی، مصرف امپول بیوتین بعد از پیوند ابرو طبیعی دائمی می‌تواند در محافظت از موهای کاشت شده بسیار موثر واقع شود. البته باید در نظر داشته باشید که مصرف هرگونه دارو و مکمل، باید طبق دستور پزشک باشد. پس حتما راهنمایی‌های لازم را از پزشک خود دریافت نمایید.

بعد از کاشت ابرو چه ویتامینی بخوریم؟

طبق توصیه های پزشکان، بعد از پیوند مو، مصرف ویتامین‌های موثر در رشد قوی و سالم موها ضروری است. این ویتامین‌ها به شرح زیر است:

 1. ویتامین A: در نقش یک آنتی اکسیدان قوی عمل می‌کند و در حفظ سلامتی موها و پیشگیری از شکستن آن‌ها بسیار موثر است.
 2. ویتامین C: این ویتامین برای ساخت پروتئین کلاژن و افزایش ضخامت پوست و موها بعد از پیوند مو، ضروری است.
 3. ویتامین E: به عنوان یکی از قوی‌ترین آنتی اکسیدان‌ها عمل می‌کند و باعث می‌شود تا موها در مقابل آسیب‌های خارجی مقاوم شوند.‌
 4. ویتامین D: این ویتامین در حفظ سلامتی و رشد فولیکول‌های مو، نقش بالایی دارد.
 5. ویتامین B7: ویتامین B7 یا همان بیوتین، در رشد و حفظ سلامتی موها بسیار موثر است.
 6. ویتامین B12: به عنوان یکی از ضروری‌ترین اجزای موثر در تولید گلبول‌های قرمز خون عمل می‌کند و برای رشد سالم موها بسیار مفید است.

این امکان برای شما وجود دارد تا با مصرف مواد غذایی حاوی این نوع ویتامین‌ها، مانند سبزیجات و میوه ها و همچنین مکمل‌های ویتامینی مو، این ویتامین‌ها را دریافت نمایید. البته پیش از مصرف هر نوع ویتامینی، مشورت با پزشک ضرورت دارد.

اسپری بعد از کاشت ابرو

در اغلب اوقات، برای نگهداری، محافظت و تقویت رشد ابروهای پیوند زده شده، استفاده از اسپری‌های ویژه بسیار موثر خواهد بود. این اسپری‌ها شامل عواملی هستند که ابروها را به خوبی تقویت و تغذیه می‌کند و همچنین آن‌ها را در مقابل عواملی مخرب محیطی مانند آلودگی هوا، اشعه های مضر نور خورشید و مواد شیمیایی محافظت می‌کند. البته پیش از مصرف این نوع اسپری‌ها بهتر است که از پزشک خود مشورت بگیرید.

قرص آناهیل بعد از کاشت ابرو

یکی از قرص‌هایی که گاهی اوقات توسط پزشکان و پس از کاشت ابرو از موی سر تجویز می‌شود، قرص آناهیل Anaheal  است. این دارو دارای مواد موثر lidocaine  و prilocaine  در خود است. این مواد، دو مخدر موضعی هستند و خاصیت بی‌حس کنندگی دارند. به همین دلیل از آن‌ها برای کاهش التهاب، درد و سوزش در ناحیه پیوند زده شده استفاده می‌شود.

بایستی در نظر داشته باشید مصرف قرص اناهیل باید به صورت منظم و به دستور پزشک باشد. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، معمولا مصرف این قرص اناهیل به صورت زیر پوستی است.

بنابراین برای تأیید نیاز به مصرف این قرص بایستی با پزشک متخصص خود مشورت نمایید. تا ایشان، جزئیات طریقه مصرف و عوارض جانبی احتمالی را برای شما شرح دهند.

معرفی بهترین دارو‌های تقویتی بعد از کاشت ابرو

قبل از اینکه پیوند ابروی طبیعی انجام شود، پزشک با شما یک جلسه مشاوره کاشت ابرو برگزار خواهد کرد. این جلسه دو هدف اصلی را دنبال می‌کند. از یک سو باید صلاحیت شما برای این متد زیبایی تایید گردد و سپس در ادامه، توصیه ‌های مراقبتی قبل و بعد از پیوند ابرو بیان شوند تا با مسئولیت خود در به دست آوردن بهترین نتیجه کاشت ابرو آشنا شوید. یکی از نکات مراقبتی بعد از پیوند ابروی طبیعی، تغذیه سالم و استفاده از دارو‌های تقویتی بعد از کاشت طبیعی ابرو است.

داروهای موثر بر تقویت ابرو بعد از پیوند ابرو

به طور کلی فراموش نکنید که مو برای اینکه بتواند به خوبی رشد کرده و با قدرت در داخل پوست باقی بماند، به تقویت مناسب نیاز دارد. روزانه باید مواد مغذی مفید شامل مواد معدنی، ویتامین و پروتئین به فولیکول مو برسد تا رشد ابرو بعد از کاشت ابرو بهتر شود. این مسئله بعد از کاشت مو و ابرو اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. لذا از زمانی که ایمپلنت طبیعی ابرو را انجام دادید، به این چند توصیه غذایی زیر عمل نمایید:

 1. حتما روزانه حجم بیشتری آب مصرف کنید.
 2. مصرف سبزیجات و میوه‌ها را بیشتر کنید تا هم زخم‌ها زودتر التیام یافته و هم ترکیبات مغذی همانند ویتامین و پروتئین در اختیار فولیکول قرار گیرد.
 3. تا زمانی که متخصص اجازه نداده است، از مصرف غذا‌ها و خوراکی‌هایچرب که باعث چرب شدن پوست نیز می‌شوند، خودداری کنید.

در کنار تغذیه مناسب، پزشک حتما مصرف برخی دارو‌های تقویتی بعد از ایمپلنت طبیعی ابرو را توصیه می‌کند. در ادامه به معرفی گوهای از این دارو‌ها خواهیم پرداخت:

مصرف ویتامین ها

ویتامین‌هایی همانند A، B، C، E از جمله مهمترین ویتامین‌هایی هستند که لازم است مصرف آن‌ها را بعد از پیوند ابرو بیشتر کنید. البته شما می‌توانید با مصرف مواد غذایی حاوی این ویتامین‌ها، نیاز بدن خود را تامین کنید اما گاها پزشک مکمل‌هایی تجویز می‌کند تا مقدار ویتامین‌ها در بدن در مدت کوتاهی، سریعا بالا رفته و فولیکول دچار فقر این مواد نباشد. اما یک نکته را فراموش نکنید. برخی از ویتامین‌ها محلول در چربی بوده و اگر در مصرف آن‌ها ‌روی کنید، دچار مسمومیت ناشی از آن ویتامین‌ها خواهید شد. به همین دلیل است که بیان کریم در مصرف دارو‌های تقویتی بعد از کاشت طبیعی ابرو به هیچ عنوان خودسرانه عمل نکنید.

تقویت فولیکول تازه کاشته شده با ویتامین E

ویتأمین E یکی از آنتی‌اکسیدان‌های بسیار قوی شناخته شده است که می‌تواند پوست و موی شما را در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت کند. بنابراین مصرف مواد غذایی و مکمل‌های تقویتی حاوی ویتأمین E به شدت بر روی تقویت مو‌های کاشته شده و بهبود وضعیت مو‌ها تأثیر می‌گذارد. از طرف دیگر این ویتأمین باعث نرم و خوش‌حالت شدن مو‌ها و بازسازی فولیکول‌ها می‌گردد. اما فراموش نکنید که ویتأمین E باعث رقیق شدن خون می‌گردد.

بنابراین حداقل تا دو هفته بعد از پیوند مو نباید به سراغ مواد غذایی و مکمل‌های ویتأمین E بروید. از جمله گیاهان حاوی ویتأمین E می‌توان به بادام، آوکادو، تخمه آفتابگردان، روغن زیتون و اسفناج اشاره کرد.

ویتامین C و گرافت های تازه پیوند شده

یکی دیگر از آنتی اکسیدان‌های طبیعی که باعث شاداب و جوان ماندن پوست، جلوگیری از ریزش مو و نرم و خوش حالت شدن مو‌ها می‌گردد، ویتأمین c نام دارد. اغلب افراد این تصور را دارند که ویتأمین c تنها بر روی تقویت قوای ایمنی و جلوگیری از ابتلا به بیماری تأثیر می‌گذارد. اما همانگونه که متوجه شدید این ویتأمین می‌تواند بر روند رشد مو‌های شما نیز اثربخش باشد.

مهم‌ترین تأثیر ویتأمین c این است که گرافت‌های تازه پیوند شده را در برابر رادیکال‌های آزاد و اشعه‌های ماورای بنفش خورشید در ‌امان نگه می‌دارد. همانگونه که می‌دانید این رادیکال‌ها به شدت می‌توانند باعث تخریب فولیکول‌ها و نابودی آن‌ها شوند. از طرف دیگر ویتأمین c از طریق بهبود سیستم ایمنی بدن، سرعت برطرف شدن عوارض کاشت ابرو و بهبود زخم‌ها را افزایش داده و باعث می‌شود دوره نقاهت کوتاه‌تری داشته باشید.

ویتامین A بعد از کاشت گرافت مو

قطعاً در رژیم غذایی که متخصص برای شما تجویز می‌کند ویتأمین A نیز به چشم خواهد خورد. متخصص یا مکمل‌های حاوی ویتأمین A را برای شما در نظر خواهد گرفت یا از شما می‌خواهد مواد غذایی حاوی ویتأمین A را مصرف کنید. اما این ویتأمین چه تأثیری دارد؟ ویتأمین A نقش بسیار مهمی در تولید سبوم یا هاون چربی طبیعی پوست دارد. این چربی همانند یک لایه عایق عمل می‌کند که از نفوذ آلاینده‌ها به منافذ پوست سر جلوگیری خواهد کرد. اکنون که کاشت مو را انجام داده‌اید و زخم‌هایی بر روی پوست سر ایجاد شده است، مصرف مواد غذایی حاوی ویتأمین A باعث می‌شود تولید سبوم بیشتر شده و در نتیجه زخم‌ها در برابر آلاینده‌ها و میکروب‌ها در ‌امان بمانند. پس عفونت پوستی اتفاق نمی‌افتد. از طرف دیگر وقتی چربی پوست به حد اعتدال تأمین گردد از خارش پوست جلوگیری خواهد شد.

قرص زینک پلاس

حتما تا به حال شنیده‌اید که مصرف زینک پلاس چه تاثیر معجزه‌آسایی بر رشد مو دارد. بعد از ایمپلنت ابرو ممکن است پزشک برای شما زینک پلاس تجویز کند. حتما براساس برنامه‌ای که گفته‌ می‌شود، این قرص را استفاده نمایید. زینک یا روی از یک سو قدرت جذب ویتامین‌ها و مواد معدنی را در بدن بالا برده و از سویی دیگر در سنتر پروتئین‌ها و حفظ تعادل هورمونی در بدن، نقش بسیار مهمی دارد.

مصرف قرص آهن بعد از پیوند ابرو

قرص آهن

متخصص براساس نتیجه آزمایش خون و وضعیت آهن بدن شما، شاید مصرف قرص آهن بعد از کاشت را توصیه کند. همانگونه که می‌دانید این عنصر، عامل مهمی در ساخت هموگلوبین است که نقش مهمی در انتقال اکسیژن ایفا می‌کند. لذا کم خونی فقر آهن باعث می‌شود اکسیژن کافی به فولیکول پیوندی نرسیده و از دست برود.

داروی ماینوکسیدیل

در میان دارو‌های تقویتی بعد از پیوند ابروی طبیعی، ماینوکسیدیل نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. مهمترین مزیت این دارو، افزایش رشد و کیفیت ابرو‌های پیوندی است. طبق دستور پزشک، دارو را روزانه با یک چوب پنبه کوچک به ابرو‌های خود بزنید بدون اینکه فشاری به مو‌ها وارد شود. البته فراموش نکنید برای اینکه تاثیر دارو را شاهد باشید، باید به طور منظم از آن استفاده نمایید.

فولیک اسید و امگا ۳

دارو‌هایی دیگری که لازم است بعد از کاشت ابرو از آن‌ها استفاده کنید، فولیک اسید و امگا ۳ هستند. این دو، تاثیر بسیار قابل توجهی بر بهبود رشد ابرو‌ها دارند لذا روزانه از آن‌ها استفاده کنید تا فولیکول‌های پیوندی تقویت شده و با قدرت بیشتری رشد کنند.

فیناستراید

این دارو عمدتا برای مراقبت‌های بعد از پیوند مو مورد استفاده قرار می‌گیرد اما در برخی از موارد، پزشک برای کاشت ابرو نیز استفاده از فیناستراید را توصیه خواهد کرد. مهمترین تاثیر این دارو، تثبیت فولیکول‌های پیوندی در ابرو است.

البته همانگونه که می‌دانید، از هفته سوم بعد از کاشت ابرو، دچار شوک ریزشی خواهید شد که کاملا طبیعی و بخشی از روند درمان است. مصرف این دارو‌های تقویتی، به رشد مجدد ابرو‌ها بعد از این شوک و افزایش تراکم ابرو کمک خواهند کرد. بنابراین در مصرف آن‌ها کوتاهی نکنید تا نتیجه زحمات خود را به بهترین شکل ممکن شاهد باشید.

روش استفاده از داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو

نکاتی در مورد استفاده از دارو‌های تقویتی بعد از کاشت ابرو

برخی از افراد به دلیل اینکه نگران از دست رفتن ابرو‌های پیوندی خود هستند، در مصرف دارو‌های تقویتی بعد از پیوند ابرو زیاده‌روی کرده و یا برخی از دارو‌ها را خودسرانه مصرف می‌کنند. چند توصیه برای شما عزیزان داریم:

 1. به هیچ عنوان سرخود اقدام به مصرف داروی تقویتی بعد از ایمپلنت ابرو نکرده و طبق دستور متخصص رفتار کنید. شما قبل از کاشت ابرو، آزمایشاتی انجام داده و متخصص وضعیت تغذیه‌ای خون شما را کنترل کرده است. بر همین اساس، دارو‌هایی را تجویز می‌کند. اما خود شما از این موضوع بی‌اطلاع بوده و ممکن است در اثر مصرف بی‌رویه، بدن خود را دچار مسمویت ناشی از افزایش برخی از ویتامین‌های محلول در چربی و عناصر معدنی کنید.
 2. تمامی دارو‌های تقویتی تجویز شده توسط متخصص را طبق دستورالعمل پزشک مصرف کنید تا فولیکول‌ها از نظر نیاز غذای تامین شوند. تا زمانی که پزشک اجازه نداده است، این دارو‌ها را ترک نکنید.
 3. اگر در مورد مزایای برخی از دارو‌های تقویتی بعد از ایمپلنت ابرو مطالبی شنیده‌اید، از متخصص سوال کرده و در صورتی که برای شما مفید بود، از آن استفاده کنید.
 4. برخی از این دارو‌ها، به صورت محلول هستند حتما روش استفاده از آن‌ها را از متخصص جویا شوید تا به فولیکول‌های پیوندی فشاری وارد نشده و آسیب نبینند.
 5. مصرف برخی از دارو‌ها برای دسته‌ای از افراد توصیه نمی‌شود در نتیجه لازم است قبل از مصرف هر داروی تقویتی بعد از ایمپلنت ابرو، حتما به متخصص اطلاع دهید.
 6. مصرف دارو‌های تقویتی بعد از پیوند طبیعی ابرو باید به صورت منظم انجام شود. اگر بی‌برنامه پیش بروید، قطعا نتیجه خوبی را شاهد نخواهید بود.

مصرف قرص آناهیل بعد از کاشت ابرو

تقویت ابرو با قرص ال دی

یک نوع از داروهایی که معمولا برای تقویت سلامتی تجویز می‌شود، قرص ال دی است. با این وجود، تا به الان تحقیقات علمی در خصوص مصرف قرص ال دی برای تقویت رشد ابروها صورت نگرفته است.

پس بهتر است در نظر داشته باشید که مصرف قرص ال دی برای تقویت ابروها، اثبات شده نیست. شما می‌توانید از دیگر داروها و روش‌های خانگی مثل ماسک خانگی برای افزایش رشد ابروهای خود استفاده نمایید.

قرص ال دی نیز مانند سایر داروها، مضراتی دارد. شما باید با پزشک خود مشورت نمایید تا از اثرات جانبی احتمالی آن مطلع شوید.

مقاله قبلی
عوارض کاشت ابرو طبیعی از شایعه تا واقعیت !
مقاله بعدی
دلایل اصلی ایجاد زخم و عفونت بعد از کاشت ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید