تزریق چربی

فاصله بین جلسات تزریق چربی چه مدت است؟

برای افرادی که به دنبال یک راهکار مطمئن جهت درمان چین و چروک‌های صورت، برجسته کردن گونه‌ها و حتی فرم دادن به حالت صورت خود هستند، تزریق چربی را پیشنهاد می‌کنیم. البته روش‌های مختلفی برای این منظور وجود دارد که در سال‌های اخیر تزریق ژل و بوتاکس نیز با استقبال زیادی مواجه شده است اما در بین این سه روش، انتقال چربی ایمنی بیشتری دارد زیرا چربی بدن خود فرد برای پر کردن حجم خالی پوست و همچنین شیار‌های تشکیل شده بر روی صورت استفاده می‌گردد. با توجه به اینکه سیستم ایمنی با چربی بدن خود فرد سازگاری دارد در نتیجه احتمال پس زدن و یا بروز واکنش‌های آلرژیک وجود نخواهد داشت. اما نکته لازم به ذکر، مدت زمان ماندگاری اثر تزریق چربی است. به هر حال به تدریج و براساس میزان فعالیت روزانه، چربی جذب بدن شده و نیاز به تکرار انتقال چربی خواهد بود. حتما این سوال برای شما پیش آمده است که فاصله مطلوب بین دو جلسه تزریق چربی چقدر است؟ متخصصان پایگاه مارال سلامت ایرانیان در این مقاله به بررسی میزان ماندگاری تزریق چربی و فاصله بین جلسات ترانسفر چربی خواهند پرداخت. این مقاله را با دقت مطالعه کنید تا ذهنیت درستی در مورد این اقدام زیبایی داشته باشید.

فرم مشاوره رایگان

مهم ترین کاربرد‌های تزریق چربی

تصوری که در بین مردم وجود دارد این است که از‌ ترانسفر چربی تنها برای جوان‌سازی پوست استفاده می‌شود. با افزایش سن و تحت تاثیر سبک زندگی و شرایط محیطی چین و چروک‌هایی بر روی پیشانی، بین دو ابرو، اطراف چشم، در ناحیه چانه و حتی روی گونه‌ها تشکیل می‌شود که اصلاً خوشایند نبوده و ظاهر انسان را پیرتر نشان می‌دهند. با کمک تزریق چربی می‌توان پوست را جوان و شاداب نمود. اما تزریق چربی تنها به این موارد اختصاص پیدا نمی‌کند. شما حتی می‌توانید برای فرم دادن به سینه‌ها، برجسته کردن گونه و لب‌ها و حتی برای فرم دادن به باسن نیز از این روش استفاده کنید. تزریق چربی با هر هدفی که انجام شود دارای سه مرحله است:

کاربرد های مختلف تزریق چربی

  1. در مرحله اول باید برداشت چربی از بدن خود فرد صورت گیرد که لازم است شخص مراجعه‌کننده بانک چربی کافی داشته باشد. قطعاً در مواردی که می‌خواهید از این روش برای فرم دادن به سینه‌ها استفاده کنید باید ذخیره چربی بیشتری نسبت به زمانی داشته باشید که می‌خواهید ‌ترانسفر چربی را تنها برای از بین بردن خط لبخند یا خط اخم استفاده نمایید.
  2. چربی به دست آمده در مرحله دوم وارد سانتریفیوژ می‌شود تا مایعات و مواد اضافی آن جدا گردند.
  3. در نهایت تزریق چربی با سرنگ‌های مخصوص براساس اندام هدف انجام می‌شود.

عوامل موثر بر ماندگاری تزریق چربی

اگر تصور می‌کنید که بعد از تزریق چربی برای همیشه از داشتن پوستی شاداب و زیبا لذت برده و یا اینکه می‌توانید فرم به دست آمده از اندام خود را همیشه حفظ کنید، باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. چربی نیز همانند سایر پرکننده‌ها عمر کوتاه ‌مدتی دارد و بعد از مدتی شاهد از دست رفتن نتایج ‌ترانسفر چربی خواهید بود. در چنین شرایطی است که اغلب مراجعه‌کنندگان برای تزریق دوباره چربی به کلینیک مدنظر خود مراجعه می‌کنند. اما حتما این سوال برای شما پیش آمده است که مدت زمان ماندگاری‌ ترانسفر چربی چقدر است؟ چند عامل بر این موضوع تاثیر می‌گذارد:

  1. اولین و مهم‌ترین عامل موثر بر ماندگاری نتیجه تزریق چربی مهارت متخصص است. اینکه پزشک معالج بتواند چربی را بدون آسیب دیدن از بدن خارج کرده و به خوبی تصفیه کند، تاثیر چشمگیری بر نتیجه و میزان ماندگاری انتقال چربی خواهد گذاشت. متاسفانه مراجعه به یک متخصص غیرحرفه‌ای باعث می‌شود که در فرآیند استخراج و پاکسازی چربی دچار خطا شده و عمده سلول‌های چربی از دست بروند. حتی چنین افرادی ممکن است در زمان تزریق باعث آسیب‌های بافتی به محل هدف شده و در نهایت نتوانید نتیجه ‌ایده‌آل خود را به دست بیاورید.
  2. همچنین شرایط جسمی فرد نیز بر ماندگاری تزریق چربی تاثیر می‌گذارد. افرادی که چاقی یا اضافه وزن دارند اگر بعد از تزریق چربی بخواهند وزن خود را کاهش دهند شک نداشته باشند که نتیجه تزریق‌ چربی حتی در فاصله دو ماه از بین می‌رود زیرا افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن باعث از بین رفتن چربی‌ها خواهد شد.
  3. مراقبت‌های توصیه شده توسط متخصص در دوره نقاهت نه تنها بر سرعت بهبودی شما تاثیر گذاشته بلکه ماندگاری تزریق چربی را بیشتر می‌کند. برای مثال پزشک اکیداً توصیه خواهد کرد که تا چند روز به هیچ عنوان محل تزریق را فشار ندهید و حتی در زمان خواب سر بالاتر از بدن باشد. کوچکترین بی‌توجهی باعث می‌شود که چربی در محل تزریق پخش شده و حتی اثر آن سریع‌تر از بین برود.
  4. تحرک اندام هدف ماندگاری تزریق چربی را تعیین خواهد کرد به همین دلیل است که متخصصان انجام این روش را برای قسمت‌های همانند باسن یا پوست دست زیاد توصیه نمی‌کنند زیرا انسان در طول روز زیاد از دست‌ها و پا‌های خود استفاده کرده و به همین دلیل چربی‌ها سریع‌تر جذب بدن می‌شوند.

مشاهده این مطلب : لیپوماتیک غبغب

با توجه به آنچه که گفته شد با از بین رفتن اثرات تزریق چربی نیاز به تکرار این فرآیند خواهد بود. اما لازم است بدانید که فاصله مناسب تزریق چربی باید رعایت گردد تا خطری شما را تهدید نکرده و بتوانید بهترین نتیجه را از این اقدام زیبایی به دست بیاورید.

بهترین فاصله بین جلسات تزریق چربی

فاصله مناسب بین تزریق چربی

نمی‌توان با قطعیت در مورد زمان مناسب تزریق دوباره چربی صحبت کرد زیرا این مسأله بسته به شرایط فرد و اندام هدف متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی متخصصان معتقد هستند که برای تزریق دوباره چربی حداقل باید ۶ ماه صبر کنید. به این معنا که افراد در طول سال دو بار می‌توانند این اقدام زیبایی را انجام دهند. با این حال لازم است بعد از سپری شدن 6 ماه، به متخصص مراجعه کنید تا ماندگاری اثر تزریق چربی بررسی گردد. در صورتی که عمده نتایج از بین رفته و نیاز به تزریق باشد اقدامات لازم برای شما انجام خواهد گرفت. همچنین به شما توصیه می‌کنیم که برای تکرار دوباره ترانسفر چربی به همان کلینیک قبلی مراجعه نمایید چرا که شرایط بدنی شما توسط متخصص با دقت بررسی شده و از طرف دیگر بهتر می‌تواند در مورد فاصله مناسب بین جلسات تزریق چربی تصمیم‌گیری کند.

آیا رعایت نکردن فاصله مناسب تاثیر چربی خطر دارد؟

شاید این تصور برای شما وجود داشته باشد که چون چربی ماده طبیعی و سازگار با بدن است اگر به مقدار زیاد تزریق گردد اثرات بدی را برای بدن نخواهد داشت. اما لازم است بدانید اگر فاصله بین جلسات تزریق چربی را رعایت نکنید ممکن است عواقبی را برای شما به همراه داشته باشد:

  1. در اغلب موارد چنین کاری اصلاً خوشایند نخواهد بود. ما تا به حال با افراد زیادی برخورد داشتیم که به دلیل تزریق در کوتاه مدت ظاهر غیر طبیعی به دست آورده و حتی تقارن در چهره آن‌ها به هم خورده است.
  2. از طرف دیگر اگر چربی‌ها در یک قسمت از بدن تجمع پیدا کند باعث می‌شود سطح پوست حالت گلوله‌ای پیدا کرده و یکنواخت و صاف نباشد. این حالت اصلاً خوشایند نیست. در واقع شما نه تنها به زیبای دلخواه نرسید بلکه ظاهر قبلی خود را نیز از دست داده‌اید.

با توجه به آنچه که گفته شد به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای تزریق دوباره چربی حتماً با متخصص صحبت داشته باشید. در صورتی که شرایط شما برای انجام این کار تایید شد می‌توانید اقدامات لازم را انجام دهید.

maralsalamatiranian

یک تیم پزشکی سخت کوش و خبره که یک هدف مشترک دارند! دسترسی سریع و آسان کاربران به مطالب معتبر روز دنیا در حوزه زیبایی و سلامت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا