نحوه عملکرد لیپوماتیک غبغب، بهبودی، اسکارها و نتایج (بهترین درمان برای رفع غبغب)

نحوه‌ی لیپوماتیک غبغب
5/5 - (1 امتیاز)

تجمع چربی اضافی در زیر چانه و در ناحیه گردن، منجر به تشکیل غبغب خواهد شد. ورزش نکردن، خوردن غذا‌های شیرین و چرب، زیاده‌روی در مصرف نمک، مصرف مشروبات الکلی و … از جمله مهمترین دلایل تشکیل غبغب هستند. متأسفانه با افزایش سن، احتمال بروز این عارضه بیشتر شده و باعث آزار فرد خواهد شد. غبغب، ظاهری شبیه به بوقلمون به انسان داده و زیبایی او را به شدت متأثر می‌کند. اگر شما به این مشکل دچار شده‌اید، عمل لیپوماتیک غبغب به شما کمک می‌کند تا دوباره زیبایی خود را به دست بیاورید.

البته توصیه می‌کنیم برای این منظور، سراغ کلینیک‌ها و مراکز معتبر بروید چرا که جراحی لاغری غبغب بسیار حساس بوده و کوچکترین خطا منجر به آسیب به غده تیروئید و سایر غدد موجود در ناحیه گردن خواهد شد. کلینیک مارال سلامت ایرانیان با تیمی از متخصصین توانمند و با استفاده از تجهیزات پیشرفته، تحت شرایط استاندارد، پیکرتراشی غبغب را انجام خواهد داد.

بهترین درمان برای چاقی غبغب

آشنایی با عمل لیپوماتیک غبغب

عمده افرادی که چاق هستند، دچار غبغب نیز خواهند شد چرا که چربی‌های اضافی تنها به دنبال این هستند که در هر جای بدن رسوب کنند و وقتی تمام ظرفیت بدن پر شده باشد، به سراغ نواحی خالی مانند زیر چانه در ناحیه گردن خواهند رفت. در نتیجه رسوب چربی در این قسمت منجر به تشکیل غبغب می‌گردد. جدای از اینکه چنین افرادی باید رژیم غذایی مناسب داشته و به طور منظم ورزش کنند، می‌توانند با عمل لیپوماتیک غبغب در عرض یک روز، با این چربی‌های انباشته در گردن خداحافظی کنند. این نوع جراحی لاغری چند مزیت مهم دارد:

 1. شاید بعد از رژیم غذایی و رسیدن به تناسب اندام، همچنان غبغب داشته باشید و اگر بخواهید رژیم را بیشتر ادامه دهید تا چربی غبغب برطرف شود، بدن بیشتر لاغر شده و تناسب اندام را از دست خواهید داد. بنابراین بهتر است پیکرتراشی غبغب را انجام دهید. در این صورت فقط چربی‌های این قسمت حذف می‌شود و سایر اندام‌های بدن، تغییر سایز نمی‌دهند.
 2. از سویی دیگر تنها چند ساعت جراحی کافی است تا غبغب از بین برود.
 3. شاید بعد از رژیم درمانی، از بین رفتن غبغب به خوبی انجام نگرفته و تقارن در ناحیه گردن دیده نشود. اما جراحی لاغری غبغب، باعث می‌شود چربی‌ها به صورت یکنواخت از گردن حذف شوند البته کیفیت نهایی کار به مهارت متخصص بستگی دارد.

مراحل لیپوماتیک غبغب

مراحل عمل پیکرتراشی غبغب

به هر حال داشتن غبغب اصلاً خوشایند نیست به خصوص اینکه زیبایی چهره را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین اگر تصمیم دارید برای رفع این مشکل، جراحی لاغری انجام دهید، در ابتدا لازم است با متخصص صحبت کنید. همه افراد کاندید مناسبی برای عمل لیپوماتیک نیستند و پزشک بعد از بررسی وضعیت سلامت مراجعه‌کننده و نتیجه تست‌ها، نظر خود را اعلام خواهد کرد. بعد از تأیید دکتر، جراحی آغاز می‌شود. اساس از بین بردن چربی‌های غبغب با جراحی لاغری، ساطع شدن امواج فراصوت و ضربه به بافت چربی است. در واقع چربی‌ها به صورت فیزیکی از بین ‌می‌روند. برای این منظور از دستگاه مجهز به لوله کانولا استفاده می‌شود. متخصص بعد از سوراخ کردن غبغب، لوله کانولا را به داخل بافت چربی وارد می‌کند. این سوراخ باید به اندازه قطر لوله باشد. ارتعاش لوله و ضربه به بافت چربی منجر به خرد شدن بافت چربی می‌گردد. اکنون این ذرات به راحتی در جریان تخلیه، از بدن خارج می‌شوند.

لیپوماتیک غبغب

مزایای لیپو غبغب

 1. برداشتن چربی تجمع یافته در ناحیه گردن و جلوگیری از فشار زیاد به غدد و بافت‌های گردن
 2. افزایش زیبایی چهره
 3. افزایش اعتماد به نفس

ماندگاری لیپوماتیک غبغب

 1. عملکرد متخصص در تخلیه چربی
 2. توجه به نکات مراقبتی بعد از لیپوماتیک
 3. داشتن زندگی سالم شامل ورزش کردن و رژیم غذایی سالم

عوارض پیکرتراشی غبغب

 1. التهاب، ورم و کبودی موقت
 2. درد موقت در ناحیه گردن
 3. سوزش به دلیل فشار ناشی از پوشیدن گن

مشاهده این مطلب : جراحی لاغری شکم و پهلو

مراقبت های قبل و بعد از لیپوماتیک غبغب

مراقبت های قبل از لیپوماتیک غبغب

برای اینکه بتوانید به نتیجه دلخواه از عمل لیپوماتیک غبغب رسیده و از سویی دیگر سلامتی بدن بعد از جراحی حفظ گردد، لازم است چند نکته را قبل از شروع کار، مد نظر داشته باشید:

 1. توصیه می‌کنیم از چند روز قبل، مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات را کنار بگذارید در غیر این صورت به دلیل اختلال در خونرسانی، نتیجه خوبی به دست نخواهد آمد.
 2. اگر به نوع خاصی از دارو‌ها حساسیت دارید، حتماً به متخصص اطلاع دهید.
 3. در صورتی که از دارو‌های رقیق‌کننده و منعقد‌کننده خون استفاده می‌کنید، با تأیید متخصص، مصرف آن‌ها را دو هفته قبل از جراحی لاغری کنار بگذارید.
 4. افرادی که از دارو‌های خاص استفاده می‌کنند لازم است متخصص را در جریان بگذارند.
 5. در روز جراحی، لباس دکمه‌دار بپوشید که مجبور نباشید از ناحیه سر آن را تعویض کنید چون در این صورت به گردن فشار وارد خواهد شد.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب

 1. همچنان اکیدا توصیه می‌کنیم تا مدتی بعد از پیکرتراشی غبغب، مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را کنار بگذارید. در ابتدای مقاله ذکر شد که مشروبات الکلی یکی از عوامل تشکیل غبغب به حساب می‌آیند.
 2. تا زمانی که متخصص توصیه می‌کند، انجام فعالیت‌هایی که باعث فشار به غبغب می‌شود را کنار بگذارید.
 3. در زمان استراحت، مراقب زاویه سر با بدن باشید تا گردن تحت فشار نباشد.
 4. وقتی دوش می‌گیرید، به آرامی زیر گردن را ماساژ دهید تا مایعات داخلی آن خارج شوند.
 5. پزشک برای شما دارو‌هایی تجویز می‌کند که باید به طور کامل و طبق برنامه مصرف کنید.

نحوه صحیح بستن گن غبغب

پس از تخلیه چربی غبغب لازم است از گن مخصوص به منظور بهبود محل زخم و کاهش ورم و کبودی ناشی از لیپوماتیک و پیشگیری از شل شدن و جمع شدن پوست استفاده شود. بستن گن غبغب کار دشواری نیست و خود فرد می‌تواند این کار را به راحتی انجام دهد. گن غبغب به نحوی طراحی شده است که دو حالت دایره‌ای و حلقوی شکل دارد که یکی در پشت سر و دیگری در زیر چانه قرار می‌گیرد و با پوشاندن محل زخم و لیپوماتیک روند بهبودی بیمار را سریع‌تر می‌کند و مانع از ایجاد خونریزی در این ناحیه می‌شود.

مدت زمان استفاده از گن غبغب

مدت زمان استفاده از گن غبغب

در ارتباط با این موضوع که تا چند وقت بعد از لیپو غبغب باید گن بست باید گفت از آنجایی که لیپوماتیک غبغب نسبت به تخلیه چربی شکم و دیگر نواحی بدن در زمره عمل‌های کوچک‌تر قرار دارد بستن گن غبغب برای مدت زمان دو هفته کفایت می‌کند. در این صورت می‌توان نتیجه مطلوب حاصل از بستن گن را مشاهده نمود. البته مدت زمان استفاده از گن غبغب با توجه به تشخیص جراح و نوع جراحی بیمار و میزان پوست یا میزان چربی تخلیه شده بیمار متغیر است و ممکن است این مدت زمان بیشتر و یا کمتر باشد.

نحوه ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک غبغب

با توجه به اینکه تخلیه غبغب بر روی سیستم لنفاوی تاثیرگذار است و موجب تجمع مایعات تورم و التهاب و لنفاوی در نواحی می‌شود که برداشت چربی از آنها صورت گرفته است، ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک غبغب موجب آزاد شدن مایعات تجمع شده در این ناحیه بدن شده و تاثیر بسزایی در بهبود سریع‌تر زخم‌ها ایفا می‌کند. نحوه ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک غبغب در صورتی موجب افزایش سرعت بهبودی و لیفت پوست می‌شود که توسط فرد متخصص که به این موضوع تسلط کافی دارد انجام شود. در غیر این صورت هر نوع اقدام غیر تخصصی در رابطه با ماساژ بعد از لیپوماتیک غبغب در نتیجه نهایی مورد انتظار تاثیر منفی خواهد داشت. بیمار پس از گذشت سه تا چهار روز از جراحی می‌تواند چانه و گردن خود را ماساژ دهد. برای انجام این کار لازم است پوست را جمع کند و آن را به سمت پایین و قلب خود ماساژ دهد. روش دیگر ماساژ غبغب به صورت دایره‌ای شکل است. در این روش بیمار می‌تواند ناحیه لیپوماتیک شده را با حرکت دایره‌ای نوازش کرده و با نوک انگشت دایره‌های فرضی را بر روی پوست خود ایجاد کند. به منظور درمان موثر بهتر است ماساژ غبغب چندین بار در طول روز تکرار شود.

مشاهده این مطلب : جراحی لاغری پا

ماندگاری پیکرتراشی غبغب

برخی از افرا گمان می‌کنند تأثیر جراحی لاغری غبغب همیشگی است به این معنا که حتی اگر چاق شوند، غبغب تشکیل نخواهد شد. این تصور کاملاً غلط است. به عبارت دیگر ماندگاری لیپوماتیک غبغب تماماً به خود شما بستگی دارد. اگر دوباره پرخوری کرده، ورزش کردن را کنار بگذارید و یا سبک زندگی سالم نداشته باشید، چاقی شروع خواهد شد و به دنبال آن باید در انتظار تجمع چربی در گردن و تشکیل غبغب باشید.

دوران نقاهت پیکرتراشی غبغب

به طور کلی جراحی لاغری از جمله عمل‌های زیبایی است که دوره نقاهت طولانی ندارد. برای مثال اگر عمل لیپوماتیک غبغب را انجام داده‌اید، تنها چند روز مراقبت کافی است تا بهبودی حاصل شود. اما به این مسأله توجه داشته باشید تا زمانی که پزشک توصیه می‌کند، نباید به ناحیه گردن فشار وارد شود. این احتیاط صرفاً برای جلوگیری از بروز برخی عوارض احتمالی است.

عوارض احتمالی لیپوماتیک غبغب

عوارض احتمالی لیپوماتیک غبغب

به همان اندازه که جراحی لاغری غبغب به عنوان بهترین روش برای حذف چربی‌های ناحیه گردن شناخته شده و تأثیر بسیار خوبی دارد، اما برخی اشتباهات ممکن است منجر به بروز عوارض بعد از جراحی گردد:

 1. در صورتی که متخصص از مهارت کافی برخوردار نبوده و نتواند ضربات لوله کانولا را مدیریت کند، ممکن است به بافت‌های زیر گردن آسیب وارد شود.
 2. لوله کانولا باید تنها در بافت چربی نفوذ کند. متأسفانه برخی از پزشکان دقت لازم نداشته و لوله تا عمقی بیش از این وارد می‌شود. نتیجه چنین اتفاقی، آسیب به بافت‌ها و سوختگی خواهد بود. این موضوع برای غدد ناحیه گردن بسیار خطرناک است.
 3. احتمال بروز عفونت در ناحیه گردن بعد از جراحی، از دیگر عوارض عمل لیپوماتیک غبغب است که از یک سو به دلیل استریل نبودن محیط و تجهیزات و از سویی دیگر به دلیل کوتاهی مراجعه‌کننده در مراقبت بعد از جراحی رخ می‌دهد.

ورم بعد از لیپوماتیک غبغب

ایجاد تورم پس از برداشتن غبغب با لیپوماتیک مانند هر عمل زیبایی دیگر امری طبیعی است و احساس ورم در ناحیه چانه و گردن تا چند روز پس از لیپو غبغب ادامه دارد. با توجه به اینکه بدن هر بیمار با دیگری متفاوت است میزان ورم ناشی از برداشتن غبغب با لیپوماتیک می‌تواند در هر فردی متفاوت باشد و در این صورت بیماران با مراحل مختلفی از تورم دست و پنجه نرم می‌کنند.

سفت شدن غبغب بعد از لیپوماتیک

بعد از عمل لیپوماتیک غبغب علاوه بر عوارض جانبی مانند ایجاد تورم و کبودی در ناحیه عمل، احتمال سفت شدن پوست نیز وجود دارد و این عارضه که پس از کشیدن چربی غبغب رخ می‌دهد ممکن است تا دو هفته ادامه داشته باشد. این عارضه به طور طبیعی با مرور زمان از بین خواهد رفت. همچنین ممکن است بهبودی کامل بخیه‌ها و برش‌هایی که بر اثر عمل زیبایی غبغب ایجاد شده‌اند چندین ماه طول بکشد که این مدت زمان با توجه به نوع عمل و نوع پوست بیمار متفاوت خواهد بود.

هزینه عمل پیکرتراشی غبغب

هزینه لیپوماتیک غبغب

عزیزان توصیه می‌کنیم هزینه عمل لیپوماتیک غبغب را در جلسه مشاوره از متخصص جویا شده و به هیچ عنوان براساس حرف سایر مراجعه‌کنندگان قضاوت نکنید. میزان چربی در این قسمت، هزینه‌های کلینیک و دستمزد متخصص، مراقبت‌های بعد از جراحی و … بر هزینه نهایی جراحی لاغری غبغب تأثیر خواهد گذاشت. با توجه به حساسیت بسیار زیاد این کار، به هیچ عنوان هزینه‌ها را معیار انتخاب متخصص برای پیکرتراشی غبغب قرار ندهید.

انتخاب بهترین دکتر لیپوماتیک غبغب

درست است که متخصصان زیادی در زمینه جراحی لاغری در ایران فعالیت می‌کنند اما برخی از آن‌ها اصلاً مهارت لازم را نداشته و برخی دیگر برای جراحی قسمت‌هایی از بدن بسیار حرفه‌ای شده‌اند. برای مثال اگر شما می‌خواهید پیکرتراشی غبغب را انجام دهید باید مطمئن شوید که پزشک انتخابی قبل سابقه انجام جراحی در این قسمت را داشته و مراجعه‌کنندگان قبلی از عملکرد او بسیار راضی هستند. اما دلیل اینکه از شما می‌خواهیم در انتخاب پزشک دقت کرده و بهترین متخصص لیپوماتیک غبغب را برای خود گزینش کنید این است که:

 1. همانگونه که می‌دانید غبغب به دلایل مختلفی در ناحیه گردن تشکیل می‌شود که یکی از این دلایل، تجمع چربی در این قسمت از بدن است. با توجه به اینکه در ناحیه گردن غددی همانند تیروئید و همچنین لوله نای و تارهای صوتی قرار گرفته‌اند، بنابراین پزشک باید مهارت بسیار بالایی داشته باشد تا مبادا در حین شکستن بافت چربی از طریق ضربات لوله کانولا، به بافت‌های دیگر آسیب وارد کند. در این عمل زیبایی ظرافت عمل و دقت بسیار بالای متخصص، تعیین‌کننده بخش عمده‌ای از نتایج خواهد بود.
 2. از طرف دیگر اگر چربی‌ها به طور کامل از این قسمت تخلیه نشوند، در مدت زمان کوتاهی مجدداً شاهد تشکیل غبغب خواهید بود. در صورتی که پزشک شما حرفه‌ای و مجرب باشد، به خوبی می‌داند که با چه ظرافتی تخلیه چربی را انجام دهد تا برای همیشه از شر این بافت اضافه در ناحیه گردن خلاص شوید.
 3. بخشی از ماندگاری نتیجه لیپوماتیک غبغب، به آمادگی قبل از عمل و مراقبت‌ها در دوره نقاهت بعد از عمل بستگی دارد. پزشکان حرفه‌ای و ماهر که اخلاق پزشکی را مدنظر قرار می‌دهند، قبل از شروع پیکرتراشی جلسه مشاوره را برای شما برگزار خواهند کرد تا نکات مراقبتی قبل و بعد از لیپو غبغب را برای شما عزیزان ذکر کنند.
 4. در دوره نقاهت حتماً باید با متخصص خود در ارتباط باشید و در صورت بروز کوچکترین مشکل، مسأله را به او اطلاع دهید. متأسفانه برخی از پزشکان به تعهدات خود بعد از عمل پایبند نبوده و هیچ حمایتی از فرد متقاضی انجام می‌دهند. در این صورت اگر دچار عارضه شوید باید به پزشکان دیگر مراجعه نمایید. بنابراین انتخاب بهترین دکتر لیپوماتیک غبغب به عنوان یک مشاور و حامی قوی برای انجام این جراحی زیبایی نیز تلقی می‌شود.
 5. در نهایت با توجه به اینکه بهترین جراح پیکرتراشی غبغب در کلینیک‌های استاندارد فعالیت می‌کند، بنابراین شما مطمئن خواهید بود که این عمل زیبایی را در شرایط کاملاً بهداشتی و با تجهیزات پیشرفته جهانی انجام خواهید داد.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوست غبغب

لیپوماتیک غبغب بهترین روش برای از بین بردن غبغب است که این روش به صورت دائمی و ماندگار است و در صورتی که توسط پزشک باتجربه و حرفه‌ای انجام شود بیمار به نتایج مطلوب از این جراحی دست پیدا می‌کند. در مقایسه بین جراحی لیپوماتیک و لیپوست باید گفت جراحی لیپوماتیک برای نواحی کوچک مانند غبغب و صورت کاربرد بیشتری دارد و با هزینه کمتری انجام می‌شود. حال آنکه جراحی لیپوست بیشتر به منظور تخلیه چربی اضافی در نواحی شکم، ران، پهلوها و بازوها کاربرد دارد و تفاوت اصلی این دو روش جراحی در نحوه عملکرد آنها است. در واقع قدرت دستگاه در روش لیپوست بالاتر است و میزان چربی که از ناحیه تحت درمان قرار است در یک جلسه خارج شود نسبت به روش لیپوماتیک بیشتر است و در این روش لاغری میزان کبودی و تورم در مقایسه با لیپوماتیک کمتر است.

مقاله قبلی
لیپوماتیک مردان – راهنمای مراقبت ها، عوارض و هزینه
مقاله بعدی
بهترین دکتر و مرکز جراحی لیپوماتیک در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید