تزریق چربی به باسن و هزینه آن چقدر است؟

تزریق چربی به باسن
4.5/5 - (4 امتیاز)

تزریق چربی به باسن می‌تواند یکی از روش‌های خوش فرم کردن باسن باشد. تزریق چربی که با نام‌های دیگری چون لیپومدلینگ و fat injection نیز شناخته می‌شود؛ می‌تواند به روش‌های مختلفی انجام شود. به طور کلی به غیر از تزریق چربی به باسن می‌توان از روش‌های دیگری برای خوش فرم کردن باسن استفاده کرد؛ ماساژ عمیق پوستی و حرکات ورزشی بدنسازی جزو این روش‌ها است. اما برخی از افراد با وجود اضافه وزن و وجود چربی در ناحیه شکم و پهلو  باسن صاف و تخت دارند و با انجام ورزش و رعایت رژیم غذایی چربی‌های ناحیه شکم و پهلوی آن‌ها از بین نرفته است و به اصطلاح دارای چربی‌های مقاوم هستند؛ این افراد می‌توانند از روش پیوند چربی به باسن به اندام ایده آل خود برسند‌.

اطلاعات دقیق درمورد نحوه ترانسفر چربی به باسن

کاربرد تزریق چربی به باسن

علاوه بر خوش فرم شدن و برجسته شدن باسن، پیوند چربی به باسن باعث رفع افتادگی نیز می‌شود. در اثر افزایش سن و نوسانات وزنی زیاد ممکن است پوست باسن شل و افتاده شود؛ تزریق چربی می‌تواند باعث لیفت و کشیدگی پوست این قسمت شود و ظاهری جوان‌تر به باسن دهد. این روش برای رفع سلولیت نیز به کار برده می‌شود.

کاربرد تزریق چربی به باسن

روش های تزریق چربی به باسن

از روش‌های مختلف می‌توان برای تزریق چربی به باسن استفاده کرد؛ فقط روش‌هایی که به کار برده می‌شود باید روش‌هایی ایمن و کم خطر باشند.

تزریق چربی به روش لیپوماتیک و تزریق چربی به روش بادی جت دو روش کاربردی برای خوش فرم کردن باسن است.

برخی از افراد گمان می‌کنند که می‌توان چربی‌های استخراج شده از طریق لیپوساکشن را به باسن تزریق کرد؛ در حالی‌که نمی‌توان چربی‌های استخراج شده از طریق لیپوساکشن را تزریق کرد؛ زیرا در روش لیپوساکشن چربی‌ها با استفاده از حرارت سوزانده می‌شوند و پس از اینکه بافت چربی تخریب شد از طریق دستگاه مکش خارج می‌شود؛ به دلیل اینکه بافت استخراج شده چربی دیگر زنده نیست نمی‌توان آن را به باسن تزریق کرد.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک باسن

تزریق چربی به باسن
مزیت تزریق چربی به باسن
 1. فرم دادن به باسن و رسیدن به تناسب اندام
 2. نداشتن واکنش آلرژیک به چربی
 3. طبیعی به نظر رسیدن نتیجه تزریق
مدت زمان ماندگاری چون افراد در طول روز پیاده‌روی زیادی داشته و یا مدت زمان زیادی پشت میز می‌نشینند، مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به باسن کوتاه‌تر خواهد بود.
هزیته تزریق چربی برای این تکنیک، به چربی بیشتری نیاز است پس هزینه کار بیشتر خواهد بود.
عوارض تزریق چربی این تکنیک کاملا این بوده و اگر متخصص اشتباهی مرتکب نشود، تنها با عارضه‌هایی همانند التهاب، ورم و کبودی مواجه خواهید شد.

برای فرم‌دهی به باسن می‌توان از 3 روش زیر استفاده کرد:

 • روش لیپوماتیک: برای انجام تزریق چربی به باسن ابتدا چربی‌های اضافی بدن از طریق روش لیپوماتیک استخراج می‌شوند. برای استخراج چربی‌ها به این روش ابتدا ناحیه مورد نظر بی‌حس می‌شود سپس برش‌های کوچکی در ناحیه شکم یا پهلو ایجاد می‌شود؛ سپس لوله‌ای به‌نام کانولا وارد بافت می‌شود؛ پزشک متخصص با عقب و جلو کردن کانولا لایه‌های چربی را از یکدیگر جدا می‌کند؛ سپس یک سرنگ به کانولا متصل می‌شود و چربی‌ها خارج می‌شوند؛ چربی‌هایی که خارج می‌شوند تقریباً باید سه برابر مقدار چربی تزریقی باشند. چربی‌های خارج شده با مقداری خون همراه هستند که باید طبق روش‌های خاصی تصفیه شوند. پس از تصفیه این چربی‌ها، از طریق سرنگ به ناحیه باسن تزریق می‌شوند. این پروسه بین یک و نیم تا ۴ ساعت به طول می‌انجامد.
 • روش بادی جت: در روش بادی جت از دستگاه واترجت استفاده می‌شود. پس از این که پزشک متخصص شکم و پهلوی زیباجو را برش داد؛ کانولا وارد قسمت‌های برش یافته می‌شود و همراه با فشار آب و هوا به صورت فیزیکی لایه‌های چربی تخریب و سپس استخراج می‌شوند. چربی‌هایی که از طریق بادی جت خارج می‌شوند؛ کاملا سالم هستند و هیچ خونی همراه آن‌ها وجود ندارد. این چربی‌ها به ناحیه باسن تزریق می‌شوند و باعث لیفت و برجسته شدن باسن می‌شوند.
 • تزریق فیلر به باسن: ممکن است برخی از افراد اندام لاغری داشته باشند و چربی اضافه در بدن آن‌ها انباشته نشده باشد که پزشک متخصص بخواهد با لیپوماتیک یا روش‌های دیگر، چربی‌های اضافی را استخراج کند و آن‌ها را به ناحیه باسن تزریق کند. در اینگونه مواقع پزشک ممکن است از تزریق فیلر به باسن برای حجم‌دهی استفاده کند. فیلرها اکثراً از جنس ترکیبات آزاد شده در بدن هستند و همانند تزریق چربی واکنش‌های آلرژیک به دنبال ندارند.

به عنوان مثال یکی از پرکاربردترین ژل‌ها هیالورونیک اسید است که در بدن تولید می‌شود؛ کلسیم هیدروکسیل آپاتیت که در استخوان‌های بدن وجود دارد به صورت بیوسنتتیک ساخته می‌شود و به‌عنوان ژلی برای تزریق به باسن مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای صافی بیش از حد باسن، گودی ران و گودی باسن می‌توان تزریق فیلر را انتخاب کرد. ماندگاری فیلر نسبت به تزریق چربی کمتر است اما به اندازه تزریق چربی روشی ایمن است. ماندگاری این روش با توجه به نوع ژل تزریق شده می‌تواند متفاوت باشد؛ مثلاً کلسیم هیدروکسیل آپاتیت بین ۳ تا ۵ سال ماندگاری دارد.

تزریق چربی در باسن چقدر طول می‌کشد؟

به طور کلی این نوع جراحی در حدود 90 دقیقه تا 4 ساعت زمان نیاز دارد. در برخی موارد پس از ارزیابی نتیجه کار لازم است که جهت حصول نتیجه بهتر، تزریق چربی تکرار شود. زمان تزریق چربی به باسن با توجه به میزان چربی که قرار است انتقال داده شود متغیر است. تزریق چربی شکم به باسن به منظور فرم‌دهی باسن طی مراحل مختلفی انجام‌پذیر است که در نتیجه فرم باسن به شکل دلخواه تغییر پیدا می‌کند. این روش دوران نقاهت کوتاهی دارد و نیازی نیست که پس از جراحی، بیمار در بیمارستان بستری شود.

چربی مورد نیاز برای انتقال به باسن

چه مقدار چربی برای انتقال چربی به باسن نیاز دارید؟

میزان چربی مورد نیاز برای انتقال به باسن جهت فرم‌دهی این قسمت با توجه به سایزی که مد نظر فرد است تعیین می‌شود. مقدار چربی با توجه به سایز و نوع شکل مورد نظر متغیر است. به این دلیل که حدود 35 درصد از چربی‌ تزریق شده به باسن بعد از تزریق جذب بدن می‌شود، به همین دلیل چربی بیشتری استخراج می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد. این امر باید مورد توجه جراح مربوطه که دارای مهارت کافی در این زمینه است باشد. به طور معمول برداشت چربی به میزان 500 الی 750 میلی‌لیتر جهت ترنسفر چربی به باسن در هر طرف از سوی پزشکان توصیه می‌شود. البته می‌توان این مقدار را افزایش داد اما ممکن است عوارض بیشتری پس از جراحی مشاهده گردد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به باسن

مراقبت های بعد از تزریق چربی به باسن از اهمیت زیادی برخوردار است. گمان نکنید که صرف تزریق چربی اندام شما ایده‌آل می‌شود؛ بلکه برای حفظ این ایده‌آل بودن باید نکاتی را رعایت کنید؛ هرگونه بی‌توجهی و عدم‌ مراقبت می‌تواند نتیجه تزریق را تحت تاثیر قرار دهد. افراد برای تزریق چربی به باسن چالش‌های زیادی را پشت سر می‌گذارند؛ هر فردی که پیوند چربی به باسن را انجام داده است؛ حداقل چندین ساعت از وقت خود را صرف مشاوره و مطالعه کرده است. علاوه بر زمان این افراد هزینه‌های زیادی پرداخته‌اند و ممکن است از پس انداز خود برای این متد زیبایی استفاده کرده باشند؛ تمامی این چالش‌ها و زحمت‌ها کافی است تا به اهمیت مراقبت بعد از پیوند چربی در باسن پی ببرید.

مراقبت های لازم پس از تزریق چربی به باسن

مهم‌ترین نکاتی که بعد از تزریق چربی به باسن باید انجام دهید عبارتند از:

 1. محل برش‌ها را به خوبی پانسمان کنید: پانسمان محل برداشت چربی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ بی‌توجهی به برش‌های ایجاد شده در محل برداشت می‌تواند زخم‌های عفونی ایجاد کند. محل پانسمان را روزی چند بار عوض کنید و از پمادهای آنتی بیوتیک در محل برش استفاده کنید.
 2. به احتمال زیاد دکتر تزریق چربی برش‌های محل برداشت را بخیه نمی‌زند؛ ماساژ دادن محل برش باعث خروج مایعات، خونابه و ترشحات می‌شود و از عفونت و تورم جلوگیری می‌کند.
 3. با اجازه پزشک متخصص محل تزریق چربی را می‌توان کمپرس سرد و پس از چند روز کمپرس گرم قرار داد. این کار از تورم و کبودی بیشتر جلوگیری می‌کند و ورم ایجاد شده را تا حدودی کاهش می‌دهد.
 4. برای فرم گرفتن بهتر باسن و کاهش تورم می‌توان به مدت چند هفته پس از تزریق چربی به باسن گن مخصوص پوشید؛ در صورتی که پزشک متخصص گن یا لباس فشرده‌سازی تجویز نکرد؛ شما این مسئله را مطرح کنید و در این خصوص نظر پزشک خود را جویا شوید.
 5. از انجام دادن کارهای سنگین، بلند کردن وسایل سنگین و انجام ورزش‌های بدنسازی به مدت یک الی دو ماه پرهیز کند.
 6. تا زمان سپری شدن دوران نقاهت به صورت کامل از رفتن به استخر، نشستن در وان حمام و شنا کردن پرهیز کنید.
 7. از ماساژ دادن باسن خود به شدت پرهیز کنید.
 8. برای جلوگیری از ایجاد لخته بهتر است چند روز پس از تزریق پیاده‌روی آرام را شروع کنید و روز بعد از تزریق شروع به قدم زدن آهسته کنید.
 9. تا چند روز پس از تزریق از خم شدن پرهیز کنید.
 10. از ایجاد هرگونه فشار به ناحیه باسن به شدت پرهیز کنید.

مشاهده این مطلب : هزینه تزریق چربی

مراجعه به بهترین پزشکان

مهارت پزشک متخصص در تزریق چربی به باسن از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان مثال اگر پزشک متخصص از مهارت و تجربه بالایی برخوردار نباشد ممکن است بیش از حد لازم چربی تزریق کند و از این طریق باعث بسته شدن منافذ پوست شود. بسته شدن منافذ پوست می‌تواند عوارضی از جمله نکروز بافت چربی را به دنبال داشته باشد. هرچقدر پزشک متخصص مهارت بیشتر داشته باشد عوارض جانبی کمتر خواهد بود. ماندگاری جای زخم، ایجاد اسکار در محل برش، ایجاد هماتوم، آمبولی چربی و لخته شدن خون در رگ‌ها می‌تواند در اثر تزریق غیرصحیح و غیراستاندارد چربی به باسن رخ دهد. پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان با قرار دادن اطلاعات جامع و کافی در اختیار افراد داوطلب به آن‌ها کمک می‌کند تا بهترین روش برای تزریق چربی را انتخاب کنند.

هزینه تزریق چربی به باسن

تزریق چربی یکی از تکنیک‌های بسیار ایمن است که به دلیل استفاده از چربی بدن خود شما هیچگونه عوارض و خطرات جدی نداشته و به همین دلیل جایگاه بسیار ویژه‌ای را در بین متقاضیان برای انجام تکنیک‌های زیبایی موقت به دست آورده است. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این روش، دامنه کارآیی بسیار وسیع است که طبق اطلاعات به دست آمده از این مقاله، می‌توان به فرم دادن باسن‌ها اشاره کرد. یکی از سؤالات پرتکرار توسط کاربران، هزینه‌ای است که باید برای انجام این تکنیک جهت فرم دادن به باسن در نظر بگیریم.

با توجه به اینکه برای این منظور به چربی بسیار زیادی نیاز بوده و از طرف دیگر مدت زمان تزریق طولانی است، به همین دلیل قیمت تزریق چربی به باسن بیشتر خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که پرداخت تمامی مبلغ کار بر عهده شخص متقاضی بوده و شما نمی‌توانید از شرکت‌های بیمه درخواستی برای پرداخت بخشی از هزینه‌ها داشته باشید زیرا این تکنیک از جمله تکنیک‌های زیبایی به حساب می‌آید که در حیطه پوشش‌ها و حمایت‌های بیمه قرار ندارد.

ماندگاری تزریق چربی به باسن

ماندگاری تزریق چربی به باسن

درست است که تکنیک انتقال چربی به عنوان یکی از روش‌های زیبا‌سازی موقت شناخته شده است ولی مدت زمان ماندگاری آن براساس شرایط بدنی فرد و همچنین میزان تحرک اندام هدف متفاوت خواهد بود. به جرأت می‌توان گفت کمترین ماندگاری تزریق چربی، به فرآیند انتقال چربی برای باسن اختصاص دارد. به هر حال شما در طول روز پیاده‌روی زیادی داشته و یا اینکه مدت زمان زیادی پشت میز کار می‌نشیند و همین موضوع باعث می‌شود چربی‌های تزریق شده در این قسمت خیلی سریع‌تر جذب بدن شود. به همین دلیل فاصله بین جلسات تزریق چربی به باسن کوتاه‌تر می‌گردد و از طرف دیگر متخصص در زمان تزریق مقدار چربی را کمی بیشتر از میزان مورد نیاز در نظر می‌گیرد تا ماندگاری آن بیشتر گردد.

عوارض تزریق چربی به باسن

قطعاً این موضوع برای شما بسیار مهم است که انجام تکنیک‌های زیبایی بدون هیچگونه عارضه جانبی انجام گیرد. به هر حال هر کدام از تکنیک‌هایی که مربوط به زیباسازی بدن می‌شوند، عوارض خاص خود را به همراه دارند اما شدت عارضه‌ها با یکدیگر متفاوت است. برای مثال کمترین عارضه، به فرآیند تزریق چربی اختصاص داشته و تنها با کمی التهاب، ورم و کبودی همراه خواهد بود که بعد از چند روز برطرف می‌گردد. البته اگر متخصص برای ترانسفر چربی باسن مهارت کافی نداشته، تجهیزات مورد نیاز استریل نباشند و یا در دوره نقاهت نکات مراقبتی را به درستی ارائه نکنید،  قطعاً عوارض جدی‌تر همانند آمبولی و عفونت برای شما نیز بروز خواهد کرد.

آیا تزریق چربی به باسن خطرناک است؟

چربی تزریق شده در باسن از بافت چربی که از بدن خود فرد برداشت شده تهیه می‌شود لذا این چربی پس از فرایند خالص سازی به بدن تزریق و در نهایت خطری برای بیمار به همراه نخواهد داشت. تزریق چربی ممکن است با برخی عوارض برای فرد همراه باشد که در اغلب موارد، درصد کمی از افراد با این موارد مواجه می‌شوند. ایجاد ورم و کبودی در محل برداشت و تزریق چربی، حساسیت به مواد بیهوشی، بی‌حس شدن ناحیه برداشت چربی، ایجاد عفونت، عدم هماهنگی و عدم قرینگی در دو طرف تزریق، جمع شدن مایع زیر پوستی در قسمت برداشت چربی، گلوله شدن چربی تزریق شده زیر پوست، آسیب به عروق و اعصاب هنگام برداشت و تزریق چربی از جمله مواردی هستند که در صورت انجام این جراحی توسط یک پزشک باتجربه کمتر شاهد بروز آن‌ها خواهید بود. نقش پیوند چربی در بزرگ کردن باسن بدین ترتیب است که سلول‌های چربی در ناحیه تزریق شده می‌توانند انحنای مناسب و سایز مطلوب را ایجاد کنند. تزریق چربی می‌تواند باسن را پر کرده و مانع از شل شدگی و افتادگی آن شود.

مقاله قبلی
هزینه تزریق چربی به صورت و سایر اعضای بدن چقدر است؟
مقاله بعدی
پس از تزریق چربی به صورت چه بخوریم؟

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام
  من حدودا یکماهونیم پیش جراحی ابدو لیپو360 و تزریق باسن انجام دادم
  هیپ دیپم خالی بود که دکترم اصلا هیپ دیپمو چربی تزریق نکرده و همه چربی رو به قسمت بالای هیپ دیپم تزریق کرده، باسنم خیلی دفرمه شده، بالاش بزرگ شده پایینش کوچیک مونده و هیپ دیپمم خالیه
  میتونم برای ترمیم از چربی ران و بازوهام استفاده کنم؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید