درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.67 (3 رای)

کاشت ابرو و تقارن و زیبایی صورت

کاشت ابرو

عمل جراحی کاشت ابرو موجب زیبایی ابروهای شما خواهد شد اما این زیبایی تنها در شرایطی به عمل خواهد آمد که انتخاب عاقلانه‌ای در مورد جراح متخصص خود داشته باشید و بهترین گزینه موجود را انتخاب کنید!

هرچند که ابرو یک ناحیه بسیار کوچک در صورت است اما دقیقاً همین منطقه کوچک برای ترمیم و بازسازی نیازمند دانش و تخصص بسیار بالایی است زیرا آناتومی خاص آن باعث شده تا از اهمیت بالایی نیز برخوردار باشد.

یکی از بخش‌های منحصر به فرد و ویژگی‌های مهم و برجسته صورت ابروها است که تنها یک نقص کوچک در آن‌ها باعث خواهد شد که توجه هر فردی را به خود جلب نماید!

شاید تاکنون برای شما اتفاق افتاده باشد که کوچک‌ترین عدم تقارن، برش و دیگر نواقص ابرو موجب شود تا در اولین لحظه هر مکالمه‌ای توجه طرف مقابل را جلب نموده و موجب شود تا در مورد آن از شما سؤال بپرسد!

کاشت ابرو می‌تواند راه حلی برای جلوگیری از تمامی این مشکلات باشد!

یکی از متداول‌ترین و مشهورترین روش‌هایی که برای ترمیم ابرو استفاده می‌شود، روشی است که در مراحل عمل جراحی کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در عمل جراحی کاشت ابرو نیز مطابق پیوند مو، فولیکول‌های تولید کننده به روش‌های مختلفی از سایت اهدا کننده استخراج شده و عمل پیوند ابرو انجام خواهد شد.

 

عمل کاشت ابرو و تاثیر آن بر صورت

 

عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو و تأثیر آن بر زیبایی صورت

ابرو یکی از نقاط حساس صورت هر فردی محسوب می‌شود و دقیقاً وجود و تقارن ابروها باعث خواهد شد تا چهارچوب اصلی صورت شکل گیرد! ابروها از سه قسمت اصلی تشکیل خواهند شد.

قسمت هد ابرو: قسمت‌های داخلی ابرو متعلق به این بخش است و معمولاً ضخامتی حدود 5 تا 7 میلی متر دارد. برخی افراد دوست ندارد که این قسمت را برجسته‌تر کرده و پر پشت نمایند.

قسمت بدنه ابرو: این بخش از ابرو حدود 2.5 سانتی متر طول دارد و بیشتر دارای موهایی متراکم است.

قسمت دنباله ابرو: قسمت کناری ابرو معمولاً به اسم دنباله شناخته می‌شود و حدود 2 سانتی متر طول دارد که در انتهای ابرو معمولاً عرض آن کمتر خواهد شد.

عمل کاشت ابرو زمانی انجام خواهد شد که به دلایلی مانند زخم، ژنتیک و غیره حجم و تراکم موهای ابرو کاهش یافته باشد و در نتیجه برای ترمیم نیاز به پیوند و کاشت ابرو خواهد بود.

عمل جراحی زیبایی پیوند ابرو برای رفع نقص و بازسازی موهای از دست رفته برای اولین بار در سال 1939 انجام شد و پس از آن به صورت عمومی به یکی از متداول‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی صورت تبدیل شد.

با توجه به اطلاعاتی که همه روزه به دست خواهد آمد و پیشرفت روز افزون تکنولوژی و علم در زمینه‌های مختلف، عمل جراحی زیبایی کاشت ابروی طبیعی به یکی از محبوب‌ترین عمل‌های جراحی تبدیل شده است که توسط روش انتقال فولیکول‌های مو انجام خواهد شد که دقیقاً همان روشی است که در هنگام عمل جراحی کاشت مو انجام می‌شود.

 

چه نیازی به عمل کاشت ابرو وجود دارد

 

چه نیازی به عمل کاشت ابرو وجود دارد؟

برای این که ابروی پر پشت‌تری داشته باشید معمولاً راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که می‌تواند موجب پوشش نقص‌های موجود در ابرو باشد. مثلاً با استفاده از تاتو یا آرایش می‌توانید این نقص‌ها را پنهان کنید.

اما هر یک از این روش‌ها دارای کمی و کاستی‌هایی است که باعث خواهد شد به عنوان یک روش جامع و کامل و بدون نقص برای حل مشکل در نظر گرفته نشود!

نکته‌ی اصلی این است تمامی این راه حل‌ها طبیعی نیستند و تنها سرپوشی برای مشکل ابرو محسوب می‌شوند.

اما عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو یک راه حل کاملاً طبیعی و دائمی است و با توجه به تخصص پزشک جراح و هم چنین درخواست بیمار می‌تواند دقیقاً شبیه به چیزی شود که انتظارش را خواهد کشید.

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند باعث ترغیب به انجام عمل جراحی کاشت ابرو شود بدون درد بودن آن است.

کاشت ابرو تنها عنوان عمل جراحی را به دوش خواهد کشید ولی در واقع بدون هیچ درد و خونریزی انجام خواهد شد و تنها پس از 5 تا 7 روز دوران نقاهت خواهد داشت.

این موضوع که بازسازی و کاشت ابرو به صورت کامل یا یک بخش کوچک انجام گیرد اشتباهی است که عمدتاً بیماران مرتکب خواهند شد زیرا برای اینکه مجدداً نیاز به عمل ترمیمی نداشته باشند بهتر است در اولین بار یک عمل کاشت ابرو کامل را از پزشک متخصص زیبایی خود درخواست نمایند.

 

ارزیابی های قبل کاشت ابرو

 

ارزیابی‌های قبل از عمل کاشت ابرو

دلایل زیادی وجود دارد که باعث ریزش یا از بین رفتن موهای ابرو خواهد شد که از جمله این موارد می‌توان به استفاده بیش از حد و نادرست از لوازم آرایشی، فقدان مادرزادی، کم پشت بودن ابرو و غیره اشاره کرد.

البته در کنار این عوامل ممکن است برخی حوادث مانند تروما، شکستگی، سوختگی و پارگی نیز باعث از بین رفتن ابروها و نیاز به عمل جراحی کاشت ابرو شود.

قبل از انجام عمل جراحی پیوند ابرو نیاز است تا ارزیابی‌هایی انجام شود تا از انجام درست و کامل عمل جراحی پیوند ابرو اطمینان حاصل کرد.

در بهترین شرایط فردی مناسب‌ترین کاندید برای انجام عمل جراحی پیوند ابرو خواهد بود که انتظارات واقع بینانه ای نسبت به نتایج عمل داشته و همچنین دلیل مناسبی برای انجام عمل پیوند ابرو دارد.

در یک جلسه یا بیشتر باید در مورد تراکم موهای روی ابرو به صورت کامل توسط تیم متخصص ارزیابی‌هایی انجام شود.

همچنین نیاز است تا در مورد مراقبت‌های قبل و بعد از عمل به بیمار مشاوره داده شود تا تمامی شرایط را به خوبی در نظر بگیرند و نتیجه کامل مورد نظر باشد.

البته آزمایش‌های خاصی قبل از عمل پیوند ابرو نیاز نیست و تنها در مواردی خاص آزمایش‌های عفونی مانند ارزیابی ویروس HIV و هپاتیت B و C مورد نیاز است!

در برخی موارد نیز ممکن است آزمایشی برای بررسی حساسیت نسبت به داروهای بی حسی موضعی انجام شود.

 

مزایای عمل کاشت ابرو

 

مزایای عمل جراحی کاشت ابرو

معمولاً عمل‌های جراحی زیبایی و یا حتی عمل‌های جراحی ترمیمی دارای مزایایی هستند!

این موضوع در مورد عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو نیز صدق می‌کند و از این حیث مستثنا نخواهد بود.

از جمله مواردی که می‌تواند به عنوان مزایای مستقیم عمل جراحی کاشت ابرو محسوب شود می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد!

منظور از مزایا و فواید مستقیم، نتایجی خواهد بود که صرفاً به دلیل انجام این عمل پدیدار شده‌اند، در طرف دیگر مزایا و فوایدی وجود دارد که به طور غیر مستقیم به واسطه زیبایی‌ها و یا نتایج عمل مشاهده خواهد شد و بیمار از آن‌ها لذت خواهد برد.

1- اولین و مهم‌ترین مزیت عمل جراحی پیوند ابرو دائمی بودن پیوند تارهای مو است.

2- زیبایی ظاهری حاصل از عمل جراحی کاشت ابرو کاملاً طبیعی بوده و در نتیجه این زیبایی‌های حاصل شده فرد بیمار اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت و از لحاظ روحی و روانی نیز تقویت خواهد شد.

3- در مقایسه با روش‌های دیگر ذکر شده برای ترمیم و بازسازی ابرو، کاشت ابرو در مقایسه با زمانی که صرف‌ترمیم خواهد شد بسیار مثمر ثمر تر خواهد بود و در نتیجه نتایج حاصل شده نیز قابل قبول هستند.

4- دوران نقاهت عمل جراحی کاشت ابرو بسیار کوتاه بوده و حتی بدون هیچ گونه بیهوشی، درد و خون ریزی انجام خواهد شد که تمامی این موارد می‌تواند دلیلی بر انتخاب این روش باشد!

 

کاشت ابرو به چه روش هایی انجام میشود؟

 

کاشت ابرو به چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

در گذشته روش‌های مختلفی برای پیوند ابرو وجود داشت که در انتها تمامی این روش‌ها به روش کاشت و پیوند ابرو FUT منجر شد و به صورت پیوند فولیکول‌ها این عمل انجام می‌شود.

اما در حال حاضر متداول‌ترین روش برای پیوند ابرو استفاده از روش FIT است که بدون هیچ‌گونه بخیه و خون ریزی انجام خواهد شد، البته در مواردی از موهای مصنوعی نیز استفاده خواهد شد.

 

چگونگی انجام عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو

یکی از بهترین جنبه‌های عمل کاشت ابرو این است که روش به کار گرفته شده در این عمل کاملاً ساده است و صرف نظر از آنچه می‌خواهید انجام دهید می‌توانید به دلخواه انتخاب کنید که چه نوع تار مویی با چه ضخامتی و چه رنگی کاشته شود!

معمول در هر پیوند بین 50 تا 400 تار مو می‌تواند استفاده شود که هر پیوند شامل 1 یا 2 تار مو خواهد بود.

موهایی که برای پیوند استفاده می‌شود معمولاً از پشت گردن بیمار برداشته خواهد شد و در صورتی که موهای پشت سر بیمار مناسب نباشد می‌توان از نواحی دیگری مانند چانه، ریش و غیره استفاده نمود!

برای انجام عمل جراحی کاشت مو روش‌های مختلفی نیز وجود دارد که با توجه تصمیم پزشک متخصص جراح زیبایی شما یکی از آن‌ها انتخاب خواهد شد!

در حالت کلی در ابتدا فولیکول‌های مورد نظر از محل اهدا کننده که معمولاً پشت گردن است برداشته شده و سپس توسط میکروسکوپ عمل پیوند به طور کامل دقیق و با ظرافت بر روی ابرو انجام خواهد شد تا پس از آن و طی کردن دوران بهبودی کامل شاهد نتیجه خیره کننده آن باشید!

 

عمل جراحی کاشت ابرو چقدر طول خواهد کشید؟

البته بر کسی پوشیده نیست که زمان یک عمل جراحی ثابت نبوده و به عوامل بسیار زیادی بستگی خواهد داشت به عنوان مثال در عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو تعداد موهای پیوند زده شده به ابرو می‌تواند در زمان کلی عمل جراحی تأثیر گذار باشد.

اما معمولاً عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو با توجه به میزان موهای کاشته شده در ابرو حداقل 2 تا 3 ساعت و حداکثر 4 تا 5 ساعت طول خواهد کشید.

اما سؤالی که در این مرحله پیش خواهد آمد این است که دلیل طولانی بودن این عمل چه چیزی است؟

با توجه به کوچک بودن ناحیه مورد نظر در زمان پیوند و کاشت ابرو این مدت زمان طولانی بسیار غیر عادی به نظر خواهد رسید!

اما حقیقت این است که این زمان اصلاً طولانی نبوده و بسیار اصولی است زیرا طول زمان یک عمل جراحی مخصوصاً عمل جراحی زیبایی ارتباطی به مساحت ناحیه مورد نظر نداشته و باید با ظرافت و دقت خاصی انجام شود.

در عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو دقیقاً هر یک از تارهای مو باید با دقت و ظرافت خاصی پیوند زده شوند در نتیجه زمان طولانی مورد نیاز خواهد بود تا روند پیوند ابرو به خوبی پایان پذیرد و نتایج کاملاً مطلوب و مورد نظر بیمار باشد.

 

مراقبت‌های پس از عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو

مطابق تمامی عمل‌های جراحی، عمل پیوند ابرو نیز دوران نقاهتی داشته که باید به خوبی نکات گفته شده و دستورالعمل‌های پزشک رعایت شود.

برای عمل پیوند ابرو نیز طبق دستورالعمل‌های پزشک متخصص خود عمل کرده و از رعایت نکات زیر نیز غافل نشوید!

1- پانسمان و شستشوی ابروها به مدت 2 روز پس از عمل کاشت ابرو

2- استفاده از اسپری لیپوزوم هر دو تا سه ساعت به منظور کاهش تورم و التهاب

3- استفاده از داروهای مسکن و ضد التهاب در هفته اول

رشد موها 3 تا 4 ماه پس از عمل کاشت ابرو انجام خواهد شد و کبودی‌های حاصل از عمل نیز تنها یک تا دو هفته باقی خواهند ماند.

 

عمل کاشت ابرو چه عوارضی خواهد داشت؟

پس از انجام عمل پیوند مو ممکن است برخی عوارض رخ دهد که البته احتمال وقوع این عوارض بسیار کم بوده و با توجه به میزان مهارت جراح متخصص زیبایی شما و همچنین رعایت دستورالعمل‌های ذکر شده احتمال وقوع عوارض بسیار نادر خواهد بود و معمولاً چنین اتفاقاتی رخ نخواهد داد.

1- معمولاً یکی از متداول‌ترین عوارضی که به ندرت اتفاق خواهد افتاد مرتبط با عدم تقارن، ناهماهنگی بین رنگ قسمت‌های مختلف، عدم تراکم مورد نظر و دلخواه مراجعه کننده و عدم رشد مطلوب موهای کاشته شده خواهد بود.

2- از عوارض نادر دیگری که ممکن است پس از عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو رخ دهد می‌توان به عفونت، تورم، کبودی و زخم اشاره کرده که البته با توجه به میزان مهارت پزشک معمولاً اتفاق نخواهد افتاد.

با استفاده از بالاترین استانداردهای موجود در دنیا و جدیدترین تکنیک‌ها و مهارت‌های جراح متخصص می‌توانید مطمئن شوید که نتیجه حاصل شده بسیار عالی و قابل قبول بوده و هیچ گونه عوارضی نیز رخ نخواهد داد.

 

نتایج پس از عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو

پس از انجام عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو انتظارات مختلفی وجود دارد و بیمار باید خود را برای رعایت برخی نکات آماده کرده و همچنین اطلاعات لازم را برای زمان بعد از عمل کاشت ابرو به دست آورد.

دوران نقاهت مرتبط با عمل جراحی زیبایی کاشت ابروی طبیعی معمولاً بین 5 تا 7 روز خواهد بود.

در هفته اول پس از عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو ابتدا روند بهبودی آغاز شده و کبودی‌های ناشی از پیوند باقی خواند ماند و تنها نقاط صورتی ریزی که محل کاشت هر یک از تارهای مو در ابرو بودند باقی خواهد ماند.

در هفته دوم پس از عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو تمامی این نقاط صورتی رنگ نیز از بین خواهد رفت و کل ابروی فرد بیمار به حالت طبیعی خود باز خواهد گشت و دیگر نشانه‌ای از عمل پیوند ابرو باقی نخواهد ماند.

به همین دلیل است که یکی از بهترین روش‌های ترمیم و رفع نقص‌های ابرو عمل جراحی کاشت ابرو خواهد بود.

سؤال بعدی که ممکن است در ذهن بیماران به وجود آید این است که چه زمانی می‌توانند به زندگی عادی خود بازگردند و یا مجدداً بتوانند فعالیت‌های کاری خود را ادامه دهند!

در پاسخ به این سؤال می‌توان گفت که برای بازگشت به محیط کاری و انجام فعالیت‌های عادی خود تنها نیاز است 2 تا 3 روز صبر کنید!

پس از گذراندن دو تا سه روز ابتدایی عمل جراحی کاشت ابرو شما خیلی راحت می‌توانید به محل کار خود بازگردید و فعالیت‌های خود را از سر بگیرید.

هر چند در مواقعی ممکن است مراجعه کننده بخواهد تا زمانی که تمامی علائم عمل کاشت ابرو از بین نرفته استراحت نمایند تا کسی متوجه عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو آن‌ها نشود!

 

هزینه عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو چقدر است؟

هزینه نهایی عمل جراحی پیوند ابرو معمولاً متغیر خواهد بود و به میزان تخصص، مهارت پزشک جراح، تعداد کاشت های انجام شده، محل انجام جراحی زیبایی، دستمزد بی حسی و تکنسین‌ها، داروهای تجویز شده برای تسکین درد و از بین بردن التهاب و موارد دیگری وابسته خواهد بود.

بهتر است در رابطه با هزینه‌های جاری عمل پیوند ابرو حتماً با پزشک متخصص خود صحبت نمایید.

کلینیک پوست و مو مارال یکی از بهترین مراکز کاشت ابرو در غرب تهران آماده ی ارائه تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی میباشد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.67 (3 رای)