مراحل رشد ابرو بعد از کاشت طبیعی ابرو

مراحل رشد ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی
2/5 - (1 امتیاز)

همانطور که می‌دانید کاشت ابرو در چندسال اخیر از پرطرفدارترین اقدامات زیبایی بوده است؛ رشد ابروهای کاشته شده دغدغه اصلی اغلب زیباجویانی می‌باشد که این روش درمانی را انتخاب کرده‌اند.

ابروهای نامتقارن، کم‌پشت، بی‌حالت، ناقص و… به شدت می‌توانند زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار دهند؛ به همین دلیل همه ما به دنبال روشی هستیم که در رفع این مشکلات به ما کمک کند و نتیجه تضمینی داشته باشد.

کاشت ابرو در حال حاضر تنها روش درمانی است که می‌تواند به شکل تضمینی، ظرف کوتاه‌ترین زمان و با حداقل عوارض ابروهایی قرینه، پرپشت و زیبا را به شما هدیه دهد؛ به همین دلیل امروزه کاشت ابرو پرطرفدارترین روش درمانی کم‌پشتی و نقص ابرو است.

مراحل رشد موی ابروی کاشته شده

مرحله به مرحله رشد ابروهای کاشته شده

بسیاری از زیباجویان اطلاعات کافی از مراحل رشد موی ابروی کاشته شده ندارند و ممکن است با مشاهده تغییرات دچار استرس شوند؛ اما کاشت ابرو مانند هر پروسه زیبایی دیگری دوران فراز و فرود خاص خود را دارد.

اگر بخواهیم مراحل رشد و تغییرات ابرو پس از کاشت را نام‌گذاری کنیم شامل مراحل ریزش اولیه، دوران نهفتگی، رشد مجدد و رشد نهایی خواهد بود که در ادامه مفصلا به هرکدام با زبانی ساده و قابل فهم خواهیم پرداخت.

ریزش ابرو بعد از کاشت

اولین مراحل رشد ابرو بعد از کاشت، ریزش موهای کاشته شده است؛ حدودا بعد از دو هفته، ساقه موهای کاشت شده در ناحیه ابرو سست شده و ریزش پیدا می‌کنند؛ این ریزش در یک ماه اول به بیشترین حد خود رسیده و حتی ممکن است تمام موهای کاشته شده و برخی از تارهای خود ابرو نیز دچار ریزش شوند.

ریشه ابروهای کاشت شده نیاز به تطبیق با محیط جدید دارد؛ بنابراین ساقه موها که بافت مرده محسوب می‌شود ریزش پیدا کرده تا این انرژی صرف تطبیق فولکیول با محل پیوند شود؛ در واقع فولیکول موهای کاشت شده در این مرحله مانند ریشه گیاهی می‌باشد که در خاک جدیدی کاشته شده و باید جای خود را در خاک محکم کند.

بنابراین در هفته‌های اول ابروی کاشت شده شما در فاز ریزش است؛ این امر کاملا طبیعی است و به هیچ عنوان نباید بابت آن مضطرب و نگران شوید چراکه استرس یکی از عوامل اصلی ریزش ابروها است.

لازم به‌ذکر است که فاز ریزش می‌تواند فراگیر نباشد؛ یعنی ممکن است که در برخی از افراد درصدی از موهای کاشت شده، در این مرحله از خود مقاومت نشان دهند و ریزش پیدا نکنند.

ریزش ابرو بعد از کاشت
کاشت ابرو بعد از چند ماه رشد می کند

آغاز رشد موی ابرو بعد از ریزش اولیه

تقریبا 5 ماه پس از کاشت، موهایی که در مرحله اول ریزش پیدا کرده‌اند وارد فاز رویش مجدد می‌شوند؛ ریشه موهای شما پس از تثبیت خود اکنون در حال صرف انرژی برای رشد ساقه جدید است؛ در واقع پس از گذشت چند ماه فولیکول‌ها توانسته‌اند با محیط جدیدی که در آن کاشت شده پیوند برقرار کنند.

این مرحله رشد مجدد ابروی کاشته شده یا رشد اولیه نام دارد و همانطور که از نام آن مشخص است زیباجو نباید انتظار داشته باشد تمام موهای کاشت شده یکبار رویش پیدا کنند؛ در ابتدا شما شاهد رشد پراکنده موها به صورت غیرمتراکم در نقاط مختلف ابرو خواهید بود.

اینکه رشد پراکنده ابروها چقدر از نظر زمان طول می‌کشد کاملا تقریبی است؛ این مسئله به کیفیت کاشت ابرو، میزان مراقبت از ابروها پس از کاشت،  وضعیت سلامت جسمی و روحی زیباجو و… بستگی دارد.

جزئیات رشد ابروی کاشت شده در هفته‌ های اول

بطور کل رشد ابروی کاشته شده از ریزش تا تثبیت ادامه داشته و این پروسه تقریبا یک سال زمان می‌برد؛ در فاصله زمانی بین ریزش اولیه تا تثبیت ابروهای کاشت شده، زیباجو دو مرحله‌ به نام “دوران نهفتگی”  و “رشد نهایی” را تجربه می‌کند که به شرح زیر هستند.

نتایج و مدت ماندگاری کاشت ابرو

  • دوران نهفتگی ابروهای کاشت شده

دومین مرحله از رشد ابروها پس از کاشت، دوران نهگفتی است که پس از مرحله ریزش اتفاق می‌افتد؛ در این مرحله شما تغییر چندانی در سطح پوست نمی‌بینید که این مسئله مقداری نگران کننده می‌باشد؛ اما تغییرات در زیر پوست در حال اتفاق است.

گرافت‌ها یا در واقع فولیکول‌های کاشت شده در این مرحله در حال تطبیق خود با محیط جدید هستند؛ ریشه موهای کاشت شده شما در حال تشکیل عروق و بافت پیوندی است تا بتواند تغذیه و رشد کند.

پس از عبور از این مرحله که بین 2 تا 4 ماه ممکن است طول بکشد شاهد رشد موها به شکل تکی خواهید بود. زمان این مرحله از فردی به فردی دیگر متغییر است و نمی‌توان دقیقا مشخص کرد که دوره نهفتگی دقیقا چقدر طول می‌کشد.

  • رشد نهایی ابروهای کاشت شده

زمانی که زیباجو مراحل ریزش اولیه، دوران نهفتگی و رشد اولیه را به ترتیب پشت‌سر بگذارد ابروهای کاشت شده وارد فاز رویش نهایی می‌شوند؛ این مرحله بطور تقریبی از 5 ماه تا 1 سال پس از کاشت می‌تواند ادامه داشته باشد.

در مرحله رشد نهایی ابروی شما روز‌به‌روز در حال متراکم‌تر شدن است؛ بنابراین به مرور کادر ابرویی که انتظارش را داشتید شکل می‌گیرد؛ با نزدیک شدن به پایان مرحله رشد نهایی شما دارای ابروهایی یکدست، با تراکم مورد انتظار و ضخامت نرمال خواهید بود.

رشد نهایی ابروهای کاشت شده

پایان رشد نهایی ابروها را می‌توان تثبیت نامید چراکه تغییرات عمده اتفاق افتاده است؛ نباید انتظار داشته باشید که از مرحله رشد اولیه تا زمان تثبیت تراکم ابروی شما مدام در حال فزایش باشد و هیچ ریزش مویی نداشته باشید.

پس از گذشت تقریبا 9 ماه از زمان کاشت، تمام موهایی که تا این زمان تنها در فاز رشد بوده‌اند وارد چرخه طبیعی رشد و ریزش موهای سر می‌شوند؛ بنابراین کاملا طبیعی است که تعدادی از موها ریزش پیدا کرده و مجددا رشد کنند.

نکات مراقبتی مهم

به عنوان جمع‌بندی باید گفت که نتیجه کاشت ابرو در هر قسمتی ازجمله ابرو جدا از کیفیت کاشت، به مراقبت‌های بعد از کاشت نیز بستگی دارد؛ در واقع رفتار زیباجو پس از کاشت ابرو می‌تواند اثر مستقیمی بر رضایت بخش بودن یا نبود نتیجه آن داشته باشد؛ بنابراین پس از کاشت ابرو بهتر است نکات مراقبتی زیر را رعایت کنید.

  1. در چند روز ابتدایی که پوست ناحیه ابرو دچار التهاب است از لمس یا فشار آن خوددار کنید.
  2. از مصرف خودسرانه داروها بپرهیزید و تنها داروهای تقویت بعد از کاشت ابرو که پزشک برای شما تجویز کرده است را مصرف کنید.
  3. از اصلاح ابروهای کاشت شده در مراحل ابتدایی و بدون مشورت پزشک خودداری کنید.
  4. حداقل در چند ماه اول پس از کاشت ابرو از رنگ کردن ابروها یا استفاده از مواد آرایشی در ناحیه ابرو بپرهیزید.
  5. پس از کاشت ابرو از گرفتن رژیم‌های سخت و غیراصولی خودداری کنید و سعی کنید تغذیه مناسب و الگوی زندگی سالمی داشته باشید.
  6. پس از کاشت می‌توانید با مشورت پزشک از روغن‌ها یا تقویت‌کننده‌های ابرو استفاده کنید.
  7. از استرس یا فشارعصبی شدید دوری کنید چراکه به راحتی می‌تواند موجب ریزش مو شود و…

در پایان باید گفت روش های کاشت ابرو کاملا تخصصی است که باید توسط پزشک متخصص و مجرب در بهترین کلینیک کاشت ابرو انجام شود؛ نتیجه کاشت ابرو، کیفیت و زمان مراحل فوق به شدت به نحوه کاشت بستگی دارد.

مقاله قبلی
کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پربازدید