چه سنی مناسب برای کاشت ابرو می باشد؟

بهترین سن کاشت ابرو
امتیاز به این محتوا

هر کدام از اجزای صورت، نقش مهمی را در زیبایی و شادابی چهره ایفا می‌کنند در نتیجه اگر هر یک دچار نقص شوند، تاثیر چشمگیری بر صورت خواهند گذاشت. خوشبختانه با پیشرفت علم و ابداع روش‌های مختلف جوانسازی و زیباسازی صورت، این امکان فراهم شده است که افراد با ابرو‌های باریک و کم‌پشت بتوانند مدل ابرو‌های خود را تغییر داده و تراکم مو در این قسمت را زیاد کنند.

به عنوان بهترین و موثرترین روش، کاشت ابرو را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای پیوند طبیعی ابرو، محدودیت جنسی وجود ندارد هر چند که اغلب مراجعه‌کنندگان به پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان، بانوان هستند. اما اکنون این سوال مطرح می‌شود که سن مناسب کاشت ابرو، چه وقت است؟ در واقع بهتر است اینگونه سوال را بیان کنیم که آیا برای کاشت ابرو محدودیت سنی وجود دارد؟ با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله پیرامون بهترین سن پیوند ابرو صحبت خواهیم کرد.

مطالب بیشتر: تقویت ابرو بعد از کاشت ابرو

چه سنی مناسب برای کاشت ابرو می باشد؟

سن مناسب برای کاشت ابرو طبیعی

پیون ابروی طبیعی کمک می‌کند شما تا همیشه از داشتن ابرو‌های پرپشت با مدلی زیبا لذت ببرید. در این متد زیبایی، متخصص به روش‌های مختلف، فولیکول مو را از بانک مو استخراج نموده و بعد از طراحی مدل ابرو، کاشت را آغاز می‌کند. از این پس، فولیکول‌های پیوندی همانند سایر مو‌های ابرو رشد خواهند کرد. با توجه به اینکه این ایمپلنت ابرو، نتیجه دائمی داشته و کسی متوجه پیوند نمی‌شود، اغلب افرادی که ابرو‌های باریک یا کم مو دارند، تمایل دارند از این روش برای افزایش تراکم موی ابرو استفاده کنند. اما لازم است سن مناسب پیوند ابروی طبیعی رعایت شود. متخصصین، انجام کاشت ابرو را برای افراد زیر ۱۸ سال به دو دلیل بسیار مهم توصیه نمی‌کنند:

  1. تا این سن، الگوی ریزش مو هنوز مشخص نشده است و همچنین نازک شدن موی ابرو و در نتیجه ریزش آن، غالبا از ۲۰ سالگی به بعد رخ می‌دهد.
  2. ممکن است با گذر زمان، فرد از کاشت ابرو پشیمان شود.

به همین دلیل پزشکان، متوسط سن مناسب کاشت طبیعی ابرو را، ۲۵ سالگی می‌دانند.

در چه سنی نمی توان کاشت ابرو انجام داد؟

کاشت ابرو از چه سنی به بعد توصیه نمی ‌شود؟

همانگونه که گفته شد، بهترین سن برای کاشت ابرو، تقریبا ۲۵ سالگی است زیرا در این زمان، هر اتفاقی که قرار بوده است برای ابرو رخ بدهد، هویدا شده و از سویی دیگر فرد در سنی است که قدرت سیستم ایمنی بدن و قدرت فولیکول‌های بانک مو، بالا است. در نتیجه احتمال موفقیت پیوند ابرو بالا می‌رود. با افزایش سن به خصوص از ۵۰ سالگی به بعد، نه تنها بدن فرد ضعیف می‌شود بلکه مو‌های بدن نیز به تدریج سست شده و قدرت خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل احتمال اینکه پیوند ابرو با شکست مواجه شود، بسیار بالا خواهد بود. لذا متخصصان توصیه می‌کنند اگر قرار است ایمپلنت ابرو را انجام دهید، در بازه سنی ۵۰-۲۵ سالگی اقدام نمایید. البته لازم به ذکر است که کاشت ابرو به درخواست فرد متقاضی، در هر سنی قابل انجام است اما در بازه سنی مذکور، بهترین نتیجه را به دست خواهید آورد.

مشاهده این مطلب : بهترین روش کاشت ابرو

کاندید مناسب کاشت ابرو

یکی از رایج‌ترین متدهای زیبایی در کشور به ویژه در میان خانم‌ها، کاشت ابرو است. برخی از افراد ذاتا ابرو‌ها کم‌پشتی دارند و همین عامل باعث می‌شود چهره، پیرتر از سن واقعی به نظر برسد. اما برخی دیگر به دلیل ابتلا به بیماری، تغییرات هورمونی، سبک زندگی ناسالم، استرس، مصرف دخانیات و مشروبات الکلی، نداشتن رژیم غذایی مناسب و. . . دچار ریزش ابرو شده و اکنون از این بابت نگران هستند. با ابداع روش‌های پیشرفته کاشت ابرو، تقریبا همه افراد صلاحیت انجام این متد زیبایی را دارند اما نکته بسیار مهم این است که قبل از هر چیز باید دلیل ریزش مشخص شده و درمان آغاز شود. برای مثال اگر شما در اثر کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن دچار ریزش ابرو شده‌اید، تا زمانی که رژیم غذایی خود را تغییر نداده و نیاز بدن و فولیکول‌ها را تامین نکنید، پیوند ابرو نمی‌تواند برای شما اثر بخش باشد زیرا فولیکول‌های پیوندی، بسیار حساس‌تر بوده و کوچکترین کمبود غذایی، باعث از دست رفتن آن‌ها خواهد شد.

بهترین زمان برای پیوند ابرو

بهترین زمان کاشت ابرو

کاشت ابرو یک متد سرپایی است که در اغلب موارد متخصص تنها در یک جلسه، کار را تمام می‌کند. بنابراین زمان زیادی برای پیوند ابرو نیاز نخواهد بود. اما آنچه که اهمیت دارد، دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو است. مدت زمان بهبودی بعد از پیوند، به روش کاشت طبیعی ابرو، قدرت سیستم ایمنی بدن فرد و مراقبت از خود بستگی دارد. روش‌های جدید کاشت ابروی طبیعی همانند روش میکروگرافت، کمترین عارضه را با خود به همراه دارند لذا دوره نقاهت نیز کوتاه مدت خواهد بود. اما به هر حال در تمامی متد‌ها، لازم است شما چند روز در خانه مانده و استراحت کنید. از سویی دیگر عمده افرادی که برای پیوند ابرو اقدام می‌کنند نگران عقب افتادن امور کاری خود بوده و یا اینکه نمی‌توانند مرخصی زیادی داشته باشند. لازم است به این موضوع بپردازیم که بهترین زمان کاشت ابرو، چه وقت است؟ به نظر شما آیا بهتر است این متد زیبایی را در تابستان انجام دهیم یا در زمستان؟

پیوند ابرو در فصل تابستان

کاشت ابرو در تابستان

در صورتی که تمایل دارید کاشت ابرو را در فصل تابستان انجام دهید، بهتر است همه جوانب این تصمیم خود را با دقت بررسی نموده و سپس اقدامات لازم را انجام دهید: مزایای کاشت ابرو در تابستان عارتند از:

  1. همانگونه که گفته شد عمده افراد به دنبال آن هستند که پیوند ابرو را در زمان تعطیلات انجام دهند تا بتوانند به اندازه کافی در خانه استراحت کرده و دوره نقاهت را به بهترین شکل ممکن سپری کنند. برای این دسته از افراد، کاشت ابرو در تابستان بسیار مناسب خواهد بود.
  2. تحقیقات نشان داده است که رشد مو‌ها در تابستان، بیشتر بوده و از طرفی زخم‌ها در این فصل، زودتر التیام پیدا می‌کنند. بنابراین پیوند ابروی طبیعی در تابستان باعث می‌شود شما زودتر دوره نقاهت را سپری نموده و نتیجه دلخواه خود را مشاهده کنید.

اما در کنار مزیت‌هایی که کاشت ابرو در تابستان دارد، لازم است بدانید که شدت تابش خورشید در این فصل، بسیار زیاد است. قطعا متخصص به شما خواهد گفت که تا مدتی نباید در محیط‌های آفتابی بروید و اگر مجبور به این کار هستید، حتما از کلاه نقاب‌دار استفاده کنید. تابش نور خورشید از یک سو به طور مستقیم بر فولیکول‌ها تاثیر گذاشته و از سویی دیگر، تعریق پوستی را زیاد می‌کند که باعث خیس شدن ابرو‌های کاشته شده می‌گردد. در نتیجه مراقبت از ابرو در برابر گرمای شدید تابستان، بسیار مهم است.

مشاهده این مطلب : قیمت کاشت ابرو

کاشت ابرو در زمستان

قطعا کاشت ابرو در زمستان، مشکلات فصل گرم سال را ندارد اما لازم است بدانید که باید بیشتر از خود مراقبت کنید تا زخم‌ها در اثر سرما، عفونی نشوند. از سویی دیگر در این فصل، بدن دیرتر می‌تواند خود را ریکاوری کند به همین دلیل دوره نقاهت طولانی‌تر خواهد شد.

سخن آخر

با توجه به آنچه در این مقاله در مورد سن مناسب کاشت ابروی طبیعی گفته شد، لازم است قبل از هر چیز، بدون در نظر گرفتن سن، با یک متخصص حرفه‌ای صحبت کنید تا صلاحیت شما برای این متد زیبایی را تایید کند تا در نهایت بتوانید به نتیجه دلخواه و ماندگار خود برسید. توجه داشته باشید که برخی از متخصصین، اصلا به سن مناسب پیوند ابرو توجه نکرده و تنها به دنبال منافع خود هستند. شما باید با مطالعه و آگاهی، اقدام کنید تا دچار پشیمانی بعد از کار نشوید.

مطالب بیشتر: زخم و عفونت بعد از کاشت ابرو

مقاله قبلی
معرفی بهترین روش کاشت ابرو در سال 2024
مقاله بعدی
عوارض کاشت ابرو طبیعی از شایعه تا واقعیت !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید