بهترین روش کاشت مژه طبیعی و دائمی (هزینه 1402)

کاشت مژه چگونه انجام می شود
3.5/5 - (59 امتیاز)

داشتن مژه‌های پرپشت، بلند و یکنواخت، چشم‌های ما را زیباتر می‌کند. وقتی که به سراغ مواد آرایشی همانند ریمل می‌رویم متوجه می‌شویم که این موضوع چه اندازه می‌تواند حتی زیبایی چهره ما را تحت تأثیر قرار دهد.

ولی متأسفانه بعضی افراد مژه‌های بسیار کوچکی دارند که به راحتی فرم نمی‌گیرد و یا اینکه تراکم مژه در پلک‌های آن‌ها پایین است و همین موضوع باعث می‌شود که حتی استفاده از ریمل نیز نتواند چشم‌های آن‌ها را بازتر و زیباتر نشان دهد.خوشبختانه با کمک کاشت مژه طبیعی می‌توان به این معضل پایان دارد و در واقع مژه‌های زیبا‌تر را برای چشم‌های خود به ارمغان آورد. در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد چگونگی انجام کاشت مژه کاملا طبیعی و هزینه‌ای که باید برای منظور بپردازید صحبت کنیم.

کاشت مژه طبیعی

هزینه کاشت مژه با جراحی

هزینه کاشت مژه دائمی با جراحی که به عنوان جراحی کاشت مژه نیز شناخته می شود، بسته به عوامل مختلفی می تواند بسیار متفاوت باشد. محدوده هزینه کاشت مژه دائمی در تهران از حدود 2 میلیون تومان تا 6 میلیون تومان در کلینیک های مختلف متغیر است.

هزینه کاشت مژه دائم توسط پزشک می تواند به طور قابل توجهی بر اساس محل مرکز جراحی متفاوت باشد. در کلان شهرها و مناطق با هزینه های زندگی بالا، این روش معمولاً گران تر از شهرهای کوچکتر یا مناطق با هزینه های زندگی کمتر است.

تجربه و شهرت جراح که کاشت را انجام می دهد نقش بسزایی در هزینه دارد. جراحان بسیار ماهر و مشهور ممکن است هزینه های بالاتری را برای تخصص خود دریافت کنند.

قیمت کاشت مژه

هزینه کاشت مژه دائمی

مهمترین عاملی که بر روی قیمت کاشت مژه طبیعی دخترانه تأثیر می‌گذارد، روش است که متخصص برای انجام این متد زیبایی انتخاب می‌کند. همانگونه که گفته شد متخصصان عمدتا به سراغ روش اف یو تی می‌روند. این روش چون طولانی‌تر است و به دقت بیشتری نیاز دارد، به همین خاطر هزینه بیشتری را طلب می‌کند.

البته اگر متخصص به سراغ روش‌های اتوماتیک برود، اگر چه سرعت کار بالا رفته و مدت زمان کاشت کاهش خواهد یافت، ولی به دلیل استفاده از تجهیزات پیشرفته برای پیوند مژه، هزینه کار افزایش می‌یابد. نکته مهمی که متقاضیان کاشت مژه باید به آن توجه داشته باشند این است که به دلیل اینکه این فرآیند یک متد زیبایی است، بنابراین تمامی هزینه‌ها بر عهده خود آن‌ها بوده و به هیچ عنوان شرکت بیمه قرار نیست مبلغی را به آن‌ها بپردازد.

انواع کاشت مژه

به طور کلی کاشت مژه به دو صورت موقت و دائمی انجام می‌گیرد. منظور از کاشت مژه موقت یا اکستنشن همان اقدام زیبایی است که در سالن‌های آرایشی انجام می‌شود. آرایشگر از مژه‌های مصنوعی برای حالت دادن به مژه‌های شما استفاده می‌کند. مدت زمان ماندگاری مژه مصنوعی براساس روش نصب و چسب‌هایی که استفاده می‌شود متفاوت است. اما در کاشت مژه به صورت دائمی متخصص از فولیکول‌های مو برای کاشت استفاده می‌کند.

بنابراین فولیکول‌های کاشته شده همانند سایر مژه‌ها رشد کرده و شما برای همیشه از داشتن مژه‌های پرپشت و خوش‌حالت لذت خواهید برد. مسلماً هزینه کاشت مژه دائمی بیشتر از کاشت مژه موقت است اما در عوض شما برای همیشه مژه‌های پرپشت و زیبا خواهید داشت.

نحوه کاشت مژه طبیعی

ولی این روش نتیجه دائمی ندارد و به محض اینکه چسب مژه‌ها باز شود، چشم‌های شما به حالت قبل برمی‌گردد. بنابراین اگر به سراغ کاشت مژه طبیعی بروید می‌توانید برای همیشه مژه‌های دلخواه، بلند و پرپشت داشته باشید. برای این منظور متخصص همانند فرآیند کاشت موی طبیعی عمل می‌کند. در واقع باید به سراغ فولیکول‌هایی از بانک مو در قسمت پشت سر برود و این فولیکول‌ها را در قسمت پلک چشم، پیوند کند. معمولاً متخصصان از روش fut برای کاشت مژه استفاده خواهند کرد. در این روش یک نوار باریک از پوست سر در قسمت بانک مو برداشته شده و سپس در زیر میکروسکوپ فولیکول‌ها به صورت تک به تک جدا می‌شوند. کاشت فولیکول‌ها نیز به صورت تک به تک در پلک‌ها پیش می‌رود.

نحوه کاشت مژه طبیعی

پیوند مژه طبیعی نیاز به ظرأفت بالایی دارد تا وقتی مژه‌های پیوندی رشد کردند، حالت یکنواخت و یکدست داشته باشند و چشم‌ها زیبا به نظر برسند. در غیر این صورت به دلیل اینکه مژه‌ها شلخته هستند، قطعاً از نتیجه چنین عملی راضی نخواهید بود.

آسیب کاشت مژه

سؤالی که متقاضیان کاشت مژه طبیعی دائم مطرح می‌کنند این است که آیا عوارضی برای این متد زیبایی وجود دارد یا خیر. به هر حال زمانی که قسمتی از پوست یا بافت بدن دستکاری می‌شود، ما باید منتظر عوارض جزئی و محدود باشید و این مسأله در مورد پیوند مژه طبیعی نیز صدق خواهد کرد.

یکی از مهمترین آسیب ‌های کاشت مژه باید به التهاب، ورم و کبودی جزئی در پلک‌ها اشاره کنیم. البته بعد از چند روز تا نهایتاً دو هفته این عوارض برطرف شده و پلک‌ها به حالت عادی باز خواهند گشت. از طرف دیگر وقتی اثر بی‌حسی از بدن برطرف می‌شود، درد جزئی را در ناحیه بانک مو و همچنین پلک‌ها احساس خواهید کرد.

البته این درد آنقدر خفیف است که ‌نیازی به مصرف مسکن نخواهد بود ولی در صورتی که آستانه تحمل شما پایین است و نمی‌توانید کمی درد را تحمل کنید، تنها مجاز به مصرف مسکن‌هایی هستید که متخصص برای شما تجویز کرده است.

از طرف دیگر که در بانک مو زخم‌هایی ایجاد شده‌ است که در مدت یک تا دو هفته دلمه بسته و بهبود پیدا می‌کنند. اما توجه داشته باشید اگر متخصصین ماهر باشد و اگر به مراقبت‌های بعد از کاشت توجه نکنید، ممکن است دچار تشدید عوارضی همانند ورم شدید در پلک و خونریزی در بانک مو و عفونت شوید. بنابراین به مدت دو هفته به توصیه‌های مراقبتی متخصص با جدیت عمل نمایید.

آیا کاشت مژه باعث ریزش مژه های طبیعی می‌شود؟

یکی از نگرانی‌های افرادی که قصد دارند کاشت مژه موقت یا اکستنشن مژه را انجام دهند این است که آیا چسب‌ها و مواد مورد استفاده برای کاشت مژه و ابرو طبیعی می‌تواند به مژه‌های طبیعی آسیب وارد کرده و باعث ریزش آن‌ها شود؟ در صورتی که فرد آرایشگر از چسب‌های با کیفیت و اصل استفاده کند، قطعاً هیچ مشکلی برای مژه‌های طبیعی شما به وجود نخواهد آمد.

از طرف دیگر نحوه چسباندن مژه مصنوعی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. یک آرایشگر حرفه‌ای باید به گونه‌ای مژه مصنوعی را بر روی پلک شما قرار دهد که به مژه‌های طبیعی آسیبی وارد نشود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای اکستنشن مژه یا مژه کاشت طبیعی به صورت موقت به سراغ سالن‌های زیبایی بروید که آرایشگران آن حرفه‌ای هستند.

مراقبت بعد از کاشت مژه

راهکارهای مراقبت و نگهداری بعد از کاشت مژه

آن دسته از افرادی که کاشت مژه مصنوعی را انجام داده‌اند تا ۴۸ ساعت نباید صورت خود را بشویند چون احتمال شل شدن چسب مژه وجود دارد. از طرف دیگر باید از شوینده‌های مناسب همانند شامپو بچه برای شستن مژه‌های خود استفاده کنند. اما اگر شما کاشت مژه دائمی را انجام دهید، قطعاً به دلیل اینکه عوارضی مانند التهاب، ورم قرمزی و حتی درد در ناحیه چشم را تجربه خواهید کرد، بنابراین باید دوره نقاهت را سپری کنید. برای این دسته از افراد چند نکته مهم را متذکر می‌شویم:

  1. به مدت حداقل یک ماه از دخانیات و مشروبات الکلی پرهیز نمایید.
  2. در دو هفته اول به سراغ غذا‌های سرخ کردنی و خوراکی‌های شور نروید تا ورم هر چه زودتر برطرف شود.
  3. دارو‌های تجویز شده را مصرف نمایید.
  4. حتماً باید چشم خود را هر روز ضدعفونی کنید تا عفونت در محل پیوند فولیکول بروز نکند.
  5. به مدت یک تا دو هفته در زمان خوابیدن سر را بالاتر قرار دهید تا ورم پوستی سریع‌تر برطرف شود.
  6. اگر درد دارید تنها از مسکن‌های تجویز شده استفاده کنید.
  7. حتماً در رژیم غذایی خود نوشیدنی به خصوص آب فراوان را در نظر بگیرید چون کمبود آب باعث از دست رفتن فولیکول‌ها می‌شود.
  8. مصرف میوه‌ها و سبزیجات به خصوص آناناس را در چند ماه اول بالا ببرید تا فولیکول‌ها به خوبی تقویت شده و شانس رسیدن به نتیجه مناسب از کاشت مژه با موی طبیعی افزایش یابد.
  9. در چند ماه اول، قبل از بیرون رفتن از خانه حتما عینک آفتابی بزنید. به خصوص اگر باد می‌وزد، عینک از آلوده شدن مژه‌ها جلوگیری خواهد کرد.

آیا مژه‌های کاشته شده باید شسته شوند؟

افرادی که کاشت مژه مصنوعی را انجام می‌دهند باید روزانه مژه‌های خود را تمیز نگه دارند. البته اولین شستشو باید ۴۸ ساعت بعد از کاشت مژه موقت انجام شود و پس از آن هر بار که از بیرون به خانه برمی‌گردید،  باید مژه‌ها را بشویید چون مژه مصنوعی بهترین بستر برای جذب آلودگی‌ها، چربی و ذرات معلق در هوا است و اگر تمیز نشود چشم شما دچار بیماری و حتی عفونت خواهد شد. براش شستن مژه مصنوعی بهتر است از شامپو بچه استفاده کنید تا به بافت چشم آسیب وارد نشود.

تشدید موهای کاشته شده

در صورتی که بعد از انجام مدل کاشت مژه طبیعی و سپری شدن حداقل ۹ماه متوجه شدید که هنوز تراکم مژه در پلک‌های شما کافی نیست می‌توانید تشدید مو‌های کاشته شده را نیز انجام دهید. بنابراین متخصص با دقت مژه‌های شما را بررسی می‌کند تا مطمئن شود آیا جایی برای قرار‌گیری فولیکول در پلک وجود دارد یا خیر. در غیر این صورت نباید دست به کار شوید چون هزینه شما را بیهوده هدر رفته و حتی ممکن است به فولیکول‌های دیگر نیز آسیب وارد شود.

کاندید مناسب کاشت مژه چه افرادی هستند؟

اگر می‌خواهید اکستنشن مژه یا کاشت مژه به صورت موقت را انجام دهید اولین شرط، عدم داشتن آلرژی نسبت به چسب‌های مورد استفاده است. در صورتی که اولین بار است برای کاشت مژه مصنوعی اقدام می‌کنید، اگر علائم آلرژی به چسب را مشاهده کردید، در نوبت بعد باید این موضوع را به آرایشگر اطلاع دهید تا چسب را عوض کند.

اما در صورتی که می‌خواهید کاشت مژه دائمی را انجام دهید، در ابتدا متخصص باید نتایج آزمایشات شما برای بررسی وضعیت سلامت عمومی بدن را کنترل کند. مبتلایان به بیماری تیروئید، افراد مبتلا به دیابت، کسانی که در مرحله شیمی درمانی هستند، افرادی که دچار ریزش موی سکه‌ای و یا آلوپسی شده‌اند، کاندید مناسبی برای کاشت مژه طبیعی نیستند. اجازه دهید متخصص وضعیت سلامت شما و همچنین قدرت بانک مو را بررسی کرده و در صورتی که کاندید مناسبی برای کاشت مژه دائمی بودید بهترین روش را برای شما اجرا کند.

کاشت مژه مردانه امکان پذیر است؟

امکان کاشت مژه مردانه نیز وجود دارد ولی نگرانی آقایان این است که بعد از انجام این متد، زیبایی چشم‌های آن‌ها حالت زنانه به خود بگیرد. یک متخصص حرفه‌ای می‌داند که پیوند مژه‌ ‌های مردانه و زنانه کاملاً مجزا از یکدیگر هستند و در مورد آقایان باید این متد به گونه‌ای پیش برود که در عین افزایش تراکم مژه‌ها، چشم‌های آن‌ها از حالت طبیعی و مردانه خارج نشود. در صورتی که زن‌ها به فکر زیبایی‌تر شدن چشم‌ها هستند و حتی از متخصص می‌خواهند که در کاشت مو به گونه‌ای عمل کند که چشم‌های آن‌ها زیباتر و حتی به فرم چشم‌های مدل‌ها و سلبریتی‌ها به نظر برسد.

آیا امکان برداشت مژه های کاشته شده وجود دارد؟

اگر کاشت مژه موقتی را انجام داده‌اید، می‌توانید به آرایشگر مراجعه کنید تا به آرامی مژه‌های مصنوعی را از روی پلک شما بردارد. اما در صورتی که کاشت مژه به صورت دائمی انجام شود، هیچ راه برگشتی وجود ندارد چون فولیکول‌های پیوندی همانند سایر فولیکول‌های موجود در پلک رشد کرده و مژه‌های طبیعی را ایجاد می‌کنند. بنابراین بهتر است ابتدا متخصص با استفاده از مژه مصنوعی بهترین تراکم مژه را برای شما مشخص کرده و بعد کاشت را انجام دهد تا از نتیجه پشیمان نشوید.

مقاله قبلی
کاشت مو سلول بنیادی – زمان آغاز فاز انسانی سلول بنیادی مو
مقاله بعدی
آیا شوره سر بعد از کاشت مو طبیعی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید