تزریق چربی به واژن – جوانسازی و سفت کردن لابیا

تزریق چربی واژینال
3/5 - (2 امتیاز)

تقریباً تمامی خانم‌ها دچار مشکلی به نام افتادگی ناحیه واژن می‌شوند. این اتفاق به دلیل افزایش سن، زایمان و همچنین کاهش شدید وزن رخ می‌دهد. مسلماً زیبایی اندام تناسلی تأثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت رابطه جنسی و از طرف دیگر اعتماد به نفس خانم‌ها خواهد داشت. در صورتی که بانوان دچار افتادگی و چروک شدن پوست در ناحیه واژن شوند، از طریق متدهای زیبایی می‌توانند برای جوانسازی واژن اقدام کنند. ما در این مطلب در مورد تزریق چربی به واژن برای شما صحبت می‌کنیم که یکی از ایمن‌ترین روش‌ها برای جوانسازی واژن شناخته شده است.

تزریق چربی به واژن چگونه انجام می ‌گیرد؟

تزریق چربی به واژن چگونه انجام می ‌گیرد؟

خوشبختانه تنوع زیادی که در بین اقدامات و متدهای زیبایی وجود دارد باعث شده است تقریباً تمامی افراد بتوانند مشکلاتی که در ظاهر و در بدن خود دارند را به راحتی و با کمترین عارضه برطرف کنند. افتادگی واژن، چروکیدگی پوست در این قسمت و شل شدن پوست واژن، برای خانم‌ها بسیار آزاردهنده است به خصوص اینکه در حین رابطه جنسی بر روی اعتماد به نفس آن‌ها تأثیر می‌گذارد. انتقال چربی به واژن یکی از بهترین روش‌ها برای درمان به حساب می‌آید.

اگر شما از جمله افرادی هستید که دچار چاقی موضعی بوده و در بخش‌هایی از بدن همانند شکم، پهلو و یا حتی بازو همچنان چربی اضافه دارید می‌توانید ترانسفر چربی به واژن را انجام دهید. مراحل تزریق چربی به واژن به شرح زیر است:

  1. در ابتدا باید با متخصص مشورت کنید تا سلامت عمومی بدن شما مورد بررسی قرار گیرد چون در اولین مرحله لازم است تخلیه چربی انجام شود و برای این منظور نیاز به بی‌حسی موضعی و یا حالت نیمه بیهوشی خواهد بود. در صورتی که سلامت شما تأیید شد، متخصص از لیپوماتیک برای تخلیه چربی‌های ناحیه هدف استفاده می‌کند چون در روش لیپوماتیک سلول‌های چربی کاملاً سالم مانده و در نتیجه برای تزریق مناسب هستند.
  2. چربی‌های استخراج شده، در طی عملیات سانتریفیوژ، خالص می‌شوند چون به هر حال ترکیبات اضافی و ناخالص‌هایی که همراه با چربی هستند، باید به طور کامل از چربی جدا شوند تا نتیجه ترانسفر چربی بسیار‌ ایده‌آل شود.
  3. چربی‌های خالص شده در داخل فریزر نگهداری می‌شوند تا در زمان مشخص ،ترانسفر چربی به واژن انجام گیرد. با توجه به اینکه پوست ناحیه واژن بسیار حساس و نازک است، متخصصان معمولاً از روش نانوفت برای تزریق استفاده می‌کنند یعنی سلول‌های چربی به ذرات نانو شکسته می‌شوند تا در حین تزریق بتوان کوچکترین چین و چروک‌ها را نیز درمان کرد و پوست ناحیه واژن به صورت کاملاً یکدست و یکنواخت جوان شود.

مهمترین مزیت های تزریق چربی به واژن

اگر روش‌های جوان‌سازی واژن را در اینترنت جستجو کنید، متوجه تنوع روش‌های موجود خواهید شد. اما متخصصان معتقد هستند که تزریق چربی به واژن یک راهکار بسیار ‌ایده‌آل به حساب می‌آید چون چند مزیت عمده دارد:

مزایا و فواید تزریق چربی به واژن

  1. اولین مزیت انتقال چربی به واژن، بحث عدم بروز حساسیت است چون چربی از بدن خود شما استخراج شده و در نتیجه سیستم ایمنی بدن واکنش منفی به آن نشان نمی‌دهد.
  2. همچنین شما با یک تیر دو نشان می‌زنیند. از یک سو جوانسازی واژن انجام گرفته و از طرف دیگر چاقی موضعی را برطرف می‌کنید.
  3. تزریق چربی کمترین عارضه را برای شما دارد یعنی بدون نیاز به جراحی و خونریزی می‌توانید نسبت به جوانسازی ناحیه واژن اقدام کنید.
  4. در بین روش‌های غیر جراحی برای جوانسازی واژن، تزریق چربی ماندگاری بسیار بیشتری دارد بنابراین بازه زمانی برای ترمیم ترانسفر چربی به واژن طولانی‌تر خواهد شد.

عوارض تزریق چربی به واژن

درست است که انتقال چربی به واژن به عنوان ایمن‌ترین روش شناخته شده و خطری برای فرد ندارد ولی به هر حال چون پوست دستکاری می‌شود، عارضه‌های جزئی شامل التهاب، درد و ورم را به همراه خواهد داشت. اما نکته لازم به ذکر است که اگر شما در انتخاب پزشک دقت کافی نداشته باشید و یا به کلینیک‌های معتبر مراجعه نکنید،  ممکن است خطرات جدی برای شما اتفاق بیفتد. برای مثال اگر متخصص در فرآیند سانتریفیوژ چربی سهل‌انگاری کرده و چربی‌های ناخالص را به بدن شما تزریق کند، نه تنها به نتیجه دلخواه نمی‌رسید بلکه احتمال بروز عفونت در ناحیه واژن بسیار زیاد است. همچنین عدم استریل بودن تجهیزات نیز باعث عفونت در این ناحیه می‌شود و در چنین شرایطی عفونت رحم و تخمدان‌ها اتفاق می‌افتد. بنابراین خطرات بسیار بزرگ‌تر و جدی‌تری را به همراه خواهد داشت.

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به واژن

در بین روش‌های جوانسازی و زیباسازی واژن، تزریق چربی ماندگاری طولانی‌تری دارد. منوط بر اینکه متخصص در فرآیند خالص‌سازی با دقت بسیار بالایی عمل کرده و از طرف دیگر شما نکات مراقبتی بعد از انجام تزریق را جدی بگیرید. به طور کلی در سه ماه اول بعد از ترانسفر چربی، نزدیک به ۳۰ درصد چربی‌ها جذب به بدن می‌شوند اما خوشبختانه ۷۰ درصد آن‌ها تا آخر عمر باقی خواهند ماند چون تحرکی در ناحیه واژن وجود نداشته و در نتیجه سلول‌های چربی دچار سوخت و ساز بدن نمی‌شوند.

هزینه تزریق چربی به واژن

یکی از مواردی که لازم می‌دانیم درمورد آن صحبت کنیم، قیمت انتقال چربی به واژن است. این فرآیند شامل دو مرحله استخراج چربی و انتقال چربی است. بنابراین فرد متقاضی تزریق چربی به واژن باید ابتدا تحت لیپوماتیک قرار گیرد تا بتواند چربی مورد نیاز برای انتقال به واژن را به دست بیاورد. پس باید هزینه لیپوماتیک پرداخت شود.

از سوی دیگر باید هزینه‌های مربوط به آماده‌سازی چربی و انتقال آن به واژن را پرداخت نمایید. از آنجایی که این فرآیند از یک سو به درمان چاقی موضعی شما کمک کرده و از سوی دیگر مشکل شل شدگی و افتادگی واژن را برطرف می‌کند، بنابراین هزینه کردن برای انجام این متد زیبایی واقعاً مقرون به صرفه خواهد بود. میزان افتادگی واژن و در نتیجه میزان نیاز به چربی، مهمترین فاکتور‌هایی است که بر روی هزینه نهایی تأثیر می‌گذارند.

همچنین اینکه به کدام کلینیک و کدام متخصص مراجعه می‌کنید نیز تعیین‌کننده بخش دیگری از هزینه‌ها خواهد بود. مسلما پزشکانی که تجربه و شهرت زیادی در این زمینه دارند، دستمزد بیشتری دریافت خواهند کرد ولی در عوض شما آسوده‌خاطر خواهید بود که کوچکترین خطایی در کار اتفاق نمی‌افتد. همچنین باید هزینه‌های جانبی همانند خرید دارو، رفت و آمد به کلینیک و مراجعه به متخصص در دوره نقاهت را نیز در نظر بگیرید.

در نهایت لازم است این نکته را متذکر شویم که شرکت بیمه به هیچ عنوان هزینه‌های ترانسفر چربی به واژن را پرداخت نمی‌کند چون شما در حال انجام یک متد زیبایی هستید در صورتی که شرکت‌های بیمه موظف هستند متدهای درمانی را تحت پوشش خود قرار دهند.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به واژن همانگونه که متوجه شدید فرآیند ترانسفر چربی به واژن یک فرآیند غیرجراحی است که بدون نیاز به برش بخیه و خونریزی مشکل افتادگی واژن شما را برطرف می‌کند. اما برای اینکه بتوانید از بروز عوارض بعد از تزریق جلوگیری کرده و همچنین دوام درصد تزریق چربی را افزایش دهید لازم است نکات مراقبتی بعد از انتقال چربی به واژن را جدی بگیریم. به شما توصیه می‌کنیم که دارو‌های توصیه شده توسط متخصص را دقیقاً در زمان مشخص مصرف کنید برای اینکه به نتیجه تزریق چربی به واژن از بین نرود بهتر است تا یک ماه از انجام ورزش‌های سنگین و همچنین رابطه جنسی پرهیز نمایید. از مصرف غذا‌های شور و فرآوری شده و غذا‌های سرخ کردنی تا یک ماه خودداری کنید تا ورم ایجاد شده در ناحیه هر چه زودتر برطرف گردد. بهتر است به مدت حداقل یک هفته از رفتن به سونا استخر و جکوزی پرهیز نمایید برای اینکه فشار به محل تزریق وارد نشود حداقل به مدت یک هفته از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید.

مقاله قبلی
رفع فرورفتگی و جای جوش صورت با تزریق چربی
مقاله بعدی
مشاوره تزریق چربی (رایگان تلفنی و آنلاین)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید