تزریق چربی

تزریق چربی به باسن و هزینه آن چقدر است؟

تزریق چربی به باسن می‌تواند یکی از روش‌های خوش فرم کردن باسن باشد. تزریق چربی که با نام‌های دیگری چون لیپومدلینگ و fat injection نیز شناخته می‌شود؛ می‌تواند به روش‌های مختلفی انجام شود. به طور کلی به غیر از تزریق چربی به باسن می‌توان از روش‌های دیگری برای خوش فرم کردن باسن استفاده کرد؛ ماساژ عمیق پوستی و حرکات ورزشی بدنسازی جزو این روش‌ها است. اما برخی از افراد با وجود اضافه وزن و وجود چربی در ناحیه شکم و پهلو  باسن صاف و تخت دارند و با انجام ورزش و رعایت رژیم غذایی چربی‌های ناحیه شکم و پهلوی آن‌ها از بین نرفته است و به اصطلاح دارای چربی‌های مقاوم هستند؛ این افراد می‌توانند از روش پیوند چربی به باسن به اندام ایده آل خود برسند‌.

فرم مشاوره رایگان

کاربرد تزریق چربی به باسن

علاوه بر خوش فرم شدن و برجسته شدن باسن، پیوند چربی به باسن باعث رفع افتادگی نیز می‌شود. در اثر افزایش سن و نوسانات وزنی زیاد ممکن است پوست باسن شل و افتاده شود؛ تزریق چربی می‌تواند باعث لیفت و کشیدگی پوست این قسمت شود و ظاهری جوان‌تر به باسن دهد. این روش برای رفع سلولیت نیز به کار برده می‌شود.

کاربرد تزریق چربی به باسن

روش های تزریق چربی به باسن

از روش‌های مختلف می‌توان برای تزریق چربی به باسن استفاده کرد؛ فقط روش‌هایی که به کار برده می‌شود باید روش‌هایی ایمن و کم خطر باشند.

تزریق چربی به روش لیپوماتیک و تزریق چربی به روش بادی جت دو روش کاربردی برای خوش فرم کردن باسن است.

برخی از افراد گمان می‌کنند که می‌توان چربی‌های استخراج شده از طریق لیپوساکشن را به باسن تزریق کرد؛ در حالی‌که نمی‌توان چربی‌های استخراج شده از طریق لیپوساکشن را تزریق کرد؛ زیرا در روش لیپوساکشن چربی‌ها با استفاده از حرارت سوزانده می‌شوند و پس از اینکه بافت چربی تخریب شد از طریق دستگاه مکش خارج می‌شود؛ به دلیل اینکه بافت استخراج شده چربی دیگر زنده نیست نمی‌توان آن را به باسن تزریق کرد.

برای تزریق چربی به باسن می‌توان از ۲ روش زیر استفاده کرد:

روش لیپوماتیک: برای انجام تزریق چربی به باسن ابتدا چربی‌های اضافی بدن از طریق روش لیپوماتیک استخراج می‌شوند. برای استخراج چربی‌ها به این روش ابتدا ناحیه مورد نظر بی‌حس می‌شود سپس برش‌های کوچکی در ناحیه شکم یا پهلو ایجاد می‌شود؛ سپس لوله‌ای به‌نام کانولا وارد بافت می‌شود؛ پزشک متخصص با عقب و جلو کردن کانولا لایه‌های چربی را از یکدیگر جدا می‌کند؛ سپس یک سرنگ به کانولا متصل می‌شود و چربی‌ها خارج می‌شوند؛ چربی‌هایی که خارج می‌شوند تقریباً باید سه برابر مقدار چربی تزریقی باشند. چربی‌های خارج شده با مقداری خون همراه هستند که باید طبق روش‌های خاصی تصفیه شوند. پس از تصفیه این چربی‌ها، از طریق سرنگ به ناحیه باسن تزریق می‌شوند. این عمل بین یک و نیم تا ۴ ساعت به طول می‌انجامد.

روش بادی جت: در روش بادی جت از دستگاه واترجت استفاده می‌شود. پس از این که پزشک متخصص شکم و پهلوی زیباجو را برش داد؛ کانولا وارد قسمت‌های برش یافته می‌شود و همراه با فشار آب و هوا به صورت فیزیکی لایه‌های چربی تخریب و سپس استخراج می‌شوند. چربی‌هایی که از طریق بادی جت خارج می‌شوند؛ کاملا سالم هستند و هیچ خونی همراه آن‌ها وجود ندارد. این چربی‌ها به ناحیه باسن تزریق می‌شوند و باعث لیفت و برجسته شدن باسن می‌شوند.

تزریق فیلر به باسن: ممکن است برخی از افراد اندام لاغری داشته باشند و چربی اضافه در بدن آن‌ها انباشته نشده باشد که پزشک متخصص بخواهد با لیپوماتیک یا روش‌های دیگر، چربی‌های اضافی را استخراج کند و آن‌ها را به ناحیه باسن تزریق کند. در اینگونه مواقع پزشک ممکن است از تزریق فیلر به باسن برای حجم‌دهی استفاده کند. فیلرها اکثراً از جنس ترکیبات آزاد شده در بدن هستند و همانند تزریق چربی واکنش‌های آلرژیک به دنبال ندارند.

به عنوان مثال یکی از پرکاربردترین ژل‌ها هیالورونیک اسید است که در بدن تولید می‌شود؛ کلسیم هیدروکسیل آپاتیت که در استخوان‌های بدن وجود دارد به صورت بیوسنتتیک ساخته می‌شود و به‌عنوان ژلی برای تزریق به باسن مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای صافی بیش از حد باسن، گودی ران و گودی باسن می‌توان تزریق فیلر را انتخاب کرد. ماندگاری فیلر نسبت به تزریق چربی کمتر است اما به اندازه تزریق چربی روشی ایمن است. ماندگاری این روش با توجه به نوع ژل تزریق شده می‌تواند متفاوت باشد؛ مثلاً کلسیم هیدروکسیل آپاتیت بین ۳ تا ۵ سال ماندگاری دارد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به باسن

مراقبت های بعد از تزریق چربی به باسن از اهمیت زیادی برخوردار است. گمان نکنید که صرف تزریق چربی اندام شما ایده‌آل می‌شود؛ بلکه برای حفظ این ایده‌آل بودن باید نکاتی را رعایت کنید؛ هرگونه بی‌توجهی و عدم‌ مراقبت می‌تواند نتیجه عمل را تحت تاثیر قرار دهد. افراد برای تزریق چربی به باسن چالش‌های زیادی را پشت سر می‌گذارند؛ هر فردی که پیوند چربی به باسن را انجام داده است؛ حداقل چندین ساعت از وقت خود را صرف مشاوره و مطالعه کرده است. علاوه بر زمان این افراد هزینه‌های زیادی پرداخته‌اند و ممکن است از پس انداز خود برای این عمل زیبایی استفاده کرده باشند؛ تمامی این چالش‌ها و زحمت‌ها کافی است تا به اهمیت مراقبت بعد از پیوند چربی در باسن پی ببرید.

مراقبت های لازم پس از تزریق چربی به باسن

مهم‌ترین نکاتی که بعد از تزریق چربی به باسن باید انجام دهید عبارتند از:

۱- محل برش‌ها را به خوبی پانسمان کنید: پانسمان محل برداشت چربی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ بی‌توجهی به برش‌های ایجاد شده در محل برداشت می‌تواند زخم‌های عفونی ایجاد کند. محل پانسمان را روزی چند بار عوض کنید و از پمادهای آنتی بیوتیک در محل برش استفاده کنید.

۲- به احتمال زیاد دکتر تزریق چربی برش‌های محل برداشت را بخیه نمی‌زند؛ ماساژ دادن محل برش باعث خروج مایعات، خونابه و ترشحات می‌شود و از عفونت و تورم جلوگیری می‌کند.

۳- با اجازه پزشک متخصص محل تزریق چربی را می‌توان کمپرس سرد و پس از چند روز کمپرس گرم قرار داد. این کار از تورم و کبودی بیشتر جلوگیری می‌کند و ورم ایجاد شده را تا حدودی کاهش می‌دهد.

۴- برای فرم گرفتن بهتر باسن و کاهش تورم می‌توان به مدت چند هفته پس از تزریق چربی به باسن گن مخصوص پوشید؛ در صورتی که پزشک متخصص گن یا لباس فشرده‌سازی تجویز نکرد؛ شما این مسئله را مطرح کنید و در این خصوص نظر پزشک خود را جویا شوید.

۵- از انجام دادن کارهای سنگین، بلند کردن وسایل سنگین و انجام ورزش‌های بدنسازی به مدت یک الی دو ماه پرهیز کند.

۶- تا زمان سپری شدن دوران نقاهت به صورت کامل از رفتن به استخر، نشستن در وان حمام و شنا کردن پرهیز کنید.

۷- از ماساژ دادن باسن خود به شدت پرهیز کنید.

۸- برای جلوگیری از ایجاد لخته بهتر است چند روز پس از عمل پیاده‌روی آرام را شروع کنید و روز بعد از عمل شروع به قدم زدن آهسته کنید.

۹- تا چند روز پس از عمل از خم شدن پرهیز کنید.

۱۰- از ایجاد هرگونه فشار به ناحیه باسن به شدت پرهیز کنید.

 

مشاهده این مطلب : هزینه تزریق چربی

 

مراجعه به بهترین پزشکان

مهارت پزشک متخصص در تزریق چربی به باسن از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان مثال اگر پزشک متخصص از مهارت و تجربه بالایی برخوردار نباشد ممکن است بیش از حد لازم چربی تزریق کند و از این طریق باعث بسته شدن منافذ پوست شود. بسته شدن منافذ پوست می‌تواند عوارضی از جمله نکروز بافت چربی را به دنبال داشته باشد. هرچقدر پزشک متخصص مهارت بیشتر داشته باشد عوارض جانبی کمتر خواهد بود. ماندگاری جای زخم، ایجاد اسکار در محل برش، ایجاد هماتوم، آمبولی چربی و لخته شدن خون در رگ‌ها می‌تواند در اثر تزریق غیرصحیح و غیراستاندارد چربی به باسن رخ دهد. مارال سلامت ایرانیان با قرار دادن اطلاعات جامع و کافی در اختیار افراد داوطلب به آن‌ها کمک می‌کند تا بهترین روش برای تزریق چربی را انتخاب کنند.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا