لیپوماتیک

لیپوماتیک غبغب – مراحل، مراقبت ها قبل و بعد و هزینه

تجمع چربی اضافی در زیر چانه و در ناحیه گردن، منجر به تشکیل غبغب خواهد شد. ورزش نکردن، خوردن غذاهای شیرین و چرب، زیاده روی در مصرف نمک، مصرف مشروبات الکلی و.. از جمله مهمترین دلایل تشکیل غبغب هستند. متاسفانه با افزایش سن، احتمال بروز این عارضه بیشتر شده و باعث آزار فرد خواهد شد. غبغب ظاهری شبیه به بوقلمون به انسان داده و زیبایی او را به شدت متاثر می کند. اگر شما به این مشکل دچار شده اید، عمل لیپوماتیک غبغب به شما کمک می کند تا دوباره زیبایی خود را به دست بیاورید. البته توصیه می کنیم برای این منظور، سراغ کلینیک ها و مراکز معتبر روید چرا که جراحی لاغری غبغب بسیار حساس بوده و کوچکترین خطا منجر به آسیب به غده تیروئید و سایر غدد موجود در ناحیه گردن خواهد شد. پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان با تیمی از متخصصین توانمند و با استفاده از تجهیزات پیشرفته، تحت شرایط استاندارد، پیکرتراشی غبغب را انجام خواهد داد.

فرم مشاوره رایگان

نحوه‌ی لیپوماتیک غبغب

آشنایی با عمل لیپوماتیک غبغب

عمده افرادی که چاق هستند، دچار غبغب نیز خواهند شد چرا که چربی های اضافی تنها به دنبال این هستند که در هر جای بدن رسوب کنند و وقتی تمام ظ رفیت بدن پر شده باشد، به سراغ نواحی خالی مانند زیر چانه در ناحیه گردن خواهند رفت. در نتیجه رسوب چربی در این قسمت منجر به تشکیل غبغب می گردد. جدای از اینکه چنین افرادی باید رژیم غذایی مناسب داشته و به طور منظم ورزش کنند، می توانند با عمل لیپوماتیک غبغب در عرض یک روز، با این چربی های انباشته در گردن خداحافظی کنند. این نوع جراحی لاغری چند مزیت مهم دارد:

 1. شاید بعد از رژیم غذایی و رسیدن به تناسب اندام، همچنان غبغب داشته باشید و اگر بخواهید رژیم را بیشتر ادامه دهید تا چربی غبغب برطرف شود، بدن بیشتر لاغر شده و تناسب اندام را از دست خواهید داد. بنابراین بهتر است پیکرتراشی غبغب را انجام دهید. در این صورت فقط چربی های این قسمت حذف می شود و سایر اندام های بدن، تغییر سایز نمی دهند.
 2. از سویی دیگر تنها چند ساعت جراحی کافی است تا غبغب از بین برود.
 3. شاید بعد از رژیم درمانی، از بین رفتن غبغب به خوبی انجام نگرفته و تقارن در ناحیه گردن دیده نشود. اما جراحی لاغری غبغب، باعث می شود چربی ها به صورت یکنواخت از گردن حذف شوند البته کیفیت نهایی کار به مهارت متخصص بستگی دارد.

مراحل لیپوماتیک غبغب

مراحل عمل پیکرتراشی غبغب

به هر حال داشتن غبغب اصلا خوشایند نیست به خصوص اینکه زیبایی چهره را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین اگر تصمیم دارید برای رفع این مشکل، جراحی لاغری انجام دهید، در ابتدا لازم است با متخصص صحبت کنید. همه افراد، کاندید مناسبی برای عمل لیپوماتیک نیستند و پزشک بعد از بررسی وضعیت سلامت مراجعه کننده و نتیجه تست ها، نظر خود را اعلام خواهد کرد. بعد از تایید دکتر، جراحی آغاز می شود. اساس از بین بردن چربی های غبغب با جراحی لاغری، افزایش دما و ضربه به بافت چربی است. در واقع چربی ها به صورت فیزیکی از بین می روند. برای این منظور از دستگاه مجهز به لوله کانولا استفاده می شود. متخصص بعد از سوراخ کردن غبغب، لوله کانولا را به داخل بافت چربی وارد می کند. این سوراخ باید به اندازه قطر لوله باشد. ارتعاش لوله و ضربه به بافت چربی از یک سو و افزایش دما در این بافت به دلیل امواج فرابنفش از سویی دیگر منجر به خرد شدن بافت چربی می گردد. اکنون این ذرات به راحتی در جریان تخلیه، از بدن خارج می شوند.

 

مشاهده این مطلب : جراحی لاغری شکم و پهلو

 

مراقبت های قبل و بعد از لیپوماتیک غبغب

مراقبت های قبل از لیپوماتیک غبغب

برای اینکه بتوانید به نتیجه دلخواه از عمل لیپوماتیک غبغب رسیده و از سویی دیگر سلامتی بدن بعد از جراحی حفظ گردد، لازم است چند نکته ارا قبل از شروع کار، مد نظر داشته باشید:

 1. توصیه می کنیم از چند روز قبل، مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات را کنار بگذارید در غیر این صورت به دلیل اختلال در خونرسانی، نتیجه خوبی به دست نخواهد آمد.
 2. اگر به نوع خاصی از داروها حساسیت دارید، حتما به متخصص اطلاع دهید.
 3. در صورتی که از داروهای رقیق کننده و منعقد کننده خون استفاده می کنید، با تایید متخصص، مصرف آن ها را دو هفته قبل از جراحی لاغری کنار بگذارید.
 4. افرادی که از داروهای خاص استفاده می کنند لازم است متخصص را در جریان بگذارند
 5. در روز جراحی، لباس دکمه دار بپوشید که مجبور نباشید از ناحیه سر آن را تعویض کنید چون در این صورت به گردن فشار وارد خواهد شد.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب

همچنان اکیدا توصیه می کنیم تا مدتی بعد از پیکرتراشی غبغب، مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را کنار بگذارید. در ابتدای مقاله ذکر شد که مشروبات الکلی یکی از عوامل تشکیل غبغب به حساب می آیند.

 1. تا زمانی که متخصص توصیه می کند، انجام فعالیت هایی که باعث فشار به غبغب می شود را کنار بگذارید.
 2. در زمان استراحت، مراقب زاویه سر با بدن باشید تا گردن تحت فشار نباشد.
 3. وقتی دوش می گیرید، به آرامی زیر گردن را ماساژ دهید تا مایعات داخلی آن خارج شوند.
 4. پزشک برای شما داروهایی تجویز می کند که باید به طور کامل و طبق برنامه مصرف کنید.

 

مشاهده این مطلب : جراحی لاغری پا

 

ماندگاری پیکرتراشی غبغب

برخی از افرا گمان می کنند تاثیر جراحی لاغری غبغب همیشگی است به این معنا که حتی اگر چاق شوند، غبغب تشکیل نخواهد شد. این تصور کاملا غلط است. به عبارت دیگر ماندگاری لیپوماتیک غبغب تماما به خود شما بستگی دارد. اگر دوباره پرخوری کرده، ورزش کردن را کنار بگذارید و یا سبک زندگی سالم نداشته باشید، چاقی شروع خواهد شد و به دنبال آن باید در انتظار تجمع چربی در گردن و تشکیل غبغب باشید.

دوران نقاهت پیکرتراشی غبغب

به طور کلی جراحی لاغری از جمله عمل های زیبایی است که دوره نقاهت طولانی ندارد. برای مثال اگر عمل لیپوماتیک غبغب را انجام داده اید، تنها چند روز مراقبت کافی است تا بهبودی حاصل شود. اما به این مسئله توجه داشته باشید که تا زمانی که پزشک توصیه می کند، نباید به ناحیه گردن فشار وارد شود. این احتیاط صرفا برای جلوگیری از برخی عوارض احتمالی است.

عوارض احتمالی لیپوماتیک غبغب

به همان اندازه که جراحی لاغری غبغب به عنوان بهترین روش برای حذف چربی های ناحیه گردن شناخته شده و تاثیر بسیار خوبی دارد، اما برخی اشتباهات ممکن است منجر به بروز عوارض بعد از جراحی گردد:

 1. در صورتی که متخصص از مهارت کافی برخوردار نبوده و نتواند ضربات لوله کانولا را مدیریت کند، ممکن است به بافت های زیر گردن آسیب وارد شود.
 2. لوله کانولا باید تنها در بافت چربی نفوذ کند. متاسفانه برخی از پزشکان دقت لازم نداشته و لوله تا عمقی بیش از این وارد می شود.  نتیجه چنین اتفاقی، آسیب به بافت ها و سوختگی خواهد بود. این موضوع برای غدد ناحیه گردن بسیار خطرناک است.
 3. احتمال بروز عفونت در ناحیه گردن بعد از جراحی، از دیگر عوارض عمل لیپوماتیک غبغب است که از یک سو به دلیل استریل نبودن محیط و  تجهیزات و از سویی دیگر به دلیل کوتاهی مراجعه کننده در مراقبت بعد از جراحی رخ می دهد.

هزینه عمل پیکرتراشی غبغب

هزینه لیپوماتیک غبغب

عزیزان توصیه می کنیم هزینه عمل لیپوماتیک غبغب را در جلسه مشاوره از متخصص جویا شده و به هیچ عنوان براساس حرف سایر مراجعه کنندگان قضاوت نکنید. میزان چربی در این قسمت، هزینه های کلینیک و دستمزد متخصص، مراقبت های بعد از جراحی و… بر هزینه نهایی جراحی لاغری غبغب تاثیر خواهد گذاشت. با توجه به حساسیت بسیار زیاد این کار، به هیچ عنوان هزینه ها را  معیار انتخاب متخصص برای پیکرتراشی غبغب قرار ندهید.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا