کاشت مو

بهترین روش کاشت مژه طبیعی و دائمی (هزینه 1402)

امتیاز به این محتوا

داشتن مژه‌های پرپشت، بلند و یکنواخت، چشم‌های ما را زیباتر می‌کند. وقتی که به سراغ مواد آرایشی همانند ریمل می‌رویم متوجه می‌شویم که این موضوع چه اندازه می‌تواند حتی زیبایی چهره ما را تحت تأثیر قرار دهد.

ولی متأسفانه بعضی افراد مژه‌های بسیار کوچکی دارند که به راحتی فرم نمی‌گیرد و یا اینکه تراکم مژه در پلک‌های آن‌ها پایین است و همین موضوع باعث می‌شود که حتی استفاده از ریمل نیز نتواند چشم‌های آن‌ها را بازتر و زیباتر نشان دهد.خوشبختانه با کمک کاشت مژه طبیعی می‌توان به این معضل پایان دارد و در واقع مژه‌های زیبا‌تر را برای چشم‌های خود به ارمغان آورد. در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد چگونگی انجام کاشت مژه و هزینه‌ای که باید برای منظور بپردازید صحبت کنیم.

کاشت مژه طبیعی

نحوه کاشت مژه طبیعی

اجازه دهید ابتدا در مورد روند انجام کاشت مژه طبیعی صحبت کنیم. قطعاً همه ما می‌دانیم که در حال حاضر روش‌های موقت برای پرپشت کردن مژه‌ها نیز وجود دارد. برای مثال خانم‌هایی که به مراسم عروسی خود نزدیک می‌شوند از آرایشگر می‌خواهند از مژه مصنوعی برای آرایش چهره استفاده کند.

نحوه کاشت مژه طبیعی

ولی این روش نتیجه دائمی ندارد و به محض اینکه چسب مژه‌ها باز شود، چشم‌های شما به حالت قبل برمی‌گردد. بنابراین اگر به سراغ کاشت مژه طبیعی بروید می‌توانید برای همیشه مژه‌های دلخواه، بلند و پرپشت داشته باشید. برای این منظور متخصص همانند فرآیند کاشت موی طبیعی عمل می‌کند. در واقع باید به سراغ فولیکول‌هایی از بانک مو در قسمت پشت سر برود و این فولیکول‌ها را در قسمت پلک چشم، پیوند کند. معمولاً متخصصان از روش fut برای کاشت مژه استفاده خواهد. در این روش یک نوار باریک از پوست سر در قسمت بانک مو برداشته شده و سپس در زیر میکروسکوپ فولیکول‌ها به صورت تک به تک جدا می‌شوند. کاشت فولیکول‌ها نیز به صورت تک به تک در پلک‌ها پیش می‌رود.

پیوند مژه طبیعی نیاز به ظرأفت بالایی دارد تا وقتی مژه‌های پیوندی رشد کردند، حالت یکنواخت و یکدست داشته باشند و چشم‌ها زیبا به نظر برسند. در غیر این صورت به دلیل اینکه مژه‌ها شلخته هستند، قطعاً از نتیجه چنین عملی راضی نخواهید بود.

آسیب کاشت مژه

سؤالی که متقاضیان کاشت مژه مطرح می‌کنند این است که آیا عوارضی برای این عمل زیبایی وجود دارد یا خیر. به هر حال زمانی که قسمتی از پوست یا بافت بدن دستکاری می‌شود، ما باید منتظر عوارض جزئی و محدود باشید و این مسأله در مورد پیوند مژه طبیعی نیز صدق خواهد کرد.

یکی از مهمترین آسیب ‌های کاشت مژه باید به التهاب، ورم و کبودی جزئی در پلک‌ها اشاره کنیم. البته بعد از چند روز تا نهایتاً دو هفته این عوارض برطرف شده و پلک‌ها به حالت عادی باز خواهند گشت. از طرف دیگر وقتی اثر بی‌حسی از بدن برطرف می‌شود، درد جزئی را در ناحیه بانک مو و همچنین پلک‌ها احساس خواهید کرد.

البته این درد آنقدر خفیف است که ‌نیازی به مصرف مسکن نخواهد بود ولی در صورتی که آستانه تحمل شما پایین است و نمی‌توانید کمی درد را تحمل کنید، تنها مجاز به مصرف مسکن‌هایی هستید که متخصص برای شما تجویز کرده است.

از طرف دیگر که در بانک مو زخم‌هایی ایجاد شده‌ است که در مدت یک تا دو هفته دلمه بسته و بهبود پیدا می‌کنند. اما توجه داشته باشید اگر متخصصین ماهر باشد و اگر به مراقبت‌های بعد از عمل توجه نکنید، ممکن است دچار تشدید عوارض عمل همانند ورم شدید در پلک و خونریزی در بانک مو عفونت شوید. بنابراین به مدت دو هفته به توصیه‌های مراقبتی متخصص با جدیت عمل نمایید.

قیمت کاشت مژه

مهمترین عاملی که بر روی قیمت کاشت مژه تأثیر می‌گذارد، روش است که متخصص برای انجام این عمل زیبایی انتخاب می‌کند. همانگونه که گفته شد متخصصان عمدتا به سراغ روش اف یو تی می‌روند. این روش چون طولانی‌تر است و به دقت بیشتری نیاز دارد، به همین خاطر هزینه بیشتری را طلب می‌کند.

البته اگر متخصص به سراغ روش‌های اتوماتیک برود، اگر چه سرعت کار بالا رفته و مدت زمان عمل کاهش خواهد یافت، ولی به دلیل استفاده از تجهیزات پیشرفته برای پیوند مژه، هزینه کار افزایش می‌یابد. نکته مهمی که متقاضیان کاشت مژه باید به آن توجه داشته باشند این است که به دلیل اینکه این فرآیند یک عمل زیبایی است، بنابراین تمامی هزینه‌ها بر عهده خود آن‌ها بوده و به هیچ عنوان شرکت بیمه قرار نیست مبلغی را به آن‌ها بپردازد.

قیمت کاشت مژه

کاشت مژه مردانه

امکان کاشت مژه مردانه نیز وجود دارد ولی نگرانی آقایان این است که بعد از انجام این عمل، زیبایی چشم‌های آن‌ها حالت زنانه به خود بگیرد. یک متخصص حرفه‌ای می‌داند که پیوند مژه‌ ‌های مردانه و زنانه کاملاً مجزا از یکدیگر هستند و در مورد آقایان باید این عمل به گونه‌ای پیش برود که در عین افزایش تراکم مژه‌ها، چشم‌های آن‌ها از حالت طبیعی و مردانه خارج نشود. در صورتی که زن‌ها به فکر زیبایی‌تر شدن چشم‌ها هستند و حتی از متخصص می‌خواهند که در کاشت مو به گونه‌ای عمل کند که چشم‌های آن‌ها زیباتر و حتی به فرم چشم‌های مدل‌ها و سلبریتی‌ها به نظر برسد.

تشدید موهای کاشته شده

در صورتی که بعد از انجام کاشت مژه و سپری شدن حداقل ۹ماه متوجه شدید که هنوز تراکم مژه در پلک‌های شما کافی نیست می‌توانید تشدید مو‌های کاشته شده را نیز انجام دهید. بنابراین متخصص با دقت مژه‌های شما را بررسی می‌کند تا مطمئن شود آیا جایی برای قرار‌گیری فولیکول در پلک وجود دارد یا خیر. در غیر این صورت نباید دست به کار شوید چون هزینه شما را بیهوده هدر رفته و حتی ممکن است به فولیکول‌های دیگر نیز آسیب وارد شود.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟