لیپوماتیک

گن طبی بعد از لیپوماتیک – تاثیر گن بعد از عمل پیکرتراشی

در میان عمل‌های زیبایی که برای رسیدن به تناسب اندام به انسان کمک می‌کنند، جراحی لاغری یا پیکرتراشی یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین عمل‌ها در کشور ایران و حتی در دنیا شناخته شده است. با این عمل شما می‌توانید از شر چربی‌های موضعی در بدن خود خلاص شده و به فرم ‌ایده‌آل اندام دست پیدا کنید. برای اینکه بهترین نتیجه عمل لیپوماتیک به دست آید از یک سو باید بهترین جراح لاغری را برای این منظور انتخاب نمود و از سوی دیگر باید به بحث مراقبت ‌های بعد از پیکرتراشی اهمیت دهید. یکی از نکات بسیار مهم که در این زمینه باید به آن توجه کرد، پوشیدن گن بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک است. متخصصان پایگاه مارال سلامت ایرانیان در این مقاله در مورد اهمیت گن طبی بعد از لیپوماتیک صحبت خواهند کرد. اگر چه پوشیدن این لباس فشاری باعث می‌شود که در بدن خود احساس درد و حتی سوزش داشته باشید ولی اگر از پوشیدن گن بعد از جراحی لاغری خودداری کنید نتیجه عمل از دست رفته و حتی می‌تواند عواقب سختی را برای شما به همراه داشته باشد.

فرم مشاوره رایگان

دلایل استفاده از گن طبی بعد از لیپوماتیک

زمانی که قرار است پیکرتراشی را انجام دهید متخصص جلسه مشاوره را برگزار می‌کند تا نکات لازم جهت آمادگی برای جراحی لاغری را به شما گوشزد نمایند. این نکات کمک می‌کنند که شما یک عمل موفقیت‌آمیز را پشت سر بگذارید. همچنین در ادامه، توصیه ‌های مراقبتی بعد از لیپوماتیک را برای شما عزیزان ذکر کرده و اهمیت هر کدام از این نکات را برای شما بیان می‌کند تا نسبت به مراقبت از خود بعد از عمل، تعهد بیشتری داشته باشید. یکی از نکات مراقبتی بسیار مهم بعد از جراحی لاغری، پوشیدن گن طبی است. گن یک لباس فشاری است که بدن شما را بسیار فشرده کرده و آن را جمع می‌کند. قطعاً پوشیدن چنین لباسی برای افرادی که در بدن خود جراحی انجام داده و زخم بر روی بدن دارند، کمی سخت و غیرقابل تحمل خواهد بود اما لازم است که تا چند هفته اول به صورت شبانه‌روزی گن طبی را استفاده کنید. پوشیدن گن بعد از عمل لیپوماتیک از چند منظر اهمیت دارد:

مشاهده این مطلب : نتیجه نهایی لیپوماتیک 

دلایل استفاده از گن بعد از لیپوماتیک

  1. اولین و مهم‌ترین نقش گن بعد از عمل لیپوماتیک، کمک به سفت شدن شکم و جلوگیری از افتادگی پوست است. در جریان جراحی لاغری، ابتدا متخصص چند سوراخ در بافت چربی ایجاد می‌کند تا مسیر برای ورود لوله کانولا به داخل بدن باز شود. حرکات ارتعاشی لوله و همچنین ساطع شدن امواج فراصوت باعث می‌شود که چربی‌ها خرد شده و به راحتی بتوان آن را از بدن خالی کرد. بعد از تخلیه چربی، فضای خالی بین پوست و عضلات ایجاد می‌شود. در نتیجه لازم است شما گن بپوشید تا پوست بر روی عضلات فرم گرفته و از افتادگی و شل شدن آن جلوگیری گردد. در واقع پوشیدن گن طبی بعد از عمل لیپوماتیک به فرم گرفتن اندام هدف کمک می‌کند.
  2. بعد از اینکه جراحی انجام می‌گیرد در محل زخم‌ها تجمع مایعات رخ خواهد داد که این مایعات باید از بدن خارج شوند. در صورتی که این مواد در محل زخم باقی بمانند، با مشکل عفونت در اندام‌های داخلی مواجه خواهید شد. یکی از راهکار‌های بسیار مناسب برای کمک به خروج مایعات از محل زخم‌ها، پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک است. فشاری که از طریق این لباس در بدن وارد می‌شود کمک می‌کند تا مایعات ناشی از جراحی از بدن خارج شوند.
  3. همچنین بعد از جراحی لاغری، با مشکل ورم در محل جراحی مواجه خواهید شد که به دلیل دستکاری بافت‌ها و همچنین تجمع مایعات در بدن رخ می‌دهد. پوشیدن گن بعد از پیکرتراشی به درمان ورم و بهبود سریع‌تر آن کمک خواهد کرد.
  4. همچنین زمانی که پوست با فشار به ناحیه شکم بچسبد و همچنین مایعات با سرعت بیشتری از بدن خارج شوند، سرعت التیام زخم‌ها بالا رفته و خطر بروز عوارضی همانند عفونت کاهش پیدا می‌کند.

مشاهده این مطلب : سفت شدن شکم بعد از عمل لیپوماتیک

تا چه زمان باید به پوشیدن گن بعد از عمل لیپوماتیک ادامه دهیم؟

به طور کلی متخصص در جلسه مشاوره و یا بعد از اتمام جراحی لاغری، مراقبت ‌های بعد از پیکرتراشی را برای شما ذکر کرده و مدت زمان تقریبی دوره نقاهت را برای شما تعیین می‌کند. به طور کلی لازم است که در این دوره به توصیه‌ های مراقبتی بعد از لیپوماتیک توجه زیادی داشته باشید تا این دوره بدون هیچگونه خطری سپری شده و بتوانید بهترین نتیجه را از عمل لیپوماتیک به دست بیاورید. هدف از انجام این عمل زیبایی، رسیدن به تناسب اندام است. هر اندازه خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست شما بیشتر باشد، سرعت بهبودی زخم‌ها افزایش یافته و همچنین کمتر دچار افتادگی پوست در ناحیه جراحی خواهید شد. بنابراین افرادی که در دوران جوانی اقدام به جراحی لاغری می‌کنند به نتیجه بهتری دست پیدا خواهند کرد. پوشیدن گن بعد از پیکرتراشی کمک می‌کند که پوست با سرعت بهتری بتواند بر روی عضلات بدن فرم گرفته و دچار افتادگی نشود. به طور کلی متخصصان معتقد هستند که هر فرد باید به مدت ۴ هفته به صورت شبانه‌روزی از گن استفاده کند. بعد از آن باید معاینات پزشکی از محل زخم‌ها انجام گیرد و براساس روند و سرعت بهبودی، مدت زمان لازم برای ادامه پوشیدن گن تعیین گردد. نکته بسیار مهم در استفاده از گن طبی بعد از جراحی لاغری این است که علاوه بر پوشیدن این لباس در بازه‌های زمانی منظم، لازم است به تمیز بودن آن نیز توجه کنید. در صورتی که ردی از خونابه بر روی گن مشاهده کردید حتما آن را شسته و در هوای آزاد خشک کنید چرا که کوچکترین آلودگی باعث می‌شود خطر عفونت زخم‌ها افزایش پیدا کرده و همین گن منجر به عواقب خطرناکی برای بدن شود.

معایب گن نبستن بعد از لیپوماتیک

عوارض نبستن گن بعد از لیپوماتیک

همانگونه که در این مقاله متوجه شدید لازم است همه افراد بعد از انجام عمل لیپوماتیک، لباس فشاری گن را استفاده کنند. البته نوع گن مورد استفاده براساس اندام هدف تعیین خواهد شد. برای مثال گن مخصوص شکم و پهلو با گن ویژه غبغب کاملاً متفاوت بوده و متخصص در جلسه مشاوره و یا بعد از جراحی بهترین نوع گن را برای شما تجویز خواهد کرد. برای پوشیدن این لباس حتما باید طبق دستورالعمل متخصص عمل کنید در غیر این صورت با عوارض ناشی از نپوشیدن گن طبی بعد از لیپوماتیک مواجه خواهید شد:

  1. اگر از پوشیدن گن طبی بعد از پیکرتراشی خودداری کنید باید منتظر افتادگی پوست در ناحیه جراحی باشید. همانگونه که گفتیم به دلیل فضای خالی بین پوست و شکم، ناحیه هدف به شدت مستعد شل شدن و افتادگی پوست خواهد بود. اگر شما فشاری بر روی آن وارد نکنید بعد از مدتی متوجه خواهید شد که عضلات در ناحیه جراحی افتاده شده‌اند. در واقع پوشیدن گن بعد از جراحی لاغری به فرم گرفتن اندام هدف کمک می‌کند.
  2. از سویی دیگر مایعات در محل زخم‌ها جمع شده و خطر عفونت داخلی، شما را تهدید می‌کند.
  3. افرادی که از پوشیدن گن پرهیز می‌کنند باید بدانند که دوره نقاهت برای آن‌ها طولانی‌تر خواهد شد چراکه استفاده از گن به دلیل خروج سریع مایعات و فشار به زخم‌ها، کمک می‌کند سرعت التیام زخم‌های پوستی بالا رفته و خطر عفونت کاهش پیدا کند.
  4. عارضه دیگری که در اثر خودداری از پوشیدن گن بعد از پیکرتراشی رخ می‌دهد افزایش ورم بدن است که این اتفاق در اثر جمع شدن مایعات در محل زخم‌ها بروز می‌کند.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا