هزینه روکش کردن دندان با کامپوزیت چقدر است؟ قیمت کامپوزیت دندان 1402

هزینه روکش کردن دندان با کامپوزیت
امتیاز به این محتوا

در صورتی که مشکلی همانند تغییر رنگ دندان‌ها، لب پریدگی و یا غیر همسطح بودن خفیف دندان‌ها برای شما اتفاق افتاده است، با کمک کامپوزیت دندان می‌توانید این مشکل‌ها را برطرف کنید. خوشبختانه ابداع روش‌های جدید و متنوع در علم دندانپزشکی این امکان را فراهم کرده است که افراد بتوانند هر گونه نقص در دندان‌های خود را به راحتی درمان کرده و از داشتن دندان‌های زیبا لذت ببرند. در صورتی که می‌خواهید کامپوزیت دندان را انجام دهید، قطعا مسأله هزینه کامپوزیت دندان یک موضوع بسیار مهم برای شما به حساب می‌آید. پس این مطلب را با دقت مطالعه نمایید.

عوامل موثر بر هزینه کامپوزیت دندان

همان گونه که گفته شد، کامپوزیت دندان یکی از روش‌های بسیار مؤثر برای برطرف کردن نقص‌هایی همانند غیر همسطح بودن خفیف دندان، لب پریدگی، بستن فاصله بین دندان‌ها در جریان ارتودنسی و همچنین بهبود رنگ دندان‌ها شناخته شده است. زمانی که شما به متخصص مراجعه می‌کنید، در صورتی که امکان کامپوزیت دندان برای شما وجود داشته باشد، قطعاً در مورد قیمت کامپوزیت دندان نیز برای شما توضیحاتی را ارائه خواهد کرد. مهمترین عواملی که بر روی هزینه کامپوزیت دندان تأثیر می‌گذارند عبارتند از:

عوامل موثر بر هزینه کامپوزیت دندان

  • وضعیت سلامت دندان‌ها

در اولین قدم متخصص باید سلامت دندان‌های شما را مورد بررسی قرار دهد تا در صورتی که نیاز به عصب‌کشی و ترمیم دندان باشد، قبل از کامپوزیت دندان اقدامات لازم انجام گیرد. همین موضوع باعث می‌شود که هزینه کار برای شما افزایش پیدا کند. توجه داشته باشید که اگر پوسیدگی دندان اتفاق افتاده و شما بدون انجام عملیات ترمیم، به سراغ کامپوزیت دندان بروید، خیلی زود مجبور هستید روکش کامپوزیت را برداشته و مجدداً برای ترمیم و روکش کردن دندان اقدام کنید.

مشاهده این مطلب: شکستگی دندان

  • کیفیت روکش دندان

دومین و مهمترین عاملی که بر روی قیمت کامپوزیت دندان تأثیر می‌گذارد، کیفیت موادی است که برای این منظور استفاده می‌شود. متأسفانه باید بگوییم از آنجایی که در حال حاضر روکش‌ها و همچنین مواد کامپوزیتی چینی در بازار وجود دارد، این مواد طول عمر بسیار کوتاهی داشته و در نتیجه در کوتاه مدت باید مجدداً برای تعویض کامپوزیت دندان اقدام نمایید. بنابراین توصیه می‌کنیم حتماً به دندانپزشکی‌ها و کلینیک‌های معتبر مراجعه کرده و از متخصص بخواهید در مورد کیفیت کامپوزیت دندان اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهد. اگر به دنبال کامپوزیت ارزان باشید، شک نکنید که از مواد چینی برای شما استفاده خواهد شد. بنابراین به جای اینکه قیمت کامپوزیت دندان را به عنوان معیار اولیه جهت روکش دندان در نظر بگیرید، ابتدا کیفیت کامپوزیت را بررسی کنید و سپس قیمت را از متخصص جویا شوید.

  •  تعداد دندان‌های کامپوزیت شده

مسلما هر چه تعداد دندان‌هایی که کامپوزیت می‌شوند بیشتر باشد، به دلیل اینکه مواد بیشتری برای روکش دادن به دندان‌ها مورد استفاده قرار گرفته است، بنابراین میزان هزینه کامپوزیت دندان افزایش پیدا خواهد کرد.

  •  هزینه‌های مربوط به دستمزد متخصص

دندانپزشکان مبلغی را به عنوان دستمزد خود در نظر می‌گیرند. هر چند که تعرفه‌های دندانپزشکی کاملاً ثابت هستند ولی دندانپزشکانی که شهرت بیشتری داشته و سابقه طولانی در زمینه کامپوزیت دندان دارند، هزینه بیشتری را به عنوان دستمزد دریافت می‌کنند. اما در عوض شما مطمئن خواهید بود که کامپوزیت دندان به بهترین شکل ممکن انجام گرفته و از کیفیت نهایی کار اطمینان خواهید داشت.

  • هزینه‌های جانبی

از دیگر فاکتور‌هایی که بر روی قیمت کامپوزیت دندان تأثیر می‌گذارند باید به هزینه‌های جانبی همانند هزینه‌های پایه کلینیک برای تأمین تجهیزات، هزینه مربوط به رفت و آمد به کلینیک و هزینه مربوط به خرید برخی از دارو‌ها در صورت نیاز نیز اشاره کرد.

هزینه کامپوزیت در کلینیک های دندانپزشکی

 در کلینیک‌های دندانپزشکی قیمت کامپوزیت دندان نسبت به مطب‌های خصوصی کمتر خواهد بود چون به هر حال تعداد مراجعه‌کنندگان به کلینیک‌ها بسیار بیشتر است و همین موضوع باعث می‌شود هزینه‌های پایه کلینیک به مراتب کمتر گردد. بنابراین هزینه‌های پایه برای مراجعه‌کنندگان کمتر در نظر گرفته خواهد شد. البته با این حال شما باید از کیفیت کاری متخصصان فعال در کلینیک‌های دندانپزشکی و همچنین کیفیت مواد مورد استفاده برای کامپوزیت دندان اطمینان داشته باشید تا بتوانید به نتیجه‌ ایده‌آل از کامپوزیت دندان برسید.

برای مثال اگر شما می‌خواهید دندان‌های جلویی را کامپوزیت کنید، مهارت متخصص برای کامپوزیت دندان‌ های جلو، اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر دندانپزشک از ظرأفت عمل کافی برخوردار نباشد، زیبایی دندان‌های شما از دست می‌رود. بنابراین زمانی که شما به کلینیک‌های دندانپزشکی مراجعه می‌کنید، حتماً از کارمندان بخواهید که تعرفه‌های مربوط به هزینه کامپوزیت دندان را در اختیار شما قرار دهند تا با اطلاع از این موضوع، برای روکش دندان اقدام کنید.

راهکارهای کاهش هزینه کامپوزیت

به منظور کاهش هزینه‌ های کامپوزیت دندان چند راهکار را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

 از  شرکت‌های بیمه کمک بگیرید

در برخی موارد، شرکت‌های بیمه هزینه‌های کامپوزیت دندان را برای شما پرداخت می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید تعرفه‌های مربوط به هزینه کار را به شرکت بیمه مورد نظر خود تحویل دهید تا در صورت تأیید، بخشی از مبلغ به شما بازگردانده شود.

-پرداخت اقساطی هزینه کامپوزیت دندان نیز راهکار مناسبی است

برخی از کلینیک‌های دندانپزشکی برای افرادی که تعداد دندان‌های زیادی برای کامپوزیت دارند، شرایط پرداخت اقساطی هزینه‌ها را نیز در نظر می‌گیرند. بنابراین بدون اینکه تحت فشار مالی قرار بگیرید، می‌توانید هزینه‌ های کامپوزیت دندان را به راحتی پرداخت کنید.

راهکارهای کاهش هزینه کامپوزیت

به سراغ برند‌های باکیفیت بروید

 توجه داشته باشید که اگر کامپوزیت دندان، بی‌کیفیت باشد، در کوتاه مدت از بین رفته و شما مجبور هستید هزینه‌ای را دوباره برای تعویض کامپوزیت دندان پرداخت کنید. بنابراین بهتر است به جای اینکه به سراغ برند‌های ارزان و بی‌کیفیت بروید، یکبار برای کامپوزیت دندان با برند‌های اصل و باکیفیت هزینه کنید و اطمینان داشته باشید که مدت زمان ماندگاری این روکش دندان بسیار طولانی خواهد بود.

 کامپوزیت دندان را در کلینیک‌های دندانپزشکی انجام دهید

 قطعاً هزینه‌های مربوط به کلینیک‌ها نسبت به مطب‌های خصوصی کمتر است و شما با مراجعه به کلینیک‌های دندانپزشکی می‌توانید هزینه کمتری را برای کامپوزیت دندان پرداخت کنید.

آیا می توان هزینه کامپوزیت را از بیمه دریافت کرد؟

سؤالی که برای اغلب متقاضیان کامپوزیت دندان مطرح می‌شود این است که آیا شرکت‌های بیمه هزینه کامپوزیت را پرداخت می‌کنند یا خیر. در صورتی که دندانپزشکی تأیید نماید کامپوزیت دندان با هدف درمان انجام شده است، قطعاً شرکت‌های بیمه بخشی از هزینه‌ها را برای شما پرداخت می‌کنند. برای مثال اگر کامپوزیت دندان با هدف برطرف کردن شکستگی دندان‌ها یا بهبود تغییر رنگ‌ شدید دندان انجام می‌شود، چون جنبه درمانی دارد بنابراین شرکت بیمه از شما حمایت کرده و در صورت تحویل تعرفه‌های دندانپزشکی، می‌توانید بخشی از مبلغ را از  شرکت بیمه دریافت کنید.

مقاله قبلی
چه چیزی باعث بوی بد دهان (هالیتوزیس) می شود؟
مقاله بعدی
انواع دندان مصنوعی (پروتز دندان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید