کاشت مو
موضوعات داغ

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر ممکن است؟

کاشت طبیعی مو یکی از بهترین راهکار‌ها برای درمان کم‌پشتی موی سر و حتی طاسی سر است. علی‌رغم نتیجه بسیار خوبی که این عمل زیبایی به دنبال دارد اما اغلب افراد به ویژه آقایان از این موضوع نگران هستند که در زمان عمل، لازم است موی سر به طور کامل تراشیده شود. قطعاً چنین شرایطی برای هیچکس خوشایند نیست چرا که تقریباً چندین ماه طول می‌کشد تا دوباره موی سر رشد کند. از سوی دیگر زمانی که سر کاملاً تراشیده می‌شود جای زخم‌های ناشی از پیوند بر روی آن پیدا بوده و این موضوع باعث می‌شود که بر شرایط روحی فرد و حتی اطرافیان نیز تاثیر بگذارد. اما لازم است بدانید که خوشبختانه امکان کاشت مو بدون تراشیدن موی سر وجود دارد. حتما برای شما جالب خواهد بود که چگونه می‌توان بدون تراشیدن سر، پیوند طبیعی مو را انجام داد؟ در این مقاله متخصصان پایگاه مارال سلامت ایرانیان اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند تا با آسودگی خیال بتوانید برای انجام پیوند طبیعی مو بدون تراشیدن سر اقدام نمایید.

آیا امکان کاشت مو بدون تراشیدن سر وجود دارد؟

تصور همه مراجعه‌کنندگان این است که برای پیوند طبیعی مو حتماً باید ابتدا بانک و محل پیوند مو به طور کامل‌ترشیده شوند در صورتی که لازم است بدانید امکان ایمپلنت مو بدون تراشیدن موی سر نیز وجود دارد. به طور کلی زمانی که متخصص دست به کار می‌شود ممکن است تنها اقدام به تراشیدن بانک مو کند. در واقع بحث تراشیدن سر در زمان کاشت مو مسئله‌ای است که توسط متخصص و براساس روش انتخابی تشخیص داده می‌شود. ممکن است در بعضی از این روش‌ها لازم باشد هر دو منطقه پیوند و بانک مو تراشیده شوند اما روش‌هایی نیز وجود دارند که تنها با کوتاه کردن موی سر مشکل را حل خواهند کرد. در ادامه مقاله به بررسی روش‌ های پیوند موی طبیعی بدون تراشیدن سر خواهیم پرداخت.

مشاهده این مطلب : بهترین سن کاشت مو طبیعی

روش های کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

روش ‌های کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

همانگونه که می‌دانید متد‌های مختلفی برای درمان طاسی سر از طریق کاشت مو وجود دارد. زمانی که به متخصص مراجعه می‌کنید ابتدا باید شدت طاسی سر و دلیل ریزش مو مشخص شود تا از این طریق بتوان روش مناسب کاشت را برای شما اجرا نمود. اما اگر شما اصرار دارید که ایمپلنت مو بدون تراشیدن سر انجام شود حتماً باید درخواست خود را با متخصص در میان بگذارید تا حتی‌المقدور پیوند مو از این طریق برای شما اجرا گردد. به طور کلی دو روش کاشت طبیعی مو بدون تراشیدن موی سر وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • کاشت مو به روش FIT بدون تراشیدن سر

پیوند طبیعی مو به روش FIT یکی از قدیمی‌ترین و ابتدایی‌ترین روش‌های ایمپلنت مو نام دارد که هنوز هم در کلینیک‌های زیبایی مورد استقبال قرار می‌گیرد. زمانی که متخصص تصمیم دارد این روش را برای شما اجرا کند می‌توانید از او بخواهید که این عمل را بدون تراشیدن موی سر انجام دهد. در نتیجه تنها کافی است که موی خود را کوتاه کنید تا متخصص در زمان برداشت فولیکول با پانچ‌های دستی دچار مشکل نشود.

 • کاشت مو به روش DHI بدون تراشیدن سر

یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین روش‌های ایمپلنت طبیعی مو، روش DHI  نام دارند که در واقع می‌توان آن را تکنیک پیشرفته در روش میکروگرافت نامید. در این روش برای اجرای کار از یک دستگاه قلم مانند برای استخراج فولیکول استفاده می‌شود. فولیکول‌های برداشته شده در داخل دستگاه باقی می‌مانند تا سریعاً به محل پیوند منتقل شوند. برای اجرای این روش نیز نیازی به تراشیدن موی سر نبوده و تنها کوتاه کردن مو کفایت می‌کند.

مشاهده این مطلب : کاشت مو به روش sut

مزایای کاشت مو بدون تراشیدن سر

 1. مهمترین مزیت ایمپلنت مو بدون تراشیدن موی سر این است که محل زخم‌ها هر چند جزئی، مشخص نبوده و این موضوع شما و اطرافیان را آزار نمی‌دهد.
 2. از سوی دیگر کسی متوجه نمی‌شود که شما برای پیوند مو اقدام کرده‌اید چرا که هیچ اثری از تراشیدن موی سر مشاهده نمی‌شود.
 3. با توجه به اینکه در زمان پیوند تنها بخشی از مو‌های سر کوتاه شده و از تراشیدن مو خودداری شده است، در نتیجه در مدت زمان کوتاه شاهد رشد مو‌های قبلی خود هستید که جای زخم‌ها را پوشش خواهد داد. این مسئله زمانی اهمیت پیدا می‌کند که بنا به دلایلی در محل زخم‌ها به ویژه در قسمت بانک مو، اسکار تشکیل شده باشد. در نتیجه رشد سریع مو به پنهان شدن محل زخم کمک خواهد کرد.
 4. با توجه به اینکه بعد از ایمپلنت طبیعی مو ممکن است که دلمه‌هایی در محل زخم‌ها تشکیل شود، کاشت مو بدون تراشیدن سر کمک می‌کند که این دلمه‌ها در زیر مو‌ها پنهان شده و آزاردهنده نباشند.

معایب کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

 1. اولین و مهمترین عیب ایمپلنت موی طبیعی بدون تراشیدن سر این است که ممکن است متخصص در زمان اجرای کار دچار خطا شود. در واقع با توجه به اینکه بانک مو به طور کامل تراشیده نمی‌شود، استخراج فولیکول کمی سخت شده و به دقت بسیار بالایی نیاز دارد. به همین دلیل اگر می‌خواهید پیوند مو بدون تراشیدن سر انجام شود حتماً باید به متخصصی مراجعه کنید که سابقه انجام چنین کاری را داشته باشد.
 2. قطعاً کاشت طبیعی مو بدون تراشیدن سر با سرعت پایین‌تری انجام می‌گیرد چرا که متخصص باید دقت بیشتری را برای استخراج فولیکول به خرج دهد به همین دلیل شاید تنها در یک جلسه نتوان محل پیوند را به تراکم ‌ایده‌آل ‌رساند و نیاز باشد این عمل در جلسه بعدی نیز تکرار گردد.
 3. با توجه به اینکه سختی کار در کاشت مو بدون تراشیدن سر بسیار بالا رفته و زمان ‌عمل طولانی می‌شود، قطعاً متخصص و کلینیک مورد نظر هزینه بیشتری را از شما دریافت خواهند کرد.

کاندید مناسب برای کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

کاندید مناسب کاشت مو بدون تراشیدن سر

به طور کلی برای انجام پیوند طبیع ی‌مو باید هر فرد شرایط لازم برای انجام این عمل زیبایی را داشته باشد. به همین دلیل است که قبل از شروع به کار باید در جلسه مشاوره با متخصص شرکت کنید تا وضعیت سلامت عمومی بدن، دلیل ریزش مو و همچنین انگیزه شما برای انجام پیوند مشخص شود تا در نهایت بتوان تصمیم درستی را اتخاذ نمود. در صورتی که می‌خواهید کاشت مو بدون تراشیدن سر را انجام ‌دهید باید صلاحیت استفاده از دو روش اف آی تی و DHI  را داشته باشید. با توجه به اینکه این روش از پیوند مو سختی زیادی داشته و متخصص باید زمان طولانی را برای کار مصرف کند بنابراین اولویت پیوند طبیعی مو بدون تراشیدن موی سر با کسانی است که به دلیل ماهیت شغلی خود مجبور هستند از تراشیدن موی سر جلوگیری نمایند. بنابراین لازم است که حتما در جلسه مشاوره در مورد محدودیت‌های کاری و یا زندگی خود صحبت کنید تا در صورت امکان ایمپلنت مو بدون تراشیدن سر برای شما انجام شود. همچنین افرادی که تنها از کم‌پشتی موی سر خود نگران هستند، گزینه مناسبی برای انجام پیوند مو بدون تراشیدن ‌مو خواهند بود.

راهکار‌هایی جهت جلوگیری از تراشیدن سر در کاشت مو

برای اینکه از تراشیدن سر در زمان پیوند طبیعی مو جلوگیری شده و در نتیجه فرد مراجعه‌کننده با خیال آسوده بتواند این عمل زیبایی را انجام دهد چند راهکار پیشنهاد می‌شود:

 1. متخصص می‌تواند تنها بخش کوچکی از بانک مو که قرار است فولیکول از آنجا برداشته شود را بتراشد.
 2. حتماً لازم است که موی سر در محل بانک مو به اندازه کافی کوتاه شود تا استخراج فولیکول دچار خطا و مشکل نگردد.
 3. اگر تنها بخشی از سر دچار کم‌پشتی و طاسی شده است می‌توانید از متخصص بخواهید که تنها همان قسمت را بتراشد و از تراشیدن کل سر خودداری نماید.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا