جرم گیری عمیق دندان با بروساژ – بهترین روش بهداشت دندان

بروساژ برای جرمگیری دندان
امتیاز به این محتوا

زرد شدن و جرم گرفتن دندان‌ها باعث می‌شود که اعتماد به ‌نفس شما به شدت پایین بیاید چون در زمان حرف زدن، طرف مقابل دندان‌های شما را خواهد دید. از طرف دیگر این مسأله باعث پوسیدگی شدید دندان‌ها می‌گردد. به همین دلیل است که جرم‌گیری دندان، اهمیت پیدا می‌کند. شاید شما واژه برؤساژ دندان را شنیده باشید. این روش، برای جرم‌گیری دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد بروساژ دندان، چگونگی انجام آن و همچنین نکات دیگر پیرامون‌ این روش سفید کردن دندان‌ها صحبت کنیم.

کاربرد بروساژ دندان

بروساژ دندان با اهداف زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

  1. از بین بردن لکه‌های روی دندان با دقت بالا
  2. از بین بردن پلاک‌های تشکیل شده بر روی دندان‌ها
  3. جلوگیری از بیماری‌ها و التهاب لثه
  4. صاف کردن دندان‌ها
  5. سفید کردن دندان‌ها

کاربرد بروساژ دندان

چه زمانی به بروساژ نیاز داریم؟

زمانی باید از بروساژ دندان‌ها استفاده کرد که جرم‌گیری دندان‌ها انجام شده است اما سطح دندان‌ها همچنان ناصاف بوده و یا اینکه در مرز بین دنده‌ها، پلاک و جرم‌های کوچک به چشم می‌خورد. در این زمان است که برای براق کردن و صیقل دادن ناحیه جرم‌گیری شده و همچنین برای از بین بردن تمامی پلاک‌ها، باید برؤساژ دندان را انجام دهید.

درباره سفید کردن دندان با زردچوبه بخوانید. آیا این روش خانگی موثر است؟

نحوه انجام بروساژ در کلینیک های دندانپزشکی به چه صورت است؟

بروساژ دندان یک روش تکمیلی برای جرم‌گیری دندان به حساب می‌آید. زمانی که متخصص تصمیم دارد جرمگیری دندان‌ها را انجام دهد، براساس میزان جرم و تغییر رنگ دندان‌های شما، مشخص می‌کند که آیا نیاز به بروساژ دندان خواهد بود یا خیر. در صورتی که قرار باشد بروساژ دندان را انجام دهید، متخصص ابتدا جرم‌گیری دندان را انجام می‌دهد تا سطح وسیعی از پلاک‌ها بر روی دندان‌ها از بین برود. سپس خمیر دندان مخصوص به بروساژ را بر روی دندان‌ها قرار می‌دهد. این خمیر دارای ذرات ساینده بسیار ریز است که وقتی بورس‌های ساینده بر روی آن حرکت می‌کنند، قادر است کوچکترین جرم و کثیفی که در لابلای دندان‌ها وجود دارد را از بین ببرد. بنابراین شما با یک بار جرمگیری و برؤساژ دندان، می‌توانید از شر تمامی جرم‌هایی که بر روی دندان‌ها قرار گرفته است، خلاص شوید.

نحوه انجام بروساژ در کلینیک های دندانپزشکی به چه صورت است؟

آیا بروساژ درد دارد؟

نگرانی اغلب بیماران در زمان جرمگیری و برؤساژ دندان این است که این فرآیند درد شدیدی را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت یا خیر. مسلماً جرم‌گیری دندان، با برؤساژ دندان، تفاوت‌هایی دارد که باعث می‌شود این دو از یکدیگر متمایز شوند. قبل از بروساژ دندان باید ابتدا عملیات جرمگیری انجام شود. برای انجام جرم‌گیری، متخصص از بی‌حسی استفاده نمی‌کند به همین دلیل ممکن است در زمان اجرای کار، درد دندان‌ را احساس کنید. از طرفی ممکن است دچار خونریزی لثه شوید. اما در فرآیند بروساژ دندان چنین اتفاقی نمی‌افتد. خمیر ساینده بر روی دندان‌های شما پخش شده و سپس بورس‌ها به آرامی بر روی دندان حرکت می‌کنند. بنابراین شما در حین انجام کار، کمترین درد را احساس خواهید کرد. کسانی که دندان‌های حساسی داشته و آستانه تحمل آن‌ها پایین است، در حین بروساژ دندان درد بسیار خفیف را احساس می‌کنند.

بیشتر بدانید: هوم بلیچینگ؛ چگونه می توانم دندان هایم را در خانه سفید کنم؟

بروساژ دندان در خانه امکان پذیر است؟

برؤساژ دندان فرآیندی است که باید حتماً توسط متخصص انجام شود. نحوه خمیر زدن به دندان‌ها برای جلوگیری از آسیب‌ها به لثه‌ها و از طرف دیگر حرکت بورس بر روی دندان‌ها، نیاز به تخصص دارد. اگر شما نتوانید بورس را به درستی بر روی دندان‌های خود حرکت دهید، ممکن است به بافت دندان آسیب وارد کرده و باعث تحریک عصب‌های دندان خواهید شد. بنابراین امکان بروساژ دندان به صورت خانگی وجود ندارد. البته خمیر دندان مخصوص جرمگیری وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن از پیشرفت جرم دندان‌ها و رشد پلاک‌ها بر روی دندان جلوگیری کنید. ولی در صورتی که به دنبال یک روش مؤثر برای جرمگیری دندان‌ها هستید، باید به متخصص مراجعه کنید.

بروساژ دندان در خانه امکان پذیر است؟

تفاوت بروساژ و بلیچینگ دندان

بعضی از افراد تصور می‌کنند بروساژ دندان همان بلیچینگ دندان به حساب می‌آید در صورتی که این دو کاملاً متفاوت هستند. در بلیچینگ دندان، متخصص از ژل مخصوص حاوی پروکسید هیدروژن استفاده می‌کند. ابتدا دندان‌ها را به این ژل آغشته کرده و سپس به سراغ دستگاه مجهز به لایت کیور می‌رود. اشعه‌های لیزر به این ژل تابیده می‌شود تا پروکسید هیدروژن فعال مانده و ژل‌ها از بین بروند. حداکثر مدت زمان حضور ژل بر روی دندان‌ها، بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه است. اما در فر‌آیند بروساژ دندان، روش کار کاملاً متفاوت است. خمیر دندان مخصوص بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد که حاوی ذرات ساینده بسیار ‌ریزی هستند. سپس بورس‌ها بر روی این خمیر دندان به حرکت در می‌آیند. همین حرکت باعث ساییده شدن سطح دندان، از بین رفتن جرم‌ها و همچنین صاف و براق شدن دندان‌ها خواهد شد. بنابراین اگر چه هر دو روش باعث سفید شدن دندان‌ها می‌گردند اما نحوه انجام کار کاملاً متفاوت است.

مشاهده این مطلب: علت سیاه شدن دندان ها

مقاله قبلی
علائم و نشانه های گسترش عفونت دندان به بدن (3 نشانه اصلی)
مقاله بعدی
چرا و چه زمانی به درمان ریشه (عصب کشی دندان) نیاز دارم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید