نتیجه نهایی جراحی لاغری اندام یا لیپوماتیک

نتیجه نهایی عمل لیپوماتیک
امتیاز به این محتوا

نداشتن رژیم غذایی سالم، عدم تحرک پرخوری و یا مصرف تنقلات همانند چیپس، پفک و خوراکی‌های شیرین بدن را مستعد چاقی می‌کند.

خوشبختانه در حال حاضر روش‌های مختلفی برای درمان چاقی وجود دارد اما این مسأله بسیار مهم است که چاقی بدن شما از چه نوع است. برای مثال برخی از افراد بعد از دوره کاهش وزن، تنها دچار چاقی در بخش‌هایی از بدن به خصوص در شکم هستند. در چنین مواردی متخصص تغذیه به شما توصیه نمی‌کند که رژیم غذایی را با همان شدت ادامه دهید زیرا در چنین شرایطی بقیه اندام‌های بدن به شدت لاغر خواهند شد.

در این موارد لازم است شما به سراغ یک جراح حرفه‌ای برای انجام عمل لیپوماتیک بروید. نتیجه نهایی عمل پیکرتراشی رسیدن به تناسب اندام و خلاص شدن از شر چربی‌هایی است که به صورت موضعی در بخش‌هایی از بدن تجمع یافته‌اند. متخصصان پایگاه مانند سلامت ایرانیان در این مقاله در مورد نتایج عمل لیپوماتیک، مزایا و حتی عوارض ناشی از این عمل زیبایی صحبت خواهند کرد.

نتیجه عمل جراحی لاغری اندام

مشاهده این مطلب : آیا برای لیپوماتیک بیهوشی لازم است؟

منظور از عمل لیپوماتیک چیست؟

همانگونه که گفته شد جراحی لاغری یا پیکرتراشی با هدف حذف چربی‌ها از بخش‌هایی از بدن انجام می‌شود. در واقع نتیجه عمل لیپوماتیک، درمان چاقی موضعی است. فرض کنیم که شما بعد از سپری کردن برنامه ورزشی و رژیم غذایی در بازه زمانی مشخص توانسته‌اید به ثبات ون رسیده و شاخص توده بدنی مناسب داشته باشد.

اگر در چنین شرایطی هنوز با تجمع چربی در قسمت‌هایی همانند پهلو، شکم، ران و یا حتی غبغب مواجه هستید با عمل پیکرتراشی در یک جلسه می‌توانید از شر این چربی‌ها راحت شوید. این عمل زیبای کمک می‌کند تا چربی‌های تجمع یافته در اندام‌های بدن حذف شوند اما اشتباه بزرگ در بین مردم این است که عمل لیپوماتیک را راهی برای کاهش وزن می‌دانند.

در واقع لازم است بدانید که نتیجه عمل زیبایی لیپوماتیک، رسیدن به سایز مناسب است. بنابراین شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که با این عمل بخش عمده‌ای از وزن کاهش پیدا کند بلکه هدف از جراحی لاغری، کاهش سایز و رسیدن به تناسب اندام است. در این روش از نیرو‌های فیزیکی برای خرد کردن چربی‌ها در اندام‌های هدف استفاده می‌شود. بعد از استریل و بی‌حس کردن اندام هدف، چند سوراخ در بافت چربی ایجاد شده و لوله کانولا وارد آن می‌گردد.

حرکات ارتعاشی از یک سو و ارسال امواج فراصوت از سوی دیگر باعث می‌شود بافت چربی که به صورت یک دست بوده، به ذرات ریز تجزیه شود. در این صورت می‌توان با مکش به راحتی این چربی‌ها را از بدن خارج نمود.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک بعد از زایمان

فواید و مزایای لیپوماتیک

مزایای عمل لیپوماتیک

اگر در مورد انواع جراحی لاغری تحقیق کنید متوجه خواهید شد که روش‌های مختلفی برای درمان چاقی موضعی و حذف چربی‌های اضافی در بدن وجود دارد. اما حتماً این سوال برای شما پیش آمده است که چرا عمل پیکرتراشی نسبت به سایر روش‌ها برتری داشته و محبوبیت زیادی را بین مردم و متخصصین به دست آورده است. دلیل این محبوبیت را باید در مزایای عمل لیپوماتیک جویا شد:

 1. همانگونه که در مورد روش کار صحبت کردیم برای انجام پیکرتراشی نیاز به جراحی‌های شدید بر روی بافت هدف نبوده و تنها چند برش ورود لوله کانولا کفایت می‌کند. بنابراین شدت جراحی بسیار کم باعث می‌شود دوره نقاهت نیز کوتاه باشد و از طرف دیگر زخم‌ها با سرعت زیادی بهبود پیدا کنند.
 2. در این روش متخصص حتی‌المقدور بی‌حسی موضعی را برای عمل انتخاب نموده و در اغلب مواقع تنها از آرام‌بخش برای کاهش درد و ورود فرد به حالت نیمه بیهوشی استفاده می‌کند. بنابراین کسانی که نگران بیهوشی هستند می‌توانند با آسودگی خیال عمل پیکرتراشی را انجام داده و از نتیجه نهایی لیپوماتیک بهره‌مند شوند.
 3. یکی دیگر از مزیت ‌های عمل لیپوماتیک، امکان استفاده از چربی تخلیه شده برای تزریق چربی به پوست و جوانسازی پوست است. در این روش، چربی باید از بافت بدن فرد متقاضی استخراج شده و بعد از خالص‌سازی، به اندام هدف تزریق گردد. در صورتی که قصد دارید این قبیل خدمات زیبایی را انجام دهید بهترین روش برای درمان چاقی موضعی و همچنین انتقال چربی به پوست، عمل لیپوماتیک خواهد بود زیرا چربی‌ها با نیروی فیزیکی از بدن خارج می‌شوند و هیچگونه آسیب جدی حین استخراج به آن‌ها وارد نخواهد شد.
 4. کاربرد پیکرتراشی بسیار وسیع است به گونه‌ای که می‌توان برای بازو، دست، باسن، پهلو، شکم و حتی غبغب از آن استفاده نمود و چربی‌های اضافه در این قسمت‌ها را بدون کوچکترین خطر و عارضه تخلیه کرد.
 5. یکی از مهمترین مزیت ‌های عمل لیپوماتیک، نتیجه نهایی پیکرتراشی است. اگر این عمل تحت نظر متخصص حرفه‌ای انجام گیرد، شما بعد از اتمام کار و سپری شدن دوره نقاهت می‌توانید بهترین نتیجه عمل لیپوماتیک شامل تناسب اندام، تقارن در دو طرف بدن و همچنین صاف و یکنواخت بودن پوست را به دست بیاورید.

لازم است بدانید که عمل لیپوماتیک یکی از ایمن‌ترین جراحی‌های لاغری به شمار می‌آید که خطرات کمی را برای فرد متقاضی به دنبال داشته و اگر به درستی توسط پزشک حرفه‌ای انجام شود، عوارض آن تنها شامل التهاب، کبودی و ورم خواهد بود.

    نتیجه نهایی جراحی لاغری

مراحل پیکرتراشی

 1. اعمال بی‌حسی موضعی یا بیهوشی
 2. استریل کردن پوست
 3. سوراخ کردن بافت چربی
 4. ورود لوله کانولا به بافت چربی
 5. خرد شدن چربی در اثر ضربات لوله
 6. تخلیه چربی از طریق مکش

مزایای پیکرتراشی

 1. رسیدن به تناسب اندام
 2. استفاده از چربی تخلیه شده برای تزریق چربی
 3. داشتن دوره نقاهت کوتاه

ماندگاری نتیجه عمل

 1. نحوه عملکرد متخصص
 2. رعایت نکات مراقبتی قبل  و بعد از لیپوماتیک
 3. داشتن رژیم غذایی مناسب
 4. ورزش کردن

مشاهده این مطلب : زمان و سن مناسب عمل لیپوماتیک

نتایج نهایی عمل لیپوماتیک

قبل از اینکه یک عمل زیبایی را برای رسیدن به تناسب اندام، زیبایی و جوان‌سازی پوست انجام دهید لازم است در مورد نتایج حاصل از آن اطلاعات کافی را به دست بیاورید. در این قسمت از مقاله به بررسی نتایج حاصل از پیکرتراشی خواهیم پرداخت:

 1. مهم‌ترین نتیجه جراحی لاغری درمان چاقی موضعی و حذف چربی‌های اضافی از بدن است که شما در یک جلسه می‌توانید به تناسب اندام ‌ایده‌آل خود برسید.
 2. زمانی که چربی‌های اضافه از بدن خارج می‌شوند نه تنها بدن شما فرم ‌ایده‌آل را به دست آورده بلکه از نظر سلامتی نیز در شرایط بهتری به سر خواهید بود. به هر حال وجود چربی اضافه در بدن برای سلامت جسم خطرناک خواهد بود. برای مثال اغلب خانم‌هایی که دچار تجمع چربی در ناحیه پهلو و شکم می‌شوند از قدرت باروری ضعیف تخمدان‌های خود گلایه می‌کنند.
 3. نحوه تخلیه‌ چربی از بدن نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. در بین روش‌هایی که برای این منظور ابداع شده‌اند، با عمل لیپوماتیک می‌توان چربی را به صورت یکنواخت تخلیه نمود که بعد از اتمام کار پوست بدن صاف و یکدست باشد. متاسفانه روش‌های دیگر باعث ایجاد برجستگی‌هایی بر روی بدن خواهد شد چرا که چربی به صورت یکنواخت تخلیه نمی‌شود.
 4. بعد از پایان عمل لیپوماتیک کمی ‌احساس خستگی و درد در اندام هدف خواهید داشت. به هر حال زمانی که اثر ماده بی‌حسی از بدن خارج می‌شود درد ناشی از دستکاری بافت آغاز خواهد شد. در این شرایط لازم است با متخصص خود مشورت نموده و از مسکن‌های تجویز شده استفاده کنید.

مدت ماندگاری نتیجه لیپوماتیک

افزایش ماندگاری نتیجه نهایی لیپوماتیک

برای این که نتیجه جراحی لاغری تا همیشه ماندگار بوده و از داشتن تناسب اندام لذت ببرید لازم است نکات زیر را همیشه مورد توجه قرار داده و به آن‌ها عمل کنید:

 1. حتما مراقبت‌های دوران نقاهت را با دقت انجام دهید. برای مثال پوشیدن گن یکی از نکات ضروری بعد از عمل لیپوماتیک است که از افتادگی پوست و شل شدن آن جلوگیری می‌کندن در واقع گن بعد از پیکرتراشی باعث می‌شود که نتیجه جراحی لاغری حفظ شده و به فرم دلخواه بدن خود برسید.
 2. همچنین لازم است رژیم غذایی سالم داشته باشید در غیر این صورت سریع‌تر از گذشته دچار چاقی موضعی خواهید شد زیرا بدن شما مستعد تجمع چربی است.
 3. ورزش کردن را فراموش نکنید. همانگونه که گفته شد دلیل چاقی موضعی، تجمع چربی‌ها و مقاوم شدن آن‌ها در اندام‌های بدن در اثر نداشتن تحرک کافی است. یک برنامه مناسب ورزشی را تحت نظر متخصص برای خود تنظیم کنید.

آمادگی قبل از عمل لیپوماتیک

تصوری که در بین مردم وجود دارد این است که اگر برای پیکرتراشی به بهترین متخصص و کلینیک مراجعه کنند قطعاً نتیجه نهایی جراحی لاغری به بهترین شکل ممکن به دست آمده و عوارض شدیدی را به همراه نخواهد داشت. اما لازم است بدانید که انتخاب متخصص تنها بخشی از ماجرا است و شما باید به نکات مراقبتی قبل و بعد از عمل نیز توجه کنند چرا که کوچکترین اشتباه و سهل‌انگاری می‌تواند نتیجه نهایی پیکرتراشی را از بین ببرد. در این راستا مهمترین توصیه‌های مراقبتی قبل از عمل لیپوماتیک عبارتند از:

 1. با توجه به اینکه مصرف دارو‌های رقیق‌کننده خون و الکل باعث افزایش احتمال خونریزی می‌شود در نتیجه توصیه می‌کنیم حداقل به مدت دو هفته قبل از جراحی لاغری، استفاده از این داروها و الکل را کنار بگذارید.
 2. همچنین لازم است به مدت دو هفته قبل از پیکرتراشی، مصرف دخانیات را ترک کنید چرا که نیکوتین باعث اختلال در خون و بروز مشکل در حین و بعد از عمل خواهد شد.
 3. لازم است در جلسه مشاوره لیپوماتیک تمامی اطلاعات پزشکی شامل حساسیت دارویی، حساسیت به ماده بی‌حسی، ابتلا به بیماری‌های خاص و مواردی از این قبیل را در اختیار پزشک قرار دهید تا برای انجام این عمل بهتر تصمیم‌گیری شود.

مراقبت‌ های بعد از عمل لیپوماتیک

از جمله مهمترین نکات مراقبتی بعد از عمل پیکرتراشی عبارتند از:

 1. اولین نکته، پوشیدن گن طبی بعد از لیپوماتیک است که متخصص از شما می‌خواهد به مدت چند هفته این گن را به صورت شبانه‌روزی به تن کنید و تنها در زمان استحمام آن را از بدن خود خارج نمایید.
 2. در طول روز حتماً میوه و سبزی‌ و حتی آب کافی مصرف کنید تا سرعت بهبود زخم افزایش یافته و احتمال بروز مشکلاتی همانند عفونت و یا حتی دلمه در محل زخم کاهش پیدا کند.
 3. فراموش نکنید که تا آن زمان بهبود زخم‌ها، در زمان استراحت باید سر بالاتر از بدن باشد و از طرف دیگر باید به نحوی بخوابید که هیچ فشاری به محل زخم‌ها وارد نشود.
 4. متخصص بعد از اتمام کار قطعه‌ای به نام زهکش را در محل جراحی قرار می‌دهد تا به تخلیه مایعات کمک کند. این قطعه باید تا زمانی که پزشک دستور می‌دهد با شما همراه باشد.
 5. همچنین لازم است دارو‌های تجویز شده توسط متخصص را طبق دستور و به طور کامل مصرف نمایید.
 6. زمانی که استحمام می‌کنید محل زخم‌ها را به آرامی فشار دهید تا مایعات از بدن خارج شوند.
 7. مصرف دخانیات و الکل حداقل به مدت دو هفته بعد از لیپوماتیک ممنوع است.
 8. روز سوم به بعد می‌توانید پیاد‌ه‌روی آهسته را شروع کنید این کار به تخلیه سریع‌تر مایعات کمک خواهد کرد.
مقاله قبلی
دلایل سفت شدن شکم بعد از عمل لیپوماتیک + راهکار‌ها
مقاله بعدی
گن طبی بعد از لیپوماتیک – تاثیر گن بعد از عمل پیکرتراشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید