بهترین روش جراحی بینی چه نام دارد؟

معیارهای انتخاب بهترین روش جراحی بینی
5/5 - (1 امتیاز)

هر کدام از اجزای صورت که عیبی داشته باشد، زیبایی چهره را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. بینی دقیقا در وسط صورت قرار دارد. به این معنا که به راحتی می تواند زیبایی سایر قسمت های چهره را متاثر کند. حقیقت این است که همه افراد بینی زیبا و خوش فرم ندارند چرا که بینی یا به دلیل ژنتیکی عیب داشته و یا اینکه در اثر سانحه، مشکلی همانند شکستگی استخوان در آن رخ داده است.

به هر حال این عیوب باعث می شود اعتماد به نفس فرد به شدت کاهش پیدا کند. فرض کنیم که بینی شما گوشتی و بزرگ و صورت بسیار ظریف و کوچک است. هیچ تناسبی بین اجزای صورت با بینی وجود ندارد و همین باعث می شود چهره از حالت نرمال و ایده آل خارج گردد. اما جایی برای نگرانی نخواهد بود و شما می توانید با عمل زیبایی بینی، این عارضه ها را درمان کنید. روش های مختلفی برای این جراحی زیبایی وجود دارد اما شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که بهترین روش عمل بینی کدام است؟

بهترین روش عمل زیبایی بینی

در پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان، متخصصین ما براساس شرایط مراجعه کننده، بهترین روش جراحی بینی را انتخاب می کنند و در این مقاله سعی داریم به بررسی معیارهای پزشکان برای انتخاب روش جراحی بپردازیم.

معیارهای انتخاب بهترین روش جراحی بینی

مشاهده این مطلب : قیمت عمل بینی

معیارهای انتخاب بهترین روش جراحی بینی

زمانی که می خواهید هر عمل زیبایی را انجام دهید، لازم است به اندازه کافی تحقیق کرده و اطلاعات لازم و کافی در مورد آن عمل را به دست بیاورید. این کار کمک می کند تا در جلسه مشاوره با متخصص، بهتر بتوان صحبت های او را درک کرده و تصمیم درستی را اتخاذ کنید. شاید اکنون که در حال مطالعه این مقاله هستید، می خواهید بهترین روش عمل بینی را پیدا کنید و سپس از متخصص بخواهید این روش را برای شما پیاده کند. اما این کار غلط است و هیچ پزشکی تجربه و اعتبار کاری خود را با انتخاب ظاهری مراجعه کننده به باد نمی دهد. آیا می دانید بهترین روش جراحی بینی، از فردی به فرد دیگر متفاوت است و براساس فاکتورهای زیر انتخاب می شود؟

مشاهده این مطلب: پلکسر بینی

ناهنجاری بینی

کافی است کمی در اینترنت جستجو کنید تا متوجه شوید بین دو عمل بینی باز و بسته، جراحی باز به عنوان بهترین روش شناخته شده است چرا که در این متد، پوست روی بینی برداشته شده و پزشک به ساختمان داخلی بینی به طور کامل تسلط دارد. در چنین شرایطی، پزشک محدودیتی برای کار ندارد و با دقت و ظرافت بسیار بالا، جراحی را انجام می دهد. اما علی رغم این موضوع، متخصص به میزان ناهنجاری و عیب بینی دقت می کند.

در مواردی که مشکل فرد حاد نیست، لزومی ندارد که جراحی باز انجام شود چون به هر حال علی رغم مزیت هایی که برای این عمل بینی ذکر شد، دوره نقاهت طولانی تری داشته و از طرفی اگر پزشک از مهارت کافی برخوردار نباشد و یا به مراقبت های بعد از جراحی بی توجه باشید، احتمال باقی ماندن جای بخیه در صورت وجود دارد. بنابراین اگر از نظر پزشک، بینی شما عیب پیچیده ای ندارد، بهترین روش عمل بینی برای شما همان جراحی بسته خواهد بود. در نتیجه کار با سرعت بیشتری پیش رفته و در مدت کوتاه تری بهبود پیدا می کنید. اما برای بینی گوشتی، نوک دار، بینی با نوک بزرگ و افتاده و قوز شدید بینی باید عمل باز انجام شود.

بهترین روش عمل بینی

مدل بینی مورد نظر

همچنین این مسئله بسیار مهم است که شما می خواهید بعد از عمل، بینی چه فرمی داشته باشد. توصیه همه پزشکان بر این است که اجازه دهید حالت طبیعی بینی بعد از جراحی محفوظ بماند. به این معنا که عیب موجود در بینی رفع شود بدون اینکه کسی متوجه جراحی گردد. در این صورت انتخاب بهترین روش جراحی بینی براساس تیپ بینی و عیب موجود در آن انجام می شود.

اما فرض کنیم که مراجعه کننده می خواهد علاوه بر برطرف کردن مشکل بینی، مدل آن را نیز تغییر دهد و برای مثال دوست دارد بینی فانتزی داشته باشد. در این صورت شرایط کاملا فرق می کند. حتی اگر عیبی بینی بسیار سطحی باشد و بتوان با جراحی بسته آن را برطرف نمود، چون مراجعه کننده می خواهد مدل بینی خود را نیز تغییر دهد، قطعا بهترین روش عمل بینی برای چنین فردی، جراحی باز خواهد بود چون متخصص باید به طور کامل به ساختمان داخلی بینی تسلط داشته باشد تا بتواند استخوان و غضروف بینی را به خوبی فرم بدهد.

مشاهده این مطلب : عمل بینی استخوانی

چگونه بهترین روش عمل بینی را انتخاب کنیم؟

شرایط مراجعه کننده

همانگونه که می دانید روش های متعددی برای عمل زیبایی بینی وجود دارد. حتی بعضی از عیوب بینی را می توان بدون جراحی درمان نمود. متخصص از شما می خواهد عکس برداری های لازم را انجام دهید تا بهتر بتواند وضعیت داخلی بینی را بررسی کند. همچنین چیزی که برای پزشک بسیار اهمیت دارد، سلامت عمومی مراجعه کننده است. به هر حال اگر قرار است جراحی انجام شود، لازم است سیستم ایمنی بدن فرد قوی باشد تا زخم ها سریع تر بهبود پیدا کنند. اما افرادی که دچار نوع خاصی بیماری بوده و برای جراحی محدودیت دارند نباید از عمل زیبایی بینی محروم بمانند. برای این دسته از افراد شاید بتوان عمل زیبایی بینی بدون جراحی را انجام داد. بنابراین انتخاب بهترین روش عمل بینی به سلامت مراجعه کننده نیز بستگی دارد.

تجربه و مهارت متخصص در انتخاب بهترین روش عمل بینی

مشاهده این مطلب : جراحی بینی گوشتی

تجربه و مهارت متخصص

البته لازم است بدانید که میزان تجربه و سابقه کاری متخصص نیز نقش بسیار مهمی در انتخاب بهترین جراحی زیبایی بینی دارد. به همین دلیل است که بارها توصیه کرده ایم حتما قبل از هر چیز، بهترین متخصص را پیدا کرده و این عمل حساس را به دست او بسپارید. جالب است بدانید برخی از مراجعه کنندگان پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان بیان می کنند که قبلا توسط یک متخصص دیگر معاینه شده و روشی که انتخاب کرده است، متفاوت از روش انتخابی پزشک این مرکز است. وقتی که بررسی های لازم را انجام داده ایم متوجه شده ایم متخصص مربوطه خطا کرده و یا اینکه تنها به دلیل مالی، قصد داشته روش مد نظر خود را برای مراجعه کننده اجرا کند. بنابراین عاقلانه ترین کار این است که تنها به نظر یک دکتر اکتفا نکنید و اجازه دهید چند پزشک حرفه ای، بینی شما را به دقت بررسی کنند تا براساس عواملی که ذکر شد، بهترین روش عمل بینی برای شما انتخاب شود.

مقاله قبلی
جراحی بینی گوشتی – عوارض، هزینه + نکات مهم
مقاله بعدی
جراحی بینی استخوانی – عوارض، مراقبت ها و هزینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید