کاشت ابرو
موضوعات داغ

بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابروی طبیعی

امتیاز به این محتوا

زمانی که فولیکول‌ها قدرت خود را از دست داده و سست می‌شوند، شاهد ریزش مو خواهید بود که این اتفاق به دلیل سبک زندگی ناسالم، مصرف دخانیات، تغذیه نادرست، استرس و … رخ می‌دهد. وقتی در مورد ریزش مو صحبت می‌کنیم، هیچ تفاوتی بین موی سر یا ابرو وجود ندارد. در واقع ما اکنون با مراجعه‌کنندگان زیادی در پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان مواجه هستیم که به دلیل از دست دادن تراکم موی ابرو، دوست دارند پیوند طبیعی ابرو را انجام دهند تا زیبایی چهره خود را به دست بیاورند.

اگر این عمل زیبایی تحت نظر متخصص حرفه‌ای و با بهترین روی کاشت ابرو صورت گردد، قطعا شما عمده راه را رفته و نتیجه دلخواه حاصل خواهد شد. اما فراموش نکنید که نحوه مراقبت بعد از کاشت ابروی طبیعی، آخرین مرحله برای دستیابی به موفقیت است. برای مثال فولیکول‌های پیوندی به تقویت بهتر و بیشتری نیاز دارند تا سریع‌تر جای خود را در محل جدید، محکم کنند. به همین دلیل است که گا‌ها متخصصان دارو‌های تقویتی بعد از کاشت ابرو را تجویز می‌کنند.

جهت اطلاع از هزینه کاشت ابرو کلیک کنید.

معرفی بهترین دارو‌های تقویتی بعد از کاشت ابرو

قبل از اینکه پیوند ابروی طبیعی انجام شود، پزشک با شما یک جلسه مشاوره کاشت ابرو برگزار خواهد کرد. این جلسه دو هدف اصلی را دنبال می‌کند. از یک سو باید صلاحیت شما برای این عمل زیبایی تایید گردد و سپس در ادامه، توصیه ‌های مراقبتی قبل و بعد از پیوند ابرو بیان شوند تا با مسئولیت خود در به دست آوردن بهترین نتیجه کاشت ابرو آشنا شوید. یکی از نکات مراقبتی بعد از پیوند ابروی طبیعی، تغذیه سالم و استفاده از دارو‌های تقویتی بعد از کاشت طبیعی ابرو است.

داروهای موثر بر تقویت ابرو بعد از پیوند ابرو

به طور کلی فراموش نکنید که مو برای اینکه بتواند به خوبی رشد کرده و با قدرت در داخل پوست باقی بماند، به تقویت مناسب نیاز دارد. روزانه باید مواد مغذی مفید شامل مواد معدنی، ویتامین و پروتئین به فولیکول مو برسد تا رشد مو بهتر شود. این مسئله بعد از کاشت مو و ابرو اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. لذا از زمانی که ایمپلنت طبیعی ابرو را انجام دادید، به این چند توصیه غذایی زیر عمل نمایید:

  1. حتما روزانه حجم بیشتری آب مصرف کنید.
  2. مصرف سبزیجات و میوه‌ها را بیشتر کنید تا هم زخم‌ها زودتر التیام یافته و هم ترکیبات مغذی همانند ویتامین و پروتئین در اختیار فولیکول قرار گیرد.
  3. تا زمانی که متخصص اجازه نداده است، از مصرف غذا‌ها و خوراکی‌هایچرب که باعث چرب شدن پوست نیز می‌شوند، خودداری کنید.

در کنار تغذیه مناسب، پزشک حتما مصرف برخی دارو‌های تقویتی بعد از ایمپلنت طبیعی ابرو را توصیه می‌کند. در ادامه به معرفی گوهای از این دارو‌ها خواهیم پرداخت:

مشاهده این مطلب : عوارض کاشت ابرو

مصرف ویتامین ها

ویتامین‌هایی همانند A، B، C، E  از جمله مهمترین ویتامین‌هایی هستند که لازم است مصرف آن‌ها را بعد از پیوند ابرو بیشتر کنید. البته شما می‌توانید با مصرف مواد غذایی حاوی این ویتامین‌ها، نیاز بدن خود را تامین کنید اما گاها پزشک مکمل‌هایی تجویز می‌کند تا مقدار ویتامین‌ها در بدن در مدت کوتاهی، سریعا بالا رفته و فولیکول دچار فقر این مواد نباشد. اما یک نکته را فراموش نکنید. برخی از ویتامین‌ها محلول در چربی بوده و اگر در مصرف آن‌ها ‌روی کنید، دچار مسمومیت ناشی از آن ویتامین‌ها خواهید شد. به همین دلیل است که بیان کریم در مصرف دارو‌های تقویتی بعد از کاشت طبیعی ابرو به هیچ عنوان خودسرانه عمل نکنید.

قرص زینک پلاس

حتما تا به حال شنیده‌اید که مصرف روی چه تاثیر معجزه‌آسایی بر رشد مو دارد. بعد از ایمپلنت ابرو ممکن است پزشک برای شما زینک پلاس تجویز کند. حتما براساس برنامه‌ای که گفته‌ می‌شود، این قرص را استفاده نمایید. زینک یا روی از یک سو قدرت جذب ویتامین‌ها و مواد معدنی را در بدن بالا برده و از سویی دیگر در سنتر پروتئین‌ها و حفظ تعادل هورمونی در بدن، نقش بسیار مهمی دارد.

مشاهده این مطلب: زینک پلاس؛ منبع حیاتی برای سلامت و رشد مو، ناخن و پوست

قرص آهن

متخصص براساس نتیجه آزمایش خون و وضعیت آهن بدن شما، شاید مصرف قرص آهن بعد از کاشت را توصیه کند. همانگونه که می‌دانید این عنصر، عامل مهمی در ساخت هموگلوبین است که نقش مهمی در انتقال اکسیژن ایفا می‌کند. لذا کم خونی فقر آهن باعث می‌شود اکسیژن کافی به فولیکول پیوندی نرسیده و از دست برود.

داروی ماینوکسیدیل

در میان دارو‌های تقویتی بعد از پیوند ابروی طبیعی، ماینوکسیدیل نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. مهمترین مزیت این دارو، افزایش رشد و کیفیت ابرو‌های پیوندی است. طبق دستور پزشک، دارو را روزانه با یک چوب پنبه کوچک به ابرو‌های خود بزنید بدون اینکه فشاری به مو‌ها وارد شود. البته فراموش نکنید برای اینکه تاثیر دارو را شاهد باشید، باید به طور منظم از آن استفاده نمایید.

مطالب بیشتر: مدل ها و روش های کاشت ابروی طبیعی

فولیک اسید و امگا ۳

دارو‌هایی دیگری که لازم است بعد از کاشت ابرو از آن‌ها استفاده کنید، فولیک اسید و امگا ۳ هستند. این دو، تاثیر بسیار قابل توجهی بر بهبود رشد ابرو‌ها دارند لذا روزانه از آن‌ها استفاده کنید تا فولیکول‌های پیوندی تقویت شده و با قدرت بیشتری رشد کنند.

مشاهده این مطلب : بهترین دکتر کاشت ابروی طبیعی

فیناستراید

این دارو عمدتا برای مراقبت‌های بعد از پیوند مو مورد استفاده قرار می‌گیرد اما در برخی از موارد، پزشک برای کاشت ابرو نیز استفاده از فیناستراید را توصیه خواهد کرد. مهمترین تاثیر این دارو، تثبیت فولیکول‌های پیوندی در ابرو است.
البته همانگونه که می‌دانید، از هفته سوم بعد از کاشت ابرو، دچار شوک ریزشی خواهید شد که کاملا طبیعی و بخشی از روند درمان است. مصرف این دارو‌های تقویتی، به رشد مجدد ابرو‌ها بعد از این شوک و افزایش تراکم ابرو کمک خواهند کرد. بنابراین در مصرف آن‌ها کوتاهی نکنید تا نتیجه زحمات خود را به بهترین شکل ممکن شاهد باشید.

روش استفاده از داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو

نکاتی در مورد استفاده از دارو‌های تقویتی بعد از کاشت ابرو

برخی از افراد به دلیل اینکه نگران از دست رفتن ابرو‌های پیوندی خود هستند، در مصرف دارو‌های تقویتی بعد از پیوند ابرو زیاده‌روی کرده و یا برخی از دارو‌ها را خودسرانه مصرف می‌کنند. چند توصیه برای شما عزیزان داریم:

  1. به هیچ عنوان سرخود اقدام به مصرف داروی تقویتی بعد از ایمپلنت ابرو نکرده و طبق دستور متخصص رفتار کنید. شما قبل از کاشت ابرو، آزمایشاتی انجام داده و متخصص وضعیت تغذیه‌ای خون شما را کنترل کرده است. بر همین اساس، دارو‌هایی را تجویز می‌کند. اما خود شما از این موضوع بی‌اطلاع بوده و ممکن است در اثر مصرف بی‌رویه، بدن خود را دچار مسمویت ناشی از افزایش برخی از ویتامین‌های محلول در چربی و عناصر معدنی کنید.
  2. تمامی دارو‌های تقویتی تجویز شده توسط متخصص را طبق دستورالعمل پزشک مصرف کنید تا فولیکول‌ها از نظر نیاز غذای تامین شوند. تا زمانی که پزشک اجازه نداده است، این دارو‌ها را ترک نکنید.
  3. اگر در مورد مزایای برخی از دارو‌های تقویتی بعد از ایمپلنت ابرو مطالبی شنیده‌اید، از متخصص سوال کرده و در صورتی که برای شما مفید بود، از آن استفاده کنید.
  4. برخی از این دارو‌ها، به صورت محلول هستند حتما روش استفاده از آن‌ها را از متخصص جویا شوید تا به فولیکول‌های پیوندی فشاری وارد نشده و آسیب نبینند.
  5. مصرف برخی از دارو‌ها برای دسته‌ای از افراد توصیه نمی‌شود در نتیجه لازم است قبل از مصرف هر داروی تقویتی بعد از ایمپلنت ابرو، حتما به متخصص اطلاع دهید.
  6. مصرف دارو‌های تقویتی بعد از پیوند طبیعی ابرو باید به صورت منظم انجام شود. اگر بی‌برنامه پیش بروید، قطعا نتیجه خوبی را شاهد نخواهید بود.

مطالب بیشتر: زخم و عفونت بعد از کاشت ابرو

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟