تزریق ژل

تزریق ژل به بینی – راهنمای تزریق فیلر به قوز و نوک بینی

هر کدام از اجزای صورت که نقصی داشته باشند، زیبایی چهره را تحت تاثیر خود قرار می دهند. فرض کنیم که شما دچار مشکلاتی همانند قوز بینی، گودی بیش از حد، عدم تقارن بینی و… بوده و یا اینکه بینی های منقار شکل و بسیار کشیده دارید. روش های مختلف برای رفع عیوب بینی وجود دارد که تزریق ژل به بینی، از جمله روش های بسیار مفید و تاثیر گذار است. در حال حاضر پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان نیز با کادری مجرب و با استفاده از تجهیزات مدرن، تزریق فیلر به بینی را برای شما عزیزان انجام می دهد. شما با اطمینان خاطر می توانید تحت نظر یک مرکز معتبر، عیوب بینی خود را با این روش برطرف کنید.

فرم مشاوره رایگان

 تزریق ژل به بینی
مراحل تزریق فیلر به بینی (2021) – مارال سلامت ایرانیان

مراحل تزریق ژل به بینی

قبل از هر چیز لازم است بدانید که همه افراد کاندید مناسبی برای تزریق ژل به بینی نیستند چون ممکن است شما از سلامت عمومی لازم برخوردار نبوده و یا اینکه مشکل بینی، به اندازه ای حاد باشد که با تزریق رفع نخواهد شد. بنابراین در ابتدا باید جلسه مشاوره برگزار گردد.

 1. قبل از اینکه تزریق فیلر به بینی انجام شود، متخصص باید بینی فعلی شما را با دقت بررسی کند تا تشخیص دهد تزریق از کدام سمت و به چه اندازه صورت گیرد که فرم ایده آل به دست آید. در واقع پزشک باید ظرافت عمل بالایی داشته باشد.
 2. سپس بعد از استریل کردن پوست و استفاده از بی حسی، تزریق با استفاده از سرنگ های مخصوص انجام می شود. دقت عمل متخصص در این مرحله مشخص خواهد شد که از یک سو تقارن بینی به هم نخورده و از سویی دیگر باعث آسیب به عروق خونی نشود.
 3. بعد از اتمام کار، کمپرس یخ برای رفع التهاب و ورم بینی استفاده می شود.
تزریق ژل به قوز بینی
تزریق فیلر به قوز بینی

 

مشاهده این مطلب : تزریق چربی به گونه

 

تزریق ژل به قوز بینی

همانگونه که در ابتدای مقاله ذکر شد، یکی از کاربردهای تزریق ژل، درمان قوز بینی است. وجود قوز، در واقع با یک فرورفتگی همراه خواهد بود. لذا وقتی ژل در قسمت گودی بینی تزریق شود، قوز بینی نیز رفع خواهد شد. به عبارت دیگر هدف از تزریق ژل به قوز بینی، پر کردن گودی روی بینی است به حدی که این قسمت، هم سطح با قوز شود.

تزریق ژل به بینی درد دارد؟

اینکه مراجعه کنندگان نگران درد ناشی از تزریق فیلر باشند، مسئله ای کاملا طبیعی است به خصوص اینکه آستانه تحمل افراد با هم تفاوت دارد. در مورد تزریق ژل به بینی بهتر است بدانید که متخصص از بی حسی برای شروع کار استفاده خواهد کرد. در نتیجه از این موضوع ترس نداشته باشید.

مراقبت های تزریق ژل به بینی
مراقبت های قبل و بعد از تزریق فیلر به بینی

مراقبت های قبل از تزریق ژل به بینی

برخی از افراد به استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات عادت دارند. قبل از تزریق فیلر به بینی باید این عادت را کنار بگذارند.

 1. از مصرف داروهای رقیق کننده و منعقد کننده خون دو هفته قبل از تزریق ژل خودداری کنید.
 2. اگر قبلا سابقه حساسیت به ماده بی حسی داشته اید، این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.
 3. در صورت ابتلا به بیماری خاص و یا مصرف داروی خاص، لازم است متخصص در جریان باشد.
 4. می توانید قبل از شروع کار مسکن بخورید تا حتی درد جزئی نیز حس نشود.
 5. حتما شب قبل از تزریق فیلر به بینی حمام کنید تا میکروب ها و چربی های اضافی روی پوست از بین بروند.
 6. استفاده از مواد آرایشی در زمان تزریق، ممنوع است.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به بینی

برای اینکه نتیجه زحمات هدر نرود، عاقلانه ترین کار این است که همچنان تا زمانی که متخصص اجازه نداده است، مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را کنار بگذارید.

 1. باید داروهای تجویز شده توسط دکتر را به طور کامل استفاده کنید.
 2. به هیچ عنوان بینی را فشار ندهید. حتی خاراندن بینی نیز باعث از بین رفتن اثر تزریق می شود.
 3. برخی از افراد بعد از تزریق، درد دارند. توصیه می کنیم مسکن مصرف کنند.
 4. نوشیدن آب کافی به صورت روزانه باعث می شود ماندگاری تزریق ژل به بینی بیشتر شود.

عوارض احتمالی تزریق به بینی

مهمترین دلیلی که باعث شده است برخی از مراجعه کنندگان از تزریق ژل به بینی منصرف شوند، بروز عوارض احتمالی است. به هر حال لازم است با این حقیقت روبرو شوید که خطای پزشک و حتی خود شما ممکن است مشکلاتی را بعد از تزریق به دنبال داشته باشد:

 1. متاسفانه برخی از متخصصین از ژل های تقلبی استفاده می کنند که منجر به مشکلات پوستی و  عوارض خطرناک تر خواهد شد.
 2. عدم مهارت متخصص در وارد کردن سوزن به بینی، باعث پارگی عروق خونی و لخته شدن خون می شود.
 3. استفاده زیاد از ژل، بر توانایی سلول های پوستی در تولید کلاژن تاثیر گذاشته و منجر به خشکی بیش از اندازه پوست بینی می گردد.
 4. اگر برای تزریق ژل به بینی به سراغ کلینیک هایی بروید که از بهداشت لازم برخوردار نبوده و یا مراقبت های بعد از تزریق فیلر را جدی نگیرید، خطر عفونت در کمین شما خواهد بود.

 

مشاهده این مطلب : تزریق ژل زیر چشم

 

بهترین مارک برای تزریق ژل به بینی

بارها در مقالات متعدد ذکر کرده ایم که متاسفانه در بازار، ژل های تقلبی نیز وجود دارد که شباهت بسیار زیاد به انواع اصل داشته و برخی از کلینیک ها از این مواد بی­کیفیت برای مراجعه کنندگان خود استفاده می کنند. بهترین کار این است که در ابتدا به سراغ مراکز معتبر بروید. سپس از متخصص بخواهید مارک ژل مورد استفاده را معرفی کند. اکنون بررسی کنید آیا این برند در گروه بهترین مارک ها برای تزریق ژل به بینی قرار دارد یا خیر. چند مورد از ژل های اصل و باکیفیت عبارتند از:

 1.  ژل ژوویدرم
 2. ژل تئوسیال
 3. ژل رستیلن
 4. ژل استایلج
 5. ژل بلترو
ماندگاری تزریق ژل به بینی
ماندگاری تزریق فیلر بینی

ماندگاری تزریق ژل به بینی

برخی از مراجعه کنندگان نگران این مسئله هستند که تاثیر تزریق ژل به بینی، در مدت کوتاهی از دست رفته و دوباره مجبور به تزریق شوند. لازم است پیرامون این موضوع با پزشک خود صحبت کنید تا نکات لازم برای افزایش ماندگاری تزریق فیلر به بینی را برای شما توضیح دهد. ما در این قسمت از مقاله چند فاکتور بسیار مهم و تاثیرگذار را ذکر خواهیم کرد:

 1. باید مطمئن شوید که متخصص از ژل اصل و بسیار عالی استفاده می کند. ژل های تقلبی، در کنار عوارضی که دارند، طول عمر بسیار کوتاهی خواهند داشت.
 2. مهارت پزشک برای تزریق ژل نیز بسیار مهم است. اینکه متخصص از دوز مناسب استفاده کرده و در زمان تزریق، باعث آسیب به بافت نشود، به شدت بر ماندگاری تزریق تاثیر می گذارد.
 3. این مسئله نیز بسیار مهم است که شما چه اندازه به مراقبت های بعد از تزریق ژل به بینی اهمیت می دهید. برای مثال در بخشی از مقاله ذکر کردیم که بعد از تزریق، باید روزانه به مقدار کافی آب بنوشید. اما دلیل این توصیه چیست؟ رمز ماندگاری ژل تزریق شده، کاهش سرعت جذب هیالورونیک اسید موجود در آن توسط بدن است و نوشیدن آب، چنین شرایطی را فراهم خواهد کرد.

هزینه تزریق ژل خط به بینی

عزیزان توجه داشته باشید که باید در جلسه مشاوره، از متخصص پیرامون هزینه تزریق ژل به بینی سوال کنید اما به طور کلی نوع مارک ژل مورد استفاده، میزان نیاز به ژل، دستمزد متخصص، هزینه کلینیک، قیمت داروها و… تعیین کننده قیمت نهایی تزریق فیلر به بینی خواهند بود.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا